Тетурам: інструкція із застосування, показання та протипоказання

Тетурам є лікарським засобом, призначеним для лікування хронічного алкоголізму. Препарат викликає у пацієнта фізична відраза до алкоголю.

Тетурам: інструкція із застосування, показання та протипоказання

Склад і форма випуску

Тетурам випускається у формі білих або світло-жовті таблетки круглої форми, що мають ризику і плоску поверхню. Одна таблетка містить:

 • Основної діючої речовини – дисульфіраму – 150 мг,
 • Микрокристаллическую целюлозу,
 • Кроскармеллозу натрію,
 • Магнію Стеарат,
 • Гипромеллозу.

Фармакологічні характеристики

Тетурам являє собою досить специфічне лікарський засіб для лікування хронічного алкоголізму. Основна речовина діє швидко – воно порушує метаболізм компонентів етилового спирту, який міститься в алкоголі.

Фармакодинамічні властивості

Як тільки дисульфірам потрапляє в організм, він моментально переноситься в метаболіти, що блокують іони металу і ферменти групи сульфгідрильні – саме так знешкоджуються компоненти етилового спирту. Тетурам є блокатором ферментної біологічної трансформації спирту і сприяє активізації процесу накопичення ацетальдегіду.

Тетурам: інструкція із застосування, показання та протипоказання

Основна речовина порушує метаболізм компонентів етилового спирту, який міститься в алкоголі.

Тетурам сприяє виробленню у пацієнта стійкої відрази до смаком і запахом спирту. Тривалий курс прийому препарату допомагає узалежненої людини частково або навіть повністю відмовитися від алкоголю.

Фармакокінетичні властивості

Компоненти Тетураму, після потрапляння препарату в організм, абсорбуються у шлунково-кишковому тракті (на 90%). Терапевтична дія препарату триває протягом двох діб. Процес метаболізму основної речовини Тетураму здійснюється через відновлення диэтилдитиокарбамата, присутнього у вигляді сірковуглецю і кон’югатів.

Виводиться сірковуглець з організму через легені і верхні органи дихальної системи.

Умови продажу

 • Відпускається за рецептом.

Ціна

Вартість Тетураму починається від 240 руб. за упаковку.

Правила зберігання та терміни використання

Зберігати препарат можна не більше 4 років при температурі не вище 25С. Місце повинно бути сухим, темним і недоступним для дітей.

Терапевтичний вплив на організм

Тетурам, після потрапляння етанолу в кров, сприяє викликом інтенсивної симптоматичної картини інтоксикації. Вона виражається

 • головним болем,
 • запамороченням,
 • нудотою,
 • рясною блювотою,
 • ознобом,
 • лихоманкою,
 • стрімким зниженням артеріального тиску,
 • труднощі з диханням і збоєм серцевого ритму.
 • Тетурам: інструкція із застосування, показання та протипоказання

  Показання до призначення

  Тетурам застосовують для лікування алкоголізму в хронічній стадії. Тривалий прийом препарату з досить високою ймовірністю призводить до розвитку побічної симптоматичної картини. Саме тому Тетурам призначається тільки в тому випадку, якщо при терапії іншими засобами не спостерігалася позитивна динаміка.

  Перед початком лікування пацієнт повинен бути ретельно обстежений, а дозування препарату підібрана індивідуально – занадто високий ризик виникнення ускладнень.

  Тетурам: інструкція із застосування, показання та протипоказання

  Протипоказання

  Тетурам не призначають, якщо у пацієнта є підвищена чутливість до окремих компонентів препарату та при:

  • Порушення в роботі серцево-судинної і кровоносної систем.
  • Цукровому діабеті будь-якого типу.
  • Наявність психічних захворювань.
  • Виявлених раніше суїцидальні нахили.
  • Збої в роботі нирок і печінки.
  • Важкої дихальної недостатності.
  • Епілепсії.
  • Захворюваннях ЦНС.

  Препарат заборонений до прийому в разі вживання пацієнтом алкогольних, спиртовмісних напоїв та інших лікарських препаратів протягом останніх діб.

  Правила прийому при алкоголізмі

  Вживання алкоголю протягом 24 годин до початку прийому Тетураму категорично заборонено. Тривалість курсу терапії – 7-10 днів. Приймають медикамент вранці, добова доза становить 150-450 мг.

  Тетурам: інструкція із застосування, показання та протипоказання

  • Якщо хронічний алкоголізм має тяжку ступінь, Тетурам вводять під шкіру в якості імпланта.
  • Після завершення першої фази лікування (через 10 діб) пацієнту проводять пробу на переносимість алкоголю. Суть її полягає у прийнятті пацієнтом чергової дози препарату та вживанні (під наглядом спеціаліста) 30 мл горілки або розчину спирту.
  • Лікар спостерігає за реакцією організму пацієнта – при її слабкої вираженості або повній відсутності він збільшує кількість горілки на 10-20 мл і поступово доводить її обсяг до 120 мл. Такі проби проводять кілька разів і обов’язково в стаціонарі.

  Прийом без відома пацієнта

  Використання Тетураму для лікування алкоголізму в хронічній стадії без згоди пацієнта категорично заборонено.

  Перед тим, як розпочати лікувальний курс, проводять підготовчу терапію. Її мета – зняття симптомів алкогольної інтоксикації із застосуванням імуномодулюючих засобів. Роботу з пацієнтами проводить лікар-психотерапевт – саме він готує їх до основного лікування і інформує про можливі ускладнення.

  Тривалість курсу лікування

  Термін прийому Тетураму для лікування алкоголізму в хронічній стадії індивідуальний для кожного пацієнта.

  Тетурам: інструкція із застосування, показання та протипоказання

  Наслідки прийому алкоголю після лікування Тетурамом

  Всі пацієнти реагують на вживання спиртовмісних напоїв після проведення терапевтичного лікування по-різному – основним фактором є тривалість проміжку часу між прийомом останньої таблетки і розпиванням першої пляшки.

  Активна речовина накопичується в крові при лікуванні препаратом, в процесі вживання спиртних напоїв сприяє появі гострої симптоматичної картини інтоксикації.

  Симптоми алкогольної непереносимості будуть менш вираженими, якщо після лікування пройшло досить багато часу. Якщо воля пацієнта, який пройшов курс терапії від хронічного алкоголізму, слабка, то ймовірність виникнення зриву висока. І, швидше за все, його згубна звичка повернеться.

  Побічна дія препарату та передозування

  При лікуванні Тетурамом можлива поява побічних симптомів:

 • Центральна нервова система – розвиваються неврити, змінюється психіка, з’являється головний біль, починають судорожно скорочуватися м’язи. У деяких випадках з’являються ознаки енцефалопатії.
 • Травна система – знижується або повністю зникає апетит, з’являються нудота, блювання, металевий або часниковий присмак у роті. У рідкісних випадках відкриваються внутрішні кровотечі. Неприємні відчуття з’являються одразу після початку терапії і не проходять протягом кількох тижнів. Симптоматичного лікування вони не потребують, через деякий час зникають самостійно.
 • Шкірні покрови – розвиваються алергічні дерматити, кропив’янка, свербіж.
 • Репродуктивна система – зникає статевий потяг, порушується ерекція, у деяких випадках відзначається настання тимчасової імпотенції.
 • Під час здійснення алкогольних проб (при прийомі пацієнтом Тетураму і вживанні під наглядом фахівця невеликої кількості алкоголю) можливо виникнення припливів, еритеми, тахікардії, надмірної пітливості, нудоти, рясної блювання, головного болю, нападів запаморочення.

  У рідкісних випадках можливе виникнення колапсу серцево-судинної системи, поява неврологічних ускладнень і порушень свідомості. При самостійному прийомі пацієнтом алкоголю існує висока ймовірність раптового летального результату.

  Тетурам: інструкція із застосування, показання та протипоказання

  Однією з ознак передозування препаратом є поява важких психічних відхилень.

  При перевищенні разової дози Тетураму можлива поява важкої форми симптоматичної картини з боку ЦНС – порушується свідомість, розвиваються психічні відхилення, починаються інтенсивні судоми. Одночасний прийом препарату і спиртовмісних напоїв найчастіше стає причиною виникнення серцевої недостатності і, в деяких випадках, призводить до коми.

  Особливі вказівки щодо використання

  • Перед початком лікування Тетурамом слід відмовитися від вживання алкоголю, снодійних препаратів, транквілізаторів та інших лікарських засобів, не призначених лікарем – за три доби до прийому першої таблетки.
  • Приймати Тетурам можна тільки в стаціонарних умовах – лікуючий лікар повинен постійно спостерігати за самопочуттям пацієнта.
  • Перед тим, як приступити до терапії, пацієнта треба ретельно обстежити – дані попереднього медичного огляду допоможуть уникнути можливих ускладнень.

  Тетурам: інструкція із застосування, показання та протипоказання

  Пацієнтам, страждаючим від дерматиту нікелевого типу та екземи, Тетурам для лікування хронічного алкоголізму призначається тільки в одному випадку – якщо терапія іншими препаратами не призвела до очікуваних результатів. Доза в цьому випадку розраховується у відповідності з індивідуальними особливостями кожного пацієнта, так як високий ризик виникнення побічних симптомів і посилення супутніх захворювань.

  При наявності у пацієнта артеріальної гіпертензії лікування Тетурамом здійснюється під наглядом лікаря – спеціаліст постійно контролює тиск і попереджає розвиток побічних ефектів. І, при виникненні необхідності, знижує дозу препарату.

  При вагітності та годуванні груддю

  Дані про вплив препарату на організм вагітної або годуючої жінки відсутні. Отже, Тетурам в період вагітності і лактації не призначається.

  Тетурам: інструкція із застосування, показання та протипоказання

  При нирковій недостатності

  • Лікування Тетурамом пацієнтів, у яких діагностовано захворювання нирок, проводиться під суворим контролем лікаря. Фахівець повинен бути вкрай уважний при розрахунку дози препарату, а пацієнту необхідно проходити регулярні медичні обстеження, аналізують стан і роботу нирок.

  При збої в роботі печінки

  • Препарат призначається тільки тим пацієнтам, у яких виявлена легка або середня тяжкість печінкової недостатності. Причому, проводити печінкові проби пацієнтам слід регулярно. При виявленні будь-яких ускладнень і негативних наслідків з боку печінки лікування Тетурамом скасовується.

  Тетурам: інструкція із застосування, показання та протипоказання

  Прийом Тетураму і керування транспортним засобом

  • Вживання ліків викликає порушення координації, знижує гостроту зору і притуплює увагу. Отже, керувати автомобілем або працювати з рушійними механізмами під час прийому Тетураму вкрай небажано.

  Взаємодія з іншими лікарськими засобами

  Препарат Тетурам заборонений до спільного прийому разом з:

 • Ізоніазидом – з’являються порушення поведінки, змінюється психіка.
 • Фенітоїном – висока концентрація цього лікарського засобу призводить до розвитку інтоксикації організму.
 • Варфарином – підсилюється дія антикоагулянтів, виникає ризик розвитку внутрішніх кровотеч.
 • Теофіліном – потрібне негайне зниження його дозування.
 • Хлордіазепоксидом і Діазепамом – розвивається виражений седативний синдром.
 • При одночасному прийомі з антидепресантами трициклической групи посилюється симптоматика алкогольної непереносимості.

  Препарати-аналоги

  Найбільш відомими препаратами-аналогами Тетураму є:

  • Еспераль.
  • Дисульфірам.
  • Наксон.
  • Копринол.

  Тетурам: інструкція із застосування, показання та протипоказання

  Аналоги призначаються тільки в тому випадку, якщо у пацієнта є протипоказання на Тетурам або прийом останнього викликає побічні ефекти.

  Відгуки брали

  Анатолій, 42 роки, Новокузнецьк. Лікарський засіб досить ефективно. Але воно здатне допомогти тільки тим, хто сам хоче зав’язати з алкоголем і почати нормальне життя. Я пив Тетурам протягом 10 днів (від чого і як брати – написано в інструкції), спиртні напої не вживав. Чесно сказати, тримався на силі волі – випити хотілося. Зараз же 12 місяців не п’ю – немає ні найменшого бажання.
  Микола, 46 років, Єкатеринбург. Тетурамом лікували мого близького родича – згода його було добровільним. Хоча, в принципі, особливого бажання кинути пити у нього не було – просто погодився на лікування. Після 7 днів прийому таблеток він випив трохи вина, його почало нудити, з’явилося запаморочення. Трохи пізніше знепритомніла. Приїхали на швидкої лікарі сказали – передінсультний стан. А адже в інструкції щодо застосування Тетураму було все написано! Родич всім цим дуже вражений – вже більше двох років не п’є зовсім.
  Анастасія, 53 роки, Томськ. Тетурам зберіг мій шлюб. До яких тільки лікарів я не водила чоловіка, які тільки препарати йому не призначали! Думки вже навіть про екстрасенса були, та й чоловік прагнув усіма силами вилікуватися. І тут лікар-нарколог призначив Тетурам. Після курсу лікування чоловік випив трохи горілки – йому стало погано. Зараз він навіть і не думає про спиртне. П’ять років вже не вживає алкоголь і навіть не думає про це.

  Думка фахівців

  Більшість лікарів Тетурам ефективним не вважає. Але, за їх визнанням, позитивний вплив препарату не відзначити не можна.

  Однак, щоб Тетурам допоміг, пацієнт повинен не тільки дуже хотіти вилікуватися, але і володіти великою силою волі. Інакше не уникнути зривів – активність компонентів лікарського засобу, що накопичилися в крові за час його прийому, неминуче слабшає. І з кожним днем симптоматика відрази до спиртного буде все менше.

  Пацієнт знову почне пити (як тільки алкоголь перестане викликати у нього блювотний рефлекс) – спочатку це будуть не дуже міцні напої, потім він перейде на горілку і спирт.

  Лікарський засіб Тетурам ефективно тільки в одному випадку – якщо у пацієнта є величезне бажання зав’язати з алкоголем і йому потрібна допомога. Тетурам її зробить — організм стане «чинити опір» прийому спиртовмісних напоїв. В інших ситуаціях зриву і повернення до «п’яної» життя не уникнути.

  Є протипоказання. Необхідна консультація фахівця

  Моя довідка - Корисні поради