Технічний спирт: характеристики, можна його пити

Технічний спирт виробляється на основі етилового з додаванням певної частки денатуратов, які роблять його непридатним для традиційного вживання. Такий вид спирту не обкладається акцизами і широко використовується в промисловості. Однак деякі любителі міцних напоїв задаються питанням: чи можна його пити, і в чому його ключові відмінності від стандартного спирту?

У цій статті розглянуті ці питання детальніше.

Технічний спирт: характеристики, можна його пити

Що являє собою технічний спирт

Денатурат є сумішшю етилового спирту з додаванням метанолу або інших речовин, які надають отриманої суміші неприємний смак і аромат. В технічний спирт можуть бути додані і інші компоненти, але це залежить від законодавства країни. Органічні сполуки роблять продукт придатним для традиційного вживання.

Такий спирт не обкладається акцизним збором, завдяки чому його можна купувати за значно меншою вартістю, у порівнянні з звичайним спиртом. Завдяки цьому продукт отримав широке розповсюдження в промисловості і часто використовується для технічних потреб.

Органічні сполуки, додані в спирт, неможливо відокремити від чистого продукту простими хімічними способами.

Спирт етиловий технічний має прозорий колір, тому в нього додають барвники бузкових відтінків. Продукт піддається швидкому випаровуванню. Він поділяється на дві категорії: А і Б. У першому випадку в ньому міститься 95% етилового спирту, у другому – 94%. Виходячи з цього, визначаються градуси технічного спирту. Так же продукт володіє наступними характеристиками:

 • концентрація складних ефірів – для категорії А – 80, для категорії Б – 180 мг/дм кубічний;
 • концентрація альдегідів — для категорії А – 200, для категорії Б – 350 мг/дм кубічний;
 • вміст етилового спирту — для категорії А – 0,1, для категорії Б – 0,1%;
 • концентрація сивушного масла — для категорії А – 500, для категорії Б – 1000 мг/дм кубічний;
 • концентрація сірки — для категорії А – відсутній, для категорії Б – 10 мг/дм кубічний.

Продукт виробляється за Дсту , має чіткі нормативи по прийому продукції, умов транспортування, пакування і зберігання. Спирт слід тримати в алюмінієвих або оцинкованих бочках. При транспортуванні продукту його можна поміщати в тару споживача, при цьому вона повинна мати герметичними властивостями. Продукт відноситься до малонебезпечних речовин.

Технічний спирт: характеристики, можна його пити

Різновиди

При виробництві технічного спирту виготовляються наступні види продукту:

 • Спирт етиловий ректифікований технічний – алкогольна продукція, яка володіє сильними дезінфікуючими властивостями. Іншою назвою продукту є медичний спирт. Після первинної обробки речовина не піддається додатковим заходам очищення. Призначений виключно для зовнішнього використання, наприклад, для обробки рани. Продукт відрізняється підвищеною концентрацією метанолу і ацетону.
 • Ізопропіловий – виготовляється шляхом змішування води і пропілену, відрізняється різким неприємним запахом і таким же смаком. Продукт не має відношення до традиційного алкоголю і не підлягає вживання всередину.
 • Гідролізний – виготовляється з продуктів, які містять целюлозу. Основним джерелом виробництва виступають відходи деревної продукції. Головним компонентом спирту є етанол. Також до складу продукту входять додаткові шкідливі речовини, тому його традиційний прийом теж заборонений. Гідролізний спирт виробляється тільки у країнах СНД.
 • Метиловий – різновид гідролізного спирту, тому він також виготовляється з целюлози. До складу продукту входить розкладена мурашина кислота.
 • Денатурат – речовина, вироблене шляхом з’єднання етанолу і метилену з додаванням інших компонентів, які роблять його вживання всередину неможливим. Сам по собі продукт не має кольору, до його складу додають барвні рідини, що надають фіолетові тони.

Виробництво

Залежно від ступеня проводиться очищення кінцевого продукту виділяють спирт люкс, екстра, 1 сорт і продукт вищої очистки. Технічний спирт, як правило, не проходить належних ступенів очищення, які б дозволяли пити його. Традиційний спирт виготовляється з натуральної сировини, у той час як для виробництва технічного використовується нафта, вугілля та інші компоненти.

Технічний спирт: характеристики, можна його пити

Виробництво складається з наступних етапів:

 • Підготовка ненатурального сировини, яка надходить на спиртові заводи.
 • Обробка сировини. Тут використовується сучасна технологія, яка піддає нафту процесу гідролізу. В результаті процедури утворюється потрібний газ, який шляхом подальшої обробки перетворюється в кінцевий продукт.
 • Завершальний етап — постачання кінцевого продукту реалізує компаніям. Спирт запаковується та транспортується споживачеві.
 • Умови традиційного виробництва спирту є зовсім іншими. У першу чергу використовується інша сировина – злаки, картопля, буряк і т. д. Сировина обробляється за спеціальними технологіями. В отриманий продукт додаються дріжджі. Питний спирт проходить систему багаторазового очищення, деякі виробництва використовують систему подвійного перегону, домагаючись ще більшої чистоти продукту.

  Сфери застосування

  • У більшості випадків продукт використовується для технічних цілей. Спирт є відмінним паливом для машин і деяких видів ракет. Проте в даному випадку технічний спирт поєднують в деякій пропорції з бензином. Спирт часто використовується в якості палива завдяки його здібностям вбирати вологу. Також він застосовується для виробництва гальмівних систем автомобілів і омивачів.
  • Технічний нашатирний спирт застосовується в хімічній продукції, на його основі можна отримати безліч додаткових речовин. Спирт також є чудовим розчинником, що дозволяє здійснювати різноманітні реакції в органічній хімії. На його основі проводиться синтез нових речовин.
  • Технічний спирт використовується і в області парфумерії. Продукт служить основою для створення одеколонів і аерозолів. Продукт володіє антисептичними властивостями, тому часто використовується в медицині: він вбиває шкідливі організми. Продукт також славиться своїм застосуванням в косметичній промисловості для виробництва лосьйонів, наприклад.

  Вартість

  Ціна на технічний спирт може змінюватись в залежності від регіону та кількості замовлення. Середня вартість складе близько 60 рублів за літр продукту.

  Ніж технічний спирт відрізняється від харчового

  Незважаючи на те, що обидва продукти виготовлені на основі спирту, вони мають більше відмінностей, ніж подібностей. В першу чергу це відбивається в їх токсичності.

  Звичайний питний спирт не робить тяжких наслідків для здоров’я, в той час як технічна рідина може призвести до летального результату.

  Технічний спирт: характеристики, можна його пити

  Також різниця між продуктами полягає в призначенні:

  • Питний спирт використовується в харчовій промисловості і в медичних галузях. Розчин має зігріваючими властивостями, входить до складу антибіотиків. Продукт можна сміливо використовувати в їжу (столовий оцет).
  • Технічний спирт використовується при виробництві побутової хімії, бюджетного палива, застосовується для двигунів парового типу, в якості розчинника, продукт входить до складу гальмівних рідин.

  Зовні етиловий та технічний спирти можуть бути схожими, особливо якщо в технічний спирт не був доданий характерний барвник. Для того, щоб відрізнити один тип продукту від іншого, необхідно провести наступні дії:

 • Підпаліть спирт: якщо речовина почало горіти зеленим полум’ям, то перед вами технічний спирт.
 • Занурте в речовину розпечену мідну дріт: якщо вона починає виділяти різкий неприємний запах, то ви маєте справу з технічним спиртом. При опусканні міді в питній продукт ніяких реакцій не відбувається.
 • Занурте очищену картоплю в ємність з рідиною і залиште на пару годин. Якщо картоплю не змінив свій колір, то спирт можна пити. Якщо корнеплоод придбав рожевий відтінок, то такий спирт вживати не можна.
 • Щоб не опинитися в такій ситуації, коли ви не впевнені, який саме вид спирту знаходиться перед вами, рекомендується здійснювати покупки тільки у надійних місцях. Уникайте замовлень у підозрілих постачальників в інтернеті. Це може бути вкрай небезпечно для здоров’я.

  Чи можна вживати технічний спирт

  Вживання такого спирту є вкрай небажаним. Єдиним допустимим видом для прийому внутрішньо є етиловий розчин першого сорту. Вживати такий продукт необхідно дуже рідко і тільки в тому випадку, якщо попередньо розвести його з водою. У чистому вигляді він так само є згубним.

  Технічний спирт: характеристики, можна його пити

  Прийом технічного спирту в кращому випадку викликає сильне отруєння, в гіршому — може стати причиною настання смерті.

  Навіть 10 мл розчину діють згубно і роз’їдають організм зсередини. Вживання такого напою стане причиною втрати зору, розвитку цирозу печінки, нанесення сильного шкоди судинної і нервової системи. Прийом більше 30 мл такого напою стане причиною летального результату.

  Перша допомога при отруєнні

  При вживанні незначної дози технічного спирту у людини починають проявлятися такі симптоми: блювання, утруднене дихання, сильний больовий синдром в області попереку, різкі мігрені. Щоб надати допомогу при отруєнні необхідно викликати швидку, а також дотримуватися інструкції:

  • відразу після виявлення симптомів необхідно очистити шлунок;
  • потім дати хворому воду з глюкозою і содою або сік з м’якоттю яблук (це дозволить сорбувати шкідливі компоненти);
  • дати рясне тепле пиття;
  • дати сольове проносне.

  Якщо людина випила більше 30 мл розчину, то йому зможуть допомогти тільки у токсичному відділенні лікарні, причому тільки в тому випадку, якщо він буде туди доставлений протягом 30 хвилин.

  Надмірне вживання алкоголю шкодить вашому здоров’ю!

  Моя довідка - Корисні поради