Розпивання спиртних напоїв у громадських місцях: стаття

Напевно кожен з вас, гуляючи в громадських місцях, особливо в парках і скверах, зустрічав людей, які розпивають алкоголь прямо сидячи на лавках. Найчастіше такими речами займається молодь, але можна зустріти і цілком дорослих людей, які, не соромлячись, п’ють пиво, алкогольні коктейлі і навіть горілку.

Багатьом така картина доводиться не до душі. І якщо одна людина мовчки пройде повз, то інший обов’язково вкаже на таке непристойну поведінку, а третій і зовсім пройде мимо, не підозрюючи про покарання за подібні діяння.

У цій статті ви дізнаєтеся, коли розпивання спиртних напоїв у громадських місцях буде обов’язково покараний законом.

Розпивання спиртних напоїв у громадських місцях: стаття

Федеральний Закон № 171

Головним законом, що регулює не тільки прийом спиртного на вулиці, але і його реалізацію в незаконних місцях, є Федеральний Закон №171-ФЗ. За умовами цього закону реалізація спиртний продукції у роздрібному обсязі заборонено у випадках:

 • Продажу на території організації навчального типу. Під цим розуміється будь-яка організація, що дає освіту, будь то державна школа або її приватний аналог, коледж або вищий навчальний заклад. Заборона на продаж алкоголесодержащих напоїв у цьому випадку поширюється не тільки на саму будівлю установи, але і на всю територію, яка зазвичай представлена спортивним майданчиком, сквером і іншим.
 • Продаж на території спортивних комплексів. Такими комплексами виступають відкриті і закриті спортивні зони, типу стадіону, тенісні корти, плавальні басейни та інше.
 • Продаж в метро або на зупинках наземного транспорту. Реалізація в транспорті теж заборонена. На кораблях і поїздах, що прямують на далекі відстані, продаж алкоголю дозволена тільки в якості меню відділу громадського харчування (наприклад, вагон-ресторан).
 • Продаж на автостоянках і заправках.
 • Продаж на ринках міста, не тільки відкритого, але і закритого типу. Винятком є шампанське та вино, яке є виробництвом фермерів і сільського господарства.
 • Продаж в аеропортах, на автостанціях і автовокзалах, за винятком реалізації в точках громадського харчування на їх території.
 • У місцях, наведених вище, не можна продавати і пити алкоголесодержащие напої. Розпивання спиртних напоїв у громадських місцях суворо забороняється на наступних ділянках:

  • Розпивання спиртних напоїв на дитячому майданчику;
  • Розпивання на природно-охоронній зоні, на берегах водойм, у гаях, скверах та інше;
  • Розпивання на площі будівлі багатоповерхового будинку, тобто в його парадних, коридорах, на сходах і навіть у ліфтах;
  • Розпивання в кожному місці публічного характеру.

  При цьому законодавством чітко не визначено, яке місце по праву вважається суспільним. Але це не заважає вживати цей термін в законодавчих і нормативних документах. На практиці ж, можна стверджувати, що місцем публічного характеру є будь-яка зона, на якій ще з’являються люди, крім вас.

  Важливо, щоб таке місце не було затверджено, як приватне володіння або територія індивідуального користування.

  При цьому одне і те ж місце буває і публічним, а в певних умовах перестає бути таким. Наприклад, футбольний стадіон під час гри є місцем публічного користування, а після її закінчення, коли народ йде з трибун, він перестає бути публічним місцем.

  Розпивання спиртних напоїв у громадських місцях: стаття

  Покарання за ігнорування закону

  Алкоголь завжди спонукає людину хуліганство. Така поведінка стає справжньою загрозою для оточуючих людей. КПАП Російської Федерації має кілька статей, які передбачають несення різного покарання за вживання міцних напоїв у публічних місцях:

 • КОАП РФ стаття 20.20 – стаття про вжиття алкоголесодержащих продуктів на території, зазначеній законом;
 • КОАП РФ стаття 20.21 – стаття про перебування в публічній зоні людини в алкогольному сп’янінні.
 • Протоколи за цими статтями може скласти виключно співробітник правопорядку. Зазвичай такими співробітниками є працівники ППС, завдання яких-забезпечувати безпеку громадян на вулицях і в публічних місцях. Відповідь за подібне хуліганство можуть нести особи, яким на момент вчинення порушення вже більше 16 років.

  Стаття 20.20 КОАП РФ

  Покарання за розпивання алкогольних напоїв у громадських місцях відображає дана стаття. Будь-яка продукція алкогольного характеру знаходиться під забороною, її види так само визначені законом. Серед заборонених продуктів алкоголю варто відзначити:

 • Пиво і напої на основі хмелю.
 • Медовуха і сидр.
 • Вино будь-якого виду, шампанське і напої винного характеру.
 • Коньяк і горілка.
 • З цього випливає, що напій з оборотами фортеці в 0,5% вважається алкогольним і пити його в місцях, де знаходяться люди строго заборонено законодавством нашої країни. Великою помилкою громадськості є думка про те, що вживання, здавалося б, безневинного пива в місцях публічного користування не заборонено законом. Але це помилкова думка.

  Як виняток можна назвати безалкогольне пиво, в складі якого немає етилового спирту.

  Розпивання спиртних напоїв у громадських місцях: стаття

  Є ймовірність, що це помилка з’явилася зважаючи редакції статті, в якій йшлося про обов’язкове заборону пивного вживання. Стаття 20.20 КОАП РФ в цьому виконанні не поділяє алкогольні напої на категорії та ступінь фортеці, посилаючись на термінологію Федерального Закону № 171.

  Це зовсім не значить, що навіть слабке пиво і його напої можна до розпивання в місцях публічного користування.

  Як встановлюють факт такого хуліганства? Побачивши явне порушення закону, співробітник поліції зобов’язаний підійти до громадян і представитися (за їх запитом потрібно пред’явити посвідчення). Далі важливо ознайомитися з обставинами порушення і запросити дані у осіб порушників. Після цього правопорушення складається протокол, в якому обов’язково вказують:

  • ПІБ співробітника поліції, який встановив факт правопорушення;
  • ПІБ порушника та адресу його проживання. По можливості дані порівнюють з паспортом, якщо паспорти у порушника з собою немає, то співробітник поліції має право доставити його у відділення поліції для встановлення особи;
  • Детальну інформацію правопорушення і конкретну статтю КОАП РФ;
  • Пояснювальна від правопорушника, його підпис відмітка про врученої йому копії документа.

  Після всіх перерахованих вище процедур, складається постанова, в якому прописується суть порушення адміністративного порядку. Сплатити цей штраф наказуемый зобов’язаний протягом декількох місяців. Якщо дата на постанові стоїть за межами можливого строку оскарження, цілком реально просити про відновлення права оскарження.

  Розпивання спиртних напоїв у громадських місцях: стаття

  Багатьох цікавить питання, чи обов’язково зловити порушника на місці так званого злочину, тобто під час розпиття алкоголю?

  Численна практика говорить про те, що затримувати такої людини необов’язково. Часто люди, які порушили статтю 20.20 КОАП РФ крім цієї статті, заробляють собі ще кілька. Нерідко винуватці порушення громадського порядку здійснюють ще й хуліганські дії, які додатково караються.

  Ще з 2013 року не проводилося змін у даному законі. Штраф за розпивання спиртних напоїв у громадському місці становить від 500 рублів до 1500 рублів.

  Практика говорить про те, що штраф за розпивання слабоалкогольних напоїв у громадському місці в перший раз буде мінімальним. А ось особи, які регулярно розпивають алкоголь у будь-якому вподобаному ним місці, особливо, якщо алкоголь міцний, доводиться платити за 1500 рублів кожен раз.

  Найбільш серйозна відповідальність за статтею 20.20 КОАП РФ передбачена частиною 2 і 3, штраф становитиме до 5000 рублів, спільно з арештом передбачено за вживання у громадському місці наркотичних і психотропних засобів. Таке ж покарання загрожує за відмову від медичного огляду.

  Стаття 20.21 КОАП РФ

  Ця стаття стосується людей, які з’являються в громадському місці в п’яному вигляді. Неважливо де людина випила спиртне, вдома чи в громадському місці. Покарання загрожує лише за появу в нетверезому вигляді в громадському місці.

  Розпивання спиртних напоїв у громадських місцях: стаття

  Звичайно, багато хто з нас бувають в гостях і випивають при цьому, після цього вам потрібно повернутися додому і було б дивним при цьому бути обов’язково затриманим. При цьому закон говорить конкретно про те, що карається п’яне стан лише у тому випадку, якщо воно ображає громадськість та її гідність.

  Ця стаття спрямована на таке алкогольне сп’яніння, коли людина вже не розуміє, як веде себе, може лягати прямо на дорогу або вживати непристойні пози. При цьому зовнішній вигляд людини буде неохайним, брудним, швидше за все одяг буде розстебнутій або розірваним.

  Доведеться понести більш серйозне покарання за перебування в розпаленому стані у громадському місці, ніж за розпивання алкоголю там же:

 • Оплата грошового штрафу, сумою при цьому буде 500-1500 рублів.
 • Взяття під варту на 15 діб. Це постанову видається судом, при цьому порушник буде затриманий в адміністративному порядку.
 • Як проводиться встановлення ступеню сп’яніння порушника? Статтею 27.12.1 КОАП РФ передбачено медичне дослідження, на яке відправляє порушника поліцейський. Співробітник поліції обов’язково складає протокол із зазначенням напрямку. Цей протокол містить наступну інформацію:

  • ПІБ порушника і співробітника поліції, який веде складання протоколу;
  • Дата складання протоколу, точний час і місце.
  • Підстава, чому відбувається складання протоколу (це може бути нестійка хода, невиразна мова, яскраво виражений запах алкоголю).
  • Підпис порушника і співробітника поліції (якщо порушник відмовляється ставити підпис, про це робиться відповідна відмітка).

  Самим явним доказом п’яного стану людини є акт медичного огляду. Що ж відбувається в тому випадку, коли п’яний чоловік не погоджується проходити тестування і необхідні дослідження? У цьому разі передбачено покарання за 1 частини статті 19.3 КОАП РФ воно засноване на протиправних діях в бік співробітника поліції і непокору йому. Тут передбачено ув’язнення на 15 діб.

  Загальна процедура відповіді за появу в нетверезому стані схожа з відповідальністю за розпивання міцних напоїв в місцях публічного користування. І в тому і в іншому випадку складається протокол, який тягне за собою покарання адміністративного характеру і штраф.

  Розпивання алкоголю підлітковою групою

  Алкогольні напої суворо заборонені до продажу підліткам, про що говориться в статті 16 ФЗ № 171.

  Продавець при підозрі про неповноліття покупця зобов’язаний попросити документ, що посвідчує особу, за яким визначається вік. Велика трагедія сучасності полягає в тому, що все більше дітей можна побачити за розпиванням алкоголю. Підлітки можуть попросити своїх старших товаришів придбати алкоголь, а іноді і сам продавець ігнорує явний факт малолітнього віку покупця.

  Розпивання спиртних напоїв у громадських місцях: стаття

  Зазвичай алкоголізм дітей відзначається в неблагополучних родинах, де вживання спиртних напоїв є нормою для всіх членів сім’ї. Така сім’я обов’язково ставиться на контроль в ПДН (підрозділ у справах неповнолітніх), а інспектори періодично проводять перевірки і роз’яснювальні бесіди з ними.

  Якщо співробітник поліції встановив, що неповнолітня дитина вживає алкоголь у будь-якому місці, будь то суспільне чи ні, відповідальність за такі дії будуть нести його батьки. У цьому випадку батьків чекає штрафна санкція фінансового плану (від 1500 до 2000 рублів). Неповнолітнього порушника, швидше за все, поставлять на облік у відповідний відділ поліції.

  Бувають і такі ситуації, в яких дорослі люди вживають алкоголь разом з дітьми, такі дорослі не обов’язково можуть бути батьками. У цьому випадку відповіддю за залучення дітей до вживання алкогольної продукції стане покарання рублем.

  В цьому випадку доведеться заплатити не менше 5000 рублів. Інші статті передбачають покарання батьків, діти яких знаходяться в пізній час на вулиці без їх супроводу. Подібні справи повинні контролюватися і розглядатися спеціальною комісією, яка веде справи неповнолітніх, яка є в кожному окрузі міста.

  Наслідки визнання винуватості за статтею 20.20 та 20.21 КОАП РФ

  Більшість людей думають про те, що відмітка про адміністративне порушення ніяк не впливає на репутацію людини. Звичайно, частково це так, але тільки за дрібні порушення, наприклад, перевищення швидкості або непристебнутий ремінь безпеки.

  Розпивання спиртних напоїв у громадських місцях: стаття

  Проте негативні наслідки за адміністративні порушення все ж є, серед них варто відзначити:

 • У випадку, коли чоловік, який відбував покарання у в’язниці здійснює адміністративні правопорушення, особливо більш двох, його можуть притягнути до відповідальності кримінальної порядку з автоматичним продовженням терміну нагляду;
 • Якщо людина має умовне засудження і при цьому робить більше двох адміністративних порушень, покарання може бути виправлено на реальне позбавлення волі;
 • Людина, що має подібні справи, не зможе влаштуватися на нормальне місце роботи, наприклад, в поліцію або організації охорони порядку;
 • Дострокове зняття судимості буде неможливо при порушенні статей, перелічених вище;
 • Якщо крім порушення у вигляді алкогольного сп’яніння в громадському місці існують і інші порушення, цей факт буде вважатися обтяжливим до основного порушення.
 • Як уникнути покарання і сплати штрафу

  Звичайна людина не буде замислюватися про те, як не отримати штраф за розпивання алкоголю на вулиці, він просто не стане цього робити. Але є і та група людей, яка не стане забороняти собі в задоволенні випити пляшечку іншу на свіжому повітрі. Такі люди радять ховати пляшку в будь непрозорий пакет. Така рада є дуже дурним, адже отримання задоволення від такого розпиття алкоголю буде сумнівним.

  Заховані пляшки не вбережуть від покарання, співробітники поліції цілком можуть провести процедуру огляду. Приховати алкоголь вам може бути і вдасться, а ось приховати своє явне сп’яніння навряд чи й тоді ви отримаєте дещо суворіше покарання.

  Моя довідка - Корисні поради