Пиво при цукровому діабеті: чи можна пити алкоголь діабетикам

Чи можна вживати алкоголь при цукровому діабеті? Люди, які страждають таким захворюванням, як цукровий діабет, повинні постійно дотримуватися здоровий спосіб життя, а також дотримуватися принципів дієтичного харчування.

Погодьтеся, більшості людей за час свят хочеться випити трохи алкоголю, щоб розслабитися, повеселитися і т. д. Найчастіше люди з такою недугою цікавляться, чи можна пити пиво при цукровому діабеті. У малих дозах цей напій може бути навіть корисний.

Недавні дослідження американських вчених є цьому підтвердженням. Наприклад, одна пляшка якісного пінного напою здатна знизити ризик виникнення сечокам’яної хвороби.

Так раптом пиво при діабеті не несе ніякої шкоди здоров’ю хворого? Сумісні пиво і діабет? У даній статті ви дізнаєтеся відповіді на ці та багато інших питань.

Пиво при цукровому діабеті: чи можна пити алкоголь діабетикам

Чи можна пити алкоголь при цукровому діабеті

Насправді, таке захворювання як цукровий діабет не сумісний із вживанням алкоголю. Незважаючи на це, повна відмова від усіх видів спиртних напоїв не є обов’язковою умовою нормального перебігу хвороби.

Пити алкогольні напої можна, але виключно дозволених лікарем дозах. При цьому хворому необхідний постійний контроль рівня глюкози в крові. Якщо дотримуватися цих простих правил, а також дотримуватися рекомендацій лікаря, вживання спиртного не завдасть шкоди здоров’ю діабетика.

Необхідно пам’ятати, що алкоголь завдає істотної шкоди будь-якого організму. Навіть здорова людина, не контролюючи процес вживання спиртних напоїв, здатний завдати собі непоправної шкоди.

Для тих, кого називають інсулінозалежним, спиртне особливо небезпечно. Хворі діабетом потребують постійному вживанні цукрознижувальних препаратів. При розпиванні спиртних напоїв людина може не звернути уваги на те, що рівень цукру в його крові значно знизився.

Пиво при цукровому діабеті: чи можна пити алкоголь діабетикам

Пройти повз цієї проблеми діабетик особливо ризикує в стані сильного сп’яніння. Навіть самі уважні пацієнти потрапляють у цю пастку.

Зниження цукру в крові хворого здатне привести до стану глікемічний коми. Крім цього, спирт, який потрапив в організм людини, блокує дію глікогену. Останній, у свою чергу, насичує клітини необхідною енергією.

 • Якщо вживати спиртне, то варто відмовитися від напоїв низької якості.
 • Також не слід купувати алкоголь невідомого походження і в сумнівних місцях.
 • Неякісні спиртні напої здатні завдати серйозної шкоди здоров’ю підшлункової залози. Пошкодження цього органу тягнуть за собою серйозні наслідки, з якими в окремих випадках впоратися не вдається.

Запам’ятайте, при цукровому діабеті вживання неякісного алкоголю буває несумісне з життям хворого.

Варто відзначити, що сам по собі етиловий спирт не робить ніякого впливу на рівень цукру в крові. Однак сучасні алкогольні напої дуже різноманітні за своїм складом. Більшість з них містять різні вуглеводи, які швидко засвоюються. Саме вони і впливають на рівень цукру, а цього потрібно уникати при захворюванні на діабет.

Пиво при діабеті

Звернемося до такого напою як пиво. Цей напій люблять багато, і, як зазначалося вище, пиво має навіть позитивні властивості. Однак необхідно знати, що цей пінний напій містить в собі велику кількість вуглеводів.

Пиво при цукровому діабеті: чи можна пити алкоголь діабетикам

Більше всього їх в темних сортах, світлі ж характеризуються меншою кількістю цих речовин. Якщо хворий на цукровий діабет людина любить пити пиво, йому необхідно бути особливо обережними.

Діабетикові потрібно тестувати кожен новий сорт пива. Щоб зробити це, слід після вживання напою відстежувати рівень цукру в крові за допомогою глюкометра. Зрозуміло, значно менше шкоди діабетикам принесе вживання безалкогольного пива. Принаймні, воно не викличе сп’яніння, і хворий зможе вчасно зреагувати при можливих ускладненнях.

Таким чином, пиво при цукровому діабеті пити можна, дотримуючись обережності. Це відноситься до цукрового діабету як 1, так і 2 типу.

У разі, якщо пити спиртні напої під час прийому їжі, це може зробити навіть благотворну дію. Справа в тому, що таким чином можна знизити рівень цукру в крові. Це пов’язано зі здатністю етилового спирту гнітюче впливати на роботу печінки і пригнічувати глюконеогенез. Іншими словами, печінка просто припинить перетворювати білок в глюкозу.

Алкоголь, дозволений для хворих на діабет

Отже, який алкоголь можна вживати діабетикам? Нижче наведено список напоїв та їх максимальне дозування:

 • Алкоголь, чия фортеця становить понад 40 градусів: горілка, джин, віскі, коньяк. Допустима доза коливається між 50 і 100 мл Краще всього, якщо процес буде супроводжуватися высокоуглеводистой їжею (коренеплоди, хліб ручного помелу, різні крупи і т. д.).
 • Алкоголь, міцність якого менше 40 градусів: сухі вина. Допустима доза становить 150-250 мл Важливо, щоб ці напої містили невелику кількість цукру.
 • Слабоалкогольні напої: шампанське. Дозволяється випити не більше 200 грамів.

Пиво при цукровому діабеті: чи можна пити алкоголь діабетикам

Існує також список заборонених алкогольних напоїв при цукровому діабеті. Серед них:

 • десертні вина і лікери;
 • різні наливки;
 • алкогольні коктейлі, приготовані на основі соків, газованих напоїв, а також солодких і десертних вин.
 • Правила вживання алкоголю для хворих на цукровий діабет

  Не можна забувати про заходи безпеки. Якщо перевищити дозволену дозу алкогольних напоїв, може виникнути ризик появи глікемії. Найстрашніше, що людина інколи не усвідомлює, що у нього з’явилися ознаки досить сильного алкогольного сп’яніння або почалася глікемія.

  У той же час навколишні можуть не зрозуміти, що відбувається і як діяти в подібній ситуації. Все це може призвести до того, що буде втрачено дорогоцінний час, коли необхідно було нормалізувати критичний стан хворого на цукровий діабет.

  Пиво при цукровому діабеті: чи можна пити алкоголь діабетикам

  І самому діабетикові, і його близьким необхідно знати, що відрізнити глікемію від сп’яніння можна тільки за допомогою глюкометра. Можливо, ви будете здивовані, але спочатку це пристосування було винайдено для того, щоб відрізняти звичайних алкоголіків від хворих на цукровий діабет.

  Реальність така, що часто людина, що страждає цим захворюванням, не контролює рівень цукру в крові під час різних свят, вечірок і т. п. Це дуже небезпечно, тому що, якщо вчасно не виміряти цукор, можливо появи незворотних наслідків, таких як ушкодження головного мозку.

  Не можна забувати, що із-за алкоголю значно страждає печінка. Блокування вуглеводів в цьому органі провокується саме спиртом. З-за цього процесу рівень глюкози здатний різко підвищитися, після чого так само швидко впасти. Всі ці аномалії ведуть до глікемічний комі.

  Пиво при цукровому діабеті: чи можна пити алкоголь діабетикам

  Найголовніше для хворого діабетом, який дозволяє собі інколи випити алкоголь — не перевищувати допустиму дозу. Якщо ви не здатні зупинити себе вчасно, то краще відмовитися від спиртних напоїв взагалі. Так ви зможете не тільки зберегти своє здоров’я, але і запобігти можливу небезпеку для вашого життя.

  Лікарі розробили декілька рекомендацій для хворих на цукровий діабет. Їх дотримання при прийомі алкогольних напоїв істотно знизить ризик для пацієнтів. Отже, нижче перераховані ці самі правила:

 • Перед тим, як почати випивати, потрібно трохи поїсти. Не варто вживати спиртні напої на голодний шлунок, інакше це призведе до швидкого сп’яніння, і, як наслідок, втрати контролю. Однак з’їсти перед застіллям потрібно трохи їжі: переїдання також шкідливо.
 • Хворому, що вживає алкоголь вдома, можна випивати не більше 2 разів у день у невеликих дозах. При цьому приймати спиртне дозволяється не більше 2 разів на тиждень.
 • Допустима доза алкоголю для хворих на цукровий діабет виглядає наступним чином: горілка – 50 мл, пиво – 300 мл, сухе вино – 150 мл.
 • Ні в якому разі не змішуйте прийом ліків і вживання спиртовмісних напоїв.
 • Після того, як алкоголь випитий, потрібно знизити дозу інсуліну або іншого препарату, який знижує рівень цукру в крові.
 • Забороняється пити спиртні напої перед сном, тому що хворий може не помітити розвинулася гликемическую кому.
 • Будь-які фізичні навантаження після розпиття алкогольних напоїв слід виключити.
 • При кожному вживанні спиртного обов’язково розраховуйте кількість вступників в організм калорій і вуглеводів.
 • Пиво при цукровому діабеті: чи можна пити алкоголь діабетикам

  Категорія хворих, яким алкоголь протипоказаний

  Деяким людям, хворим на цукровий діабет, необхідно виключити зі свого раціону алкоголь. У цю категорію входять ті, хто страждає наступними захворюваннями:

  • кетоацидоз;
  • декомпенсований цукровий діабет, при якому рівень цукру тривалий кількість часу складає 12 ммоль;
  • панкреатит;
  • нейропатія;
  • дисліпідемія.

  Пиво при цукровому діабеті: чи можна пити алкоголь діабетикам

  Також алкоголь, зрозуміло, протипоказаний вагітним і годуючим груддю жінкам.

  Зверніть увагу, що при цукровому діабеті виключено постійне вживання алкогольних напоїв. Лікарі суворо забороняють регулярно пити алкоголь пацієнтам з таким діагнозом. Варто зовсім відмовитися від спиртних напоїв діабетиків з ожирінням, адже алкоголь тільки підвищує апетит.

  Хворі на цукровий діабет повинні враховувати, що деякі препарати, що застосовуються при даному захворюванні, не сумісні з алкоголем. До таких ліків відносяться, наприклад, сульфонілсечовини. Поєднання алкоголю з цими препаратами може призвести до глікемічний реакції.

  Додаткові поради хворим

  Не зайвим буде нагадати, що хворому на цукровий діабет необхідно завжди при собі мати посвідчення особи, де написано, що він страждає даним захворюванням. Також там має бути вказаний тип діабету. Дуже часто глікемічна кома настає саме в стані алкогольного сп’яніння. При цьому хворого можуть прийняти за звичайного п’яницю, відчувши запах алкоголю від нього. В таких випадках часто буває упущено час, коли діабетик потребував термінової допомоги.

  Дотримання цих простих правил зможе дозволити людям, страждаючим цукровим діабетом, жити повноцінним життям, брати участь у сімейних святах і дружніх посиденьках. У будь-якому разі хворому необхідно проконсультуватися з лікарем з приводу вживання алкоголю.

  Надмірне вживання алкоголю шкодить вашому здоров’ю!

  Моя довідка - Корисні поради