Мілдронат: інструкція із застосування, показання, протипоказання

Такий препарат Мілдронат активно використовується фахівцями в кардіологічних відділеннях, добре з ним знайомі і спортсмени. Позитивний ефект, який отримують після курсу лікування, збільшує популярність препарату.

Основним речовиною Милдроната є Мельдоний, завдяки якому поліпшується метаболізм організму.

Діюча речовина (аналог гамма-бутиробетаїну) входить до складу будь-якої клітини людського тіла. Препарат активно застосовується в лікуванні серцево-судинних захворювань, патологій судин очного яблука, відновлення організму після сильних витрат фізичного та інтелектуального характеру.

Мілдронат: інструкція із застосування, показання, протипоказання

Склад і форми випуску

Виробники випускають Мілдронат в різних формах:

 • Розчин для ін’єкцій прозорого кольору. У продажу можна зустріти тільки в ампулах по 5 мл Картонна упаковка містить в собі 2 клітинки з 5 ампулами. У коробці з ліками є докладну інструкцію по застосуванню;
 • Тверда желатинова капсула №1 і №2. В капсулах міститься білий кристалічний порошок. Капсула не володіє запахом і смаком, а ось порошок має солодкуватий присмак і легкий запах. В 1 упаковці міститься 4 блістери по 10 капсул у кожному і детальна інструкція по застосуванню;
 • Таблетки G*500 мг. Смак препарату має легку кислинку.

Одна желатинова капсула Милдроната містить у собі 250 або 500 мг Мельдонію, який представлений дигідрат в якості активного компоненту. До складу входять допоміжні речовини, такі як картопляний крохмаль, колоїдний діоксид кремнію та кальцію стеарат. Желатинова капсула виготовлена з діоксиду титану і желатину.

В 1 мл розчину для ін’єкцій Мілдронат міститься 100 мг Мельдонію і очищена вода в якості допоміжного компонента.

1 таблетка Милдроната містить у собі 500 мг Мельдонію і допоміжні компоненти, такі як маніт, Е421, повідон К-29/32, картопляний крохмаль, діоксид кремнію, мікрокристалічна целюлоза і магнію стеарат.

Умови продажу та зберігання

Лікарський засіб, який відпускається тільки за рецептом лікаря.

Мілдронат: інструкція із застосування, показання, протипоказання

Умови зберігання: Препарат передбачений до зберігання в сухому місці, далеко від дітей. Оптимальна температура — 25 градусів. Ампули з ін’єкцією призначені для одноразового застосування.

Термін придатності: Термін придатності Милдроната — 4 роки.

Фармакологічна дія

Мельдоний є лікарським засобом синтетичного походження, по своїй дії аналогічний у-бутиробетаину.

Дія Мельдонію має широкий спектр терапевтичних властивостей. Застосування такого препарату забезпечує роботу тканинного і гуморального імунітету, підвищує працездатність і знижує ознаки перенапруження фізичного, інтелектуального або психологічного характеру.

Препарат ідеально підходить пацієнтам з серцевою недостатністю. Мельдоний посилює скорочення серцевого м’яза, знижує ризик розвитку серцевих патологій і підвищує витривалість організму при фізичних навантаженнях.

Мілдронат: інструкція із застосування, показання, протипоказання

При важких ураженнях міокарда Мельдоний призупиняє розвиток некротизованих зон, зменшує термін реабілітації, призводить кровообігу в пошкодженій зоні в норму і перенаправляє кров в область ишемизированной зони.

При важких фізичних навантаженнях Мельдоний налагоджує потреба клітин у кисні, а також транспортування останнього. Завдяки цій речовині в клітинах не накопичуються токсичні речовини і продукти клітинного обміну. Мельдоний захищає клітини та їх структуру від пошкоджень, підтримує високу швидкість обмінних процесів і швидко компенсує високі енергетичні запаси організму.

Завдяки тонізації центральної нервової системи, Мельдоний усуває патологічні зміни соматичного та вегетативного відділів. Подібна дія препарат справляє і на людей з абстинентним синдромом після відмови від алкоголю. Крім усього іншого, таку речовину благотворно впливає на змінені судини сітківки. Це дозволяє застосовувати препарат при лікуванні захворювань очного дна.

Показання до застосування

Будь-яка з лікарських форм Милдроната представлена для лікування дорослих пацієнтів.

Мілдронат: інструкція із застосування, показання, протипоказання

Показання до застосування препарату:

 • Ішемічні хвороби серця (препарат застосовується в комплексі з іншими медикаментами);
 • Патології периферичних артерій;
 • Погана працездатність;
 • Дисциркуляторна енцефалопатія;
 • Важке фізичне перенапруження (наприклад, у спорті);
 • Період після оперативного втручання (прискорює відновлення організму);
 • Хронічна серцева недостатність;
 • Кардіалгія (при больових відчуттях в лівій частині грудної клітки);
 • Бронхіальна астма;
 • Хронічна обструктивна хвороба легень;
 • Інсульт;
 • Алкогольна абстиненція (застосовується в поєднанні з призначеною терапією).
 • Показання для ін’єкцій:

 • Крововилив у простір склоподібного тіла ока;
 • Крововиливи у сітківку ока;
 • Тромбоз гілок центральної вени сітківки ока;
 • Ретинопатія будь-якого виду походження.
 • Протипоказання і побічні дії

  Існують протипоказання до застосування препарату у всіх його формах:

  • Підвищена чутливість до будь-якої речовини препарату, в тому числі і до Мельдонию;
  • Внутрішньочерепна гіпертензія, що виникла у зв’язку з пухлинами головного мозку або порушеннями відтоку крові.

  Повний список протипоказань вам розповість лікар, призначення в будь-якому випадку проводиться в індивідуальному порядку.

  Побічні ефекти після прийому препарату відзначаються з великою частотою. Зазвичай такі ефекти виражаються:

 • Алергічними реакціями (зазвичай шкірними проявами, свербінням і набряком);
 • Порушеннями роботи шлунково-кишкового тракту (блювота, нудота, відчуття переповнення шлунка, відрижка, печія);
 • Прискореним серцебиттям;
 • Підвищеною збудливістю;
 • Зниженням артеріального тиску.
 • Після будь-якого прояву побічних ефектів слід негайно розповісти про це своєму лікареві, а до тих пір відмінити прийом препарату.

  Інструкція по застосуванню Милдроната

  Часто фахівці можуть почути сумніви з приводу того, чи можна вводити Мілдронат внутрішньом’язово. Препарат має докладну інструкцію, в якій сказано, що Мілдронат у формі ін’єкцій призначений для внутрішньом’язового введення, а у формі таблеток і капсул його приймають всередину.

  Уколи Мілдронат

  Внутрішньовенно Мілдронат вводиться в індивідуальному порядку, змішувати з іншими препаратами його не потрібно, як і розбавляти ліки розчином хлориду натрію, проте в деяких ситуаціях це необхідно.

  Введення Милдроната в м’яз може викликати подразнюючі відчуття і місцеві алергічні реакції досить гострого характеру. З цих причин препарат найчастіше вводиться в вену, особливо, якщо хворий схильний до алергічних проявів.

  Показаннями до застосування розчину Мілдронат є:

  • стенокардія;
  • інфаркт Міокарда;
  • поганий кровообіг головного мозку;
  • судинні захворювання головного мозку.

  Мілдронат: інструкція із застосування, показання, протипоказання

  Хворому при коронарному синдромі препарат слід вводити у вену струменем у дозі 500 – 1000 мг один раз на добу. Після такого прийому лікування потрібно продовжувати з допомогою таблеток або капсул.

  Пацієнтам з судинними захворюваннями очного дна препарат вводять за очне яблуко або під його зовнішню оболонку по 0,5 мл протягом десяти днів.

  При гострих порушеннях кровообігу головного мозку укол робиться у вену 1 раз на добу в дозі 500 мг, терапію продовжують протягом 10 днів. Подальше лікування проводиться таблетками або капсулами.

  При хронічному порушенні кровообігу головного мозку препарат вводиться у вену 1-3 рази на добу в кількості 500 мг. Терапію продовжують близько 2 тижнів. Тепер вам відомо, для чого потрібен препарат у вигляді ін’єкцій.

  Таблетки і капсули

  Капсули і таблетки потрібно приймати в цілому вигляді, не розжовуючи або не розсмоктуючи, також не потрібно висипати вміст капсул, запиваючи його водою. Капсули ковтають цілком.

  Будь-яка форма препарату виготовляється вже в готовому вигляді; розводити, розкривати капсули і здійснювати інші дії не слід.

  При хворобах серцево-судинної системи пацієнтам призначають таблетки або капсули Мілдронат в комплексі зі специфічним лікуванням. Дозування препарату становить від 500 до 1000 мг на добу. Таку дозу дозволено приймати один раз або розділити на 2 рівних прийоми. Приблизний термін лікування складе 1 місяць.

  При кардіалгії препарат застосовується 1 раз на добу в дозі 500 мг або 2 рази на добу в кількості 250 мг.

  Після лікування гострих форм порушення кровообігу головного мозку призначають препарат 1 раз на добу по 500 – 1000 мг. Приймати дозу можна за 1 раз або розділити її на 2 прийоми.

  При порушенні кровообігу головного мозку в хронічній формі препарат потрібно приймати по 500 мг на добу. Курс терапії триває не менше 1 місяця. Лікуючий лікар призначить повтор курсу, якщо він необхідний. Зазвичай за рік потрібно близько 3 курсів.

  Мілдронат: інструкція із застосування, показання, протипоказання

  Хворим з патологією периферичних артерій інструкція до Милдронату рекомендує призначати по 500 мг ліки в день.

  При підвищених навантаженнях фізичного чи інтелектуального характеру препарат потрібно приймати у дозі 1000 мг, розділивши її на 2 прийоми. Тривалість лікування становить 2 тижні. При необхідності можна повторити курс терапії після перерви в 2 тижні.

  Перед тренуваннями спортсмену призначають Мілдронат в дозі 500 – 1000 мг двічі на день. Як приймати ліки в цьому випадку, підкаже лікар. У підготовчий період перед змаганнями курс прийому препарату становить 2 тижні. В період безпосередньо перед самими змаганнями ліки приймають у тій же дозі приблизно 3 тижні.

  При алкогольної абстиненції у питущих людей Мілдронат потрібно приймати по 500 мг 4 рази на день. Курс лікування становить 10 днів.

  Максимальною дозою за добу є 2000 мг.

  Передозування

  Про випадки передозування не було відомо. Цей препарат є малотоксичних і практично не викликає побічних ефектів, сильно загрожують здоров’ю людини.

  Особливі вказівки

  Зважаючи на здатність лікарського засобу викликати стимулюючий ефект, приймати його рекомендується в першій половині дня. Даних про здатність Милдроната впливати на реакцію і управління транспортом немає. Людям з хворобами печінки і нирок потрібно приймати Мілдронат з обережністю. Активна речовина Мельдоний не є препаратом першого ряду при ОКС, що показав досвід лікування хворих з інфарктом Міокарда і нестабільною стенокардією.

  Сумісність з алкоголем та іншими препаратами

  Активна речовина препарату Мельдоний повністю виводиться з організму протягом 12 годин. Після закінчення цього часу взаємодія Мельдонію з будь-якими іншими речовинами досить низька або відсутня зовсім. В принципі, прийом алкогольних напоїв у період лікування Милдронатом не заборонений.

  Мілдронат: інструкція із застосування, показання, протипоказання

  Варто обмовитися, що при лікуванні судин і поганому кровообігу мозку вживання Милдроната у поєднанні з алкоголем не рекомендується, тому на цей період краще відмовитися від спиртовмісних напоїв.

  Алкоголь, що вживається під час лікування, повністю знищить весь позитивний ефект від терапії, і вона стане непотрібною. Як і будь-який інший засіб, ліки Мілдронат може мати найнесподіваніші наслідки від сумісного прийому з алкогольними напоями.

  Крім усього іншого, одночасний прийом алкоголю і Милдроната може призвести до:

 • прискорене серцебиття;
 • гострих алергічних реакцій;
 • різких стрибків артеріального тиску;
 • розладу в травній системі.
 • Негативні наслідки прийому Милдроната та алкогольних напоїв пояснюється високим ризиком ускладнень і можливістю провокації рецидиву патології. З цих причин одночасний прийом Милдроната та спиртовмісних напоїв повністю заборонений.

  Взаємодія з іншими лікарськими засобами

  Мілдронат дозволено комбінувати з наступними препаратами:

 • Антиангінальними;
 • Антиаритмічними;
 • Антикоагулянтні;
 • Антиагрегантні;
 • Діуретичними;
 • Серцевими глюкозидами;
 • Бронхолітиками та іншими.
 • Препарат потенціює дію таких препаратів, як:

  • Нітрогліцерин;
  • ?-адренергічні блокатори;
  • Нифедепин та інші лікарські засоби, що володіють коронаролитическим властивістю;
  • Антигіпертензивні засоби та препарати, які впливають на розширення коронарних судин.

  Перераховані препарати потрібно обережно приймати з Милдронатом у зв’язку з його властивістю знижувати артеріальний тиск і викликати помірну тахікардію.

  Аналоги і ціна

  Капсули в дозуванні 250 мг в аптеках нашої країни можна придбати, в середньому, за 250 рублів. Ціна на капсули Милдроната по 500 мг становить близько 600 рублів. Ціна розчину для ін’єкцій коштує близько 350 рублів. Вартість Милдроната Gх500 мг приблизно 720 рублів.

  Аналогами препарату є:

  • Вазонат,
  • Вазопро,
  • Мельдоний,
  • Кардионат,
  • Милдракор,
  • Мельфор.

  Вартість подібних лікарських засобів — від 170 рублів і більше.

  Відгуки пацієнтів

  Мілдронат має безліч відгуків на різних форумах, і всі вони, в більшості своїй, позитивні. Механізм даного препарату дозволяє застосовувати його досить широко.

  Мілдронат, відгуки якого говорять на його користь, використовується для усунення патологій серцево-судинної системи та для підтримання нормальної працездатності у абсолютно здорових людей, схильних до перенапруження фізичного та інтелектуального характеру. Не тільки пацієнти кардіологічних відділень, але і самі лікарі говорять про тонізуючий ефект препарату.

  Застосування Милдроната покращує роботу мозку, розумових процесів, підвищує пам’ять. Ліки здатне підвищити ступінь опірності людського організму до негативних факторів. Кардіологи кажуть про те, що прийом ліків у вигляді таблеток, капсул та ін’єкцій знижує повторний ризик розвитку інфаркту в 9 разів.

  Численні відгуки про Милдронате говорять про те, що такий препарат просто необхідний людям з підвищеним навантаженням організму. Ліки застосовується і під час відновлення після відмови від спиртних напоїв.

  При хворобливих відчуттях і палінні в серце, вегетосудинної дистонії та інших патологій серцево-судинної системи Мілдронат, судячи з відгуків, зарекомендував себе самим позитивним чином. За п’ятибальною шкалою препарат отримав оцінку в 4,8 балів.

  Серед численних позитивних відгуків є і ті, які говорять про негативний досвід прийому препарату. Як і будь-яке інше ліки, Мілдронат дає результат у лікуванні тільки при правильно підібраній дозі та схеми лікування, а також при дотриманні супутньої терапії, якщо вона необхідна.

  Є протипоказання, необхідно проконсультуватися з фахівцем.

  Є протипоказання. Необхідна консультація фахівця

  Моя довідка - Корисні поради