Пропротен-100: інструкція, показання та протипоказання, аналоги

Пропротен-100 є гомеопатичним засобом, що використовується для зняття абстинентного синдрому.

Пропротен 100: інструкція, показання та протипоказання, аналоги

Міжнародна непатентована назва

Препарат не має МНН

Анатомо-терапевтично-хімічна класифікація

Пропротену-100 в АТХ присвоєно код №07ВВ. Зареєстровано засіб під номером Р №002352/01.

Фармакотерапевтична група

 • Препарат для лікування алкогольної залежності.

Фармакологічні характеристики

 • Слід відштовхуватися від хімічних властивостей препарату.

Фармакологічна дія

Дія препарату базується на зміні активності протеїну S-100, якому відводиться важлива роль у що виникають у клітинах головного мозку процесах метаболізму. Активна речовина стабілізує нейронні мембрани і сприяє покращанню синаптичної передачі імпульсів.

Пропротен впливає на формують потяг до спиртних напоїв структури головного мозку і приводить в норму систему емоційного підкріплення. А також знімає частоту мимовільної стимуляції гіпоталамічних структур і зменшує активність клітин гіпокампу.

Завдяки дії активної речовини потенціюється ефект гамма-аміномасляної кислоти, яка є своєрідним гальмом для нейронів.

Пропротен 100: інструкція, показання та протипоказання, аналоги

Препарат сприяє нормалізації балансу нейромедіаторів і стабілізує умовні рефлекси, зводить до мінімуму сприйнятливість клітин головного мозку до нестачі кисню і впливу токсинів.

Фармакокінетичні особливості

 • Фармакокінетичні властивості кошти не піддаються дослідженню в умовах лабораторій.

Як правильно вибрати лікарську форму

Вибір лікарської форми повинен проводитися фахівцем.

Умови продажу

 • Пропротен-100 відпускається в аптеках без рецепту.

Вартість

Ціна на Пропротен-100 може змінюватися в залежності від місця покупки препарату.

Правила зберігання

Температура для зберігання препарату – не вище + 25С. Місце – недоступне для дітей.

Терміни придатності

 • Не більше 36 місяців з моменту виробництва.

Форма випуску та склад

Препарат випускається в двох формах – краплі для прийому всередину і таблетки для розсмоктування. Таблетки розфасовані в банки зі спеціального полімеру (по 20 шт.). В одній таблетці міститься 3 мг антитіл до білка S-100.

Показання до використання

Пропротен-100 призначається з метою:

 • Лікування алкогольного абстинентного синдрому.
 • Позбавлення від наслідків інтоксикації організму спиртовмісними напоями.
 • Профілактики запою.
 • Зняття симптомів похмілля.
 • Зниження ризику рецидивів.

Пропротен 100: інструкція, показання та протипоказання, аналоги

Протипоказання

Препарат не призначається особам, гиперчувствительным до його інгредієнтів.

Інструкція по застосуванню

Спосіб використання препарату має пряму залежність від його форми.

Краплі гомеопатичні

Пропротен в краплях приймають на голодний шлунок – 10 крапель розчиняють в 1 ст. ложці води.

Пропротен 100: інструкція, показання та протипоказання, аналоги

Для зняття похмільного синдрому таку дозу препарату приймають кожні 30 хвилин протягом 2-ух годин. Після поліпшення самопочуття – 1 раз на годину протягом 6-10 годин. Для закріплення досягнутого ефекту Пропротен-100 беруть ще 3 дня через кожні 4 години.

З метою профілактики рецидивів використовують ту ж дозування – препарат п’ють протягом 8-12 тижнів 1-2 рази на добу.

Таблетки для розсмоктування

Таблетки Пропротена-100 п’ють перед їжею, не розжовуючи та не ковтаючи, просто розсмоктуючи.

Для позбавлення від похмілля розсмоктують по 1 таблетці кожні півгодини протягом двох годин. Далі – щогодини по 1 таблетці (6-10 годин).

Пропротен 100: інструкція, показання та протипоказання, аналоги

Щоб усунути наслідки абстинентного синдрому, Пропротен приймають в комплексі з ліками, що виводять з організму токсичні речовини.

Попереджаючи рецидиви, Пропротен приймають протягом 12 тижнів – по 1-2 таблетки на добу. Якщо під час профілактичного курсу був випитий алкоголь (в будь-якій кількості), доза препарату змінюється – відразу після вживання спиртного необхідно розсмоктати дві таблетки Пропротена. І на ніч ще дві.

Особливі вказівки

В особливих ситуаціях препарат слід приймати вкрай обережно.

Вагітність та грудне вигодовування

 • Дослідження про вплив препарату на організм вагітних і годуючих жінок не проводилися. Лікарі категорично не рекомендують призначати лікарський засіб даній групі пацієнтів.

Дитячий вік

Препарат не використовують для лікування осіб молодше 18 років.

Пропротен 100: інструкція, показання та протипоказання, аналоги

Літній вік

 • Особам літнього віку препарат призначається тільки в одному випадку – якщо у них повністю відсутні протипоказання.

Печінкова недостатність

 • Інформація про фармакодинамічних властивостей препарату відсутня. Отже, стверджувати, що активна речовина може бути піддається метаболізму в печінці, не можна. Однак, при порушенні у пацієнта печінкового функціоналу, препарат слід призначати тільки після отримання результатів попереднього обстеження.

Ниркова недостатність

 • Прийом препарату при порушенні функції нирок дозволений, але після консультації зі спеціалістом.

Побічна дія препарату

В процесі прийому препарату можливе виникнення алергії або анафілактичного шоку.

Є статистичні відомості про появу у приймаючих Пропротен-100 двоїння в очах (диплопії). Однак, такого роду неприємні відчуття проходили протягом невеликого проміжку часу після прийому крапель або таблеток.

Пропротен 100: інструкція, показання та протипоказання, аналоги

Прийом препарату і водіння транспортного засобу

Відомості, що підтверджують негативний вплив препарату на керування рухомими механізмами, відсутні. Однак, варто врахувати той факт, що Пропротен-100 призначений для лікування алкоголізму. Отже, після вживання спиртовмісних напоїв за кермо автомобіля сідати ні в якому разі не можна.

Передозування

При передозуванні у пацієнтів відзначалося порушення стільця. При припиненні прийому препарату симптоми кишкових розладів зникали. У разі виникнення подібної реакції фахівець повинен призначити симптоматичну терапію.

Взаємодія з алкоголем та іншими препаратами

 • Інформація про те, що препарат несумісний з іншими лікарськими засобами відсутня.

У зв’язку з тим, що препарат призначається для позбавлення від алкогольної залежності, прийом спиртовмісних напоїв під час лікування категорично не рекомендовано. На вживання алкоголю організм, в принципі, ніяк не відреагує, але ефект від терапевтичного лікування буде знижений.

Пропротен 100: інструкція, показання та протипоказання, аналоги

Препарати-аналоги

Найбільш відомими і популярними аналогами Пропротена 100 є:

 • Антаксон;
 • Биотредин;
 • Вивитрол;
 • Дисульфірам;
 • Лидевин;
 • Медіхронал;
 • Колме.
 • Пропротен 100: інструкція, показання та протипоказання, аналоги

  Відгуки

  Перед тим, як розпочати прийом препарату, слід прочитати відгуки про Пропротен-100 лікарів і приймали його пацієнтів.

  Фахівців

  Анатолій Степовий, нарколог, Сочі.

  Препарати гомеопатичного дії у мене довіри не викликають – досліджень, що підтверджують їх користь для організму, не проводиться. Отже, доказів, що таке гомеопатичний засіб, як Пропротен, дійсно, працює, немає. І тих лікарів-наркологів, які виписують його своїм пацієнтам, я не підтримую.

  Все, що написано в інструкції до препарату, бездоказово. Нещодавно дискутував на цю тему з одним фахівцем і вирішив ще раз вивчити інформацію про Пропротен-100. Жодного достовірного факту його користі не знайшов і позиція моя залишилася колишньою – мої пацієнти не повинні витрачати свої заощадження даремно. Нехай краще вітаміни п’ють.

  Анастасія Первушина, нарколог, Норильськ.

  Пропротен-100 я передплачую рідко. І лише тим пацієнтам, у яких явно виражений абстинентний синдром. На вмовляння родичів, бажаючих «годувати» хворих без їх згоди, ніколи не піддаюся. Я впевнена, що препарат ефективний – абсолютно марно прийом гомеопатичних засобів у деяких країнах заборонено.

  Нещодавно я вирішила поставити експеримент — пацієнтам, які мають легку форму абстиненції, я протягом деякого часу виписувала лише Пропротен-100. Лікування було результативним – самопочуття пацієнтів ставало значно краще. В ефективності препарату я тепер твердо переконана і настійно раджу своїм колегам його виписувати. Але тільки тим, хто не має нічого проти нетрадиційної терапії.

  Пацієнтів

  Микола, 46 років, Москва.

  Протягом п’яти років я регулярно відвідував наркодиспансери. Скільки грошей заплатив за різні ліки і не злічити. Але Пропротен-100 – це окрема історія.

  В диспансер, який став мені рідним за ці роки, мене привезли після чергового запою. Ліків мені була виписана ціла купа. Був в їх числі і Пропротен-100. Так як цей препарат мені не був знайомий, я пошукав про нього інформацію. І здивувався – виявляється, мій лікар любить експериментувати. Як я зрозумів, гомеопатичними засобами в наші дні ніхто не лікує – це приносить стільки ж користі, як і похід до церкви або до ворожки.

  Раніше абстинентний синдром мені знімали без допомоги Пропротена 100. І все було нормально. Лікування цим препаратом – просто викидання грошей. І «годівниця» для лікаря. Тепер я більш уважно ставлюся до того, що прописує мені лікар.

  Данило, 53 роки, Сизрань.

  Півроку тому я ледве вижив – був тривалий запій. Я зрозумів, що потрібно зупинитися, взяв себе в руки і різко кинув пити. Але наслідки не врахував – мене накрила хвиля галюцинацій і страхів, настала справжня ломка. Думав, що мені прийшов кінець.

  Лікарі швидкої відвезли мене в диспансер. Ліків було призначено величезна кількість. Серед них був і Пропротен. Вже не знаю як, але я видряпався і через пару днів відчув себе набагато краще. Впевнений, що без допомоги цього препарату не обійшлося.

  Єлизавета, 33 роки, Саратов.

  Багато чула про Пропротен і стала давати його чоловікові. Але так, щоб він про це не знав. Як тільки він засинав, я капала крапельки йому прямо в рот. Результат не змусив себе чекати – вживати спиртне чоловік став набагато рідше. А потім і сам здивувався, що до алкоголю більше не тягне.

  Пропротен я «призначила» чоловікові сама. Вірніше, за порадою знайомої – вона саме так вилікувала свого чоловіка від алкоголізму. Ось і мою дружину препарат допоміг. Я впевнена, що без нього у мене б нічого не вийшло. Зараз переді мною завдання більш складна – умовити чоловіка полікуватися у нарколога. Початок покладено, тепер, щоб продовжити боротьбу з хворобою, потрібно його бажання. А як приймати Пропротен – вже розповість лікар.

  Є протипоказання. Необхідна консультація фахівця

  Моя довідка - Корисні поради