Смертельна доза алкоголю для людини в літрах і проміле

Етанол щороку призводить до загибелі мільйонів людей. Смерть від алкоголю вже давно не викликає подиву. Зрозуміло, якщо не перевищувати дозу і вживати тільки перевірені спиртні напої, таких наслідків можна уникнути.

Для цього потрібно не тільки дотримуватися «культури пиття», але і знати, скільки становить смертельна доза алкоголю для людини. У даній статті ви зможете ознайомитися з цією інформацією.

Смертельна доза алкоголю для людини в літрах і проміле

Вимірювання алкоголю

Як відомо, алкоголь вимірюється в проміле, тому для початку необхідно розібратися, що ж це таке.

Проміле – це величина, що дорівнює 1/10 відсотка. Найчастіше проміле використовується для розрахунку дози алкоголю в крові людини.

Якщо у вашому організмі виявили наявність 1 проміле, це означає, що в літрі крові міститься 1 мілілітр чистого етанолу.

Стадії сп’яніння алкоголем

Існує кілька ступенів сп’яніння. Розраховуються вони в залежності від статі, віку, ваги людини, а також кількості та фортеці випитого алкоголю. Фахівці виділяють три стадії алкогольного сп’яніння:

 • Легка. Становить 0,5 – 1,5 проміле алкоголю в крові. З’являється в перші кілька хвилин після вживання першої дози спиртного. При легкій стадії алкогольного сп’яніння з’являється відчуття тепла у всьому тілі, розслаблення м’язів. Настрій у людини піднесений, він активний і веселий. Комунікативні навички випив підвищуються, він спілкується легко, впевнено і з задоволенням. Іноді він не контролює себе, проте в цілому людині добре і комфортно.
 • Середня. Характеризується наявністю 1,5 – 2,5 проміле в крові. Спостерігається ще більша активність. Спілкування відбувається вже не так приємно: мова одноманітна, невиразна й не відрізняється виразністю. Людині важко пересуватися з-за того, що координація рухів порушена. На зміну веселощів і радісного настрою приходять злість, агресія і пригніченість. Поведінка людини також відрізняється перевозбужденностью, з-за чого можуть статися навіть бійки. На даній стадії алкогольного сп’яніння можливі також провали в пам’яті.
 • Важка. Вміст алкоголю в крові становить 2,5 – 3 проміле. Дана стадія характеризується відсутністю зв’язного мовлення, людина говорить незрозуміло і невиразно. Також можлива втрата свідомості. Важке алкогольне сп’яніння передбачає судоми, мимовільне дефекацію і багато іншого. Можлива повна втрата пам’яті.
 • Смертельна. Вміст алкоголю в крові в кількості 5 і більше проміле веде до неминучої загибелі людини.
 • Смертельна доза алкоголю для людини в літрах і проміле

  Смертельна доза алкоголю в залежності від міцності

  Отже, яку кількість алкоголю може привести людину до летального результату? Для того, щоб відповісти на це питання, потрібно виходити з фортеці алкоголю.

  Також важливо знати, що ті самі смертельні 5 проміле етанолу повинні потрапити в організм протягом години для того, щоб викликати загибель людини. Нижче представлена смертельна доза алкоголю для людини в літрах і проміле, виходячи з міцності напою.

 • Міцний алкоголь — близько 40 градусів. Сюди входять такі напої, як горілка, віскі, бурбон, текіла, джин, коньяк, самбука, абсент, бренді, ром, чача, кашаса та інші. Смертельна доза для середньої маси людини становить приблизно від 0,8 до 1 літра. Це, приблизно, дволітрова пляшка горілки або двадцяти 50-грамових чарок.
 • Вино. Фортеця цього напою становить приблизно 8 – 10 %. До смерті людини може призвести короткострокове споживання 3 літрів цього напою. Така кількість еквівалентна 4 пляшок по 0,75 літра або 20 келихах номіналом 150 мл.
 • Пиво, здавалося б, самий нешкідливий напій. В даному випадку мова йде про звичайному пляшковому пиво, міцність якого складає 4 — 5 градусів. Якщо ви протягом години вип’єте 7 літрів, то смерть гарантована. Дана кількість алкоголю еквівалентно 14 пляшок пива за 0,5 літра.
 • Смертельна доза алкоголю для людини в літрах і проміле

  З дітьми справи йдуть інакше. Ні для кого не секрет, що починаючи з підліткового віку і навіть раніше, хлопчики і дівчатка починають пробувати алкоголь. Причому іноді спробувати «дорослі» напої дітям дають самі батьки.

  Необхідно знати, що смертельна доза алкоголю для дитини становить 3 — 4 проміле. 150 грамів горілки здатні вбити двадцяти-кілограмового малюка. Підлітки досить часто пробують алкогольні напої з цікавості, а також для того, щоб здаватися дорослішими. Так от, як їм самим, так і батькам потрібно знати, що смертельна доза алкоголю для підлітка становить 4 – 4,8 проміле.

  Враховуючи той факт, що діти такого віку часто просто не вміють пити з розумом, а також вживають неякісні спиртні напої, смертельна доза може легко потрапити в організм підлітка.

  Статистика смертності від алкоголю

  За статистикою, в Росії щорічно від зловживання спиртними напоями гине 30% чоловіків і 15% жінок від загальної кількості населення. Причому це відбувається не з-за того, що люди п’ють спиртне низької якості, а внаслідок надмірного вживання алкоголю.

  Смертельна доза алкоголю для людини в літрах і проміле

  За 8 місяців, що пройшли з початку 2018 року, у світі від алкоголю померло понад 1 600 000 чоловік. Для порівняння, за той же період від вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ) загинуло близько 1 085 000 чоловік, а жертв ДТП в цьому році близько 800 000.

  Росспоживнагляд визначив регіони нашої країни з найвищою смертністю від алкоголю.

  • Так, Кіровська і Ярославська області знаходяться на першому місці в цій категорії. За 8 місяців з початку року в цих регіонах від алкогольного отруєння загинуло понад 16 з 100 000 чоловік.
  • У число регіонів з найвищим відсотком смертей від вживання спиртних напоїв увійшли також Архангельська область (15,7 на 100 000), Костромська область (15, 5 на 100 000), Республіка Марій Ел (16, 2 на 100 000).
  • Найкращі показники в Магаданської і Сахалінській областях, а також в Калмикії. Там за перші 8 місяців 2018 року не зафіксовано жодного випадку смерті від алкогольного отруєння.
  • Також позитивним результатом можна вважати статистику в Інгушетії, Дагестані і Ханти-Мансійському автономному окрузі, де зафіксовано 0,3 випадків смерті на 100 000 чоловік.

  Як відомо, при кодуванні алкоголь особливо небезпечний. Медицина знає випадки, коли людина, випивши велику кількість спиртного після даної процедури, гинув. Також смерть можлива і при малих дозах, якщо організм ослаблений. Саме тому не варто експериментувати і випивати алкоголь після кодування навіть у малих дозах. Якщо не настане смерть, може бути завдано істотної шкоди здоров’ю.

  Ознаки алкогольного отруєння

  У багатьох ситуаціях при передозуванні алкоголем людину ще можна врятувати. Для того, щоб зробити це, потрібно знати ознаки отруєння спиртним. Отже, алкогольна інтоксикація характеризується наступними симптомами:

  • розширення зіниць;
  • почервоніння шкірних покривів;
  • погіршення координації рухів;
  • почастішання дихального ритму;
  • підвищення пульсу;
  • запаморочення;
  • нудота і блювотні позиви;
  • блідість шкіри;
  • втрата свідомості;
  • холодний піт;
  • мимовільне сечовипускання, дефекація, блювання (що можуть відбуватися в стані непритомності);
  • сплутаність думок і неможливість висловити їх;
  • відсутність здатності утриматися на ногах.

  Смертельна доза алкоголю для людини в літрах і проміле

  Перша допомога при отруєнні алкоголем

  Для того, щоб уникнути важких станів при вживанні алкоголю, а також смерті хворого, необхідно надати йому першу допомогу.

  Алгоритм дій у ситуації алкогольного отруєння наступний:

 • У першу чергу потрібно викликати швидку допомогу.
 • Хворому необхідне свіже повітря. Для цього розстебніть стискує його одяг, ослабте ремінь на штанах, по можливості відкрийте вікно або хоча б кватирку.
 • Якщо хворий знаходиться без свідомості, його треба привести до тями. Для цього піднесіть до носової порожнини потерпілого вату, змочену нашатирним спиртом. В даний час купити останній досить складно. Однак нашатирний спирт можна замінити розтиранням вух. Даний метод буде сприяти припливу крові до голови хворого. Цей процес призведе до того, що потерпілий вийде з несвідомого стану.
 • Наступний крок – промивання шлунка. Перед проведенням цієї процедури необхідно як слід зігріти хворого. Найефективніше в даній ситуації допоможуть гірчичники, які слід поставити на ступні ніг, рук, голови.
 • Хворого необхідно перевернути на живіт або на бік. Ні в якому разі не залишайте його лежати на спині.
 • До голови хворого потрібно прикласти лід. Дана процедура значно знизить дію етанолу на мозок, а також зменшить алкогольне збудження людини.
 • У випадку, якщо потерпілий отримав середню тяжкість алкогольної інтоксикації, можна дати йому сечогінні засоби, препарати від головного болю, а також активоване вугілля (2 таблетки кожен 2 години).
 • Людині при алкогольному отруєнні корисно пити міцний гарячий чай або каву. Також можна дати хворому трав’яні відвари, придатні для таких ситуацій.
 • Смертельна доза алкоголю для людини в літрах і проміле

  Зловживання алкоголем щороку стає причиною загибелі мільйонів людей. Для того, щоб не піддавати життя і здоров’я такої небезпеки, потрібно пам’ятати про допустимій дозі випитих напоїв, а також бути впевненим у їхній якості. Важливо знати і алгоритм першої допомоги при алкогольній інтоксикації. Ваші грамотні дії можуть врятувати комусь життя.

  Моя довідка - Корисні поради