Що робити якщо чоловік п’є: як жити з чоловіком алкоголіком

«Чоловік п’є, що робити?». Цим питанням стурбовані тисячі жінок по всьому світу. Кожен день дружини і діти стають жертвами насильства з боку питущого чоловіка. Дружина часто відчуває неймовірне відчуття тяжкості і провини.

Проте ви повинні пам’ятати, що алкоголізм — це хвороба, а не огріхи виховання, брак уваги і т. д. Це психічне захворювання. Ви, як дружина, повинні зрозуміти, що трапилося – не ваша вина.

Що робити якщо чоловік пє: як жити з чоловіком алкоголіком

Дружина хворого алкоголізмом змушена постійно контролювати його, а також сама жити в напрузі. Життя перетворюється в щоденний кошмар і тривогу про те, як впоратися з п’яним чоловіком. У зв’язку з цим багато жінки цікавляться, що робити, якщо чоловік п’є.

В даній статті наведені поради психологів про те, як жити з п’яницею і як себе вести, якщо чоловік п’є.

Що таке алкоголізм

Перш ніж називати свого чоловіка алкоголіком, вам потрібно зрозуміти, чи це справедливо. Як вже було сказано, алкоголізм – досить серйозне захворювання, що має певні симптоми. До таких належать:

 • розпивання алкогольних напоїв в поодинці;
 • вживання спиртного для того, щоб забутися;
 • втрата здатності до самоконтролю;
 • розпивання алкоголю протягом декількох днів підряд (запій);
 • потреба в збільшенні дози спиртного;
 • нанесення шкоди собі та оточуючим в стані алкогольного сп’яніння.

При наявності даних ознак необхідно приймати заходи. Як і будь-яку іншу хворобу, алкоголізм легше вилікувати на ранніх етапах його розвитку.

Що робити якщо чоловік пє: як жити з чоловіком алкоголіком

Як переконати чоловіка лікуватися

Дуже часто жінка намагається надати допомогу своєму чоловікові.

Наприклад, вона водить його на різні консультації до лікарів і навіть знахарів, екстрасенсів і т. д. Також жінки нерідко шукають допомогу в релігії. Вони замовляють молебні в церкві або просто моляться за питущого чоловіка. У нашій країні цей метод боротьби з алкоголізмом родичів дуже популярний. В народі це називається боротьбою за свого чоловіка, за його здоров’я.

З точки зору практичної психології, будь-які дії, спрямовані на боротьбу за алкоголіка, не мають сенсу. Це пояснюється тим, що, якщо людина сама не вирішить кинути пити, то ніякі зусилля рідних не допоможуть.

Важливо також пам’ятати, що алкоголізм — це психічне захворювання, терапією якого займаються психіатри та наркологи.

Пам’ятайте, що, як правило, у алкоголіка є тривожний розлад, депресія, різні психічні порушення, може бути знижений інтелектуальний рівень. Всі ці захворювання пов’язані з алкоголізмом, і, на жаль, дружина самостійно не в силах допомогти своєму чоловікові подолати все це.

Зрозуміло, без бажання самого хворого здійснити успішне лікування неможливе. Тільки тверде власне прагнення одужати здатне направити чоловіка-алкоголіка на шлях одужання.

Що повинна робити жінка

Отже, ви виявили у чоловіка кілька ознак алкоголізму. Швидше за все, ваш чоловік буде заперечувати наявність у нього даного захворювання. Це, в свою чергу, є ще одним симптомом хвороби.

Що робити якщо чоловік пє: як жити з чоловіком алкоголіком

Не варто скандалити і змушувати чоловіка визнати наявність алкоголізму. В першу чергу, поговоріть з ним і попросіть відвідати нарколога. Якщо вам це вдасться, то шанси на вдалий результат лікування збільшуються.

В даний час існує безліч клінік, де практикують якісні методи терапії, перевірені часом. Людині, хворому на алкоголізм, необхідно комплексне лікування. Воно полягає як у фізіологічному, так і в психологічному впливі.

 • Перше полягає у виведенні продуктів етанолу з організму. Також хворому призначається прийом необхідних вітамінів і мінеральних комплексів. За той час, що чоловік вживав спиртне, його здоров’я сильно підірвалося. Одне із завдань терапії алкоголізму – повернути оптимальний стан людини і позбавити його від впливу алкоголю.
 • Також з пацієнтом працюють психологи, тому що без такої допомоги людина просто повернеться до згубної звички. Спеціаліст з’ясовує причини, що призвели хворого до алкоголізму, після чого складає курс лікування.

Феномен співзалежності

Якщо ви живете з чоловіком-алкоголіком, то велика ймовірність появи у вас самої так званої співзалежності. Це стан своєрідної залежності від іншої людини. Супроводжується воно певними симптомами, такими як:

 • раптові напади агресії, безпідставні істерики;
 • почуття гніву;
 • зниження самооцінки;
 • постійний самообман;
 • надмірна опіка, яка з часом стає холодністю по відношенню до чоловіка;

Що робити якщо чоловік пє: як жити з чоловіком алкоголіком

Більшість жінок не вважають, що у них є якісь проблеми. Вони стверджують, що хворіє тільки чоловік. Однак, як вже говорилося раніше, заперечення проблеми є одним з ознак її наявності.

Не приймайте співзалежність за турботу про хворого. При виявленні симптомів цього стану постарайтеся позбутися від нього. Пам’ятайте, що співзалежність не тільки псує ваше життя, але і ускладнює перебіг алкоголізму вашого чоловіка.

При наявності співзалежності жінці, як і чоловіка-алкоголіка, необхідно лікування.

Для цього потрібно звернутися до лікаря-психотерапевта. Можливо, фахівець призначить вам спільну терапію. Також ймовірно, що подружжю потрібно лікуванням окремо. У будь-якому випадку, не заперечуйте необхідність цього кроку, і, якщо виникла ситуація співзалежності, прикладіть всі зусилля для її усунення.

Йти чи ні

На питання про те, кидати питущого чоловіка чи ні, не можна дати однозначної відповіді. Психологи мають різні точки зору на цю проблему.

 • Одні фахівці вважають, що треба йти від чоловіка-алкоголіка.

Життя у вас одна: чи варто витрачати її на страждання і постійний страх за свою безпеку? Якщо у вас є діти, то батько, постійно знаходиться у стані алкогольного сп’яніння, явно не вкладе в їх виховання нічого корисного. Також алкоголізм батька може негативно позначитися на їх психіці, що принесе дітям різні проблеми в майбутньому

Що робити якщо чоловік пє: як жити з чоловіком алкоголіком

Часто людина в стані сп’яніння стає агресивним, що стає небезпечним для оточуючих.

У деяких випадках догляд дружини змушує чоловіка схаменутися і почати боротися з пагубною звичкою. До нього приходить усвідомлення, що він може втратити вас і дітей назавжди. Однак нерідко після розставання подружжя чоловік не в силах зупинитися і продовжує спиватися. Такий спосіб життя призводить не тільки до втрати здоров’я і морального вигляду, але і до передчасної смерті.

 • Інші фахівці в галузі психології вважають, що дружині не слід кидати чоловіка-алкоголіка, навіть якщо він набрид зі своїм пияцтвом.

Однак це справедливо тільки в тому випадку, якщо дружина дійсно хоче йому допомогти. У такому випадку жінці доведеться запастися чималим терпінням і мужністю. Будьте готові до того, що буде складно, особливо в перший час. Вам необхідно звернутися до фахівця, який визначить курс лікування вашого чоловіка.

Що робити якщо чоловік пє: як жити з чоловіком алкоголіком

Також вам потрібно повністю відмовитися від алкоголю. Якщо ви продовжите випивати навіть в невеликих кількостях і тільки по святах, чоловік навряд чи перестане вживати спиртне. Своїм прикладом покажіть йому, що жити без випивки цілком реально.

Спробуйте знайти підтримку і допомогу серед своїх близьких і друзів. Пам’ятайте, що вам необов’язково залишатися один на один з проблемою пияцтва чоловіка. Родичі та приятелі здатні не тільки підтримати вас особисто, але і вплинути на вашого чоловіка.

 • Ні в якому разі не шкодуйте питущого чоловіка. Такі дії тільки підштовхнуть його до випивки.

Дайте йому зрозуміти, що ви не мають наміру терпіти ситуацію, що склалася. Нехай він знає, що, якщо не припинить випивати, то втратить вас і дітей назавжди. Алкоголік повинен усвідомити можливість найгірших для себе наслідків, щоб у нього з’явилося усвідомлене ставлення до проблеми і бажання від неї позбутися.

Профілактика алкоголізму в сім’ї

Для того, щоб запобігти повернення хвороби, потрібно з особливою обережністю ставитися до алкоголю. Фахівці дають декілька порад для того, щоб ваш чоловік більше не піддавався алкогольної залежності.

Що робити якщо чоловік пє: як жити з чоловіком алкоголіком

 • намагайтеся проводити якомога менше часу з тими людьми, які часто вживають алкоголь;
 • не перебуваєте тривалий час в компанії, де випивають спиртне;
 • строго стежте за кількістю випитого алкоголю, не напивайтеся і не перевищуйте дозу;
 • відмовтеся від шкідливих звичок (куріння, ігроманія, переїдання тощо), тому що одна погана звичка тягне за собою іншу;
 • не шукайте в алкоголі підтримку у важких ситуаціях; коли вам важко, поговоріть з родичем або іншому: це буде і безпечніше, і ефективніше.

Пам’ятайте, що перераховані вище поради повинні дотримуватися не тільки чоловіком, але й вами. Тільки спільний відмова від спиртного принесе свої плоди.

Таким чином, щоб чоловік перестав пити і остаточно не перетворився в алкаша, необхідно спеціалізоване лікування і правильна тактика з вашого боку.

Моя довідка - Корисні поради