Метадоксил: інструкція, показання, протипоказання, аналоги

Дружні вечірки, свята, корпоративні зустрічі, застілля рідко обходяться без міцних напоїв. Алкоголь дозволяє розслабитися і зануритися в невимушену обстановку. Однак він підступний тим, що досить швидко викликає звикання, залежність, які можуть перерости в таке поширене сьогодні захворювання, як алкоголізм.

Часте вживання спиртовмісних продуктів призводить до руйнування печінки. Фахівці в процесі лікування надають відновленню функцій органу особливе значення і використовують для цього Метадоксил – ефективне сучасне лікарський засіб.

Метадоксил: інструкція, показання, протипоказання, аналоги

Опис препарату

Метадоксил – ліки виробництва італійської фірми CSC-LAB. BALDACCI. Засіб спрямованого дії, що служить для підтримки і відновлення життєво необхідних функцій печінки. Найчастіше використовується в складі комплексної боротьби з алкоголізмом. Завдяки гепатопротекторну якостям метадоксил знижує явну тягу до спиртного, полегшує синдром похмілля.

В аптеки препарат поставляється у формі таблеток (по 30 шт.) і в ампулах (10 шт. по 5 мл).

Таблетки, опуклі, круглі, білого кольору з лінією на одному боці і рельєфним назвою на інший; містять 500 мг метадоксина.

Ампули наповнені прозорим розчином, можуть мати жовтуватий відтінок.

Маса — 300 мг діючої речовини і додаткові компоненти: натрію метабисульфат і едетат, метил-н-гироксибензоат. Метадоксин розроблений як похідне піридоксину, який є не що інше, як вітамін В6.

Фармакологічні властивості Метадоксила

Ефективність препарату обумовлена ефектом детоксикації, який виявляється на організм. Ферменти печінки активізуються і токсини, які утворилися в результаті дії спиртного, виводяться набагато швидше.

Діючі компоненти препарату не дають утворюватися фибронектину, накопичуватися тригліцериду в гепатоцитах. Це суттєво зменшує ризик розпаду речовини печінки, покращує в цілому стан хворого, що проявляється в підвищенні його активності, позбавленні від тривожності і недовірливості.

Крім як для лікування алкоголізму, інструкція до Метадоксилу передбачає його застосування в цілях профілактики похмільного синдрому. Препарат перешкоджає виникненню тяги до заборонених напоїв та сприяє покращенню стану людини в цілому.

Фахівці відзначають позитивний вплив Метадоксила на функції печінки. Вплив діючої речовини дозволяє уникнути ушкодження мембрани клітин та нормалізувати баланс насичених і ненасичених вільних жирних кислот. Внаслідок застосування Метадоксила спостерігається стійкість печінки до впливу компонентів алкоголю.

Метадоксил: інструкція, показання, протипоказання, аналоги

Фармакокінетика

Високий рівень біодоступності – 60-80% — дозволяє лікам при попаданні в організм моментально всмоктуватися. Циркуляція в крові метадоксина спостерігається протягом довгого часу. У плазмі крові діюча речовина виявляється через 8 годин незалежно від способу введення. Виводиться препарат протягом 96 годин за рахунок роботи нирок і кишечника.

Показання до застосування Метадоксила

Даний препарат у таблетках і ампулах показаний людям, що страждають від алкоголізму.

Може застосовуватися для:

  • усунення симптомів гострого отруєння спиртним;
  • зниження токсичного ураження клітин печінки;
  • лікування застарілого хронічного алкоголізму;
  • зняття синдрому похмілля;
  • профілактики цирозу;
  • зниження залежності від алкоголю.

Протипоказання

Метадоксил протипоказаний до призначення годуючим матерям і вагітним. Препарат з діючою речовиною метадоксин протипоказаний при хворобі Паркінсона, оскільки при одночасному прийомі знижується ефективність використовуваних ліків. Також Метадоксил лікарям-наркологам слід з обережністю призначати алергікам.

Компоненти препарату можуть спровокувати напад бронхіальної астми.

Побічні дії Метадоксила

Які-небудь серйозні явища внаслідок прийому препарату фахівцями не виявлено. Окремою категорією йдуть особи, схильні до алергії. У таких пацієнтів можуть виникати бронхоспазм і напади астми при використанні розчину методаксина.

Інструкція по застосуванню

Препарат, що випускається в таблетках, призначається хронічним хворим при серйозному ураженні печінки та для виключення ризику розвитку цирозу. Таблетки слід пити 2 рази на день по 1 штуці. У разі необхідності лікар може збільшити дозу, призначивши прийом ліків 3 рази на добу. Таблетки необхідно вживати перед їдою.

Метадоксил: інструкція, показання, протипоказання, аналоги

Гострі симптоми, у тому числі інтоксикація, прибираються за допомогою застосування Методаксила в ампулах. Пацієнту ставляться внутрішньом’язові уколи (5-10 мл), або препарат вводиться внутрішньовенно (5-15 мл) за допомогою крапельниці протягом півтора годин.

У другому випадку необхідну кількість ліків розводиться в 5-типроцентном розчині глюкози або змішується з розчином натрію хлориду (500 мл). при внутрішньом’язовому прийомі дозування препарату, як правило, не перевищує 5 мл в добу. Необхідну кількість Методаксила і спосіб введення його в організм визначає лікар.

Абстиненція (похмілля) прибирається за допомогою установки крапельниці способом, зазначеним вище. Розчин призначається один раз на день, а доза препарату залежить від тяжкості стану пацієнта.

Прийом Методаксила хронічними хворими в лікувальних цілях повинен тривати близько трьох місяців.

Метадоксил: відгуки

Практикуючі фахівці-наркологи не піддають сумніву ефективність препарату і підкреслюють його значущість при комплексному лікуванні. Проведені дослідження впливу метадоксила на загальний стан і печінка людини доводять позитивний вплив препарату як нейро – та гепатопротектора.

Метадоксил: інструкція, показання, протипоказання, аналоги

При цьому на форумах для людей, які страждають алкозалежністю, можна побачити неоднозначне думку про Метадоксиле. Одні відгукуються з хорошої сторони, відзначаючи зниження тяги до спиртного. Інші зовсім не помічають ніякого ефекту.

Ось слова одного з активних учасників форуму:

«…почав пити призначені наркологом таблетки на наступний день після закінчення періоду кодування. Пройшов вже місяць і поки тяги до випивки не спостерігаю. Збираюся продовжувати прийом ліків».

А ось, що пише інший анонімний алкоголік — учасник обговорень, який відноситься до нового препарату з явним скепсисом:

«Черговий розлучення на бабки. Дорогі ліки, можливо, і здатне захистити або відновити печінку, але нічого більше…».

Аналоги і ціни

На Метадоксил ціна в середньому по країні становить 1350-1400 руб. за упаковку таблеток і 1100-1200 за 10 ампул. Сума в результаті виходить немаленька, тому багато пацієнтів, дізнавшись, скільки воно коштує, прагнуть підібрати препарати-аналоги, які б виявилися не менш ефективними, але були б доступнішими за ціною.

Певною популярністю у своєму роді при лікуванні залежності від алкоголю користуються таблетки Лидевин. Однак вони мають набагато більше протипоказань і побічних впливів на організм людини, ніж Метадоксил.

Також поширений дорогий препарат Колме. Випускається у формі крапель, він ефективний при лікуванні хронічної форми захворювання, але не поступається за вартістю і не є гепатопротектором.

Виходячи з цього, можна цілком впевнено заявити, що на сьогоднішній день Метадоксил не має гідних аналогів і є єдиним у своєму роді препаратом.

Є протипоказання, необхідно проконсультуватися з фахівцем.

Є протипоказання. Необхідна консультація фахівця

Моя довідка - Корисні поради