Рецепт абсенту: як приготувати абсент в домашніх умовах

Абсент відноситься до одного з найбільш загадкових напоїв, з приводу якого існує багато суперечок. А причиною цьому послужив екстракт гіркого полину, у складі якого є туйон, що відноситься до галлюциногенним речовин. На сьогоднішній день галюциногенну дію туйона не доведено, але, незважаючи на це, він вважається токсичним для людини речовиною.

Рецепт абсенту: як приготувати абсент в домашніх умовах

Зазвичай в абсенті міститься дуже мало туйона, і тому він не представляє небезпеки для здоров’я людини.

Головне ж, на що потрібно звернути увагу при приготуванні напоїв з абсентом, це його висока фортеця, яка може варіюватися від 55 до 89 оборотів (як правило, це 70 градусів). Саме тому абсент зазвичай використовують у складі різних коктейлів, у чистому вигляді цей напій не так популярний.

Дана стаття присвячена найвідомішим і використовується багатьма рецептами напоїв, у складі яких є абсент. Вони досить прості з точки зору свого складу, проте оригінальні за способом приготування, так як багато хто з них перед вживанням необхідно підпалювати і лише потім пити.

Рецепт абсенту: як приготувати абсент в домашніх умовах

Абсент з самогону в домашніх умовах

Як зробити абсент з самогону в домашніх умовах? Механізм його приготування адаптований до старим французьким рецептом абсенту 1855 року. Якщо строго слідувати йому, то вийде напій, за смаком і запахом перевершує дешеві магазинні абсенты, приготовлені з використанням барвників і синтетичних добавок.

 • Отже, для початку необхідно підготувати сировину. Насіння і трави купуються на ринку або в аптеці або заготовляються самостійно.

Мінусом «аптечної» полину є присутність великих стебел і листя, а для того, щоб вийшов першокласний абсент, необхідні дрібні верхні листочки і суцвіття.

Для самостійної заготовки гіркий полин зривають в кінці липня або початку серпня під час її цвітіння з 10 до 11 годин ранку – в цей час квітки полину максимально насичені ефірними маслами і мають виражений аромат. Зрізати полин необхідно на відстані 15-25 см від верхівки, розкласти тонким шаром на горищі з легкої вентиляцією і висушити.

Після того, як полин повністю висохла, з неї можна готувати домашній абсент, але перед цим обов’язково потрібно відокремити суцвіття і листя від стебел.

Рецепт абсенту: як приготувати абсент в домашніх умовах

 • У якості алкогольної основи використовується добре очищений самогон (перевага віддається зерновому, але якщо його немає, то можна скористатися цукровим або фруктовим).

У традиційному рецепті фортеця використовуваної алкогольної основи повинна бути не менше 80 обертів, проте можна брати за основу і не такий міцний самогон. Але, якщо використовувати менш міцну основу, необхідно буде збільшити час настоювання на першому етапі до одного місяця і додати меншу кількість води при перегонці.

Варто відзначити, що абсент можна зробити не тільки з самогону, але і з чистого етилового спирту або магазинної горілки. Нижче наведені необхідні інгредієнти для приготування саморобного абсенту на основі самогону:

 • самогон (80-85%) – 1 літр;
 • гірка сушена полин – 100 гр.;
 • насіння фенхеля – 50 гр.;
 • насіння анісу – 50 гр.;
 • ісопу (для кольору) – 10 гр.;
 • меліса (для кольору) – 5 гр.
 • Рецепт абсенту: як приготувати абсент в домашніх умовахСамогонний апарат

  • Відразу після перегонки абсент буде жовтуватим або прозорим. Щоб напій набув зелений колір, необхідно наполягати його половину на иссопе з мелісою, а потім змішувати з половиною напою (6-й етап виготовлення).

  Смак і запах «прозорого» абсенту майже такий же, як і зеленого, тому процес фарбування не обов’язковий. Варто звернути увагу, що існують рецепти з самогону як з перегонкою, так і без перегонки. Нижче наведено покроковий Рецепт абсенту з самогону в домашніх умовах перегонкою:

 • Аніс, полин і фенхель засипають в скляну пляшку або банку для настоювання і додають самогон. Далі ємність герметично закривають і залишають на 14 днів у темному місці при кімнатній температурі. Раз в день настій слід збовтувати.
 • Отриманий настій разом з травами переливають в куб самогонного апарату традиційної конструкції (зі змійовиком), допоміжних модулів може бути лише сухопарник. Потім додають 3,5 літра води, щоб зменшити фортеця рідини до 18-20 градусів. Переганяти більш міцний настій небезпечно, так як це здатне привести до вибуху!
 • Самогонний апарат розігрівають на середньому вогні, потім зменшують потужність, щоб вийшов абсент капав, а не біг струменем, продукт в підсумку повинен бути холодним. При занадто інтенсивному нагріванні є ризик пригорання трави, а це призведе до появи сильної гіркоти в смаку.
 • Окремо збирають перші 30-70 мл виходу (2-7% від початкової кількості). Це шкідлива частка речовини з неприємним запахом, що пити шкідливо. Точна кількість залежить від якості самогону.
 • До того, як настій помутніє, або фортеця в струмені знизиться до 38-40 градусів, відбирають «тіло» (основний продукт), потім дистиляція закінчується. Під час перегонки забарвлення дистиляту змінюється від прозорого до золотистого (без помутніння).
 • В самому кінці перегонки краще збирати напій маленькими порціями в окрему ємність, тому що зміна фракції з «тіла» на «хвости» здійснюється раптово, якість продукту може зіпсуватися.

 • Для того, щоб абсент придбав зелений колір, половину отриманого продукту переливають в окрему посудину, додають туди ісопу і мелісу, все перемішують, накривають кришкою і залишають на 1-2 доби в темному приміщенні. Раз в день збовтують. Половину напою просто герметично закривають.
 • Пофарбований в зелений колір настій фільтрують через марлю, ретельно віджимають, а потім змішують з прозорою частиною.
 • Одержаний абсент розбавляють водою до бажаного рівня фортеці – 65-75%.
 • Необхідно відзначити, що за використання трав, що впливають на щільність, спиртометр може показувати неточні значення. Похибка, як правило, становить 3-5%.

 • На останньому етапі абсент розливають в пляшки для зберігання і герметично закривають. Для поліпшення смаку перед прийомом рекомендується залишити напій в холодильнику або підвалі мінімум на два-три тижні.
  • Обов’язковою умовою зберігання саморобного абсенту є його перебування далеко від прямих сонячних променів, так як в його складі є натуральні барвники, змінюють пігментацію під впливом світла. З-за цього випадає осад, а сам напій набуває жовтий або коричневий колір.

  Якщо дотримуватися правил зберігання, абсент може зберігатися до 5-ти років.

  Таким чином, існує безліч способів приготування абсенту та напоїв на його основі, а як правильно пити абсент в домашніх умовах – залежить від рецепту.

  Якщо приготувати абсент своїми руками правильно, чітко дотримуючись рецептом приготування абсенту в домашніх умовах, то він практично не буде відрізнятися від натурального.

  Рецепт коктейлю «Абсент Бум»

  Оригінальний коктейль, що поєднує в собі абсент і шампанське, має назву «Абсент Бум». Рецепт цього напою є одним з найпростіших, так як його можна приготувати вдома самостійно.

  Необхідні компоненти і їх кількість:

  Назва компонента Кількість, мл
  «Xenta Absenta» 50 мл.
  Шампанське 50 мл.

  Як з даних напоїв приготувати коктейль «Абсент Бум»? Нижче представлений алгоритм дій:

 • Для початку необхідно з’єднати в келиху по 50 мл шампанського і «Xenta Absenta».
 • Потім змішати обидва напою, вдаривши келихом об барну стійку або стіл.
 • Випити залпом.
 • Рецепт абсенту: як приготувати абсент в домашніх умовах

  Рецепт коктейлю «Струс мозку»

  Цей коктейль дуже міцний, тому і називається «Струс мозку». Його п’ють в гарячому вигляді за допомогою коктейльної трубочки.

  Необхідні компоненти і їх кількість:

  Назва компонента Кількість, мл
  Absinthe «La Fee» 20 мл.
  Горілка 20 мл.
  Ром 20 мл.
  Пепсі (кола) 30 мл.
  Сік лимона 30 мл.
  Кориця 0,5 ч. л.

  Алгоритм дій:

 • Спочатку необхідно налити в келих по 20 мл рому, горілки і Absinthe «La Fee».
 • Потім потрібно влити 30 мл. пепсі (коли) по одній стінці келиха, а потім 30 мл соку лимона по іншій стороні.
 • Підпалити коктейль та в полум’я всипати 0,5 ч. ложки кориці.
 • Рецепт абсенту: як приготувати абсент в домашніх умовах

  Рецепт шота з абсентом «Медовий»

  Цей шот дуже подобається дівчатам, так як досить солодкий і має медовий смак. Завдяки своїм смаковим особливостям цей напій також називають «Медовим».

  Необхідні компоненти і їх кількість:

  Назва компонента Кількість, мл
  Absinth «King of Spirits» 25 мл.
  Натуральний мед 20 р.
  Фреш лимона 30 мл.

  Алгоритм дій:

 • Спочатку необхідно змішати в невеликій сливочнике 20 г меду і 30 мл. фрешу з лимона і заварити отриману суміш над парою.
 • Потім у підготовлену заздалегідь коктейльну чарку влити 25 мл отриманої суміші і додати до неї 25 мл Absinth «King of Spirits».
 • Отриманий напій жовто-зеленого кольору необхідно тут же випити залпом.
 • Рецепт абсенту: як приготувати абсент в домашніх умовах

  Рецепт шота «Тарган»

  Даний шот дуже смачний та має шаруватий і незвичайно яскравий вигляд. Його необхідно пити в гарячому вигляді.

  Необхідні компоненти і їх кількість:

  Назва компонента Кількість, мл
  «Xenta Absenta» 15 мл.
  Кавовий лікер 20 мл.
  Самбука 15 мл.

  Алгоритм дій:

 • Спочатку необхідно влити в коктейльну чарку 20 мл лікеру.
 • Потім ложкою обережно по стінці чарки влити спочатку 15 мл самбуки, а потім 15 мл. «Xenta Absenta».
 • Далі підпалити напій і відразу випити його через соломинку.
 • Рецепт абсенту: як приготувати абсент в домашніх умовах

  Рецепт коктейлю з абсентом і самбукою «Палаючий Ламборджині»

  Даний напій може здивувати своєю оригінальністю навіть найвибагливішого гурмана. Назва напою відповідне – «Палаючий Ламборджині».

  Необхідні компоненти і їх кількість:

  Назва компонента Кількість, мл
  «Xenta Absenta» 30 мл.
  Кавовий лікер 30 мл.
  Самбука 30 мл.
  «Бейліз» 30 мл.
  «Blu Curacao» 30 мл.
  Кориця 0,5 ч. л.

  Алгоритм дій:

 • Спочатку необхідно в одному келиху з’єднати по 30 мл самбуки, кавового лікеру і «Xenta Absenta».
 • Потім у дві чарки влити окремо по 30 мл лікерів «Бейліз» і «Blu Curacao».
 • Далі перший склад підпалити і випити, використовуючи соломинку, а потім перелити в цей же келих і «Бейліз», і «Блю Кюрасао».
 • Рецепт абсенту: як приготувати абсент в домашніх умовах

  Інші схожі напої

  • Якщо ви маєте досвід приготування шотів, які п’ють в гарячому вигляді, то вам нескладно буде освоїти рецепти таких цікавих коктейлів, як «Баскетбол» (на основі самбуки і абсенту) і «Хіросіма» (на основі самбуки, абсенту та лікеру). Останній отримав таку назву завдяки своєму ефекту вибуху.
  • Більш складним за смаком і складом є коктейль «Зелена фея», який готується з абсенту, горілки, рому, текіли, динного лікеру і «Blu Curacao».
  • Однак найвідомішим і смачним вважається коктейль «Б-52», що складається з трьох лікерів: «Айріш крім», кавового, і «Тріпл сек».

  Надмірне вживання алкоголю шкодить вашому здоров’ю!

  Моя довідка - Корисні поради