Пікамілон: інструкція із застосування, показання, протипоказання

Пікамілон відноситься до лікарських препаратів з групи ноотропів. Призначений для лікування пацієнтів з порушеннями роботи нервової системи. Також він допомагає знизити необґрунтовану тривожність, пригальмувати окислювальні процеси органічних сполук.

Пікамілон: інструкція із застосування, показання, протипоказання

Дана стаття містить інформацію про препарат, в ній розглядаються особливості його застосування, також можна ознайомитися з відгуками пацієнтів, що приймали Пікамілон.

Опис препарату

За Анатомо-терапевтично-хімічної класифікації (АТС) Пікамілон має код N06BX і відноситься до психостимуляторів і ноотропних препаратів.

Перед використанням будь-якого лікарського препарату потрібно вивчити його властивості, яким чином його активні речовини впливають на організм, а також якою ефективністю володіє даний препарат, оцінити його користь або шкода.

Згідно інструкції по застосуванню Пікамілон сприяє розширенню судин головного мозку. Також прийом препарату призводить до транквилизирующему, психостимулирующему, антиагрегантному і антиоксидантній ефектів.

Речовини, що входять до складу Пикамилона допомагають активізувати процеси в головному мозку, поліпшити його працездатність, нормалізувати обмін речовин, а також поліпшити кровообіг.

Проходження курсової терапії Пикамилоном робить позитивний вплив на розумову та фізичну активність, допомагає справитися з головним болем, з тривожними станами, страхом, покращує пам’ять.

Фармакокінетика

 • Потрапляючи в організм, діюча речовина миттєво всмоктується, проникаючи через гематоенцефалічний бар’єр (ГЕБ) і затримується в тканинах організму. Біодоступність пикамилона 50-88%. Виводиться з організму через нирки, не викликає звикання.

Пікамілон: інструкція із застосування, показання, протипоказання

Форма випуску та склад

Випускається Пікамілон в таблетованій формі, а також в ампулах, як розчин для ін’єкцій. Таблетки мають плоскоцилиндрическую форму, пофарбовані в білий колір. Діюча речовина — N-никотиноил-гамма-аминобутировой кислоти натрієва сіль. До допоміжних компонентів відносяться:

 • крохмаль картопляний;
 • гідрат гидроксикарбоната магнію;
 • сахароза;
 • стеарат кальцію або стеаринова кислота;
 • тальк.
  • Препарат реалізується через аптеки. Таблетки упаковані в картонні упаковки в блістерах по 10 шт. В одній упаковці міститься 30 таблеток.
  • Розчин Пикамилона — це безбарвна або злегка забарвлена рідина, реалізується в прозорих ампулах по 2 р.

  Показання та протипоказання

  Пікамілон є ефективним при таких патологічних станах, як:

 • цереброваскулярный синдром;
 • астенічний стан;
 • депресії у літніх пацієнтів;
 • стану тривожності, страху, надмірна дратівливість, емоційна лабільність;
 • загальна слабкість, яка виникла на фоні нервово-психічних патологій.
 • Препарат допомагає в комплексному лікуванні, а також при підтримці наступних станів:

 • алкоголізм;
 • астенічні, астеноневротические, постпсихотические, предрецидивные стану;
 • алкогольна енцефалопатія;
 • порушення мозкового кровообігу;
 • мігрень;
 • ішемічний інсульт та інші ішемічні ураження;
 • підвищені розумові і фізичні навантаження;
 • відкритокутова глаукома;
 • розлади сечовипускання.
 • Препарат призначаю як дорослим, так і дітям, які досягли 3-річного віку.

  Пікамілон має наступні протипоказання:

 • хронічні захворювання нирок;
 • вагітність та лактація;
 • гіперчутливість до активного компонента препарату.
 • Пікамілон: інструкція із застосування, показання, протипоказання

  Прийом препарату

  Дозування препарату призначається в залежності від форми випуску, а також від патології.

  Таблетки приймають перорально в дозі, яка залежить від типу патології.

  Свідчення Добова доза, мг Курс лікування місяць
  Цереброваскулярні патології 60-150 1-2
  Депресивні стани літніх пацієнтів 40-200 1,5-3
  Як антиастенического та анксіолітичного засобу 40-80 1-1,5
  Алкоголізм 10-150 1 тиждень
  Підтримка витривалості при високих навантаженнях 60-80 1-1,5

  Розчин призначається внутрішньовенно (крапельно або струминно) або внутрішньом’язово.

  Свідчення Добова доза Тривалість курсу
  Хронічні порушення кровообігу 20-50 мг 1 місяць
  Гостра інтоксикація неускладнена 5 мг/кг вранці і ввечері
  Астенія 20-40 мг 1 місяць

  Препарат може застосовуватися до або після їжі.

  Особливі вказівки

  • При лікуванні Пикамилоном слід пам’ятати, що препарат може знижувати увагу і концентрацію пацієнта, тому на період терапії не рекомендується керувати автомобілем або працювати на складному обладнанні.
  • Препарат не показаний вагітним жінкам, а також жінкам у період лактації.
  • Лікування з допомогою Пикамилона можливо тільки після консультації з лікарем.
  • Препарат не призначають пацієнтам, що мають хронічну форму ниркової недостатності.

  Побічні дії і передозування

  При прийомі Пикамилона можуть спостерігатися такі побічні прояви:

 • З боку центральної нервової системи у вигляді порушення сну, дратівливості, запаморочення, дезорієнтації в просторі.
 • Аллергиеские стани, що проявляються свербежем, висипами, кропив’янкою, почервоніння шкіри.
 • З боку травного тракту у вигляді нудоти, зміни смакових відчуттів, болі у животі, блювання, діареї, порушення роботи печінки.
 • Пікамілон: інструкція із застосування, показання, протипоказання

  У разі передозування ліками у пацієнта спостерігаються симптоми, що відносяться до побічних явищ. Тоді прийом Пикамилона припиняють, необхідно прийняти ентеросорбенти і звернутися за допомогою до терапевта, в іншому випадку може бути завдано шкоди організму.

  Взаємодія з алкоголем та іншими препаратами

  Препарат не рекомендований до застосування одночасно з барбітуратами, т. к. при цьому тривалість дії останніх знижується. Однак Пікамілон підсилює ефективність наркотичних аналгетиків.

  Часто зустрічається ситуація, коли Пікамілон призначається одночасно з Мексидолом. Незважаючи на те, що препарати відносяться до різних фармакологічних груп, їх можна вважати аналогами, а їх спільний прийом не завдасть шкоди організму.

  Необхідно відзначити, що строгі протипоказання до сумісності Пикамилона і алкоголю відсутні.

  Однак необхідно пам’ятати, що під час проходження курсу терапії спиртного слід уникати. Справа в тому, що нейрометаболічний стимулятор прописується терапевтом, щоб усунути симптоматику, яка виникла внаслідок впливу алкоголю на діяльність мозку.

  Пікамілон: інструкція із застосування, показання, протипоказання

  У цьому разі вживання спиртовмісних напоїв значно знизить ефективність лікування.

  Умови продажу та зберігання, вартість препарату

  Пікамілон продається в аптеках і є рецептурним препаратом. При призначенні лікування більшість пацієнтів цікавляться, скільки коштує цей засіб.

  Ціна на Пікамілон дуже демократична і становить у середньому 82 рубля.

  Зберігати його необхідно в темному, прохолодному приміщенні, в недоступному для дітей місці.

  Пікамілон можна зберігати протягом 2 років з моменту виготовлення. Після закінчення терміну придатності препарат заборонено використовувати.

  Аналоги

  По терапевтичній дії аналогами Пикамилона є:

  • Пикогам;
  • Пиконаил;
  • Амилоносар.

  Дані лікарські препарати призначаються тільки лікарем і не можуть бути використані пацієнтом самостійно в якості заміни Пикамилона.

  Відгуки

  Пікамілон є досить популярним препаратом, він допоміг великій кількості пацієнтів. У мережі інтернет можна знайти багато відгуків про цей засіб.

  Євген, 56 років, Санкт-Петербург. Лікар прописав мені 2-х тижневий курс терапії Пикамилоном для посилення працездатності мозку та відновлення кровотоку. Після закінчення курсу я відчув ефект від терапії. Настрій покращився, з’явилася бадьорість і спокій. На роботу ходжу з задоволенням, відносини в родині налагодилися. Згідно з інструкцією буду повторювати курс Пикамилона через 3 місяці.
  Ганна, 39 років, Волгоград. Офтальмолог на огляді виявив у мене спазм судин, який призвів до зниження зору. Мені призначили курс Пикамилона внутрішньом’язово для зняття спазмів. Через 3 тижні я помітила явні поліпшення, зір нормалізувався, також покращився сон, пройшла нервозність. Лікування проходила ще протягом 2 тижнів.
  Людмила, 43 роки, Москва. Рік тому у мене з’явилися часті головні болі. Спочатку їх можна було терпіти, але з часом їх інтенсивність тільки посилювалася. У результаті цього загальний стан почав погіршуватися, виникли проблеми з пам’яттю. На період проходження діагностики лікар прописав мені Пікамілон в таблетках, пояснив, як їх пити саме при моїх симптомах. З цим препаратом я не була знайома раніше, не знала, для чого він призначений. Однак він виявився дуже ефективний, через місяць прийому до мене повернулася працездатність, відновилася пам’ять, відчуваю себе знову бадьоро.
  Анна, 24 роки, Владивосток. При підготовці до захисту диплома в університеті протягом декількох тижнів я мало спала ночами, готувалася і переживала. З-за цього з’явилася нервозність, пропав апетит, часто боліла голова. Знайомий лікар порадив таблетки Пікамілон. Я вивчила анотацію і почала приймати препарат. Вже через 2 тижні я стала почувати себе значно краще. Потім це ліки пила моя мама, воно теж їй дуже допомогло.
  Михайло, 47 років, Архангельськ. Мама дуже сильно переживала після смерті діда, т. к. і до цього він 2 роки хворів. Вона дуже схудла, з’явилися часті головні болі, пропав апетит, ночами мучила безсоння. Лікар призначив Пікамілон у вигляді внутрішньом’язових уколів. Після 2-тижневого курсу мама наче ожила. Поступово набирає вагу, настрій покращився, нормалізувався сон. Цей засіб допомагає багато від чого, що випускається ще в таблетках, приймати його можна і дорослому, і дитині. Пікамілон тепер завжди буде в нашій домашній аптечці.

  Є протипоказання. Необхідна консультація фахівця

  Моя довідка - Корисні поради