Скільки алкоголю в кефірі: вміст етанолу в напої

Любителі кисломолочної продукції цінують кефір і за його корисні властивості і незвичайний смак. Однак багато водії побоюються пити його перед поїздкою, добре знаючи, що кефір може містити невеликі дози етанолу.

Чи є насправді шанси опинитися в стані сп’яніння після вживання пари склянок напою? Скільки відсотків алкоголю в кефірі? Чи виникнуть проблеми у водія при зустрічі з працівниками ДАІ? Відповіді на ці актуальні запитання та опис процесу приготування цього напою можна знайти в даній статті.

Скільки алкоголю в кефірі: вміст етанолу в напої

Корисні властивості кефіру

Виготовляють кефір за допомогою двох типів бродіння — молочнокислого і спиртового. Основу напою становить термічно оброблене молоко, в яке додається закваска. Вона містить у собі особливий кефірний грибок, необхідний для сквашування молока.

Цікавий і енергійний смак напою є результатом взаємодії двох речовин:

 • Молочної кислоти, поява якого є наслідком молочнокислого бродіння.
 • Вуглекислоти, яка виникає при розкладанні спиртів під час заквашування.

Насамперед, унікальність кефіру полягає в його цілющих властивостях. Його виробники балують своїх споживачів і пропонують їм всілякі види кисломолочної продукції. Кожен з них відрізняється особливими властивостями і смаком:

 • Нежирні сорти допоможуть вивести з клітин організму непотрібну йому рідина (що корисно при хронічних запаленнях нирок або ж при цукровому діабеті);
 • Кефір з витримкою в один або два дні незамінний для людей, що страждають від розладів шлунково-кишкового тракту. Напій покращує перистальтику кишечника і сприятиме його очищенню.
 • Нові сорти, що містять велику кількість біфідобактерій (Біфідок, Биофилин, Биомакс, Біфілайф), підвищують не тільки якість роботи ШЛУНКОВО-кишкового тракту, але і опірність організму патогенної мікрофлори.

Чи є насправді в кефірі алкоголь? В різні сорти цього напою міститься різна кількість спирту. Неважливо, яка жирність кефіру, скільки в ньому біфідобактерій, чи є в ньому добавки у вигляді шматочків фруктів: в будь-якому кефирном продукт можна зустріти сліди етанолу.

Склад кефіру

Кефір – унікальний напій, його можна приготувати лише за допомогою специфічних кефірних грибків. Причому їх видова різноманітність настільки багато, що слід говорити про цілому світі мікроорганізмів, що живуть в єдиній симбіотичної зв’язку.

Скільки алкоголю в кефірі: вміст етанолу в напої

Крім грибків у склад кефіру входять і корисні бактерії. На думку вчених, їх не менше 22 видів. Особливе місце серед них займають молочнокислі стрептококи, палички і оцтовокислі бактерії. Саме вони сприяють процесу кефирообразования.

Але молочнокисла продукція багата не тільки мікроорганізмами. Споживаючи кефір, можна заповнити недолік білків, вуглеводів, жирів, а також необхідних мінералів і життєво важливих вітамінів.

Види продукції кефірної

Існує кілька класифікацій сортів кефірних напоїв. Згідно з однією з них, кефір підрозділяється на три типи:

 • Одноденний (продукт, який можна вживати вже через добу після початку процесу сквашування)
 • Дводенний (готовності напою необхідно чекати дві доби)
 • Триденний (його витримка повинна становити не менше трьох діб)

В залежності від кількості етанолу, що міститься в напої, кефір прийнято ділити на:

 • Слабкий (відсоток алкоголю не перевищує 0,2%)
 • Середній (кількість спирту досягає 0,4 градуса)
 • Міцний (в такому кефірі міститься не менше 0,6 градусів)

Однак сама популярна класифікація всій кисломолочної продукції, її сортування за відсотком жирності:

 • знежирений;
 • з жирністю не більше 1%;
 • 2,5% жирності;
 • 3,2% — максимальна концентрація жирів;
 • Кожен вид кефірної продукції корисний для здоров’я і настійно рекомендується до вживання як дієтологами, так і гастроентерологами.

  Обережно! Схоже, він живий!

  Якщо у приготуванні йогуртів видову різноманітність бактерій невелика – в процесі беруть участь тільки болгарська паличка і термофільний стрептокок, — то кефірна закваска є продуктом симбіотичної зв’язку та грибків і бактерій. Вони утворюють цілі спільноти, які в побуті прийнято називати «кефирными зернами».

  Скільки алкоголю в кефірі: вміст етанолу в напої

  Мікроорганізми, що утворили один з одним міцні зв’язки, що являють собою єдине ціле: разом розвиваються, поділяються і передають свої генетичні особливості наступним поколінням. «Кефірні зерна» володіють щільною пружною структурою. Окремо взяте «зерно» більше схоже на крихітний гумовий кульку.

  Кульки ці не витрачають часу дарма. Зазвичай на процес сквашування молока йде близько доби. Але для швидкого його протікання необхідно створити сприятливі умови: підтримувати оптимальну температуру (близько 20°С) протягом 12 годин. Одержаний продукт охолоджують на 5-7°С і залишають дозрівати ще на 10-12 годин, щоб до процесу сквашування підключилися дріжджові грибки.

  Таким чином, кефір містить велику кількість живих мікроорганізмів, які вимагають до себе відповідного ставлення.

  Як швидкопсувний продукт, кефір зберігається не більше трьох днів після додавання сквашивающего компонента. Протягом цього часу його вплив, який чиниться на ШКТ, змінюється на діаметрально протилежне. Тобто, якщо одноденний напій надає проносне дію, то кефір, виготовлений 2-3 дні тому, має «закріплює» властивість. Чим більше зберігається продукт, тим кисліше він стає.

  Лікарі не рекомендують такий напій людям, яких турбує підвищена кислотність шлункового соку, а також хворим, які страждають порушеннями слизової ШКТ.

  Неможливо отримати точну інформацію про процентному вмісті алкоголю в кефірі, оскільки цей показник змінюється в залежності від терміну його виготовлення. Чим «старше» кефір, тим вище у нього рівень вмісту спирту. Знаючи це, не варто давати триденний кефір дітям.

  При уявній малому відсотку вмісту алкоголю в кефірі, з однієї склянки напою виділяться 1,5 г етанолу (4 мл горілки). Лише на перший погляд ця доза представляється невеликий. Проте навіть її досить, щоб надати вплив на розвивається печінку і мозок маленької дитини.

  Виходить, кефір, незважаючи на всі свої цінні властивості, у великих кількостях не так вже й безпечний, хоча рекламується як продукт, відмінно підходить дітям, вагітним і годуючим мамам. Крім того, його вживання загрожує неприємними наслідками при зустрічі з працівниками автоінспекції, оскільки він відноситься до списку слабоалкогольних напоїв.

  Скільки градусів у кефірі

  1 вересня 2013 року набрав чинності новий закон, який регулює правила проведення медекспертизи та використання алкотестерів. Нова постанова ввів наступні правки:

 • 0,16 проміле (або 0,16 мг) — допустима концентрація спиртових парів у літрі видихуваного повітря при перевірці на алкотестері.
 • 0,34 проміле (або 0,34 мл) – допустима доза етанолу в літрі крові, вимірювана при медичній експертизі.
 • Скільки алкоголю в кефірі: вміст етанолу в напої

  Таке пом’якшення закону дозволило компенсувати раніше допустимі похибки, що виникають під час перевірки на стан сп’яніння. Нова поправка враховує той факт, що пари етанолу можуть бути і в навколишній атмосфері, і в самому організмі, що перевіряється.

  Особливості інших кефірних продуктів

  Алкотестер вловлює етиловий спирт у видихуваному повітрі не тільки після вживання кефіру. Такого результату можна очікувати і при споживанні інших видів кисломолочної продукції.

  У першу чергу до них відносяться:

  • кумис;
  • айран;
  • йогурт;
  • тан;
  • простокваша;
  • ряжанка;

  Щоб отримати відповідь на питання, в якій кількості етиловий спирт, що міститься в кожному з цих кисломолочних напоїв, необхідно ретельно вивчити процес їх приготування, а також прийняти до уваги терміни зберігання напоїв.

  Концентрація алкоголю в кисломолочної продукції

  Як правило, частка етанолу в кефірних напоях не перевищує 0,7%. Однак якщо кефір занадто довго стояв на відкритому повітрі і перекис, то рівень спирту може досягати і 3%. Також цей показник залежить від часу заквашування і типу продукції:

  • Легкий (до цієї категорії відносяться напої одно – дводенного терміну виготовлення). Концентрація мікроорганізмів і спирту в них мінімально. При споживанні таких напоїв перевірка не виявляє етанол.
  • Міцний (термін сквашування – від трьох днів). Саме цей вид кисломолочної продукції може вплинути на результат, який показує алкотестер. Такі напої не варто вживати людям, не переносить алкоголь.

  Скільки алкоголю в кефірі: вміст етанолу в напої

  Великий вплив на концентрацію етанолу надають і умови зберігання. Процес бродіння і сквашування набагато активніше при підвищеній температурі. Саме тому в разі знаходження напою в теплому місці, рівень етилового спирту в ньому значно підвищується.

  Перевірка видихуваного повітря на алкотестері після вживання кефіру двотижневої давності дає результат від 0,2 до 0,3 проміле на літр.

  Як відомо, етанол відноситься до п’янким речовин. А непомірне вживання етаноловмісних напоїв призводить до розвитку смертельно небезпечного алкоголізму.

  На думку деяких активістів, які виступають за здоровий спосіб життя, кефір представляє велику небезпеку для вагітних жінок і дітей. Медики вважають, що часте вживання цього напою призведе до алкоголізації і подальшого виродження нації.

  В якості доказу активісти призводять і точні розрахунки. Згідно з їх даними, якщо людина випиває в день півлітра кефіру, то він отримує до 40 г чистого спирту.

  Можна сп’яніти від кефіру

  Щоб дізнатися точну відповідь на це питання, слід визначити, скільки напою потрібно випити, щоб концентрація етанолу в крові досягла потрібної позначки.

  Отже, можна взяти середнє значення вмісту алкоголю в кефірі – 0,4 градуса. Потім потрібно порівняти його, наприклад, з вином, яке містить до 15% чистого етанолу. Виходить, що два келихи вина (300 мл алкоголю), відповідають цілим 11 літрів кефіру.

  Складно уявити, що людина може відразу вжити настільки велика кількість кисломолочного продукту. Але якщо навіть припустити, що це можливо, то ефект від такої кількості кефіру буде все ж слабкіше, ніж від вина, так як пити його доведеться дуже довго.

  Чи можна пити кефір за кермом

  Так що ж робити любителям цього цілющого напою? Його безсумнівна користь для кожного і підтверджено лікарями і вченими. Але при вживанні будь-якого, навіть самого корисного продукту, необхідно дотримувати міру.

  Скільки алкоголю в кефірі: вміст етанолу в напої

  Якщо випити 2 або 3 літри ферментованого кефіру, який виявився забутий в холодильнику на кілька діб, то можна отримати пристойну дозу алкоголю, яку неодмінно виявить чутливий прилад (а то й ніс) співробітника ДАІ.

  Звичайно, всього через годину-півтора організм людини прийде в свій звичайний стан. Та і візуально «кефірний сп’яніння» буде виражатися лише в незначній почервоніння білків очей. Токсичного впливу на мозок таку кількість алкоголю не зробить.

  Вживання кефіру – хороший спосіб відновити роботу ШКТ і підтримати імунітет в цілому. Але краще всього його пити в свіжому вигляді і уважно стежити за термінами зберігання продуктів.

  І все ж не варто сідати за кермо після вживання кефіру. Не можна сказати, що людина сп’яніє від такої кількості алкоголю, який потрапив йому в кров, і втратить пильність. Однак сучасні алкотестери володіють високою чутливістю до будь-якої концентрації алкоголю, і результат перевірки може виявитися для водія невтішним.

  Навряд чи співробітника автоінспекції зацікавить інформація про джерело етанолу в крові, якщо прилад показує зайві градуси. Тому краще не ризикувати своїми водійськими правами.

  У разі передбачуваної поїздки за кермом кефіру варто віддати перевагу інший напій, що не містить у своєму складі спирту. Також можна почекати не менше 2,5 годин після його вживання і тільки потім відправлятися в шлях.

  Моя довідка - Корисні поради