Найз і алкоголь: сумісність та наслідки спільного прийому

НПЗП — нестероїдні протизапальні засоби, до яких належить препарат «Найз».

Це ліки володіє сильним ефектом, тому його вживання можливе тільки за рекомендацією лікаря. Завдяки своїм властивостям Найз користується великою популярністю серед населення. Багато людей навіть купують цей препарат про запас».

Найз і алкоголь: сумісність та наслідки спільного прийому

Зважаючи такого високого попиту на медикамент, а також його універсальних знеболюючих властивостей, виникає актуальне питання: «чи Сумісний Найз з алкоголем?». Це пов’язано також з тим, що завжди є ризик прийняти таблетку разом з дозою алкоголю, особливо на фоні хворобливих відчуттів при похміллі. У даній статті ви знайдете інформацію про сумісність Найза і алкоголю.

Опис препарату

Найз, що відноситься до групи НПЗЗ, здійснюється в різних формах: таблетки, суспензія і гель. Завдяки широкому спектру дії препарату саме таблетки Найз знаходяться в аптечках у багатьох росіян. Одночасне вживання даного ліки в комбінації з іншими медичними препаратами та алкоголем вкрай небезпечно.

Найз, як і інші нестероїдні протизапальні препарати, діє комплексно:

 • Знижує підвищену температуру тіла;
 • Уповільнює і зупиняє процес запалення;
 • Знімає біль різного походження: головний, м’язовий, зубний, менструальну.

Основний напрямок Найза – це проблеми суглобів, такі як артроз, артрит, ревматизм, і неврологічні захворювання. Саме ці діагнози в першу чергу служать причиною призначення цього препарату. Найз також ефективно діє при розтягненнях, запаленнях зв’язок і післяопераційних болях.

Найз і алкоголь: сумісність та наслідки спільного прийому

Основна речовина, що входить до складу ліків – німесулід. Воно є універсальним інгредієнтом для НПЗЗ. Німесулід має наступну дію на організм:

 • Сповільнює синтез гормонів-медіаторів простогландинов, які відповідають за проведення нервових імпульсів по клітках, а це дає різного роду больові відчуття.
 • Протидіє агрегації (склеювання) тромбоцитів, що збільшує разжижаемость крові.
 • Пригнічує утворення токсичних речовин, чому сприяють антиоксидантні властивості.
 • Активізує роботу гликокортикоидных рецепторів, які відповідають за протизапальні функції.

Взаємодія алкоголю і Найза

У шлунково-кишковому тракті таблетки всмоктуються з великою швидкістю: ефект знеболювання настає вже протягом 5-10 хвилин. Крайня тимчасова точка відновного дії ліків – 1,5-2 години після прийому. Основний метаболіт німесулід (4-гидроксинемесулид) має період напіврозпаду 3-5 годин. Більше 60% ліки виводиться за допомогою нирок, решта – з жовчю.

Найз і алкоголь: сумісність та наслідки спільного прийому

Перше проходження препарату через печінку підставляє під удар цей життєво важливий орган. Суть ефекту полягає в тому, що більшість метаболічних процесів відбуваються саме в клітинах печінки. Це робить препарат гепатотоксичным, відповідно, його вживання заборонено особам, які мають проблеми з печінкою, а призначення медикаменту на довгострокову основу здійснюється з особливою обережністю.

Таке ж токсичний вплив на печінку надає і алкоголь. Він дає додаткове навантаження на нирки, руйнівно діє на слизову оболонку і сповільнює функції координації. Ще одна небезпека довгострокового прийому препарату Найз – можливе загострення хвороб шлунково-кишкового тракту.

Як відзначають інструкції по застосуванню, ліки нерідко викликає сонливість і порушує реакцію. Тому водіям та іншим групам людей, яким в роботі важлива швидкість реакції, рекомендується обмежити прийом Найза і використовувати його тільки в домашніх умовах, причому з крайньою обережністю.

Небезпечний вплив хімічних речовин, що містяться в алкоголі, в рази посилюється поєднанням з препаратами, що мають у складі німесулід. До їх числа відноситься і Найз.

Можна поєднувати Найз і алкоголь? Відповідь буде однозначною: «Ні». Ці дві речовини повністю несумісні.

Можливі наслідки

Негативний вплив на всі системи організму внаслідок прийому будь-яких алкогольних напоїв разом з НПЗЗ гарантовано.

Найз і алкоголь: сумісність та наслідки спільного прийому

Першими постраждають:

 • Печінка. Одночасна переробка алкогольних та лікарських токсинів перевантажує печінку. Через брак необхідних ферментів, розщеплення речовин сповільнюється і токсини затримуються в органі, викликаючи незворотні наслідки. Саме тому тим людям, хто має тяжкі захворювання печінки (наприклад цироз) навіть одноразове вживання Найза заборонено.
 • ШКТ. Поєднання алкоголю та НПЗЗ викликає подразнення слизової оболонки. Можливі болі в животі, печія, нудота і блювота. Підвищений вміст алкоголю в шлунково-кишковому тракті посилює дію німесуліду і навіть може призвести до отруєння.
 • Серцево-судинна система. Алкоголь, через своїх властивостей, викликає розширення судин, в той час як Найз зменшує згортання крові. Така комбінація в разі захворювань здатна призвести до внутрішньої кровотечі.
 • Під згубний вплив отруйних речовин при одночасному вживанні алкоголю та Найза потрапляють і нирки, які, як і печінку, відповідають за розщеплення токсинів в організмі. Алкогольно-лікарський «удар» припадає також і на нервову систему: схожий по своїй дії з етанолом, німесулід дає порушення координації, погіршання реакції і ослаблення пильності.

  Правила сполучення

  Винятків бути не може: всі відгуки щодо суміщення алкогольних напоїв і таблеток Найз свідчать про негативні наслідки. Приймати медикамент одночасно зі спиртним ні в якому разі не можна.

  Найз і алкоголь: сумісність та наслідки спільного прийому

  Змішування спиртних напоїв і нестероїдних протизапальних препаратів має ряд уточнених інструкцій. Часто задають питання: «За скільки можна пити алкоголь після прийому таблеток?». Вживати алкоголь або приймати Найз можна тільки після повного виведення з організму однієї з цих речовин.

  З цієї тези можна вивести кілька інших інструкцій:

 • В залежності від кількості і міцності напою алкоголь виводиться з організму протягом 5-12 годин. Відповідно, приймати Найз і які-небудь НПВС варто тільки по закінченню цього часу. Приймати таблетки німесуліду в якості знеболювального при похмілля взагалі вкрай небезпечно!
 • Час розпаду німесуліду в організмі – 5 годин. Пити спиртне після вживання НПЗП можна по закінченні цього часу.
 • Часто лікування Найзом призначають комплексно. У разі важливих заходів і свят, коли хочеться випити, але перервати курс лікування неможливо, кращим варіантом буде таблетка омепразолу, яка на час захистить слизову оболонку шлунка. Все ж така процедура не забезпечує повної безпеки, тому щодо вищеописаних ситуацій варто проконсультуватися з лікарем, який видав рецепт, або призначив курс лікування НПЗЗ.
 • Найз і алкоголь: сумісність та наслідки спільного прийому

  Ще одне нагадування: абсолютно всі фахівці дотримуються єдиної думки з даного питання – поєднувати алкогольні напої і таблетки Найза суворо заборонено. Негативний взаємодія ще більше посилюється на фоні тривалого вживання нестероїдних протизапальних препаратів.

  Регулярне вживання ліків, що містять німесулід, може викликати погіршення в роботі печінки і заважати правильному функціонуванню слизової шлунка. До наслідків поєднання належать виразки та ерозії органів. Систематичне вживання спиртного в рази збільшує небезпеку появи таких патологій.

  При зневажливому ставленні до цього питання виникає ризик критичних загострень і навіть внутрішніх кровотеч у майбутньому.

  Щоб уникнути всього цього спектру негативного впливу на організм необхідно дотримувати строгий часовий інтервал між вживанням алкоголю і НПЗЗ, що містять у своєму складі німесулід.

  Тривалий курс лікування також підвищує різного роду ризики, тому регулярні обстеження допоможуть уникнути небажаних наслідків. В іншому випадку, невелика доза алкоголю навіть після закінчення терапії здатна викликати хворобливі симптоми і призвести до загострень хронічних патологій.

  Є протипоказання. Необхідна консультація фахівця

  Моя довідка - Корисні поради