Реабілітаційні центри та наркологічні клініки: як вибрати

Алкогольна залежність – це тяжка патологія. І, хоча деякі вважають по-іншому, першу допомогу в боротьбі з цією недугою повинні надавати кваліфіковані фахівці.

Реабілітація алкозалежних займає багато часу. Для цього процесу потрібна енергійна підтримка людини, близької хворому. Але одного цього мало. Частина людей вважають, що для вирішення проблеми достатньо елементарного кодування. Але відновлення повинно проходити під постійним наглядом професіоналів. З цією метою хворого слід помістити в реабілітаційний центр для алкоголіків і наркоманів.

Реабілітаційні центри та наркологічні клініки: як вибрати

Куди прямувати за допомогою

Відновлення алкозалежних на безкоштовній основі у Росії проводиться у медико-соціальних структурах. Лікування, спрямоване на ліквідацію хворобливого потягу, складається з багатьох процедур. Проведені заходи покликані усунути психологічні прояви згубної звички, повернути хворого до повсякденного життя, відновити організм після алкоголізму або наркоманії. В основному, в лікувально-реабілітаційний центр звертаються пацієнти, які страждають хронічним алкоголізмом.

Хоча алкозависимый і визнає наявність проблеми, відмовитися від свого патологічного пристрасті він, найчастіше, не зможе. Тому і потрібна реабілітація організму після скоєного відмови від спиртного.

Як здійснюється реабілітація

 • Відновитися після запійного стану або частого вживання спиртного — значить, почати жити. Пацієнт повинен навчитися існувати без запою. Упевнитися в тому, що є краще життя – насичена і емоційна, без прийому алкоголю або наркотиків.
 • Спостереження в стаціонарі здійснюють довго. На його тривалість впливають стаж, вираженість, ступінь звикання, а також фізичний і психічний стан хворого. Жінці для відновлення потрібно більше часу. Може пройти більше року.

Реабілітаційні центри та наркологічні клініки: як вибрати

Етапи терапії

Етапи реабілітації після скоєного відмови від спиртного:

 • Спочатку призначають курс лікарських препаратів. Організм після тривалого прийому алкоголю виснажений. Від токсичної дії етилового спирту пошкоджені внутрішні органи: печінка, нирки, нервова система та інші. У чоловіків порушена потенція. Дана терапія направлена на виведення токсичних продуктів метаболізму етанолу.
 • Через місяць хворому проводять реабілітацію для стабілізації психічного і фізичного самопочуття. Кожному пацієнту знаходять індивідуальний курс. На цьому етапі ліквідовують психози та інші нервові порушення.
 • Після виходу людини з центру реабілітації, відновлювальні заходи не припиняють. Необхідно надавати всіляку підтримку, щоб людина знову не «зірвався». Слід повністю відмовитися від алкоголю і тютюну.

  Служби допомоги лікування алкоголізму і наркоманії

  Як описувалося вище, для лікування алкоголізму і наркоманії існують лікувально-реабілітаційні центри. Але перед направленням хворого в цю установу, слід провести спеціальне лікування з виведення пацієнта з гострого стану.

  Наркологічна клініка та реабілітаційний центр — різні поняття. У першій організації виводять людину із стану сп’яніння, абстиненції і здійснюють кодування. А спеціалізований центр потрібен для усунення наслідків отруєння етанолом або наркотиками, реабілітації хворого. Найчастіше, ці структури мають за межею міста, щоб людина змогла насолодитися спокоєм і забути про свій патологічний потяг.

  В такий заклад направити хворого можна лише з його дозволу, чого не скажеш про наркологічній клініці. Людина повинна сам бажати повернутися до повсякденного способу життя, інакше реабілітація не буде ефективною. В основному, в реабілітаційні центри людей поміщають після наркологічної клініки.

  Є центри, де лікування здійснюють безкоштовно. Частіше всього вони функціонують при православних монастирях. Ці установи закритого типу. У хворого відсутній контакт із зовнішнім світом.

  • Орієнтовно 4 місяці людина звикає до нових умов життя.
  • Потім близько 8 місяців проводиться трудотерапія.
  • Далі близько півроку хворий живе сам, але кожен день обговорює питання, що виникли зі священнослужителем.

  При церквах є реабілітаційні центри для чоловіків і жінок окремо.

  Деякі лікувально-реабілітаційні центри надають платні послуги. Порядок в них не дуже суворий. Близькі можуть відвідувати хворого. Ціна перебування тут складається із сукупності факторів: специфіки лікування, приміщення, кваліфікації психолога та іншого спеціаліста та ін.

  Проекти реабілітації

  Відомо чимало проектів для відновлення після алкогольної залежності. Кожному хворому програму підбирають індивідуально. До найбільш дієвим відносять проекти Шичко або Жданова, 12 кроків, сімейне, групове лікування та інші.

  Реабілітаційні центри та наркологічні клініки: як вибрати

  Загальне для всіх проектів:

  • Ізоляція. Це вкрай важливо на початку процесу реабілітації. Для людини виключена ймовірність звернутися до колишнього способу життя.
  • Допомога хворих, вже практично завершили курс реабілітації. Вдалий приклад стає мотивацією для пацієнта.
  • Лікарська терапія. Цей момент спрямований на ліквідацію наслідків алкогольної інтоксикації, стабілізацію фізичного та психологічного самопочуття людини.
  • Всебічний розвиток. Щоб «переключити» хворого на щось ще, йому знаходять певну діяльність. Він може вивчати іншу спеціальність, працювати в городі та ін.

  У реабілітаційному центрі палата для пацієнта більше нагадує звичайне приміщення, так як вкрай важливо забезпечити комфорт хворому. Адже тут хворий буде знаходитися тривалий час.

  Також розрізняють програму на добровільних засадах, добровільно-примусову і обов’язкову (вимушене).

  У першому прикладі хворий розуміє, що його треба лікувати, і самостійно звертається в реабілітаційну клініку.

 • Добровільно-примусова терапія —переконання в необхідності терапії. Це здійснюють професіонали.
 • Обов’язкове лікування використовують лише у виняткових випадках. Коли у людини починається деградація особистості, асоціальні вчинки.
 • Реабілітаційні центри та наркологічні клініки: як вибрати

  Правила визначення центру

  Знайти оптимальний реабілітаційний центр – складна проблема. Показників відбору всього кілька. І вартість не є головною. Спочатку слід визначити досвідченість працюючих. Лікувати хворого, який страждає від алкогольної залежності, повинні кваліфіковані фахівці з великим стажем роботи.

  Приміщення для перебування у центрі повинні бути чистими і невеликими (до 3-х чоловік), з вікнами, вільними від решіток. Це створює психологічний комфорт і підвищує ефективність лікування. Майстерність – ще один показник відбору. Алкоголізм не вилікуєш християнською вірою, працетерапією або спортом. Це лише допоміжні заходи, а основним повинна бути кваліфікована медична підтримка.

  Алкогольна залежність – важка патологія, що вимагає комплексної терапії.

  Вартість лікування – значна, але зате потім можна пристойно заощадити на купівлі спиртного. Співзалежна навряд чи справитися з хворобою сам, без підтримки зі сторони. Спостереження в реабілітаційному центрі допоможе людині облаштувати своє життя і зовсім відмовитися від патологічного потягу. Вчасно надана медична допомога вкрай необхідна хворому на алкоголізм. Щоб знайти підходящий варіант, слід подивитися в інтернеті рейтинг центрів реабілітації.

  Реабілітаційні центри при церквах

  Терапію хворих алкоголізмом і наркоманією при церквах проводять безкоштовно. Люди живуть при монастирі, або їм надається можливість кожен день бути присутніми на заходах. Храми готові допомогти всім, лише б було бажання страждає. Священнослужителі спрямовують на шлях істинний, прагнуть позбавити від хвороби. Хворі розвиваються в духовному середовищі, забезпечені новою підтримкою. Реабілітаційний центр здійснює знайомство з Біблією, змістом церковного життя.

  Реабілітаційні центри та наркологічні клініки: як вибрати

  Такі центри підтримали не одну тисячу людей по всій країні.

  Підсумок реабілітації

  Після курсу відновлювальної терапії хворий стає зовсім іншим. Світ знову обростає фарбами та враженнями. Людина знаходить собі улюблену діяльність. У нього поліпшується ставлення до близьких родичів, підвищується почуття відповідальності.

  Організм, пригнічений згубним впливом спиртного, починає повільний процес відновлення. Поліпшується фізичний і психологічний стан колишнього хворого.

  Перш ніж вдатися до послуг приватного або державного центру реабілітації, можна здійснити анонімний дзвінок на номер телефону довіри. Зараз чимало номерів, надають посильну підтримку. Там надають інформацію, як вчинити в непростій ситуації. Додатково дадуть адреси, куди звертатися за лікуванням.

  Відгуки

  З відгуками про реабілітаційних центрах і методиках лікування можна ознайомитися на різних сайтах і форумах. В основному, вони позитивні. Негативні відгуки пишуть люди, яким терапія не мала потрібного ефекту. Лікування дає результат лише тоді, коли пацієнт сам бажає змінити своє життя.

  Моя довідка - Корисні поради