Німесил і алкоголь: сумісність та наслідки

При виникненні гострого болю люди змушені використовувати сильні знеболюючі препарати, до яких також відноситься Німесил. Досить часто виникає питання: чи можливий прийом даного препарату при вживанні алкоголю, не зробить це шкоди? У даній статті мова піде про особливості прийому Німесил і поєднанні його зі спиртовмісними напоями.

Німесил і алкоголь: сумісність та наслідки

Характеристика препарату

Німесил є сильнодіючим нестероїдних протизапальних засобом. Активна речовина — німесулід. Форма випуску препарату — порошок з апельсиновим смаком. Перед вживанням вміст упаковки розводять у склянці з теплою водою.

Цей засіб відноситься до розряду знеболюючих, тому широко поширене, його можна зустріти майже в кожній родині. Препарат показаний до застосування при болях різних локалізацій і этиологий. У тому числі він може бути призначений при лікуванні простудних захворювань для зниження підвищеної температури.

Показання до застосування Німесил

Показаннями до прийому Німесил є:

 • Болі в спині або попереку;
 • Зубний біль;
 • Травми;
 • Головний біль;
 • Запалення суглобів і кістково-м’язової системи.

При вживанні Німесил слід пам’ятати, що препарат є екстреної заходом, він тільки знімає больові відчуття, але не лікує причину болю. Цілком ймовірно, що через якийсь час хворобливі відчуття можуть знову почати турбувати людину.

Хочеться відзначити, що більшість людей добре переносять Німесил, він практично не має побічних ефектів. Через 10-15 хвилин з моменту прийому препарату його дія вже дає про себе знати.

Протипоказання до застосування Німесил

Поряд з іншими протизапальними та знеболюючими засобами у Німесил є ряд потивопоказаний:

 • Забороняється одночасний прийом Німесил і препаратів аналогічної групи;
 • Протипоказано застосування засобу людям, страждаючим бронхіальною астмою, нирковою, печінковою або серцевою недостатністю;
 • Німесил заборонений до вживання дітьми, літніми пацієнтами, а також вагітними жінками і матерями-годувальницями.

Незважаючи на те, що препарат не є рецептурним засобом, як самолікування використовувати його не рекомендується. Тільки фахівець здатний оцінити повну картину захворювання, призначити дозу і курс лікування. У добу допускається вживання не більше 2 пакетів кошти з інтервалом між прийомами 12 годин. Розчин приймається відразу після приготування, зберігання його в готовому вигляді не допускається.

Взаємодія з етанолом

Можна поєднувати прийом Німесил з вживанням алкоголю? Даний препарат має гепатотоксичною дією, внаслідок цього він протипоказаний до вживання особами, які страждають захворюваннями печінки і нирок, функцією яких є переробка алкоголю в організмі.

Німесил і алкоголь: сумісність та наслідки

Для розщеплення етанолу в печінці виробляються ферменти-каталізатори. З допомогою нирок відбувається очищення організму від токсинів і шкідливих речовин, поживні речовини при цьому зберігаються.

При спільному прийомі Німесил і алкоголю на ці органи йде подвійне навантаження, їм доводиться працювати в посиленому режимі, що може негативно позначитися на здоров’ї. Наслідком цього може стати печінкова або ниркова недостатність, з’являються часті позиви до сечовипускання.

Сумісність Німесил і алкоголю є вкрай небажаною. Точно невідомо, до яких наслідків може призвести такий спільний прийом.

Препарат суворо протипоказаний особам, які мають захворювання серця, судин, крові. У таких пацієнтів етиловий спирт при взаємодії з Нимесилом здатний спровокувати спазм судин, збільшення навантаження на серцевий м’яз. Це може стати причиною гострої серцевої недостатності, а також призвести до смерті.

Прийом Німесил при вживанні алкоголю категорично заборонено особам, які страждають алкогольною залежністю. У таких людей всі органи і системи ослаблені, тому ймовірність виникнення ускладнень збільшується багаторазово. Також не рекомендований прийом Німесил при похмільному синдромі.

Препарат буде знімати больові відчуття, надаючи при цьому негативний вплив на нирки і печінку. Використовувати ліки після прийому алкоголю можна не раніше, ніж продукти розпаду спирту буду виведені з організму.

Німесил і алкоголь: сумісність та наслідки

Вживати спиртне після прийому Німесил можливо не раніше, ніж через 12 годин від початку терапії.

Негативний вплив препарату

Які будуть наслідки спільного прийому Німесил і алкоголю заздалегідь сказати неможливо. Важливо пам’ятати, що таке поєднання може надати негативний вплив на такі системи організму, як:

 • травна;
 • серцево-судинна;
 • дихальна;
 • нервова;
 • репродуктивна;
 • кровоносна.
 • Наслідком негативного впливу Німесил і алкоголю на ШКТ можуть бути нудота, блювання, гастрит. Регулярне застосування препарату в поєднанні зі спиртними напоями може стати причиною шлункового або кишкового кровотечі.

  Симптомами внутрішньої кровотечі є фарбування калових мас у чорний колір, дегтеобразность стільця. Іноді може утворитися перфорація шлунка, що є загрозою для життя людини. Якщо пацієнту не буде своєчасно надана медична допомога, вірогідність летального результату вкрай висока.

  Спільний прийом Німесил і алкоголю справляє руйнівний вплив на печінку, може призвести до гранульомі, гепатиту або цирозу печінки.

  Що стосується впливу на серцево-судинну і дихальну системи, то у людини:

  • частішає серцевий ритм,
  • дихання стає утрудненим,
  • відбувається бронхоспазм,
  • спостерігаються різкі перепади артеріального тиску.

  Німесил і алкоголь: сумісність та наслідки

  З боку ЦНС можна відзначити такі можливі прояви, як:

 • запаморочення,
 • роздратованість,
 • агресія,
 • енцефалопатія.
 • Людина нерідко відчуває тривогу, страх, з’являються кошмарні сновидіння.

  При одночасному прийомі Німесил і алкоголю страждає і репродуктивна система організму. У жінок може порушуватися процес овуляції, а також функції маткових труб.

  При прийомі препарату на фоні вживання алкоголю під час вагітності виникає велика вірогідність розвитку важких післяпологових наслідків. Це загрожує наявністю ускладнень у плода, які можуть проявитися у вигляді закриття артеріального протоку, що згодом призведе до розвитку пороку серця.

  Прийом Німесил сприяє порушенню водно-сольового балансу, до затримки рідини в організмі. Спирт володіє такою ж властивістю.

  • При сумісному прийомі цих двох речовин у пацієнта розвивається сильний набряк, який провокує різке підвищення артеріального тиску.
  • Регулярний прийом алкоголю з ліками може призвести до розвитку інсульту і гіпертонічної кризи.
  • До побічних дій Німесил слід віднести припливи, які виражаються в почервонінні обличчя, відчуття жару у людини.

  Німесил не є абсолютно безпечним лікарським засобом, заважати його зі спиртовмісними напоями заборонено. Таке поєднання може надати значний шкоди організму. Німесулід і етанол при одночасному прийомі збільшують токсичну дію один одного. Щоб уникнути можливих проблем з печінкою, нирками та серцем, препарат слід приймати тільки під контролем лікаря.

  Німесил і алкоголь: сумісність та наслідки

  Через скільки можна приймати Німесил після алкоголю

  Щоб знизити ймовірність виникнення негативних наслідків спільного прийому цих компонентів, мінімальний перерва повинна становити 6 годин. За цей проміжок часу печінка частково очистити кров від токсинів. Для повного виведення токсичних речовин перерва має становити не менше 12 годин. У цьому випадку прийом ліків не матиме негативних наслідків.

  Відгуки про сумісність алкоголю і Німесил

  Максим, Санкт-Петербург, 44 роки. З давніх пір використовував Німесил, як швидкий засіб для позбавлення від болю або для зниження температури. Працюю головним майстром, робота відповідальна, на лікарняні йти ніяк не можна, доводиться хворіти «на ногах». У цьому мені довгий час допомагав Німесил, який я застосовував, особливо не розбираючись у дозуванні і поєднанні з чимось. Я ніколи не замислювався, чи можна пити Німесил з алкоголем. Однак у підсумку це призвело до сумних наслідків. Не так давно я опинився в лікарні із-за проблем з печінкою. Як сказав лікар, тут багато факторів вплинуло, але головним з них все ж став алкоголь (частенько з товаришами по службі залишалися після роботи пропустити чарку-іншу). І тільки від лікаря в лікарні я дізнався, що ні в якому разі не можна було випивати після прийому Німесил. Перечитавши інструкцію до препарату я помітив, що ця тема вказана як-то побіжно. Вважаю це неправильним, тому що проста людина без медичної освіти не може усвідомити всю серйозність такого попередження.
  Галина, Воронеж, 36 років. У мого чоловіка є проблеми з печінкою. Нещодавно у нього розболілася голова, випив Німесил, наче полегшало. Ввечері, як звичайно попив пива під футбольний матч, а потім йому стало погано, нудило всю ніч. До ранку йому стало краще, сподіваюся, що обійдеться без наслідків. Ми і не замислювалися, чи можна приймати Німесил з алкоголем. Тепер ми навчені гірким досвідом і знаємо, що вони не можуть бути сумісні.

  Є протипоказання. Необхідна консультація фахівця

  Моя довідка - Корисні поради