Раскодировка від алкоголю: чи можна зняти кодування самостійно

Багато людей цікавляться, чи існує у медицині є таке поняття, як раскодировка від алкоголю, тобто процес, зворотний кодування від алкоголізму. Таку послугу пропонують багато медичні центри та практикуючі наркологи, зрозуміло, за гроші.

У даній статті ви дізнаєтеся, чи можна нейтралізувати дію кодування, а також де і яким способом це зробити.

Раскодировка від алкоголю: чи можна зняти кодування самостійно

Метод кодування від алкоголю

Для початку потрібно поговорити про те, що таке кодування. Якщо брати до уваги саме алкоголіків, то під час процедури кодування їм навіюється необхідність відмови від спиртних напоїв. Однак необхідно пам’ятати, що кодування саме по собі не є методом лікування алкоголізму.

Хвороба ця, на думку багатьох лікарів, є невиліковною. Відповідно, враховуючи цей факт, говорити про те, що кодування є панацеєю, так званої чарівною паличкою, яка за один раз звільнить людину від алкогольної залежності, ні в якому разі не можна.

Також треба розуміти, що кодування не є методом лікування. У чому різниця між методом та інструментом, використовуваним в лікуванні?

Метод лікування — це ціла система дій, тобто це не одноразова процедура, не якийсь один препарат. Це ціла послідовність маніпуляцій, спрямована на те, щоб, якщо не вилікувати недугу цілком, то, принаймні, нейтралізувати її згубний вплив на організм і поставити її на повний контроль.

Раскодировка від алкоголю: чи можна зняти кодування самостійно

Існують найрізноманітніші методи лікування. Так, в рамках медикаментозного методу терапії можуть використовуватися найрізноманітніші препарати. Це, наприклад, вітаміни, антиоксиданти, дезінтоксикаційні засоби (інфузія різних розчинів), психофармакотерапія (антидепресанти тощо). Всі вони є лише інструментом або складовими медикаментозного методу лікування.

Те ж саме стосується психотерапії. Гіпноз не є методом лікування алкоголізму, це лише інструмент психотерапевтичного методу терапії даного захворювання.

Точно також і кодування не є методом лікування. Кодування — це інструмент, який може бути використаний в терапії алкогольної залежності. У зв’язку з цим потрібно розуміти, що інструмент, одноразово застосований, не може дати якийсь стійкий результат. Таким чином, врятувати алкозависимого людини з допомогою одного тільки кодування не можна.

Лікування алкоголізму передбачає цілий комплекс заходів, який включає в себе безліч складових.

Показання для розкодування

Отже, кодування було застосовано для того, щоб людина уникнув нав’язливого потягу до алкоголю. Що робити, якщо після цієї процедури алкоголік все-таки зірвався і випив?

В такому випадку краще звернутися до раскодированию, для того, щоб хоча б не підривати віру людини в лікування і зберегти його психіку, а також мотивацію до подальшої терапії.

Багато хто боїться, що, якщо випити спиртне після кодування, людина може навіть померти або, принаймні, сильно підірвати своє здоров’я. Звичайно, летальні наслідки при зриві кодування малоймовірні. Загалом-то, ні один лікар не допустив би подібних методів лікування і не користувався інструментами, здатними привести до загибелі хворого.

Раскодировка від алкоголю: чи можна зняти кодування самостійно

Розкодування, таким чином, може бути використане як інструмент запобігання відмови від подальшого лікування. Воно дозволить пацієнтові самостійно припинити будь-які спроби позбавитися від алкоголізму.

З точки зору доказової та фундаментальної медицини розкодування не зовсім коректно. Багато лікарі критично ставляться до раскодированию, тому що деякі медики використовують даний метод в якості заробітку.

Справа в тому, що лікар-нарколог в першу чергу повинен бути стурбований тим, щоб допомогти пацієнту звільнитися від залежності. Таким чином, якщо розкодування допоможе хворому зберегти настрій на позитивний результат лікування, надію на поліпшення ситуації, тоді цей інструмент терапії доречний.

Раскодировка від алкоголю: чи можна зняти кодування самостійно

Однак у багатьох медичних центрах заради грошей готові розкодувати будь-якої людини, не вникаючи в подробиці його лікування. В такому ключі застосування розкодування, звичайно, абсолютно неприпустимо, тому що тут не йдеться про збереження мотивації на лікування, про збереження здоров’я пацієнта, а також про успіх терапії.

Така раскодировка носить абсолютно згубний характер. Наркологія знає безліч випадків, коли родичі хворого закодували, а він, не бажаючи лікуватися, відразу ж розкодовується за гроші.

Таким чином, раскодировка — це той інструмент, який дозволяє в разі невдалого застосування кодування підтримати пацієнта у його готовності до лікування. Розкодування не повинно застосовуватися тоді, коли пацієнт просто боїться пити, будучи закодованим.

Раскодировка від алкоголю: чи можна зняти кодування самостійно

Існують також і інші свідчення, наявність яких свідчить про необхідність раскодировки від алкоголю:

 • Рясне переїдання, внаслідок появи дуже сильного апетиту. Також можливий зворотний ефект у вигляді досконалого байдужості до їжі. Сюди ж відноситься постійна безперервна спрага.
 • Вищеназвані фактори тягнуть за собою різку зміну ваги. Людина або значно худне, або, навпаки, стрімко набирає вагу.
 • Різні види больового синдрому: біль у м’язах і суглобах, головний біль і т. д.
 • Еректильна дисфункція у чоловіків.
 • Проблеми в пересуванні і підтримці стійкого положення, загальна слабкість тіла.
 • Індивідуальна непереносимість речовини, що використовується при кодуванні. Про це сигналізують різні алергічні реакції.
 • Термінова необхідність у вживанні спиртовмісних лікарських препаратів при неможливості замінити їх на засоби без етанолу.
 • Слід також відзначити, що лікарі-наркологи та психологи не рекомендують передчасне розкодування. Для цього повинні бути вагомі причини. В іншому випадку фахівці радять відмовитися від даного роду процедури.

  Процес раскодировки

  Раскодировка може проводитися двома способами:

 • Медикаментозний. Лікар-нарколог в спеціалізованому медичному закладі вводить пацієнту особливий препарат, який нейтралізує засоби, застосовані для кодування.
 • Психологічний. В даному випадку речовина, що використовується при кодуванні, з організму не видаляють. З хворим працює нарколог або психотерапевт. В окремих випадках пацієнту знадобиться гіпноз.
 • Раскодировка від алкоголю: чи можна зняти кодування самостійно

  Якщо детальніше говорити про раскодировке, потрібно згадати про декількох методах:

  • Введення спеціальних ін’єкцій, нейтралізуючих речовини, введені при кодуванні, за допомогою уколу. Лікарі попереджають, що даний метод безпечний тільки в тому випадку, якщо здійснюється через 6 місяців після процедури кодування. Також до медикаментозного способу відноситься видалення імплантату, встановленого для кодування. Процедура здійснюється за допомогою крапельниць.
  • Гіпноз, зрозуміло, не передбачає фізичного впливу. З його допомогою хворого вводять в стан трансу і вселяють йому певну інформацію. Таким чином, здійснюється раскодировка на підсвідомому рівні.
  • Психотерапія, схожа на гіпноз. Однак у даному випадку немає необхідності досягнення стану трансу. Лікар-психотерапевт проводить терапевтичні сеанси, в ході яких людина повинна позбутися від дії ліків, введених при кодуванні.

  Вибір одного з вищеназваних способів раскодировки залежить від індивідуальних особливостей пацієнта. Лікар з опорою на клінічну ситуацію підкаже, до якого варіанту краще звернутися. Слід зазначити, що процедуру по раскодировке вправі здійснювати тільки кваліфікований фахівець в медичному закладі.

  Розкодуватися від алкоголю самостійно в домашніх умовах за допомогою уколу та інших інструментів в жодному разі не можна. Лікарі забороняють хворому самому проводити раскодировку, використовуючи таблетки, ін’єкції, крапельниці і т. д. Все це може заподіяти не тільки істотної шкоди здоров’ю, але й поставити під загрозу життя алкоголіка. Таким чином, краще не експериментувати і не намагатися самостійно розкодуватися від алкоголю.

  Отже, розкодуватися від алкоголю дійсно можна, але потрібно мати на увазі, що тут є і свої наслідки. Якщо процедура була проведена не фахівцем і в сумнівному установі, здоров’я пацієнта може постраждати. Також сам хворий повинен визначити для себе, чи зможе він без допоміжних речовин утримуватися від алкоголю.

  Моя довідка - Корисні поради