Скільки вивітрюється пиво з організму чоловіка і жінки

Пивом любить насолоджуватися безліч людей. Однак, крім приємних наслідків його вживання у напою є й істотний мінус – сильний запах, який переслідує випив протягом тривалого часу. Тому керування транспортними засобами навіть після настання тверезості стає неможливим.

Це відбувається не стільки через сп’яніння, настає на короткий термін, скільки з-за сильного запаху.

Скільки вивітрюється пиво з організму чоловіка і жінки

Автоінспектор зможе відразу розпізнати вживання цього напою, внаслідок чого настане досить суворе покарання. Ознайомившись з даним матеріалом, ви зможете визначати, скільки вивітрюється пиво і протягом певного часу не можна сідати за кермо.

Яким чином відбувається виведення алкоголю

Насамперед, слід зрозуміти, як відбувається цей процес в організмі. Розрізняють два способи виведення алкоголю:

 • Природний, коли етанол виводиться в незмінному вигляді. Частка виходу етанолу при такому способі обмежується 30%. Здійснюється це, в основному, нирками і сечовиділенням. Легкі також допомагають вивести алкоголь, як і шкірний покрив.
 • За допомогою печінки. В ній алкоголь окислюється і переробляється, щоб згодом покинути організм. Печінка найчастіше піддається тискові і в результаті надмірного навантаження може надовго втратити свою функціональність.
 • Скільки вивітрюється пиво з організму чоловіка і жінки

  Як швидко може вивітритися пиво

  Точно розрахувати, через скільки вивітриться пиво, дуже складно. Все залежить від індивідуальних особливостей організму, але все ж можна приблизно визначити цей час, спираючись на загальні стандарти.

  Фактори, від яких залежить швидкість виведення напоїв:

  • Обсяг. Якщо спожити велику кількість напоїв з вмістом алкоголю, процес виведення буде відбуватися не так швидко, як у випадку з незначним обсягом.
  • Градуси. Чим менше міцність напою, тим швидше він покине організм.
  • Маса тіла. Люди з невеликою вагою будуть позбавлятися від алкоголю набагато повільніше, ніж більш великі люди.
  • Вік. Чим старшою стає людина, тим складніше його печінки справлятися з вступникам етанолом.
  • Схильність. Незважаючи на зазначені фактори, існують індивідуальні особливості, здатні дати людині можливість вистояти навіть під натиском міцних напоїв.
  • Гендер. Жінка витратить більше годин на введення алкоголю, ніж чоловік, навіть при наявності інших рівних умов.
  • Психомоторне збудження. При активному стані психіки швидкість вивітрювання спиртовмісних напоїв набагато вище, ніж в урівноваженому.
  • Стан здоров’я. У разі тривалої хвороби або наявності хронічних захворювань довше людина перебуває в стані сп’яніння, ніж тоді, коли він здоровий.
  • Кратність вживання. Коли розпивання алкоголю відбувається часто, швидкість його виведення падає.
  • Закуска. Наявність хорошою щільною закуски прискорить процес розщеплення етанолу і допоможе швидше позбутися його продуктів.
  • Навколишнє середовище. Час доби і погодні умови також можуть вплинути на швидкість позбавлення від спиртовмісних напоїв.

  Варто зауважити, що небажано сідати за кермо автомобіля після прийняття навіть невеликої дози пива, так як автоінспектор зможе відчути запах і встановити порушення.

  Як швидко організм зможе вивести 1, 2, 3 літри пива

  Швидкість виведення алкоголю чоловіки в середньому становить до 0,15 проміле за одну годину, але тільки в тому випадку, коли надходження етанолу в організм припиняється. Для жіночої статі ці цифри дещо більше – до 0,8 проміле.

  Скільки вивітрюється пиво з організму чоловіка і жінки

 • Щоб очистити кров від 500 мілілітрів випитого пива, може знадобитися близько 6 годин.
 • 1 літр пінного напою буде виводитися організмом близько 8 годин.
 • 2 літри пива вивітряться тільки через 15 годин.
 • 3 літри зможуть покинути тіло лише через добу після вживання алкоголю.
 • Увага! Можна не відчувати себе п’яним, проте інспектору за допомогою алкотестера вдасться довести протилежне, тоді покарання уникнути не вдасться.

  Щоб правильно розрахувати час виведення пива з організму, можна скористатися таблицею, що приведена нижче. Необхідно також враховувати наявність факторів, що впливають на швидкість вивітрювання.

  Маса тіла 60 70 80 90 100
  Виведення 100 мл алкоголю міцністю 4% в хвилинах 35 30 26 23 21
  Виведення 100 мл алкоголю міцністю 6% в хвилинах 52 45 39 35 31
  Виведення 500 мл алкоголю міцністю 4% в хвилинах 2,54 2,29 2,11 1,56 1,44
  Виведення 500 мл алкоголю міцністю 6% в хвилинах 4,21 3,44 3,16 2,54 2,37

  Будьте уважні! Багато хто впевнені, що пляшка пива переработается швидше, ніж 100 мл спирту. Таку думку помилково. Алкалоїди хмелю, присутні в пінному напої, знижують швидкість його розщеплення.

  Конкретні приклади

  Нижче наведено приклади ситуацій, спираючись на які ви зможете розрахувати час виведення алкоголю для себе.

  37-річний чоловік вагою 75 кілограмів і зростом близько 180 сантиметрів випив півтора літра пива міцністю 5,4%.

  Скільки вивітрюється пиво з організму чоловіка і жінки

  • Перші 500 мілілітрів були відзначені показниками алкотестера 0,63 проміле.
  • Ще через 500 мілілітрів показники склали 0,73 проміле.
  • Ще через 500 мілілітрів алкотестер показав 0,63 проміле.

  Такий розкид пояснюється хорошою дещо зменшеним виведенням пива відносно більш міцних напоїв. Через одну годину після припинення вживання алкоголю у даного чоловіка показники знизилися до 0,49 проміле. У деяких країнах це є допустимою нормою для управління автомобілем, однак, в Росії це привід для покарання.

  Тільки через 7 годин після останнього вживання пива прилад зміг показати нульовий результат. Завдяки цьому прикладу можна приблизно дізнатися, через скільки вивітрюється пиво.

  Скільки вивітрюється пиво з організму чоловіка і жінки

  Як підвищити швидкість виведення

  Існує безліч способів для прискорення цього процесу, проте не всі вони дієві.

  • Свіже повітря, танці, фізична активність дійсно сприяють прискоренню вивітрювання алкоголю з організму. Однак такі методи не панацея, оскільки хоч і знижують вміст етанолу в крові, але не прибирають його до кінця.

  Не рекомендується відвідувати сауну, оскільки не можна заздалегідь сказати допоможе цей спосіб чи зашкодить. Не для всіх людей він дієвий. Вплив гарячого повітря прискорює швидкість розщеплення алкоголю, але одночасно сильно навантажує серцево-судинну систему і може призвести до серйозного порушення її роботи.

  • Деякі радять вживання жирної їжі. Закушувати слід під час випивки, а на процес розщеплення важка їжі вплине не кращим чином – ще більше навантажить печінку.
  • Застосування контрастного душу не зробить істотного впливу на процес виведення алкоголю.
  • Через скільки вивітрюється пиво при вживанні зеленого чаю або активованого вугілля? Як відомо, це досить популярні способи виведення алкоголю з організму. На жаль, вони також не прискорюють цей процес.

  Як пиво впливає на водійську реакцію

  • На думку водіїв, одна пляшка пива ємністю 0,5 літра ніяк не впливає на його самопочуття і реакцію.

  Однак згідно з дослідженнями, людина з 0,5 проміле в крові не здатний адекватно оцінити ситуацію на дорозі.

  Скільки вивітрюється пиво з організму чоловіка і жінки

  • Один літр пива зменшують реакцію сприйняття червоного кольору, знижує можливості бокового зору. Прилади при цьому показують 0,8 проміле.
  • Два з половиною літри випитого пива призводять до повної втрати реакції і неможливості взагалі керувати автомобілем. На приладі при цьому висвітлюються показники в 1,9 проміле.

  Яка дозування безпечна для здоров’я

  Пиво характеризують як продукт, відносно безпечний для здоров’я людини. Чоловіки без шкоди можуть вжити до півлітра напою в добу, для жінок встановлено норму в 300 мілілітрів. Кратність прийомів на тиждень для чоловіків встановлена в межах п’яти разів, для жінок – трьох разів. Необхідно утримуватися від щоденного вживання алкоголю, краще робити перерви.

  Водіям найчастіше відомо, скільки вивітрюється пиво, але не варто зловживати цими знаннями. Слід адекватно оцінювати ситуацію. Можна знати, за який час пиво вивітриться, але помилки в розрахунках призведуть до втрати орієнтації, неможливість оцінити дорожню ситуацію.

  Питання, як довго утримуватися від спиртного, вирішується в кожному випадку індивідуально.

  У будь-якому випадку не можна забувати про суворе покарання за водіння в нетверезому вигляді. А якщо водій в такому стані спровокує аварію, то покарання може стати кримінальним: аж до позбавлення волі на 7 років.

  Розслабитися з кухлем пива можна в тому випадку, коли не планується ніяких поїздок. В іншому випадку краще забути про алкоголь.

  Надмірне вживання алкоголю шкодить вашому здоров’ю!

  Моя довідка - Корисні поради