Причини алкоголізму у чоловіків, жінок і підлітків

Як після Великої Вітчизняної війни не існувало жодної родини, де не було б убитих і поранених, точно так само зараз не знайдеться жодної родини, де б не було вбитих чи поранених алкоголем. Саме з цієї причини тема алкоголізму так чи інакше стосується більшості людей.

У даній статті ви дізнаєтеся про психологічні причини чоловічого, жіночого і дитячого алкоголізму.

Причини алкоголізму у чоловіків, жінок і підлітків

Що таке алкоголізм?

В першу чергу, необхідно розібратися, що таке алкоголізм і звідки він взагалі з’являється. З приводу причин виникнення алкоголізму існує величезна кількість припущень. Причому сюди включені і наукові теорії про те, чому людина стає алкоголіком.

В даний час в крокової доступності від кожної людини знаходяться магазини, ларьки та інші заклади з величезною кількістю алкоголю, який можна легко купити. Однак не всі стають алкозалежними тільки з-за широко розповсюдження даних продуктів.

Отже, чому деякі люди легко доходять до алкоголізму, а інші абсолютно вільні від пристрасті до спиртного у своєму житті?

Одні фахівці кажуть, що людина отримує залежність від алкоголю, тому що йому не знайомі наслідки вживання цих напоїв. Можливо, такі люди дійсно існують. Вони спочатку не знають, що їх чекає, а потім відчувають ефект алкоголізму на собі. Однак істотно від цього знання нічого не змінюється.

Причини алкоголізму у чоловіків, жінок і підлітків

Причини залежності від алкоголю

Слід пам’ятати, що алкоголізм — це соціальне явище. Іншими словами, вважається, що причини алкогольної залежності криються у відсутності стабільності, впевненості в завтрашньому дні і поганий життя в цілому. Ще Володимир Семенович Висоцький співав: «Лихоліття згубила горілкою нас».

До соціальним чинникам ставляться так само влада, складні суспільні відносини, різні кризи, в тому числі економічні. Сюди ж можна включити зростаючий рівень безробіття, а це явище збільшується з кожним роком.

Однак справа в тому, що всі люди знаходяться в приблизно однакових умовах. Тобто криза зачіпає всі верстви населення, а багато безуспішно шукають роботу тривалий час. Також політична система одна для всіх жителів конкретної держави. При цьому одні схильні до алкогольної залежності, а інші вільні від такого захворювання.

Таким чином, вчені прийшли до висновку, що ніякі соціальні, громадські, політичні та інші чинники не впливають на розвиток алкоголізму. Тільки особистісні характеристики впливають на те, чи стане людина алкоголіком чи зможе без випивки пережити життєві негаразди.

Все інше може, звичайно, стати сприяючим фактором, що підштовхує людину до розвитку цієї хвороби. Проте найголовніша і найважливіша причина — це особистісні характеристики. В душі і силу духу людини міститься головна і основна причина пияцтва. В ньому ж знаходиться ліки від цього захворювання.

Причини алкоголізму у чоловіків, жінок і підлітків

Не варто забувати, що виникнення душевного дискомфорту і внутрішнього розладу сприяє також ряд психологічних причин. До них відносяться, наприклад, такі фактори, як:

  • велика кількість комплексів;
  • неможливість реалізувати себе особистісно і професійно;
  • конфлікти в сім’ї;
  • розлад відносин або розлучення з чоловіком;
  • самотність;
  • незадоволеність своїм життям.

Таким чином, психологія дуже часто може пояснити причини алкоголізму як у чоловіків, так і у жінок.

Також алкоголізму можуть сприяти різні біологічні причини. В даному випадку мова йде про спадковість. Людям, у сім’ї яких рідні страждали алкогольною залежністю, слід з особливою обережністю пити спиртні напої, а краще взагалі відмовитися від них.

Підлітковий та дитячий алкоголізм

Окремо варто згадати про алкоголізм серед підлітків. Підлітковий та дитячий алкоголізм є значною проблемою сучасного суспільства.

Необхідно відзначити, що діти з ранніх років бачать, як їхні батьки та інші члени сім’ї п’ють спиртні напої по святах. Бувають навіть такі батьки, які самі пропонують дитині випити разом з ними. Таким чином, продукти, що містять етиловий спирт, не стають чимось забороненим.

Причини алкоголізму у чоловіків, жінок і підлітків

Реклама також має значний вплив на підлітковий алкоголізм. У засобах масової інформації спиртні напої подаються досить заманливо. Алкоголь продають в красивій тарі, причому різноманітність смаків з кожним роком тільки збільшується. Доступність цих напоїв також суттєво збільшує число підлітків-алкоголіків.

Ще спиртне для підлітків є певним обов’язковим атрибутом відпочинку і веселощів. Не варто забувати і про психологічну обстановку в сім’ї: іноді діти шукають в алкоголі вихід із складних життєвих ситуацій. Підлітковий алкоголізм вкрай важко піддається лікуванню. До того ж, це завжди дуже довгий процес.

Жіночий алкоголізм

Жіночий алкоголізм також заслуговує окремого висвітлення. Як відомо, жінки набагато швидше стають алкозалежними, ніж чоловіки. Також жіночий алкоголізм у багатьох випадках не піддається ніякому лікуванню. Одними з найголовніших причин алкоголізму у жінок є самотність, невдала особисте життя, проблеми в інтимній сфері.

Цікаво, що алкоголізм часто трапляється в абсолютно благополучних матерів і дружин. Таким чином, все той же душевний розлад стає причиною жіночого алкоголізму.

Причини алкоголізму у чоловіків, жінок і підлітків

Також багато жінок з віком переглядають свої життєві пріоритети. Дамам може здаватися, що життя склалося не так, як вони хотіли, а цілі мрії не справдилися. Дуже часто вони хочуть піти від реальності через таких переживань. Саме з цієї причини багато жінок починають вживати алкоголь у великих кількостях.

На жаль, найчастіше в подібних ситуаціях представниці слабкої статі п’ють в повній самоті. Починають вони, зазвичай, зі слабких і приємних на смак напоїв, але з плином часу переходять на більш міцний алкоголь. Вони, звичайно, знають, що суспільство дуже жорстко критикує питущих жінок, тому сильно комплексують і соромляться звернутися до кого-небудь за підмогою при своїй хворобі.

Однак варто подолати свою сором’язливість і проявити силу волі, попросивши близьких про допомогу або ж самостійно звернувшись в спеціалізовану клініку.

Як лікувати алкоголізм?

У зв’язку з цим виникає закономірне питання: «Як лікувати людину?». Медицина офіційно пропонує розглядати дану хворобу як порушення біохімії. Відповідно, хворому прописують різні медикаментозні препарати: таблетки, уколи, крапельниці і т. д. На жаль, таке лікування не завжди допомагає.

Як стверджують колишні алкозалежні люди, медикаментозне лікування має результат, але потім можна легко «зірватися». Причому людина навіть не розуміє, чому він узяв і випив знову. Зазвичай алкоголіки кажуть в таких ситуаціях: «Просто тягне». При цьому навіть може бути все в порядку зовні: є робота, міцна сім’я, так і в країні все добре. Проте залежна людина все одно прагне вживати алкогольні напої.

Причини алкоголізму у чоловіків, жінок і підлітків

Психологи описують такі явища наступним чином. Людина відчуває якийсь душевний дискомфорт, який його і штовхає на те, щоб знову випити і піти в стан наркотизації. Тільки там людина може відключитися від цих всіх внутрішніх переживань і душевних розладів. Саме вони і створюють той душевний дискомфорт, який заважає людині жити нормальним життям.

Для того, щоб зрозуміти, що відбувається з вашими близькими, які залежать від алкоголю, потрібно зрозуміти одну дуже важливу річ. Вони п’ють не тому, що такі дурні, не усвідомлюють наслідків або страждають від нудьги. Ваші близькі вживають алкоголь, тому що усередині їм дуже погано.

Як правило, в таких ситуаціях прийнято говорити про тривоги і страхи, а також різних душевних переживаннях, які нічим не вгамувати. Це така внутрішня біль, яка створює дискомфорт. Таким чином, людині погано з самим собою, а також з оточуючими. Іноді таким людям просто нестерпно жити в ситуації, яку вони спостерігають в даний момент.

Причини алкоголізму у чоловіків, жінок і підлітків

Такий стан можна порівняти з гострим зубним болем. Уявіть, зуб ниє і ниє изо дня в день протягом декількох тижнів. Жодна людина не в силах витримати таку напругу. Внутрішня невпорядкованість і душевний дискомфорт штовхають людину не тільки до алкоголю, але і до наркотиків, азартних ігор, криміналу.

Безперечно, при наявності якого-небудь внутрішнього дисбалансу людині необхідна терапія. Душевні переживання завжди можна спробувати усунути. Однак це завдання, яке не під силу самому хворому.

Зміна себе – самий важкий труд, який тільки випадає людині. В даному випадку алкоголь є легким засобом для заглушення душевного болю і забуття. В кожному магазині продаються спиртні напої на будь-який смак.

Таким чином, людина вибирає неконструктивний, болісний шлях для розвитку своєї особистості. Зрештою, алкоголь тільки посилить і обтяжить всі ті переживання, які є у людини. Алкоголіку стає все гірше і гірше.

Можливо, сам алкозависимый людина не визнає цього, але його оточення підтвердить точно, що з кожним роком ситуація набуває все більш серйозні масштаби. Це пов’язано з тим, що людина розкладається як особистість.

Причини алкоголізму у чоловіків, жінок і підлітків

Вже через кілька років жити разом з алкоголіком стає просто нестерпно. Таким чином, даний процес сам по собі не зупиниться, якщо з захворюванням нічого не робити.

В медичній науці дана патологія називається прогредієнтним перебігом хвороби. Це означає, що симптоматика з часом збільшується. До таких симптомів належать такі явища:

  • розкладання людини як особистості;
  • зосередження всіх соматичних симптомів, що пов’язані з хронічним отруєнням етанолом;
  • духовна деградація особистості.

Таким чином, тільки близькі алкозасивимого людини в силах допомогти йому. Відвідайте разом нарколога, психолога. Фахівці допоможуть виявити точні причини захворювання, а також підкажуть підходящі в даній ситуації методи терапії. Постарайтеся усунути всі причини, які сприяють внутрішнього дискомфорту хворого. Вилікувати алкоголізм можна, але на це потрібні сили і час.

Моя довідка - Корисні поради