Список алкогольних напоїв за градусами: таблиця

Для сучасного ринку різноманітність алкоголю стало вже звичним. Спиртне ділиться на слабкі, среднеалкогольние і міцні напої. Крім того, вони поділяються на недорогі види і марки преміум класу, на домашні та фабричні, на безпечні і токсичні.

Сьогодні навряд чи знайдеться людина, здатна перерахувати всю алкогольну продукцію, вироблену людьми. У цій статті більш скромні завдання — короткий опис найпопулярніших слабоалкогольних та алкогольних напоїв.

Список алкогольних напоїв за градусами: таблиця

Технологія виготовлення

Алкогольні напої отримують шляхом зброджування і перегонки природних речовин, що містять глюкозу. В ході цього процесу виробляється етанол, кількість якого і визначає фортеця того чи іншого напою. Смакові та візуальні характеристики напоїв забезпечуються різноманітними натуральними і синтетичними добавками.

Практично в кожній державі або навіть в регіоні, що спеціалізується на випуску алкогольної продукції, є свій особливий напій, який проводиться з секретної технології з застосуванням кращого натуральної сировини і є предметом гордості.

Але весь цивілізований світ, визнаючи згубний вплив алкоголю на людину, особливо в період росту і дорослішання, намагається обмежити споживання спиртовмісної продукції для неповнолітніх.

Найбільш міцні алкогольні напої

Міцність напою виражається в градусах або об’ємних відсотках — «про», що в народі отримало дотепну розшифровку «обороти». Градуси показують, скільки міститься чистого спирту в загальному обсязі напою. Спиртне вважається досить міцним починаючи з 21%. Але градус самих алкогольних напоїв може досягати 90%.

Список алкогольних напоїв за градусами: таблиця

 • Горілка — прозорий безбарвний напій, вироблений з картоплі або злакових культур, шляхом багатоступінчастого перегонки та очищення, в результаті чого виходить ректифікований спирт. Він розбавляється до потрібного градуса джерельною водою. Кращі сорти російських горілок завжди відрізнялися особливою чистотою і суворо витриманою фортецею. Традиційно горілка містить 40%, але є і більш міцні сорти — до 60%.
 • Коньяк — напій, який отримав таке ж широке поширення, як і горілка, завдяки поєднанню високої міцності (40-42%) і м’якого смакового сприйняття. Коньяки випускаються за спеціальною технологією з особливих сортів винограду. Причому кожен виробник використовує свої секрети для поліпшення смаку і аромату популярного напою. Багатий бурштиновий відтінок з’являється від довгого утримання в дубових бочках, що додають напою характерний колір і смакову палітру.
 • Ром — виробляється на основі цукрового очерету. У світлому ромі практично відсутній смак, і він частіше вживається у складі різних коктейлів. Золотистий відтінок рома з’являється внаслідок багаторічної витримки в бочках із деревини дуба і додавання спецій з карамеллю. Темні сорти рому мають особливий карамельний смак і аромат патоки. Вживається як в чистому вигляді, так і для виготовлення коктейлів і різної кулінарної продукції.
 • Текіла — виготовляється методом перегонки соку блакитної або змішаної агави. Отримала широку популярність не стільки з-за особливого смаку, скільки завдяки складному ритуалу розпиття, при якому треба злизнути щіпку солі з кисті руки, перехилити чарку в рот і швидко закусити часточкою лимона.
 • Віскі — напій, що поєднує технології виробництва горілки і коньяку. В якості сировини використовуються різні види злакових рослин. До марочного якості настоюється в дубовій тарі. Традиційні країни виробники віскі — Ірландія і Шотландія. Напої подразделяя на зернові, солодові, змішані і бурбон.
 • Бренді — алкогольний напій (40-60%), назва якого означає «пережженное» або «перегнанное» вино з яблук або винограду. Якщо сировина для виготовлення не вказано, то за основу була взята виноградна брага.
 • Самбука — прозорий міцний алкоголь (38-43%) різних відтінків з солодкуватим смаком і насиченим ароматом. По суті — це горілка, настояна з травами і анісом. Сировинною основою для виготовлення служать пшениця, аніс, квіти бузини, різні трави і таємний інгредієнт, який є у кожного виробника. А також оригінальної якості домагаються, проводячи нескінченні експерименти по співвідношенню та обробці вихідних речовин.
 • Джин — основою для цього напою є зерновий спирт і різні добавки, як то: мигдаль, цитрусові, кориця, коріандр ягоди ялівцю та інші. В залежності від кількості та поєднання прянощів, джин набуває, властиві йому, колір, аромат і смакові якості.
 • Лікер — дуже солодкий сиропоподібну алкоголь на основі фруктово-ягідних соків з пряними і трав’яними добавками. Завдяки великому вмісту цукру (25-60%), напій досить міцний (15-60%) і калорійний.
 • Настоянка — виходить шляхом настоювання горілки або розведеного спирту з фруктами, ягодами, горіхами, травами та іншими речовинами. В залежності від складу, настойки можуть мати солодкий, гіркий або будь-який інший смак, характерний для продукту, з якого вони виготовлені. Сьогодні, як і в минулому, настоянки застосовуються, як ефективний лікарський засіб народної медицини.
 • Абсент — один з найбільш міцних алкогольних напоїв в світі (75-87%) Основна складова – екстракт гіркого полину, містить велику кількість туйона, токсичної речовини з різким запахом, що нагадує ментол. Проте в самому напої туйон присутній, лише як слідові залишки. Сьогодні доведено, що приписувані абсенту в минулому галюциногенні властивості сильно перебільшені. Найбільш розповсюджений колір абсенту – смарагдово-зелений, але також він буває прозорим, синім, жовтим, червоним, коричневим або чорним.

Міцні алкогольні напої, навіть дуже хорошої якості, у великих кількостях завдають непоправної шкоди здоров’ю. Рекомендується обмежувати їх вживання розумними дозами по святах.

Среднеалкогольние напої

В групу з середнім вмістом алкоголю входять всі вина міцністю від 10 до 30% і різні напої на винній основі.

Ще в давні часи були помічені цілющі властивості натурального виноградного вина. Стародавні греки додавали вино в питну воду для її знезараження.

Крім того, напої з виноградного соку багаті корисними мікроелементами і вітамінами, завдяки чому, вино і в наші дні застосовується, як зміцнювальний і заспокійливий засіб при хворобах шлунково-кишкового тракту і органів дихання.

Список алкогольних напоїв за градусами: таблиця

 • Вино — виготовляється шляхом зброджування соку одного або декількох сортів винограду. За призначенням вина діляться на столові або десертні, за змістом цукру на сухі, напівсухі, напівсолодкі, солодкі, за змістом спирту на міцні, солодкі, напівдесертні, десертні і лікерні, а також на ігристі види вина, насичені вуглекислим газом методом повторного бродіння.

Багаті напої і колірним різноманітністю – від відтінків світлої соломи до чайного, від блідо-рожевого до темного граната. Є категорія помаранчевих вин, настояних на мезге. Слід пам’ятати, що лікувальними властивостями володіють тільки некріплені вина в невеликих кількостях.

 • Медовуха — виготовляється на основі меду, розчиненого у чистій джерельній воді і збродженого шишками хмелю.
 • Глінтвейн гарячий алкогольний напій, приготований на винній основі з додаванням прянощів, цукру і фруктів.
 • Пунш — часто готується в кавуні, змішуванням алкоголю, кавунової м’якоті, цитрусових і інших інгредієнтів.
 • Грог — ром, розбавлений водою або чаєм, з додаванням цукру.

Питання користі або шкоди алкоголю різної міцності залежить від якості, а головне, від кількості вживаних напоїв.

Слабоалкогольні напої

Список найбільш популярних і улюблених народами всього світу напоїв.

 • Пиво — слабохмельной (4-6%), найбільш популярний напій у всьому світі. Виробляється на основі солоду, ячменю, жита, рису, кукурудзи, хмелю і пивних дріжджів. Випускається пиво з верховою і низовою способом бродіння від безалкогольного до кріпленого.

Різноманітна щільність, колір, багата смакова гамма ставлять цей напій на перше місце в рейтингу спиртних напоїв. Власне пивом можна назвати напої в межах 3-6%. Більш міцні склади — це вже різновиди «йоржа», суміші пива і горілки.

Список алкогольних напоїв за градусами: таблиця

 • Сидр — виготовляється зброджуванням соку яблук, груш або інших фруктів без додавання дріжджів. Напій міцністю 1-8% золотисто-зеленуватого відтінку з вираженим яблучним смаком і невеликим вмістом вуглекислого газу.
 • Брага — як самостійний напій вживається рідко. В основному використовується для перегонки в більш міцні очищені сорти алкоголю.
 • Тодді — пальмове вино, що виготовляється із сировини винної, кокосової і цукрових пальм.
 • Квас — традиційний російський освіжаючий напій з мінімальним відсотком алкоголю. Інгредієнти: солод, борошно, житній хліб, вода, цукор. Для більшої користі і різноманітності можна додавати мед, ягоди, трави.

Незважаючи на гадану необразливість слабоалкогольних напоїв, останнім часом соціологи відзначають лавиноподібне зростання пивного алкоголізму серед молоді. Шкала фортеці впливає не лише на поведінку і стан здоров’я людини, але і на швидкість, з якою організм позбавляється від етанолу.

Таблиця швидкості виведення етанолу з організму

ПЕРІОД ПОВНОГО ВИВЕДЕННЯ АЛКОГОЛЮ З ОРГАНІЗМУ В ГОДИНАХ
НАЗВА НАПОЮ КІЛЬКІСТЬ У ЛІТРАХ АЛКОГОЛЬ В % ВАГА ЛЮДИНИ В КІЛОГРАМАХ
60 70 80 90 100
ДЖИН 0,1 47 6,81 5,83 5,11 4,55 4,08
ВІСКІ 0,1 43 6,29 5,32 4,76 4,13 3,79
КОНЬЯК 0,1 42 6,08 5,21 4,57 4,06 3,65
ГОРІЛКА 0,1 40 5,8 4,88 4,32 3,87 3,48
РОМ 0,1 38 5,52 4,61 4,13 3,60 3,3
ЛІКЕР 0,1 30 5,50 5,00 4,50 4,00 3,50
ПОРТВЕЙН 0,2 18 4,32 3,76 3,54 3,02 2,52
ВЕРМУТ 0.2 16 4, 07 3, 73 3,43 3,14 2, 83
ВИНО СТОЛОВЕ 0,3 11 3,82 3,53 3,25 2,97 2,81
ДЖИН-ТОНІК 0.3 9 3,55 3,24 2,98 2,73 2,44
ПИВО 0,5 8 3,30 3,25 3, 13 3.00 2,85
ПИВО 0.5 6 3,05 2.54 2, 43 2, 36 2,21
ПИВО 0,5 5 2,50 2,38 2,12 1,79 1,65
ПИВО 0,5 4 2,35 2,11 1, 88 1,69 1,50
ПИВО 0,5 3 2,20 1,89 1,73 1,48 1,35

Асортимент алкогольної продукції зростає з кожним днем. Крім традиційних напоїв, на ринок поставляються різні коктейлі і нові купажі. Любителям дегустувати будь-яке нове спиртне, рекомендується пам’ятати про шкоду алкоголю у великих кількостях.

Надмірне вживання алкоголю шкодить вашому здоров’ю!

Моя довідка - Корисні поради