Палена горілка: як визначити, наслідки отруєння

Згідно з оцінкою експертів, близько 46% алкоголю вітчизняного виробництва становить підроблена горілка. У народі такий продукт називають «паленим». Після вживання такої горілки можуть бути найрізноманітніші наслідки: починаючи ранкової головним болем, закінчуючи інвалідністю або навіть смертельним результатом.

Тому досить важливо розпізнавати палену горілку ще при покупці в магазині. З великою часткою ймовірності це можна зробити за кількома ознаками. Стовідсотковий аналіз будь-якого продукту можна зробити тільки в спеціалізованій лабораторії.

Палена горілка: як визначити, наслідки отруєння

Палена горілка виготовляється на підпільних підприємствах з дешевого низькоякісного спиртово-горілчаного сурогату. Але злочинні організації цей продукт намагаються реалізувати за високою ціною під відомими брендами алкоголю, затребуваними серед споживачів. Для цього вони використовують підроблену тару, етикетки, акцизні марки, підробляють супутню документацію.

Саме від паленої горілки помирає 53% людей, які отримали алкогольне отруєння. Витрати на виробництво неякісного продукту у кілька разів менше, ніж на оригінал. Тому злочинні організації мають від продажу таких алкогольних напоїв надзвичайний дохід. Щороку невелике підпільне підприємство з виробництва підробленого алкоголю приносить своїм господарям кілька мільйонів доларів чистого прибутку.

Як визначити палену горілку? Перш за все, варто розуміти різницю між «лівої» і «паленою» горілкою.

 • Палений алкоголь виготовляється з неякісної сировини на нелегальних виробництвах.
 • А ліва горілка – це якісний алкогольний продукт, виготовлений на офіційно зареєстрованому лікеро-горілчаному підприємстві, який не проходить бухгалтерії організації. Такий продукт не потрапить під оподаткування, тому коштує дешевше.

Але і під виглядом лівої горілки може продаватися пальоний продукт. За такою схемою злочинні угруповання реалізовують власний товар без акцизу та сертифіката якості.

На прилавки магазинів допускається виключно товар з належною супутньою документацією. Тому злочинці шукають на стороні довірливих громадян, щоб продати власний сурогат.

Отруєння паленою горілкою

Підроблена горілка часто викликає у споживачів інтоксикацію. Це результат впливу метанолу, що входить до складу різних домішок, які додатково використовуються для виробництва нелегального алкогольного продукту. Такі добавки значно здешевлюють виробничий процес.

Палена горілка: як визначити, наслідки отруєння

За ознаками отруєння паленою горілкою нагадує ті ж ознаки, що при стандартній токсемії алкоголем. Але, в першому випадку первинна симптоматика проявляється значно динамічніше. Симптоми токсемії виникають практично миттєво після вживання першої чарки паленого алкоголю. Це може бути блювота, запаморочення, болі в животі, сплутаність свідомості, туман в очах або різкий головний біль.

Інтоксикація сурогатами – досить тривала процедура, пік якої настає після вживання алкоголю через 10-12 годин. В результаті такий стан багато плутають з похміллям.

Звичайні ознаки інтоксикації сурогатною горілкою:

 • загальна слабкість;
 • блювотні рефлекси, які супроводжуються виділенням піни з ротової порожнини;
 • сплутаність свідомості;
 • втрата зору;
 • непритомні стану;
 • смертельний результат.
 • Невідкладна допомога

  • Правильно надана перша медична допомога людині, що отруївся сурогатом, представляє величезне значення для подальшого лікування токсемії алкогольними напоями. Маніпуляції повинні бути миттєвими і своєчасними.

  Доврачебные дії

  Без медичної допомоги можна обійтися тільки в тому випадку, коли у потерпілого не спостерігається сплутаність свідомості, і він повністю усвідомлює власні дії і вчинки. В інших випадках обов’язково втручання професійних медиків, так як стан постраждалого від паленої горілки пов’язане з ризиком втрати життя.

  Стандартна процедура надання першої медичної допомоги при отруєння сурогатом:

 • У першу чергу потрібно очистити від токсинів шлунок. Для цього потерпілий повинен випити якомога більше води, щоб штучно спровокувати блювоту.
 • Хворого необхідно покласти на бік, щоб він не захлинувся блювотними виділеннями.
 • Після цього потрібно очистити його дихальні шляхи – повністю прибрати блювотні виділення і слину. Для цієї мети використовується спринцівка з ватними тампонами. Обов’язково потрібно вивільнити запалий язик, якщо це сталося, інакше буде перекритий доступ кисню.
 • Далі потерпілому потрібно дати адсорбуючі засоби – білий або активоване вугілля, ентеросгель, полісорб. Ці препарати дуже добре себе зарекомендували в подібних ситуаціях.
 • Також необхідно зробити у разі необхідності серцево-легеневі процедури, до яких відноситься штучне дихання і масаж.
 • Якщо хворий втратив свідомість, його обов’язково потрібно привести в почуття. Для цього потрібно змочити тампон із марлі або вати в нашатирному спирті і піднести до ніздрів.
 • Після виконання всіх необхідних процедур потерпілого потрібно помістити в тепле місце.
 • Для полегшення стану хворому можна дати випити воду з медом. На 2 літри води потрібно додати і добре розмішати 7 чайних ложок меду. Цей напій потрібно споживати швидко, але дрібними ковтками.

  Лікування в клініці

  Наступні процедури здійснюються в стаціонарі реанімаційного відділення. Хворому промивається шлунок за допомогою гнучкого зонда, додатково призначаються абсорбенти.

  Наступний крок – симптоматична терапія. Внутрішньовенним шляхом вводиться розчин гідрокарбонату натрію. Якщо діагностовано передозування метанолом, призначається антидот, в якості якого використовується в терапевтичній дозі етанол.

  Палена горілка: як визначити, наслідки отруєння

  Профілактика токсемії

  Для попередження важких наслідків отруєння сурогатом рекомендується дотримуватися наступних правил:

  • Купувати алкогольні напої не на нелегальних торгових точках, а виключно в супермаркетах;
  • Вживати горілку тільки безпечними для організму дозами, яка визначена для жінок – 60-70 гр./добу, чоловіків – 100 гр./добу;
  • Алкоголь потрібно вживати тільки під закуску, але не рясну;
  • Купувати алкогольні напої з меншим градусом.

  Як визначити палену горілку

  Як правило, в магазині покупець може перевірити алкогольний напій тільки з його зовнішнього вигляду. Існують певні ознаки, у разі виявлення яких рекомендується віддавати перевагу іншому продукту або взагалі торговій точці.

 • Ціна. У разі переваги горілки конкретного виробника, варто знати середню вартість однієї пляшки. Якщо такий продукт пропонують купити дешевше на 15-30%, краще від нього відмовитися, так як досить великий ризик взяти підробку. Навіть, якщо порівняти ціни в декількох магазинах абсолютно різних компаній, вони не повинні сильно відрізнятися. Але, занижена вартість видавала підроблений продукт раніше. Сьогодні фальсифікатори найчастіше ставлять цінники на продукти власного виробництва аналогічні оригіналам. Тому рекомендується враховувати додаткові ознаки.
 • Точка продажу. Найбільша ймовірність купити палену горілку в маленькому магазинчику. У великих супермаркетах на будь-який товар видається чек, який у разі виявлення невідповідності продукту заявленій якості є доказовим документом зробленої покупки. Супермаркету можна пред’явити претензію, тому тут «паленку» виставляють на продаж дуже рідко, але все-таки продають. При цьому у великих мережевих магазинах не завжди усвідомлено реалізують фальсифікований товар. Зазвичай його їм видають на оптових базах як якісний оригінал з усіма супутніми документами, в тому числі сертифікатами якості, які також є підробленими.
 • Колір. Справжня горілка має абсолютно прозорий колір, на дні пляшки повністю відсутній осад, немає муті. Для перевірки цих факторів потрібно всього лише перевернути пляшку догори дном, витримати в такому положенні декілька секунд. Потім пляшка повертається у вихідне положення і необхідно подивитися через неї на яскраве сонячне світло. Вміст пляшки не повинно знаходитися прихильник частинок різних колірних відтінків. Якщо рідина переливається різними кольорами, значить горілка поганої якості.
 • Палена горілка: як визначити, наслідки отруєння

 • Ковпачок. На заводських пляшках ковпачки закручені акуратно. Вони не пропускають рідину і не прокручуються. Рекомендується купувати алкогольні напої з кульковим дозатором, тому що таке пристосування важче підробити в невеликому підпільному цеху. Для цього необхідно мати спеціальне обладнання.
 • Етикетка. Щоб зрозуміти підроблений товар чи ні, обов’язково потрібно звернути увагу на етикетку. Всі записи на етикетці повинні бути чітко видно, вона повинна бути рівно приклеєна. Аналогічні вимоги ставляться до акцизної марки. Виробник зобов’язаний повністю вказати власні дані: адреса розміщення виробництва, юридичну адресу компанії, склад продукту, ГОСТ, з якого виготовлявся напій.
 • Таким способом перевіряється алкогольний напій будь-якої нової марки горілки. Сурогат також іноді ховають під нові маловідомі бренди, які тільки з’явилися на алкогольному ринку. Але, з вже досить популярними на ринку алкогольними напоями подібна перевірка нічого не дасть. Досвідчені фальсифікатори просто копіюють етикетки популярних виробників алкоголю.

  Видати сурогат можуть тільки потьмяніли етикетки з нерозбірливими написами, якщо нелегальний виробник заощадив на якісному папері.

  Якщо вас цікавить, як відрізнити палену горілку, обов’язково звертайте увагу на зазначену дату розливу спиртного напою. Вона повинна бути однаковою і на ковпачку пляшки, і на етикетці.

  На цей захід необхідно витратити всього кілька секунд, при цьому багато покупців його ігнорують, в результаті набувають палену горілку. Не багато підпільні підприємства контролюють час розливу горілки, особливо при підробці алкогольних напоїв дешевих брендів.

 • Захист виробників. Великі виробники лікеро-горілчаних виробів, затребувані на ринку, розуміють, що у споживача досить невеликі шанси відрізнити підробку від оригіналу. У зв’язку з цим вони розробляють спеціальні захисні системи, які дуже складно підробити підпільним виробникам. До такого захисту відносяться спеціальні рельєфні знаки, герби, інші маркери якості.
 • Дізнатися, як виглядає оригінал горілки конкретної торгової марки, а також які використовуються захисні знаки якості, можна на офіційному сайті виробника. Після цього можна сміливо йти в магазин і вибирати якісний продукт.

  Увага! Навіть, якщо зовнішній вигляд пляшки відповідає всім критеріям перевірки, це не гарантує стовідсоткову оригінальність продукту. Горілка-паленка відрізняється характерним різким запахом, при цьому неприємним. Якщо все-таки випадково була куплена підроблена горілка, краща від неї відразу позбутися. Власне здоров’я, і тим більше життя, набагато дорожче!

  Надмірне вживання алкоголю шкодить вашому здоров’ю!

  Моя довідка - Корисні поради