Сорбекс: інструкція із застосування, показання та протипоказання

Опис препарату

Засіб випускається у вигляді дієтичної добавки і сорбенту. Основна дія – активне поглинання токсинів і шлаків, а також зайвої рідини.

Сорбекс: інструкція із застосування, показання та протипоказання

Група за МНН

 • MEDICINAL CHARCOAL

Реєстраційна нумерація і ATX

 • A07BA01

Група фармакотерапії

 • Препарат з групи ентеросорбентів для видалення шлаків з організму. Діюча речовина – активоване вугілля, переваги якого полягають у рослинному походження.
 • Засіб добре прибирає зайві гази в кишечнику, присутні при патології запального характеру. Крім того, позбавляє організм від токсинів, які прийшли з навколишнього середовища.
 • Активоване вугілля має чорним кольором і не чинить токсичного впливу. Працює тільки в травній системі і повністю видаляється разом з калом. З-за присутності кошти стілець стає більш темним. Токсини піддаються розщепленню і активно видаляються.
 • Сорбекс випускається у вигляді гранульованого препарату, який зручний у використанні. Після прийому засіб діє до двох діб. Висока ефективність ліків, він екологічний і простий у застосуванні.

  Патогенез

  Принцип дії даного лікарського засобу заснований на швидкому зв’язування шлаків і токсинів і ефективне видалення їх з організму.

  Особливо ефективний препарат при промислових і харчових типах отруєння. Прискорює виділення токсичних елементів системи травлення. Біодоступність Сорбекса висока. Його проникнення і розподіл здійснюється в короткі терміни, що прискорює результативність і терапевтичну дію.

  Сорбекс: інструкція із застосування, показання та протипоказання

  Компоненти та форма випуску

  Сорбекс містить у собі наступні компоненти: частина активованого вугілля, частину желатину, оксид заліза. Капсули розподіляються в залежності від вмісту активної речовини: для Повік концентрація становить 270 мг, для Ультра – 250 мг. для дітей молодшого віку передбачена форма у вигляді саші. Основна форма для засобу Сорбекс – капсульна.

  Умови продажу в аптечній мережі

  Засіб допущено до вільного продажу, є безрецептурний відпуск з аптеки.

  Як зберігати

  Препарат не дозволяється зберігати в місці, температура якого перевищує 25 градусів, а також при високій вологості.

  Не дозволяється вплив прямих сонячних променів, доступність для дітей або близьке розташування елементів з виділенням газів або парів.

  Терміни придатності

  З моменту випуску препарату рекомендується застосувати його в трирічний період.

  Показання до застосування

  Інструкція по застосуванню Сорбекса передбачає наступні стани:

  • Диспепсичні стану.
  • Зменшення кількості газу в петлях кишечника перед різними видами діагностики.
  • Запальні стани системи травлення.
  • Комплексна терапія сальмонельозу.
  • Алергічні реакції.
  • Терапія дерматитів різної етіології.
  • Позбавлення від зашлакованості після алкогольних або наркотичних станів.
  • При процесах гниття в нижніх відділах кишечника.
  • У комплексному позбавленні від зайвої ваги.

  Протипоказання

  Засіб можна використовувати при наявності негативної імунної реакції на будь-який компонент препарату, а також у період загострення хронічних захворювань або гострих патології системи травлення – ерозійному або виразковому ураженні, кровотечах, непрохідності.

  Сорбекс: інструкція із застосування, показання та протипоказання

  Особливості прийому

  Інструкція Сорбекса пропонує наступну схему прийому препарату.

  • Підвищений газоутворення зникає після триразового використання засобу по 1 або 2 таблетки за один прийом.
  • Інтоксикаційні стану у дорослих вимагають збільшення дозування – до 6 таблеток чотири рази на день.
  • У дитячому віці більше 7 років можна застосовувати до 9 капсул на добу, розділених на три прийоми.

  Якщо приймати препарат одночасно з іншими призначеними засобами, то їх ефективність може значно знижуватися. Найкраще зробити двогодинна перерва між прийомами ліків, причому сорбент переважно застосовувати після прийому їжі. Сорбекс потрібно запити водою в достатній кількості.

  • Найчастіше тривалість лікування встановлюється не більше 5 днів. Однак у випадку терапії хронічних патологій цей період може збільшуватися до двох тижнів.

  У період виношування і годування груддю

  Під час виношування плоду та в період годування груддю негативний вплив препарату на організм матері і дитини не виявлялося.

  Сорбекс: інструкція із застосування, показання та протипоказання

  У період молодшого дитячого віку

  Дитині віком до семи років рекомендований прийом препарату, що випускається у вигляді саші. Вміст пакетика розчиняють у половині склянки теплої води, добре при цьому розмішуючи. Сорбекс краще вживати після прийому їжі.

  Сорбекс: інструкція із застосування, показання та протипоказання

  Літнім людям

  Особам похилого віку засіб рекомендовано у вигляді капсульної форми, при цьому важливо дотримуватися рекомендовані дози препарату.

  Сорбекс: інструкція із застосування, показання та протипоказання

  При печінковій недостатності

  • Таблетки Сорбекс можна використовувати тільки з дозволу лікаря. Вся справа в тому, що дане ліки активно виводить шлаки з організму. При порушеннях роботи печінки такий вплив має контролюватися медичним працівником.

  При нирковій недостатності

  • При порушеннях функції нирок засіб дозволено до вживання, так як налагоджує їх правильне функціонування.

  Вплив на здатність керування механізмами

  • Засіб ніяк не впливає на увагу і не чинить негативного впливу на здатність керувати механізмами.

  Побічні дії і передозування

  У разі тривалого вживання засобу можлива поява деяких непередбачених реакцій:

 • Поява рідкого стільця або тривалі запори, викликані ослабленням перистальтики кишечника.
 • Зниження кількості вітамінів в організмі через порушення функції всмоктування поживних речовин.
 • У випадку перевищення рекомендованих доз або вживанні більше максимального терміну прийому можлива поява нудоти, блювання та запорів.

  Сорбекс: інструкція із застосування, показання та протипоказання

  Сумісність з алкоголем та іншими препаратами

  Вплив лікарських препаратів, що застосовуються одночасно з Сорбексом, значно знижується. Тому рекомендується почекати двогодинний інтервал між прийомами препаратів, щоб не знижувати їх ефективність. Якщо виконувати дані правила, одночасна терапія іншими засобами не заборонена.

  При одночасному прийомі Сорбекса і алкоголю патологічний вплив останнього значно знижується через прискорення виведення токсинів.

  Аналоги і вартість

  Ціна Сорбекса встановлюється по інструкції по застосуванню – чим більше доза, тим дорожче. Ціна Сорбекса на території Росії встановлена в межах 120 рублів. На території України середня вартість встановлена в межах 50 гривень, найдорожча форма у вигляді саші – близько 100 гривень.

  Сорбекс: інструкція із застосування, показання та протипоказання

  Найпоширеніші аналоги для Сорбекса:

 • Сорбовит-До. Препарат з нейтралізуючим впливом на токсичні речовини. Використовується для виведення шлаків з травного тракту.
 • Карбекс. Використовується в разі гострого отруєння лікарськими чи іншими речовинами.
 • Сорбіогель. Добре показав себе в терапії алкогольних і наркотичних отруєнь, алергічних реакціях та інфекційних ураженнях кишечника.
 • Смектовит. Активізує обмін речовин, покращує обмінні функції організму.
 • Активоване вугілля. Найпоширеніший і недорогий аналог Сорбекса. Добре впливає на причини харчових отруєнь та усуває прояви діареї.
 • Сорбекс: інструкція із застосування, показання та протипоказання

  Відгуки лікарів і пацієнтів

  Використання сорбентів досить поширене. Ось деякі відгуки про даному препараті.

  Лікарі

  Сергій, 50 років, терапевт, Новосибірськ. Неправильне харчування – причина безлічі отруєнь і порушення травної функції. Лікування я призначаю виходячи з причини хвороби і її проявів. Сорбекс призначаю часто. Ціна його трохи більше, ніж простого активованого вугілля, зате і ефективність вище.
  Ірина, 30 років, педіатр. Дитячий вік рідко проходить без отруєнь. Лікування активованим вугіллям допомагає, проте діти молодше 5 років не можуть його приймати. Таблетки прилипають, вони великі і гіркі. А маленькі діти і зовсім не хочуть його пити. Саші Сорбекс – оптимальний вибір, він легкий в застосуванні і смачний.

  Пацієнти

  Світлана, 46 років, Псков. Літній час для мене – пора отруєнь, з’являється блювота, пронос. Сорбекс для мене – швидка допомога. Активоване вугілля звичайно дешевше, але пити його для мене дуже важко. Різниця в ціні компенсується зручністю прийому.
  Аліна, 31 рік, Москва. Коли планую застілля з прийомом алкоголю – приймаю це засіб. Потім почуваю себе добре і швидко відновлююся. Є і посилений варіант спеціально для вживання спиртних напоїв, але мені і звичайного вистачає.
  Андрій, 34 роки, Москва. Сорбекс мені порадив друг, так як знає мої проблеми з травленням. Вже після прийому декількох капсул відчув себе краще. Тепер буду тримати під рукою.

  Є протипоказання. Необхідна консультація фахівця

  Моя довідка - Корисні поради