Селинкро: інструкція із застосування, показання та протипоказання

Такий препарат, як Селинкро, активно використовується фахівцями в комплексному лікуванні хронічного алкоголізму. Який ефект дає вживання препарату і як він діє на людський організм? Відповіді на ці запитання можна знайти в цій статті. Також тут ви дізнаєтеся про інструкції із застосування, відгуки і ціною на Селинкро.

Селинкро: інструкція із застосування, показання та протипоказання

Препарат Селинкро є результатом розробки фармацевтичної компанії з Данії Лунбек. Компанія спеціалізується на терапії захворювань психологічного характеру. Селинкро знижує бажання людини вживати спиртні напої. Проте засіб кардинально відрізняться від звичних ліків, які лікують алкоголізм.

Основою препарату є дусульфирам, який викликає у алкоголіка відраза до міцним напоям, що веде за собою припинення вживання алкоголю.

У період терапії з допомогою Селинкро лікуючий лікар дозволяє хворому вживання алкоголю, але при цьому алкоголік зможе контролювати дозування вживання спиртовмісних напоїв.

Активна речовина має властивість накопичення в людському організмі. Після певного проміжку часу алкоголік просто перестає задовольнятися від випитого спиртного. Хворий не відчуває колишньої ейфорії, яка його відвідувала після випитого алкоголю.

Селинкро: інструкція із застосування, показання та протипоказання

Процес лікування за допомогою Селинкро полягає у прийнятті таблеток в той момент, коли підвищується ризик вживання алкоголю. Препарат не може повністю вбити бажання випити, але він допоможе знизити дозу випитого. Такий підхід різко підвищує ефективність лікування і веде до повної відмови від спиртного, але важливо підключати до терапії ще і психоемоційну підтримку хворого.

В 2013 році після численних досліджень Селинкро був дозволений до вживання в ЄС. Препарат був протестований на 2000 хворих з 19 країн Європи. Результати свідчать про те, що період постійного вживання спиртного при прийомі препарату скорочується на кілька днів. Така статистика говорить про те, що ліки здатні знизити розвиток травм і хвороб на 1%, а цирозу печінки на 0,08%.

У Росії препарат також дозволений при лікуванні алкоголізму, але у вільний продаж в аптеках він ще не надійшов. Зазвичай хворі з нашої країни замовляють препарат з Німеччини.

Препарат досить дорогий: вартість 1 упаковки складе близько 300 євро.

Селинкро: інструкція із застосування, показання та протипоказання

Склад препарату

Активною речовиною лікарського засобу Селинкро є налмефен.

Допоміжні речовини препарату:

 • МКЦ;
 • Лактоза безводна;
 • Кросповідон типу А;
 • Магнію стеарат.
 • Таблетка, вкрита плівковою оболонкою, яка складається з діоксиду титану, гипромеллозы і макроголы.

  Форми випуску

  Ліки випускають у вигляді таблеток та ін’єкцій, які можна вводити внутрішньом’язово або внутрішньовенно. Виробляються також свічки, але їх не так-то просто знайти в продажу.

  • Таблетки, опуклі з двох сторін і вкриті плівковою оболонкою. В упаковці вони запаяні в блістери.
  • Розчин для ін’єкцій не має кольору, що володіє специфічним запахом.

  Селинкро: інструкція із застосування, показання та протипоказання

  Фармакологічна властивість

  Фармакологічна властивість Селинкро багато в чому схоже з дією препарату Налтрексон, який активно використовується в Росії при лікуванні алкоголізму. Різниця цих засобів полягає в тому, що речовина налмефен є чистим антагоністом опіоїдних рецепторів.

  Етанол, що міститься в алкоголі, викликає вироблення в організмі опіоїдів, які, в свою чергу, зв’язуються з мю – і дельта-рецепторами. Результатом є збільшення дофаміну, який лише посилює наркогенное властивість алкоголю.

  Речовина налмефен блокує властивість вищеназваних рецепторів, що і призводить до зниження наркогенного властивості. Підсумком прийому є зменшення виникнення ейфорії після випитого спиртного, людина неминуче починає менше пити, не отримуючи очікуваного ефекту.

   

  Селинкро: інструкція із застосування, показання та протипоказання

  Стимуляція каппа-рецепторів так само впливає на зменшення вироблення дофаміну. Деякі фахівці, що вивчають дію налмефена, стверджують, що він зменшує тягу до спиртного через модуляції кортико-мезолімбічних функцій.

  В результаті досліджень на добровольцях фахівці встановили, що після вживання Селинкро алкоголіки не відчувають абстинентний синдром. Вчені говорять ще й про те, що препарат не володіє властивістю, яке викликає звикання. На жаль, такі припущення поки що не мають наукового доказу.

  • Таблетки швидко розчиняються у шлунково-кишковому тракті, активна речовина при цьому миттєво засвоюється в кишечнику.
  • Пероральний прийом таблеток встановлює біодоступність препарату в 40%.
  • Селинкро має низьке зв’язування з білками (до 30%).
  • Метаболізм відбувається в печінці, виводиться препарат з організму з сечею.
  • Напіввиведення з крові відбувається за 12 годин.

  Фармакодинаміка

  Налмефен є модулятором опіоїдної системи.

  Дослідження показали, що налмефен ворогує з дельта – і мю-рецепторами, а так само частково руйнує каппа-рецептори. Ефектом чинного кошти Селинкро є зменшення дози випитого спиртного, цей факт доведено декількома дослідженнями.

  У тестуванні брали участь особи, які страждають такими захворюваннями:

 • галюцинаціями;
 • важкими психічними розладами;
 • хворобами печінки;
 • вираженим абстинентним синдромом;
 • судомами;
 • делірієм.
 • Селинкро: інструкція із застосування, показання та протипоказання

  Більшість алкоголіків, які взяли участь у тестуванні, володіли високим ризиком утворення ускладнень з-за тривалого зловживання алкоголем. Серед них були чоловіки, які випивають в добу понад 60 р. етанолу і жінки, які приймають понад 40 р. того ж речовини в чистому вигляді.

  Через 6 місяців після початку лікування вчені відібрали випадковим чином кандидатів, які повторно брали налмефен протягом 30 днів. Крім цього, паралельно проводилося дослідження хворих, які приймали Селинкро протягом 12 місяців. У загальній складності в дослідженнях добровільно брали участь близько 2000 осіб, серед яких 1144 щодня приймали по 18 р. налмефана.

  Результати терапії за допомогою препарату Селинкро оцінювалося з точки зору тривалості запою і обсягів випитого алкоголю.

  • При проведенні першого тестування позитивна динаміка спостерігалася у 18% випробовуваних, тоді як у другому дослідженні ця цифра піднялася до 33%.
  • У пацієнтів зі схильністю до утворення важких ускладнень показники покращилися до 35%.

  Для 665 чоловік вчені провели курс терапії препаратом протягом 1 року. У тих, хто приймав Селинкро в цей період, строк затяжного пияцтва скоротився до 5 днів в місяць, а приймали плацебо — до 10 днів.

  Селинкро: інструкція із застосування, показання та протипоказання

  Фармакокінетика

  • Активна речовина препарату досить швидко всмоктується в плазму крові. Максимальна концентрація в організмі відмічається через 1,5 год після прийому та досягає вона 16,5 нг/мл
  • Біодоступність налмефена становить приблизно 40%.
  • При прийомі Селинкро з продуктами, що містять багато ліпідів, максимальний рівень діючої речовини в крові підвищиться до 50%. Варто відзначити, що цей показник не впливає на клінічну картину.
  • Препарат зв’язується з білками на 30%. Проведені дослідження ПЕТ говорять про те, що через 3 години після прийому добового об’єму препарату зв’язування з рецепторами досягає практично 100%.

  Дослідники роблять припущення, що налмефен швидко проникає через бар’єри центральної нервової та кровоносної систем.

  Селинкро: інструкція із застосування, показання та протипоказання

  • При пероральному прийомі налмефен швидко змінюється до налмефен-З-О-глюкуроніду. Мале кількості налмефена перетворюється в норналмефен і не підлягає подальшим змінам.

  Багато метаболіти не мають фармакодинамічним ефектом, але винятком є налмефен-З-Про-сульфат. Це речовина так само активно, як і налмефен. Зміст налмефен-З-Про-сульфату в плазмі становить всього 10%, тому такий метаболіт практично не впливає на фармакологічні дію Селинкро.

  Майже весь препарат виводиться з організму нирками. З сечею виходить близько 54% речовин препарату.

  • Фармококинетика ліки у хворих різної статі і віку не має суттєвих відмінностей, про це говорять вчені. Найменша зміна в фармококинетике можна пояснити різною масою тіла, але цей показник не здатний змінити клінічні значення.
  • Фармакокінетичні показники препарату у хворих з нирковою недостатністю на сьогоднішній день немає. Варто відзначити, що при терапії пацієнтів з серйозними нирковими недугами експозиція налмефена підвищилася в 1,5 рази, а кліренс знизився на 35%.

  Селинкро: інструкція із застосування, показання та протипоказання

  Не аналізувалася фармакокінетика Селинкро при лікуванні літніх пацієнтів. Дослідження фармакокінетики ін’єкцій препарату у різних статей і віку не дало істотних відмінностей.

  Показання до застосування

  Показанням до застосування є алкогольна залежність людини з дотриманням таких умов, як:

 • немає показань до екстреної детоксикації;
 • відсутні фізичні ознаки абстиненції;
 • є високий ризик отримання серйозних ускладнень внаслідок прийняття алкогольних напоїв.
 • Для початку фахівець повинен оглянути хворого та встановити можливий розвиток ускладнень на тлі частого прийому алкоголю. Якщо така небезпека зберігається протягом декількох тижнів, хворому прописується прийом Селинкро, інструкція з прийому якого описана нижче.

  Крім призначення препарату, пацієнту обов’язково рекомендують пройти курс психоемоційної допомоги.

  Дотримуючи всі умови, пацієнт починає поступово зменшувати дозу випитого спиртного.

  Інструкція по застосуванню

  • Загальний курс лікування препаратом становить не менше півроку, але не більше 12 місяців. У поодиноких випадках прийом препарату дозволяється і на більш тривалий термін, але роблять це з особливою обережністю.
  • Інструкція по застосуванню Селинкро передбачає пероральний прийом ліків. Таблетку ковтають в цілому вигляді, не розсмоктуючи та не розжовуючи. При контакті препарату зі шкірою може з’явитися подразнення.

  Селинкро: інструкція із застосування, показання та протипоказання

  • Якщо велика ймовірність щоденного вживання алкоголю, пацієнт повинен пити по 1 таблетці за кілька годин до застілля. Прийом їжі на вживання препарату ніяк не впливає. Якщо хворий випив алкоголь і при цьому проігнорував призначену схему лікування, йому обов’язково потрібно випити ліки.
  • Добової дозуванням є всього 1 таблетка. Коригувати цю дозу не рекомендується людям із захворюваннями нирок і печінки, а також для літнім хворим.
  • Внутрішньом’язові ін’єкції вводяться в дозуванні 1 мг. налмефена на 1 кг. маси тіла хворого. В місяць достатньо всього 1 уколу, у деяких випадках спеціаліст проводить коригування такої дози.
  • Якщо з якої-небудь причини пропустился 1 укол, то зробити його потрібно в найкоротші терміни, інакше позитивний ефект від лікування швидко знизиться.

  Протипоказання

  Селинкро протипоказаний у разі:

 • недавній гострої алкогольної абстиненції;
 • ниркової недостатності;
 • печінкової недостатності;
 • залежно від опіатів;
 • гіперчутливості до компонентів препарату;
 • одночасного застосування з опіоїдними анальгетиками.
 • В даний час немає даних про те, як впливає препарат на жінку в період вагітності. При дослідженні вагітних тварин впливу на плід Селинкро не надав. Не виключені ускладнення для дітей дитячого віку. Досліди на тваринах показали, що налмефен проникає в грудне молоко. Про те, що такі речовини потраплять і в грудне молоко людини достовірно говорити не можна.

  Побічні дії

  Прийом Селинкро має наступні побічні дії, які виявилися на практиці:

 • порушений сон ночами;
 • відчуття нудоти;
 • періодичні головні болі.
 • Такі симптоми мають слабку або помірну вираженість. Помітити неприємні ознаки можна тільки на початку лікування, незабаром вони проходять. Клінічні випробування показали й інші побічні ефекти.

  Селинкро: інструкція із застосування, показання та протипоказання

  З боку психіки відзначені наступні наслідки:

  • сплутаність свідомості;
  • галюцинації;
  • зниження лібідо;
  • дисоціації.

  З боку центральної нервової системи відзначаються:

  • сонливість;
  • тремтіння в кінцівках;
  • запаморочення;
  • неуважність уваги;
  • парези.

  З боку органів травлення:

  • поганий апетит;
  • нудота;
  • блювання;
  • швидка втрата у вазі;
  • сухість у роті.

  Додатково серед побічних дій можна відзначити порушення серцевого ритму, підвищується потовиділення, з’являються м’язові спазми, людина швидко втомлюється і відчуває загальне нездужання.

  Селинкро: інструкція із застосування, показання та протипоказання

  Особливі вказівки

  Враховуючи, що препарат містить у своєму складі лактозу, Селинкро не можна вживати людям з такими спадковими захворюваннями, як:

 • непереносимість галактози;
 • недолік лактози;
 • глюкозо-галактозна мальабсорбція.
 • З обережністю треба приймати препарат при лікуванні інгібіторами ізоферменту UGT2B7.

  Аналоги

  Аналогами Селинкро є препарати на основі налтрексону. Ця речовина має схожі властивості з діючою речовиною Селинкро.

  До аналогів Селинкро варто віднести:

 • Вивитрол;
 • Налтрексон ФВ;
 • Налтрексон;
 • Антаксон.
 • Препарати з налтрексоном випускаються у вигляді таблеток, розчинів та імплантатів.

  Ціна повністю залежить від форми ліки. Таблетки можна придбати за ціною 700 руб., капсули по 800 руб., ін’єкції за ціною 15000 руб., імплантати 17000 руб.

  • Вивитрол випускається у формі порошку, з якого готують ін’єкції. Ціна такого препарату в середньому становить близько 17 500 руб.
  • Антаксон випускають в капсулах, ціна яких становить 1200 руб. і більше.
  • Налтрексон ФВ випускається в желатинових капсулах, вартість препарату становить близько 700 руб.

  Селинкро: інструкція із застосування, показання та протипоказання

  Відгуки

  Хворі, які проходять курс лікування Селинкро говорять про те, що він починає діяти в той момент, коли потрапляє в організм. Відразу після першого прийому алкоголік починає вживати меншу дозу спиртного.
  Цей препарат користується великим попитом серед бізнесменів. Таким людям нерідко доводиться проводити зустрічі і заходи, де присутня велика кількість алкоголю. Для того, щоб не випити зайвого, вони приймають Селинкро, відгуки про який говорять про ефективність цього прийому.

  Крім позитивних, існують ще й негативні відгуки про препарат. Багато говорять про те, що Селинкро не має своєї ефективності, так як не може усунути тягу до спиртного. На сьогоднішній день у продажу існує величезна кількість препаратів, на основі дусульфирама, які викликають у хворого відраза до алкоголю.

  На такі твердження існують достовірні твердження вчених, в яких вони говорять про те, що кодування в традиційному його розумінні базується на елементарному страху смерті після прийняття алкоголю. Після закінчення дії препарату страх минає.

  На відміну від звичайного кодування, Селинкро викликає огиду і вбиває бажання випивати.

  Людина не відмовляється повністю від алкоголю, він лише випиває менші його дози, що не дозволить здоров’ю наражатися на небезпеку. У комплексі з Селинкро потрібно обов’язково проводити терапію на психологічному рівні, адже звичка – це саме психоемоційний стан.

  Вчені активно проводять дослідження даного препарату, у результаті яких вдалося довести, що прийом препарату скорочує споживану дозу спиртного в кілька разів. Більшість пацієнтів після вдалого лікування відчуває задоволеність після келиху пива або всього однієї чарки міцного алкоголю.

  Є протипоказання. Необхідна консультація фахівця

  Моя довідка - Корисні поради