Продають безалкогольне пиво неповнолітнім

Продають безалкогольне пиво неповнолітнім? Дане питання набуває особливої актуальності у батьків підлітків, учителів середньої школи і касирів супермаркетів, які не знайомі зі всіма нюансами законодавчої бази.

Відповідь на поставлене питання залежить від регіону, адже територіальний поділ накладає відбиток і на правові норми. В даний час закон не передбачає відповідальності за вживання тонізуючий напоями підлітками. Більш детальну інформацію з цього питання ви зможете отримати нижче.

Продають безалкогольне пиво неповнолітнім

Безалкогольне пиво – що це за напій

Безалкогольне пиво є популярним напоєм, смак якого досить наближений до свого класичного варіанту. Багато хто думає, що продаж безалкогольного пива неповнолітнім є законною, оскільки в напої не міститься спирт. Дане твердження не зовсім вірно. В напої є незначна концентрація алкоголю, що не перевищує 0,5%.

Здавалося б, таку дозу можна сміливо назвати нешкідливим, але навіть вона може вплинути на організм підлітків. Особливо, якщо дитина не обмежиться однією пляшкою, а захоче випити кілька.

Однак виробники даної продукції наполягають на безпеку її вживання. Пити безалкогольне пиво без шкоди для здоров’я можна навіть майбутнім мамам. Такий факт відразу пом’якшує позицію щодо вживання безалкогольного напою підлітками. Але чи це справедливо, чи має законні підстави та моральне схвалення?

Продають безалкогольне пиво неповнолітнім

Щоб краще розібратися в поставленому питанні, необхідно звернутися до законодавства країни.

Сьомий пункт другий статті відповідного Федерального Закону говорить про те, що алкогольним напоєм можна вважати той, який був проведений на основі етилового спирту або без його використання у виробництві. При цьому загальна частка вмісту алкоголю в напої повинна дорівнювати або бути більше 0,5 від загального обсягу продукції.

Виходячи з законодавчої бази, алкогольна продукція ділиться на наступні типи:

  • напої з високим вмістом алкоголю (горілка, бренді, коньяк);
  • спиртні напої (вино, лікери, шампанське);
  • слабоалкогольні напої (пиво).

Якщо ж у напою рівень вмісту етилового спирту менше, ніж 0,5% від загального обсягу, то він не попадає в перелік алкогольної продукції і може знаходитися у вільному продажу без вікових обмежень. Спираючись на це, касири можуть відпускати безалкогольне пиво дітям, не порушуючи закон.

Продають безалкогольне пиво неповнолітнім

З практики торгових мереж

Чи можна продавати безалкогольне пиво неповнолітнім? Дане питання хвилює думки багатьох людей. Особливо це стосується реалізує персоналу магазину. За законом дитина не несе ніякої відповідальності за розпивання тонізуючого напою. Але чи продавець, який відпустив такий тип продукції неповнолітньому, мати проблеми з законом?

Конституція не накладає відповідальність на касирів, які реалізують безалкогольну продукцію. Вміст етилового спирту в такому напої не перевищує допустимі норми, що стає причиною його вільного продажу повсюдно. Проте в даному моменті є й нюанси: політика продажу безалкогольного пива підліткам може відрізнятися в залежності від регіону.

На практиці справа йде ще суворіше. Незважаючи на законність такої покупки, багато продавців відмовляються відпускати товар дітям. Відмова продавців пов’язаний з небажанням ненавмисно порушити закон.

Багато продавців вважають, що конституційна база постійно змінюється, і в неї вносяться поправки. Сьогодні підліткам дозволено купувати безалкогольний напій, а завтра за це будуть передбачені заходи, які в першу чергу торкнуться продавця.

Продають безалкогольне пиво неповнолітнім

На думку більшості касирів, для втамування спраги на прилавках магазинів є газовані води і соки. Вони відмінно підходять дітям і мають приємними смаковими якостями.

Деякі продавці знають про законність продажу безалкогольного пива підліткам, однак вважає це аморальним і відмовляють у покупці з особистих міркувань.

Обслуговування на касі буде відрізнятися в кожному конкретному випадку. В одному магазині у вас попросять документи, що засвідчують особу, в іншому відпустять тонізуючий напій без проблем, а в третьому відмовляться продавати без вагомих причин.

Різне ставлення до продажу безалкогольного пива обумовлена реакцією начальства, яке часто не дає ніяких вказівок продавцям, тому ті діють на свій розсуд.

Продають безалкогольне пиво неповнолітнім

Нюанси законодавчої бази

Продадуть безалкогольне пиво, якщо немає 18? Відповідь – «так», якщо нормативні акти конкретного регіону не передбачають інше. Приміром, у Воронезькій області продаж тонізуючих напоїв, до числа яких належить і безалкогольне пиво, вважається незаконним.

На думку місцевої влади, навіть незначний вміст спирту може зробити згубний вплив на дитячу психіку. До того ж, підлітки часто захоплюються купівлею такого пива. З допомогою напою вони демонструють свою дорослість і самостійність. Потім неповнолітні можуть долучитися до тонізуючого напою і перейти на більш міцний алкоголь.

Продають безалкогольне пиво неповнолітнім

Підставою до заборони безалкогольного пива підліткам стало ще й те, що придбати такий напій можна в будь-який час доби. Пиво не потрапляє під визначення алкогольної продукції, тому на продаж напою немає обмежують часових рамок.

Зі скількох років продають безалкогольне пиво? Реалізація напою не має вікових обмежень. Класичне пиво та інші алкогольні напої можна купувати по досягненню 18 років.

Проте варто пам’ятати, що безалкогольне пиво все ж містить у собі незначну дозу алкоголю, що може впливати на свідомість підлітка. Тому вважати тонізуючий напій повністю нешкідливим не можна.

Такої ж думки дотримуються влади Волгоградської області. Тому продаж цього напою в регіоні заборонена. Здебільшого на території всієї країни вживання безалкогольного пива дозволено, тому підлітки самі можуть вирішувати, з якого віку вони готові вживати напій, а також те, у якій кількості його купувати і в який час пити.

Думка лікарів на рахунок вживання пива, нехай навіть безалкогольного, є негативним. Лікарі впевнені, що незначна концентрація етилового спирту негативним чином впливає на особистість дитини і може спричинити за собою несприятливі наслідки.

Продають безалкогольне пиво неповнолітнім

Питання щодо реалізації безалкогольного напою підліткам

Продаж тонізуючого напою є дозволеною, якщо це не суперечить законодавчим актам і дозволена адміністрацією супермаркету. Однак у касирів часто виникають побоювання з приводу реалізації такої продукції дітям.

Продаж безалкогольного пива особам, які не досягли 18 років, є неприпустимою з точки зору закону. Крім цього продавати продукцію можна навіть в нічний час, так як тонізуючий пиво не входить в категорію алкогольної продукції.

Якщо вивчити етикетку тонізуючий пива, то там ви не знайдете протипоказань до використання майбутніми мамами та особами підліткового віку. Виробник вказує, що вживання такого напою є безпечним для всіх вікових груп споживачів. Незважаючи на це касири багатьох супермаркетів, де люблять робити такі покупки діти, не відпускають сумнівну продукцію, особливо у нічний час, спираючись на моральні міркування.

Продають безалкогольне пиво неповнолітнім

Продаж безалкогольного пива дітям викликає більше моральних питань, ніж законодавчих. За конституцією підлітки мають право купувати і вживати цей напій на свій розсуд, адже він не входить в число алкогольної продукції. Однак у деяких магазинах підлітки можуть отримати відмову з боку продавця.

Відмова в реалізації безалкогольного пива неповнолітнім пов’язаний з цілком об’єктивними причинами для занепокоєння. Прийом тонізуючого напою може стати початковим фундаментом для вживання міцного алкоголю. Багато підлітки починають пити пінне пиво, поступово переходячи на класичний алкогольний аналог, потім купуючи більш міцні міцні напої. Підлітки дуже схильні до проблеми алкоголізму.

Багато експертів вважають, що зародження проблеми криється саме у відкритому доступі до безалкогольному пиву.

Надмірне вживання алкоголю шкодить вашому здоров’ю!

Моя довідка - Корисні поради