Огляд на стан алкогольного сп’яніння

Медичний огляд на стан сп’яніння проводиться цілодобово у спеціально обладнаних для цього кабінетах. Дана процедура проводиться для того, щоб визначити, чи є стан сп’яніння, а також підтвердити або спростувати факт прийому викликають сп’яніння коштів.

До таких можна віднести алкоголь, наркотики, одурманюючі, психотропні та нові потенційно небезпечні психоактивні речовини.

Дана стаття містить інформацію процедурі огляду на стан алкогольного сп’яніння.

Огляд на стан алкогольного спяніння

Порядок проведення огляду на стан алкогольного сп’яніння виглядає так:

 • психіатром-наркологом проводиться огляд особи, щодо якої необхідно встановити факт прийому алкоголю;
 • аналізується видихуване повітря на вміст спиртного;
 • встановлюється наявність і рівень психоактивних компонентів у сечі та крові.

Під час процедури огляду на стан сп’яніння психіатром-наркологом проводиться встановлюється наявність алкоголю у видихуваному повітрі з проміжком у 20-25 хвилин. Це робиться з допомогою технічних вимірювальних приладів з наступною роздруківкою результатів дослідження на папері.

У разі негативного результату першого аналізу видихуваного повітря повторна процедура не проводиться.

Медосвідчення при керуванні транспортом

Якщо цю процедуру необхідно пройти водієві, то збираються скарги і анамнез. Водія оглядають з метою визначення клінічних ознак сп’яніння. Крім того, водії здають кров і сечу для проведення їх подальшого хіміко-токсикологічного аналізу.

Огляд на стан алкогольного спяніння

Медичний огляд інших осіб

Медичному огляду піддаються:

 • Громадяни, які допустили вчинення адміністративного правопорушення.
 • Громадяни, стосовно яких необхідно:
  • з’ясувати, вчинили вони злочин або адміністративне правопорушення;
  • провести розгляд кримінальної справи;
  • об’єктивно розслідувати справу про адміністративне правопорушення.
 • Військовослужбовці або особи, призвані на військові збори.
 • Особи, які прийшли на роботу з симптомами сп’яніння.
 • Непрацюючі громадяни, які прийшли на перереєстрацію з симптомами сп’яніння.
 • Добровільно звернулися повнолітні особи, а також неповнолітні у віці від 15 років.
 • Неповнолітні у віці до 15 років.
 • Неповнолітні з метою визначення стану будь-якого токсичного сп’яніння.
 • Громадяни, які вважаються недієздатними, у разі, якщо вони не в змозі самі дати згоду на здійснення стосовно медобстеження.
 • Бувають ситуації, коли є три і більше клінічних симптомів, що вказують на сп’яніння, але при цьому результат першого або повторного аналізу видихуваного повітря негативний.

  У регламенті про проходження медичного огляду сказано, що в таких випадках проводиться забір сечі і крові з метою подальшого здійснення хіміко-токсикологічного вивчення для встановлення речовин та їх похідних (за винятком спиртного), що викликали сп’яніння.

  Правила оформлення підсумків огляду

  Результати даної процедури оформляються у вигляді акту (форма № 307/у-05) медичного огляду на стан сп’яніння (наркотичного, алкогольного чи токсичного). Цей документ своїм підписом завіряє лікар, який здійснив огляд. Також на акті ставиться кругла печатка кабінету, в якому була проведена дана процедура.

  Огляд на стан алкогольного спяніння

  Медичний огляд працівників

  Підстави для огляду працівника

  Підставою для здійснення медобстеження служить направлення роботодавця з додатком, що містить згода працівника на здійснення даної процедури.

  Також в напрямку міститься згода на обробку особистих даних та заяву-згоду на вручення представнику роботодавця акта за підсумками медобстеження. У направленні вказується інформація про спрямовується на процедуру огляду працівника та прізвище представника роботодавця, призначеного для одержання висновку за результатами медобстеження даної особи.

  Як отримати результати огляду працівника

  • Протягом 10 робочих днів після процедури представнику роботодавця здійснюється передача заповненого Акта, довідки про підсумки хіміко-токсикологічних аналізів, підсумків визначення вмісту алкоголю у видихуваному повітрі. Особі, що пройшов медичний огляд, передаються копії даних документів.

  Огляд на стан алкогольного спяніння

  Медосвідчення громадян за власним бажанням

  Де укласти договір на огляд

  • Договір на огляд укладається з фізичними особами за місцем надання даних послуг. Цей договір повинен підписати заступник директора Центру по клініко-експертній роботі.

  Підстави для огляду

  • Підставою для медичного огляду служить письмова заява фізичної особи про здійснення медобстеження.

  Заява повинна містити докладне пояснення причини проведення даної процедури. Крім заяви необхідно надання документа, що підтверджує особистість особи, з долученим добровільною згодою на здійснення медобстеження і згодою на обробку особистих даних.

  Терміни проведення огляду

  • Процедура здійснюється відразу ж після надання в письмовому вигляді заяви фізичної особи про проведення медобстеження. Після цього людина отримує чек на оплату вартості процедури. Гроші вносяться на розрахунковий рахунок МНПЦ установи за реквізитами з квитанції.

  Яким чином отримати результати огляду

  • Підсумки процедури, в тому числі результати аналізу видихуваного повітря, передаються освидетельствуемому лише після оплати наданої медичної послуги.

  Протягом 10 робочих днів після надання документів, що підтверджують оплату, єдиний примірник матеріалів медобстеження вручається особисто освидетельствованному особі в кабінеті.

  Даний екземпляр включає заповнений протокол, довідку про підсумки хіміко-токсикологічних аналізів і два результату аналізу на наявність алкоголю у видихуваному повітрі.

  Дані акти можна отримати в кабінетах медобстеження по буднях з 09.00 до 16.00.

  Позитивний результат

  • Позитивним результатом аналізу видихуваного повітря прийнято вважати зміст абсолютного етилового спирту в кількості, що перевищує можливу суму похибок обчислень. Це 0,16 міліграма на літр повітря, що видихається.

  В якому випадку досліджують сечу, а в якому випадку — кров

  У разі наявності у особи, щодо якої потрібно провести медобстеження, гострого захворювання або стани, що несе загрозу його життю, здійснюється забір крові з вени у дві пробірки. Дана процедура проводиться і в тому випадку, якщо протягом 30 хвилин освидетельствуемый повідомляє про неможливість здачі сечі. В інших випадках відбувається відбір і аналіз сечі.

  Огляд на стан алкогольного спяніння

  Оскарження підсумків медичного огляду

  Водій має право оскаржити акт про притягнення його до адміністративної відповідальності за перебування за кермом автомобіля в нетверезому вигляді, якщо:

 • Інспектор ДАІ не надав документи, що підтверджують реєстрацію алкотестера і його належне функціонування;
 • Протокол про адміністративне правопорушення оформлявся без свідків;
 • У протоколі або в акті медобстеження спотворена інформація, є помилки або помилки;
 • У процесі здійснення медогляду було порушено законодавство.
 • Оскаржити дію документа можна в такому порядку:

 • Для того, щоб оскаржити дію документа, спочатку водієві необхідно звернутися в медичний заклад має ліцензію на проведення відповідної експертизи. Дану експертизу громадянин може зробити або за власні кошти, або звернутися в конфліктну комісію з претензією на контрольне медосвідчення.
 • Потім, грунтуючись на результатах незалежної експертизи, потрібно скласти заяву на їх оспорювання. У заяві повинно бути зазначено факт оформлення протоколу з порушенням чинного законодавства, а також підставу, що дає водієві право оскаржити вимоги та постанову заявника.
 • Далі до заяви додаються додаткові матеріали, які вказують на стан здоров’я водія.
 • Після цього йде процес оскарження укладення медпрацівника в судовому порядку. З метою ініціювання діловодства оформляється позов.
 • Як довести, що не пив

  Водії мають право самі оскаржити результати алкотестера. Для оскарження акта медобстеження залучаються зацікавлені в результатах справи фахівці. Даний процес здійснюється в медустанові, у якого є відповідна ліцензія на проведення аналізів на стан алкогольного сп’яніння.

  Огляд на стан алкогольного спяніння

  • Згідно з положеннями Кпап, висновок спеціаліста, який проводив огляд, обов’язково має бути визнано в інших установах. У разі позитивних для водія результатів експертизи, він починає судове діловодство для оскарження постанови інспектора ДІБДР.

  Куди звертатися

  Оскаржити постанову про адміністративне правопорушення до суду. Для цього потрібна незалежна процедура медичного огляду.

  Для перестраховки краще не сідати за кермо навіть у випадку легкого сп’яніння, а при сильному сп’янінні – тим більше. Це загрожує як життя, так і життя оточуючих. Варто також відзначити, що небажаний відмова від проходження огляду на стан сп’яніння, якщо надійшов наказ від інспектора.

  Моя довідка - Корисні поради