Тест на алкоголь: смужки для визначення вмісту алкоголю

Випиваючи спиртовмісні напої, слід знати, що продукти метаболізму етилового спирту певним чином впливають на організм людини. В результаті цього впливу розсіюється увага, розвивається загальмованість.

Це обумовлює зміну певних дій. Тому вкрай важливо тримати ситуацію під контролем і мати під рукою засоби для визначення концентрації алкоголю. Як це здійснюють будинку?

Тест на алкоголь: смужки для визначення вмісту алкоголю

Чи можна дізнатися вміст алкоголю в домашніх умовах

Етиловий спирт, потрапивши в шлунок, через кілька хвилин починає проходження крізь його стінки в кровоносну систему. З током крові він розноситься по всіх органах і системах. Через 10-15 хвилин етанол буде знайдений в легенях і виділяється в повітрі.

Етанол можна виявити в сечі (сечовидільна система видаляє частину токсичних речовин) та у вмісті слини. На його наявності в сечі, що виділяється повітрі і слині заснована робота експрес-тестів на алкоголь. Здавати тест на визначення вмісту алкоголю в сечі можна в лабораторії.

Чи можливо провести перевірку на алкоголь вдома? Сьогодні це цілком реально. Деякі прилади для тестування продають в аптечній мережі або в спеціалізованих точках, рецепти на їх придбання не потрібні.

Слід пам’ятати, що результат домашнього тестування не абсолютний, оскільки існують неточності визначення.

Недоліків набагато більше, ніж при дослідженні на вміст етанолу в крові в лабораторії. Тому повністю довіряти цим тестів на алкоголь не варто. Безумовно, присутність етилового спирту вони покажуть, але точну концентрацію навряд чи визначать.

Тест-смужки на алкоголь: як діють

Такі тести у формі смужки з нанесеним на її кінець шаром індикаторного речовини – в принципі, достовірний спосіб виявлення, але він дозволяє підтвердити прийом спиртного. Точний вміст етанолу такий тест на алкоголь не визначить.

Тест на алкоголь: смужки для визначення вмісту алкоголю

Спеціального навчання для здійснення даного тестування не потрібно. Тест-смужку змочують слиною, а через пару хвилин оцінюють результат тестування на алкоголь. Забарвлення індикаторної частини буває різною, залежно від вираженості сп’яніння. Для визначення вмісту етанолу існує спеціальна шкала, що зазначена в інструкції по застосуванню.

Для більшої достовірності дослідження проводять через 15-20 хвилин після їжі або пиття. Після застосування тест викидають, повторно використовувати його не можна.

Як правило, інтервал вимірювань цього тесту на алкоголь коливається в діапазоні від 0 до 2 проміле для водіїв достатньо, щоб вирішити, управляти транспортним засобом.

Тест-смужки на алкоголь доступні всім через свою дешевизну і простоту використання.

Спеціальні трубки для визначення алкогольної інтоксикації

Виявити ступінь алкогольної інтоксикації можна, використовуючи спеціальні трубки. Кожна трубка призначена для єдиного застосування. Її запаюють з обох боків, а всередині поміщають спеціальну речовину, чутливе до етанолу, сірководню, ацетону, альдегідів.

Тест на алкоголь: смужки для визначення вмісту алкоголю

Перед використанням трубку за допомогою вкладеного пристосування розкривають з двох кінців. З одного боку, розташованої далі від індикатора, надягають мундштук. З протилежного боку надягають респіраторний балон (нагадує пакет з поліетилену).

 • Мундштук беруть в рот і роблять повний видих, поки балон повністю не заповниться.
 • На наявність етанолу в повітрі виділяється вказує змінений колір індикатора. При позитивному результаті первісний жовтий колір змінюється на зелене. Відтінки салатового дають можливість визначити вираженість сп’яніння.
 • Ціна таких пристроїв невелика, застосування нескладно, а результат точним.

  Алкотестери: характеристики та правила застосування

  На сьогоднішній день алкотестери користуються популярністю у населення. Але вірний їх результат? Це залежить від самого пристосування і його особливостей.

  Тест на алкоголь: смужки для визначення вмісту алкоголю

  У всякого алкотестера є датчик, чутливий до етилового спирту. Даний датчик і відповідає за проведення тесту на алкоголь. Існує кілька пристроїв в залежності від виду датчика:

 • Прилади, що мають напівпровідниковий датчик. Не знайшли широкого розповсюдження, оскільки реагують не стільки на наявність етилового спирту, скільки на інші речовини. Достовірність результату низька внаслідок впливу параметрів навколишнього середовища. Пристрій необхідно періодично регулювати.
 • Пристосування з електрохімічними сенсорами. Ці професійні прилади для постійного застосування більш точні. Їх результати оцінюють через малий часовий інтервал, від навколишнього середовища дослідження не залежить, налаштування пристрій не вимагає.
 • Прилади, що мають інфрачервоний датчик. Підходять для лабораторій, оскільки інтервал вимірювання дуже великий і на результати впливає температура. При виконанні необхідних правил тест на алкоголь стане точним.
 • Алкотестери ділять на групи в залежності від числа досліджень за добу та достовірності результатів:

 • Професійні пристрої з мінімальною похибкою (не більше 0,01 проміле). Проводять мінімально 150-200 тестувань в день, але іноді до 300. Такі прилади застосовують працівники ДАІ з метою перевірки працівників, зайнятих на виробництвах з великою відповідальністю і точністю. Купити пристосування для домашнього використання можливе лише ціна дуже висока.
 • Клубні алкотестери — це стаціонарні пристрої, наявні в клубах, барах, ресторанах та інших місцях. Використовувати цей прилад будинку вкрай складно.
 • Індивідуальні пристосування підходять для домашніх умов. Пристрій здатний видати достовірний результат, але при виконанні певних вимог. Головне – проходження тестування здійснювати не частіше 3 разів на добу. Недотримання цього правила призводить до поломки приладу. Функціонують пристрою на батареях, тому на довгу роботу не здатні (відключаються відразу після показу підсумків на екрані). Крім цього, прилади неточні.
 • Індикатори – нескладні у використанні прилади. Вони здатні виявити наявність етанолу в повітрі виділяється, але точну концентрацію визначити не можуть. Як правило, мають 3 сигналу: зелений, жовтий, червоний. Зелений свідчить про відсутність етилового спирту, жовтий говорить про малій його кількості у видихуваному повітрі, червоний – про великому.
 • Щоб завжди відчувати впевненість, краще не варто зовсім приймати спиртне. Деякі водії намагаються знайти кошти, як обдурити тести на алкоголь, щоб не позбутися прав. Запам’ятайте, стан водіїв впливає на безпеку руху на дорогах. Керуючи транспортним засобом у нетверезому стані, ви піддаєте небезпеці своє життя і ризикуєте здоров’ям оточуючих.

  Моя довідка - Корисні поради