Молитва ікони «Невипивана чаша» від пияцтва і запою: текст

Є такий звичай у Православної Церкви — служити молебні з різних приводів. На Русі дуже часто зверталися до Матері Божої, вважаючи її всевладної Заступницею за людський рід перед Господом. У різних Її ікон просять про лікування, про те, щоб у дітей все було добре, і в родині сварок не водилося.

Якщо сина або чоловіка болісно тягне до випивки, сигарет, наркотиків, то творять сильну молитву ікони «Невипивана Чаша». Наскільки могутня молитва Богородиці до Бога, пізнав кожен, хто здійснював її, твердо віруючи.

Молитва ікони «Невипивана чаша» від пияцтва і запою: текст

Труднощі, недуги, прикрості — так Бог кличе до себе людей. Його воля в тому, щоб людина забув про суєту буднів і вишукав можливість звернутися до Сина Божого. Богородиця та святі роблять людську молитву у сто разів сильніше, і та стає угодна Господу.

Значення церковної молитви

При зіткненні з бідами або перед тим, як приступити до серйозного підприємству, потрібно звернутися до церковній молитві.

«Церковної» її називають через те, що читають у церкві в присутності великої кількості людей. Перед Богом у цю хвилину знаходяться не тільки прохач і його рідні, але і Божа Матір зі святими, яких закликають. Це посилює молитву в порівнянні з повсякденним проханням, вимовленим будинку.

Якщо родич мучиться від пияцтва, наркотичної, комп’ютерної та інших залежностей, потрібно використовувати даровані Господом методи лікування: психологічну допомогу і лікування медикаментами.

Важливо знати! Є випадки, коли людина відмовляється визнавати свою хворобу, на нього не діють вмовляння, і він не бажає приймати препарати. Тоді молитва «Неупиваемой Чаші» звершить непідвладне людині диво.

Молитва ікони «Невипивана чаша» від пияцтва і запою: текст

Молебень Божої Матері «Невипивана Чаша»

Щоб вилікуватися від тяжкої залежності, потрібно докласти чимало сил. Завзятість, продиктований любов’ю до ближнього, схвалюється Богом, який сказав у Євангелії: «хто Приходить до Мене, я не вижену геть».

З проханням про допомогу приходять здебільшого жінки, охочі відучити чоловіка або сина від зловживання спиртним. Для цього насамперед необхідно поговорити зі священнослужителем і прислухатися до його рекомендацій в даному випадку.

Після цього замовляють молебень біля ікони Божої Матері «Невипивана Чаша». Требу служать окремо, коли в храмі присутній сам врачуемый і його рідні, або під час спільного молебню за церковним розпорядку. І та, і інша служби рівносильні.

Молитва ікони «Невипивана чаша» від пияцтва і запою: текст

Вчинення окремого молебню

Якщо молебень здійснюється окремо, ікону «Невипивана Чаша» кладуть на аналой перед тими, хто молиться. Священнослужитель приступає до молитви з вигуку, починається спів тропаря Святого Духа «Царю Небесний»: тут треба перехреститися і віддати уклін. Потім вимовляється псалом, який просить Бога почути молитву прийшли. По закінченні Псалма співають тропар і кондак Богородиці «Невипивана Чаша».

Тропар до Пресвятої Богородиці заради Її ікони «Невипивана Чаша», глас 4

Днесь притецем вернии до Божественного і пречудному образу Пресвятої Богоматері, напаяющей вірних серця небесною Неупиваемою Чашею Свого милосердя, і людям вірним чудеса показующей.

Як ми видяще і слышаще духовно святкуємо і теплі вопием: Владичице Премилостивая, зціли наша недуги і страсті, молящи Сина Твого, Христа Бога нашого, спасти душі наша.

Кондак Божої Матері перед Її іконою «Невипивана чаша», глас 4

Вибране і чудове позбавлення нам даровася — Твій образ чесний, Владичице Богородице, яко избавльшеся явищем його від недуг душевних і тілесних і скорботних обстояний, подячна хваління приносимо Ти, Всемилостивая Заступниці.

Ти ж, Владичице, Неупиваемою Чашею нами іменована, приклонися благоутробно до наших воздыханиям і криком сердечним, і позбавлення подай стражденним недугою пианства, та з вірою воззовем Ти: Радуйся, Владичице, Невипивана Чаші, духовну спрагу нашу тамує.

  • Коли співається тропар та кондак, слід сконцентруватися на молитовному зверненні до Богородиці. Потрібно запитати у Неї від імені всіх присутніх, як у єдиної могутньої Молитвениці, зцілення від хвороби самого хворого і прощення гріхів його рідним.
  • Далі може бути прочитаний канон «Неупиваемой Чаші», при цьому багато разів повторюється приспів «Пресвята Богородице, спаси нас!».
  • Коли звучить приспів, слід здійснювати поклони і хоронитель себе хрестом.

Часто кланятися потрібно для відволікання від небажаних думок і виникнення відчуття, що знаходишся перед Господом.

Читання Євангелія на молебні Богоматері

В середині канону зачитують місце з Євангелія про Божої Матері. Коли Марія ще ходила з Дитиною в утробі, як-то Вона попрямувала до своєї родички Єлизавети. Тієї відкрилося, що Пресвята Діва стане матір’ю не звичайного дитя, а Сина Божого. Вона з радістю вийшла назустріч Марії і передбачила Їй майбутнє прославлення «від всіх пологів».

Коли читають Євангеліє, здійснюють молитву стоять прямо, опустивши голову, старанно слухаючи словами Священного Писання.

Молитва ікони «Невипивана чаша» від пияцтва і запою: текст

Акафіст і єктенія

Якщо був замовлений молебень з акафістом, відразу ж приступають до читання акафісту Пресвятій Богородиці «Невипивана Чаша».

Це хвалебне піснеспів, приспіви якого повторюються. До речі, їх не забороняється співати разом зі священнослужителем або хором.

Співати слід упівголоса, благоліпно вторити голосам інших. Краще користуватися власною книгою з текстом акафісту, такий спосіб зручний для стеження за молитвою.

Після акафісту закінчують читати канон і проговорюють єктенію — кілька прохань до Бога. Сюди входять і прохань за хворого, про якому служать молебень. Після кожного прохання читають приспів «Господи помилуй»: тут потрібно кланятися і хоронитель себе хрестом.

Молитва ікони «Невипивана чаша» від пияцтва і запою: текст

Молитва Богородиці «Невипивана Чаша»

Коли священнослужитель виголошує «До Пресвятей Владичице нашої Богородиці з розчуленням сердець помолимося» починається найважливіша молитва Пресвятій Діві, яка завжди з’єднується з співом акафісту. Тут необхідно схилити голову або опуститися на коліна так, як це робить священнослужитель.

Рекомендується завчасно ознайомитися зі словами молитви «Невипивана Чаша», зрозуміти, про що в ній говориться і направити потік думок у потрібне русло згідно изрекаемым прохання.

Молитва до Пресвятої Богородиці заради Її ікони «Невипивана Чаша»

О, Премилосердая Владичице! До Твого заступництвом нині вдаємося, молінь наших не презри, але милостивно вислухай нас: дружин, дітей, матерів і тяжкою недугою пианства одержимих, і того ради від матере своєї — Церкви Христової і спасіння отпадающих, братів і сестер, і сродник наших зціли.

О, Милостива Мати Божа, коснися сердець їх і скоро возстави від падінь гріховних, до рятівного стриманості приведи їх. Умоли Сина Свого, Христа Бога нашого, хай простить нам гріхи наша і не відверне милості Своєї від людей Своїх, але нехай зміцнить нас у розсудливості та цнотливості. Прийми, Пресвята Богородице, молитви матерів, про чадех своїх сльози проливають, дружин, про мужех своїх ридаючих, чад, сірих і убогих, заблудлими залишених, і всіх нас, що до ікони Твоєї які припадають.

І нехай прийде сей крик наш, молитвами Твоїми, до Престолу Всевышняго. Покрий і виконай нас від лукаваго ловления і всіх підступів вражиих, в страшний ж годину результату нашого допоможи пройти непреткновенно воздушныя митарства, молитвами Твоїми позбав нас вічного засудження, так покрыет нас милість Божа в нескінченні віки віків. Амінь.

Коли молебень підходить до кінця, священнослужитель здійснює помазання молільників маслом з лампади, що горить перед іконою.

Молитва ікони «Невипивана чаша» від пияцтва і запою: текст

Молебні перед творять диво іконами «Невипивана Чаша» в Серпухові

По наповненню молебні перед «Неупиваемой Чашею» можуть різнитися між собою, але від цього не варто бентежитися чи дратуватися.

Перед службою не забороняється попросити про читання Акафісту або Канону, але остаточне рішення з цього питання приймає священнослужитель. Смирення і готовність до поступок в такій ситуації розцінюється Господом як молитовний труд.

Найбільш дієво молитвослів’я перед іконами «Невипивана Чаша» монастирів р. Серпухова. Хорошою справою буде здійснення паломництва в дні, коли святкується образ Пресвятої Богородиці, в один з монастирів — чоловічий «Висоцький» або жіночий «Владычний».

Важливо!

  • У Висоцького монастирі молебні перед «Неупиваемой Чашею» проводяться щонеділі в ранкові години після Літургії.
  • Увечері проводиться також читання акафіста.
  • У Владычнем монастирі відбувається щоденне читання акафісту перед іконою Богородиці в 15:00, у вихідні служать повний молебень з акафістом і освяченням води.
  • Під час молебнів і акафістів читають подані записки з іменами за здравіє.

Після паломництва у святі місця залишається добра пам’ять на довгі роки про благо спільної молитви.

Молитва ікони «Невипивана чаша» від пияцтва і запою: текст

Історія ікони Божої Матері «Невипивана чаша»

Молитва «Невипивана чаша» від пияцтва звернена до однойменної іконі. В системі зображень святих остання зараховується до виду «Оранта»: Богородиця зображується з піднятими руками, попереду Неї – Божий Немовля, який стоїть в чаші.

Це Чаша Причастя, є невичерпним джерелом духовного блаженства і розради. Божа Матір вершить молитву за кожного грішника і проголошує, що всім стражденним призначена Невипивана Чаша божественної допомоги і співчуття.

Ікона ця з’явилася при цікавих обставинах, які мали місце в 1878 році в Тульській губернії. Один солдат у відставці пиячив без упину. Все своє добро він пропивав і скоро опинився у злиднях. Від надмірного споживання спиртного його ноги перестали діяти, однак на цьому він не зупинився і пити не кинув.

Одного разу уві сні відставний солдат, а тепер селянин, побачив старця, який віддав йому наказ вирушити в Серпуховський монастир Владичиці Богородиці з іконою «Невипивана Чаша» і відслужити молебень перед нею.

Молитва ікони «Невипивана чаша» від пияцтва і запою: текст

Без гроша в кишені, не маючи можливості ходити, селянин не зумів туди піти. Але святий старець ще два рази йому являвся, та строго-настрого наказав виконати веління.

Рачки поповз колишній солдат в Серпухов. В одному з сіл по дорозі він зупинився перепочити. Щоб біль вщух, і прочанин не так страждав, стара господиня почала розтирати йому ноги і поклала його на піч. На наступний день подорожньому стало легше, але бабуся веліла залишитися ще на одну ніч і знову розтерла йому недіючі ноги. У підсумку болезный мало-помалу дійшов до Серпухова.

У Владычнем монастирі подорожній повідав про своїх дивних снах і став просити про проведення молебню перед іконою Божої Матері «Невипивана Чаша». Але мешканки монастиря були розгублені: жодна з них не знала ікони з таким ім’ям. Тільки через якийсь час насельниці відшукали її: ікона висіла у проході з храму в ризницю. На звороті значилося «Невипивана Чаша». Особа учня святителя Алексія – преподобного Варлаама – відставний солдат тут же дізнався: це був старець з його сновидіння.

З Серпухова паломник повернувся здоровим і більше не страждав від згубної пристрасті.

Молитва ікони «Невипивана чаша» від пияцтва і запою: текст

Новина про ікону, яка творить чудеса, миттєво розлетілася по всій країні. Люди, яких мучить від зловживання алкоголем, їх сім’ї та родичі поспішали здійснити молитву до Божої Матері про одужання від хвороби. Велика кількість людей поверталося, щоб висловити подяку Владичице за її найбільшу милість.

Ікона творить дива «Невипивана Чаша» перебувала під Владычнем монастирі до 1919 року. А після того, як його закрили – в соборі Миколи Білого на Калузької вулиці. Що сталося з іконою в подальшому — не знає ніхто.

У 1993 році в Серпуховському Висоцького чоловічому монастирі, а в 1995 у знову відкритому Владычнем монастирі були виготовлені списки чудотворної ікони. Всі параметри та академічний стиль оригіналу залишилися недоторканими. З цього почало відроджуватися шанування чудотворної ікони після багатьох десятиліть боротьби з православною вірою.

Молитва ікони «Невипивана чаша» від пияцтва і запою: текст

На уклін іконі Богоматері «Невипивана Чаша» приїжджають з усіх регіонів Росії і з-за кордону. Про ікону йде слава швидкого лікування страждають від наркотичної залежності, алкоголю та куріння. Помічають, що святий образ як виліковує, так і сприяє зміні способу життя залежного, він починає усвідомлювати свої гріхи, кається і приймається жити благочестиво.

Дату, до якої з’явилася ікона, на жаль, точно не знають. У XIX столітті святкування на честь ікони «Невипивана Чаша» відбувалося 27 листопада – одночасно з іконою Богоматері «Знамення», через схожість обох ікон з іконографії.

По закінченні XX століття, коли ікона «Невипивана Чаша» знову стала шануватися, її святкування стали проводити в день смерті преподобного Варлаама Серпуховського – 5 травня, так як ікона з’явилася з милості цього святого. У 1997 році Святійший Патріарх Алексій ІІ благословив святкування ікони Божої Матері «Невипивана Чаша» у всіх церквах на 5 травня.

Молитва ікони «Невипивана чаша» від пияцтва і запою: текст

Православний церковний календар

Акафіст Пресвятій Богородиці перед Її іконою «Невипивана Чаша»

Тропар Пресвятої Богородиці перед Її іконою «Невипивана Чаша», глас 4

Днесь притецем вернии до Божественного і пречудному образу Пресвятої Богоматері, напаяющей вірних серця небесною Неупиваемою Чашею Свого милосердя, і людям вірним чудеса показующей. Як ми видяще і слышаще духовно святкуємо і теплі вопием: Владичице Премилостивая, зціли наша недуги і страсті, молящи Сина Твого, Христа Бога нашого, спасти душі наша.

Кондак Божої Матері перед Її іконою «Невипивана Чаша», глас 4

Вибране і чудове позбавлення нам даровася – Твій образ чесний, Владичице Богородице, яко избавльшеся явищем його від недуг душевних і тілесних і скорботних обстояний, подячна хваління приносимо Ти, Всемилостивая Заступниці. Ти ж, Владичице, Неупиваемою Чашею нами іменована, приклонися благоутробно до наших воздыханиям і криком сердечним, і позбавлення подай стражденним недугою пианства, та з вірою воззовем Ти: Радуйся, Владичице, Невипивана Чаші, духовну спрагу нашу тамує.

Кондак Божої Матері перед Її іконою «Невипивана Чаша», глас 6

Бысть нехай Твоя свята Трапеза, имущая Нєбєснаго Хліба, Христа Бога нашого, від Негоже всяк ядый не вмирає, як рече всіх, Богородительнице, Живильник.

Моя довідка - Корисні поради