Регідрон: інструкція із застосування, показання та протипоказання

Регідрон — лікарський препарат, що застосовується для насичення (регідратації) зневодненого організму водою, а також для зменшення симптомів інтоксикації.

Ліки застосовується внутрішньо у вигляді розчину при ознаках зневоднення і при інтоксикації організму, викликаної різними причинами.

Регідрон: інструкція із застосування, показання та протипоказання

Склад

Препарат складається з наступних речовин: декстроза (10 грам), хлорид натрію (3,5 грам), цитрат натрію (2,9 грам) і хлорид калію (2,5 грам).

Якщо розчинити порошок з одного пакетика в 1000 мг. води, концентрація речовин у цьому розчині буде наступна: Cl- — 93,4 ммоль Na+ — 89,6 ммоль, NaCl — 59,9 ммоль, декстроза — 55,5 ммоль, KCl — 33,5 ммоль, К+ — 33,5 ммоль, цитрат Na (у формі дигідрату) — 9,9 ммоль, цитрат-іони — 9,9 ммоль.

Форма випуску

 • Лікарський засіб випускається у вигляді порошку, з якого готують розчин для пиття. В упаковці — 20 пакетиків, кожен з яких містить 18,9 грам препарату.

Фармакологічна дія

 • Насичення організму рідиною.

Фармакодинаміка та фармакокінетика

 • Препарат застосовується для поповнення об’єму рідини в організмі при інтоксикації, що супроводжується нудотою, блювотою і (або) частим рідким стільцем.
 • Глюкоза, яка входить до складу розчину, сприяє поглинання солей і цитратів, що в свою чергу підтримує метаболічний ацидоз.
 • Приготовлений розчин має слаболужне середовище (рН 8,2) і осмолярність — 260 мосм/л. Якщо порівняти його з розчинами, що рекомендовані ВООЗ для регідратації, то осмолярність «Регідрону» — нижче. Натрію міститься в ньому менше, ніж в аналогічних розчинах, а калію – більше.
 • Доведено, що препарати з гипоосмолярностью більш ефективні. Низька концентрація натрію не дозволяє розвинутися гіпернатріємії, а підвищений вміст калію допомагає інтенсивному відновленню його рівня в організмі.
 • Регідрон: інструкція із застосування, показання та протипоказання

  Хімічні і біологічні процеси речовин (глюкоза, електроліти, вода), що входять до складу розчину, що відповідають процесам, що відбуваються з цими речовинами в людському тілі.

  Умови продажу: Регідрон можна придбати, не пред’являючи рецепт.

  Як зберігати: Температура в приміщенні, де зберігаються пакетики з препаратом, повинна бути 15°C — 25°C. Приготований розчин, за умови його зберігання в холодильнику, можна використовувати протягом 24 годин.

  Термін придатності: Препарат можна застосовувати протягом 3 років з дати виготовлення.

  Показання до застосування

  Регідрон використовується при станах, що порушують водно-електролітний баланс (ВЕБ).

  В інструкції по застосуванню вказано від чого допомагає Регідрон, і що його слід застосовувати в наступних випадках:

 • якщо при діареї, що супроводжується зневодненням легкого або середнього ступеня тяжкості, необхідна корекція ацидозу (як дорослим, так і дітям, розчин треба починати пити при втраті 3-10% ваги);
 • порушення ВЭБ, викликані тепловим ураженням;
 • при рівні хлоридів в сечі не вище 2 р./л.: це показник знесолення організму.
 • Для чого застосовується в профілактичних цілях

  Регідрон рекомендований до використання в профілактичних цілях у наступних випадках: при інтенсивному потовиділенні під час як фізичних, так і теплових навантажень (з втратою організмом за годину понад 750 грам маси тіла); а також при втраті людиною за робочий день більше 4 кг. маси тіла.

  Регідрон: інструкція із застосування, показання та протипоказання

  Для чого потрібен Регідрон для дітей

  Дітям препарат показаний до застосування при загрозі зневоднення організму, яка може виникнути під час захворювання шлунково-кишковою інфекцією, що супроводжується рідким частим стільцем і блювотою, або при тепловому ударі.

  Негайно звертайтеся за медичною допомогою, якщо ви помітили, що дитина млявий і сонний, і у нього спостерігаються такі симптоми, як: блювота і водянистий стілець з кров’ю (більше 5 разів за день), висока температура (вище 39°C), поява гострого болю в черевній порожнині, припинення сечовипускання.

  Протипоказання

  В інструкції по застосуванню вказані протипоказання для використання «Регідрону». Це такі захворювання та стани:

  • непрохідність кишечнику;
  • втрата свідомості;
  • порушення в роботі нирок;
  • діарея при холері;
  • гіперчутливість до будь-якого з компонентів, що входять до складу ліків.

  При наявності у хворого I або II типу цукрового діабету застосовувати препарат потрібно з обережністю і тільки під наглядом лікаря.

  Регідрон: інструкція із застосування, показання та протипоказання

  Побічні дії

  Якщо хворий приймає препарат по інструкції в зазначеному дозуванні, то ймовірність появи побічних ефектів дуже низька. Може розвинутися підвищена чутливість до окремих компонентів.

  Якщо нирки у хворого працюють добре, то ризик виникнення такого стану, як надлишок води і натрію в організмі при використанні розчину дуже низький.

  Пити розчин слід повільно, так як швидке вживання може викликати блювотний напад.

  Інструкція по застосуванню

  Як правильно приготувати розчин для дорослих

  Щоб приготувати розчин для пиття, необхідно розчинити порошок у кип’яченій воді (35-40°C). При лікуванні розводять порошок у таких пропорціях: на 100 мл води – 2,39 р., на 500 мл – 11,95 р., на 1 л. – 23,9 р.

  Регідрон: інструкція із застосування, показання та протипоказання

  Як розбавляти для профілактики? Розчиняють вказану кількість порошку в подвійному об’ємі води:

  • 2,39 р. розчиняють у 200 мл,
  • 11,95 р. – в 1 літрі,
  • 23,9 р. – в 2 літрах води.

  Приготований розчин можна пити в будь-який час доби незалежно до або після їжі.

  Як приймати порошок дорослим

  Дорослій людині потрібно приймати ліки в добу в наступній дозі:

  • 40-50 мл/кг – якщо діарея легкого ступеня,
  • 80-100 мл/кг – якщо діарея середнього ступеня.

  П’ють розчин протягом 3-4 діб. Припинити застосування рекомендується після нормалізації стільця.

  При підтримуючому лікуванні, щоб відновити ВЕБ та нормалізувати стілець, його приймають в дозі 80-100 мл/кг на добу.

  За перші 6-10 ч. захворювання людина повинна випити об’єм розчину в два рази перевищує втрачений при діареї вага тіла. Інші рідини в цей час можна не вживати.

  Якщо рідкий стілець продовжується, людина за добу повинен випити рідини, включаючи і розчин «Регідрону», в обсязі 8,3 — 27 літрів: кількість залежить від ваги хворого. Схему, за якою хворий п’є рідини, становить доктор з урахуванням віку і маси тіла людини.

  Регідрон: інструкція із застосування, показання та протипоказання

  • Якщо у хворого спостерігається нудота і блювотні напади, розчин слід пити більше прохолодним і маленькими ковтками. Регідратацію в цьому випадку можна проводити за допомогою зонда, але тільки як це зробити в домашніх умовах, а не в медичному закладі? Тому необхідно в цьому випадку звернутися в стаціонар.
  • Якщо у хворого спостерігаються судоми, викликані порушенням ВЕБ (Вірус Епштейна-Барр), йому слід приймати препарат порційно: по 100-150 мл За перші 30 хвилин хворий повинен випити 0,5 – 0,9 літра ліки.
  • Такий же обсяг «Регідрону» людина повинна випивати до повного зникнення ознак теплового удару і зневоднення кожні 40 хвилин.

  У профілактичних цілях під час фізичних і теплових перевантажень ліки рекомендується пити маленькими порціями при виникненні почуття спраги. Випити його можна стільки, скільки буде потрібно, щоб втамувати спрагу.

  Спосіб застосування препарату при отруєнні

  Якщо людина отруїлася, слід пити препарат невеликими порціями через короткі проміжки часу. Так як більша доза розчину, випита за один раз, може спровокувати блювотний напад.

  Дозування вираховується в залежності від ваги людини: на кожен кілограм маси тіла береться 10 мл розчину. Наприклад, якщо пацієнт важить 80 кг, то за першу годину він повинен випити 0,8 літра ліки.

  Дозу можна зменшити до 5 мл/кг, якщо стан людини покращився. Якщо симптоми отруєння з’являються знову, дозу препарату знову треба збільшити.

  Регідрон: інструкція із застосування, показання та протипоказання

  Як розводити порошок для дітей

  Як приготувати лікарський пиття для дитини? Треба один пакетик порошку розвести в одному літрі теплої (36-37°С) кип’яченої води. Якщо ви готуєте питво для маленької дитини, треба порошок розвести в більшому обсязі води, щоб зменшити концентрацію натрію.

  • За умови зберігання приготованого пиття в холодильнику вжити його потрібно протягом доби.
  • Дитина повинна приймати рекомендовану дозу розчину маленькими ковточками після кожного рідкого стільця.

  При лікуванні «Регидроном» використовувати інші лікарські засоби не рекомендується. Розводити препарат слід тільки водою.

  Регідрон: інструкція із застосування, показання та протипоказання

  З якого віку і як приймати порошок дітям

 • Перш ніж почати лікування, дитину треба зважити. Це допоможе оцінити ступінь зневоднення організму і втрату ваги.
 • Під час використання лікарського засобу прийом їжі можливий, як і годування дитини груддю. З їжі дитини під час лікування потрібно виключити продукти, багаті простими вуглеводами і жирами.
 • Починають використовувати ліки при перших ознаках діареї і до її припинення: приблизно 3-4 доби.
 • Залежно від ступеня зневоднення організму дитини перші 10 годин необхідно давати йому препарат по 30-60 мл/кг: це приблизно 2-3 столові ложки на кілограм ваги. Як тільки дитині стане краще, дозу можна зменшити до 10 мл/кг
 • Якщо дитина новонароджена або молодшого віку, перші 4-6 годин необхідно давати йому ліки кожні 5-10 хвилин по 5-10 мл
 • Якщо у дитини блювота, розчин треба давати більше розбавленим і охолодженим.
 • Під час лікування Регидроном при шлунково-кишкової інфекції бажано не давати дитині багато пити і їсти. Вся їжа повинна бути досить легкою і нежирною.
 • Розчин для пиття, який дають дітям, роблять з того ж порошку, що і для дорослих. Спеціального «Регідрону» для дітей немає.

  Застосування при похміллі і інтоксикації

  Регідрон відноситься до засобів, що застосовуються при похміллі, а також при отруєнні організму як спиртом, так і іншими отруйними речовинами. У цьому випадку він використовується для нормалізації електролітного і енергетичного балансу організму. Не слід плутати такі поняття, як інтоксикація алкоголем і похмілля.

  Регідрон: інструкція із застосування, показання та протипоказання

  При інтоксикації алкоголем у людини порушується водно-сольовий баланс і спостерігається легка ступінь зневоднення. Цей стан супроводжується нападами блювоти. Прийом Регідрону сприяє не тільки полегшення цього стану, але і загальному поліпшенню самопочуття хворого.

  В даному препараті містяться такі речовини, як глюкоза, а також солі калію і натрію, які надають корисну дію на організм при алкогольному отруєнні. Так як вживання алкоголю негативно впливає на органи і системи людини:

  • Велика кількість споживаного спиртного може призвести до зневоднення, так як алкоголь виводить з організму необхідні йому солі. Вимивання натрію призводить до набряків і порушення обміну речовин у клітинах.
  • Вимивання калію негативно позначається на діяльності серцево-судинної системи.
  • Після алкоголю втрата необхідних мікроелементів позначається і на нервовій системі людини, в результаті чого виникають головні болі і запаморочення.

  Передозування

  Якщо прийняти дуже концентрований розчин, або випити великий обсяг правильно приготовленого пиття, може розвинутися такий стан, як гіпернатріємія, викликане підвищеним вмістом натрію.

  При порушеннях в роботі нирок може розвинутись гіперкаліємія, викликана підвищенням калію, а також метаболічний алкалоз.

  Ознаки підвищеного вмісту натрію:

  • слабкість;
  • нервово-м’язове збудження;
  • сонливість;
  • сплутаність свідомості;
  • зупинка дихання;
  • кома.

  Регідрон: інструкція із застосування, показання та протипоказання

  Ознаки метаболічного алкалозу проявляються в нервово-м’язовому порушення, зменшення вентиляції легень, а також у мимовільних хворобливих м’язових судомах.

  При яскраво виражених ознаках гіпернатріємії та метаболічного алкалозу прийом Регідрону слід припинити. Подальшу терапію призначають після клінічних аналізів.

  Взаємодія з іншими ліками

  Спеціальних досліджень взаємодії з іншими лікарськими засобами не проводилося. Так як препарат чинить слабощелочное дію, це може вплинути на всмоктування ліків, що залежать від кислотності вмісту кишечнику.

  Треба враховувати, що на всмоктування лікарських препаратів, які абсорбуються в кишечнику, впливає і наявність діареї.

  Особливі вказівки

 • Якщо у хворого тяжка ступінь зневоднення, тобто втрата ваги більше 10% і спостерігається розвиток анурії, перед використанням «Регідрону» призначають введення внутрішньовенних ре гідратаційних препаратів.
 • Без підтвердження клінічними аналізами нестачі електролітів не перевищувати рекомендовану дозу.
 • Якщо зробити розчин сильно концентрованим, це може призвести до підвищення натрію в організмі хворого і викликати у нього гипернатриемию.
 • Не рекомендується розчиняти в препараті мед або цукор. Прийом їжі бажано здійснювати відразу після застосування ліків.
 • При блювоті у дітей і дорослих розчин слід приймати через 10 хвилин після нападу: пити треба потихеньку і маленькими ковтками.
 • Деякі ситуації вимагають застосування Регідрону тільки під наглядом лікаря.

  При зневодненні, викликаному цукровим діабетом, хронічною формою ниркової недостатності, а також будь-якими іншими хронічними захворюваннями, які викликають порушення електролітного, кислотно-лужного або вуглеводного балансу, лікар повинен стежити за станом хворого.

  Негайно звертайтеся за медичною допомогою при появі у хворого таких симптомів, як:

  • рідкий стілець з кров’ю,
  • слабкість,
  • сонливість,
  • температура тіла 39°C і вище,
  • уповільнена мова і труднощі при відповіді на питання,
  • розвиток анурії.

  Регідрон: інструкція із застосування, показання та протипоказання

  А також тривала діарея (довше 5 днів) або її різке припинення і поява сильного болю.

  Лікуватися вдома при виникненні цих симптомів-небезпечно і не дуже ефективно.

  Прийом препарату не впливає на швидкість реакції та процеси мислення, а також на здатність керувати автотранспортом та іншими механізмами.

  Регідрон при вагітності

  Чи можна застосовувати вагітним? При виношуванні дитини і під час годування груддю застосування лікарського засобу дозволено в дозуванні, прописаної в інструкції.

  Аналоги і ціна

  Вартість упаковки Регідрону з 20 пакетиків в аптеці — 385-420 рублів. Пакетики з порошком можна купити і по 1 штуці. В цьому випадку ціна пакетика «Регідрону» вагою 18,9 грам буде дорівнює 20-25 рублів.

  Такі препарати, як «Цитраглюкосолан», «Тригидрон», «Реосолан», а також «Гидровит» і «Гидровит форте», аналогічні за своїм впливом на організм з Регидроном.

  «Регідрон Біо», що випускається «Оріон Фарма», не тільки сприяє поповненню рідини, але і відновлює природну мікрофлору кишечника. Це стає можливим за рахунок наявності в його складі таких компонентів, як лактобактерії Rhamnosus GG і пребіотика мальтодекстрину.

  У всіх цих лікарських засобах, як і в Регидроне, речовини, що входять до їх складу, збалансовані між собою. Ці препарати мають специфічний солонуватий смак, який не дуже подобається маленьким хворим.

  При додаванні в ліки меду, цукру або інших компонентів з метою поліпшення смаку складу препарату може змінитися і призвести до зменшення ефективності.

  Регідрон: інструкція із застосування, показання та протипоказання

  Аналогічний по дії Регидрону, але більш адаптований для використання в дитячому віці – це Humana Elektrolyt.

  Даний лікарський засіб призначений для застосування у дітей віком до 1 року і до 3 років. В склад для самих маленьких дітей входить фенхель, а для малюків старше трьох років можна придбати препарат зі смаком банана або малини.

  Відгуки

  Велика кількість людей, які застосовували Регідрон, залишають про нього хороші відгуки і говорять про те, що даний засіб обов’язково повинно знаходитися в домашній аптечці. Цей препарат, поряд з простотою використання, відмінно допомагає запобігти зневоднення організму при проносі і блюванні.

  Більшість хворих відзначають специфічний смак ліки: і це, як вони кажуть, єдиний великий мінус. Дорослий пацієнт може змусити себе випити ліки в який необхідно знати кількості, але на дитину іноді не діють ніякі вмовляння.

  Тому мами рекомендують купувати для дітей аналоги «Регідрону», що відрізняються більш кращим смаком. Наприклад, «Регідрон Оптім», до складу якого входить ароматизатор, ідентичний лимонному.

  Є протипоказання. Необхідна консультація фахівця

  Моя довідка - Корисні поради