Лялькар від алкоголізму: показання, протипоказання, дозування

Алкоголізм – бич сучасного суспільства. Етиловий спирт при хронічному вживанні у великих кількостях здатний завдати непоправної шкоди організму.

Багато алкоголіки про це чудово обізнані, однак самостійно подолати свою недугу не здатні, так як алкогольна залежність має тенденцію розвиватися поступово, викликаючи стійке звикання. На її фоні у людини починає руйнуватися психіка, а потім страждає і здоров’я фізичне. Занадто пізно алкоголік усвідомлює свою потребу в лікуванні.

Крім цього, фахівці відзначають, що алкоголізм має тенденцію до «омолодження».

У зв’язку з широким поширенням даної проблеми вкрай популярні препарати та лікарські засоби, що допомагають при лікуванні від алкогольної залежності. Одним з таких є рослина під назвою лялькар.

Лялькар від алкоголізму: показання, протипоказання, дозування

Трава кукольник: властивості

Лялькар – рослина-багаторічна рослина, поширена в болотистих або наближених до водойм місцевостях.

Використовується при наявності проблем з алкоголем з давніх часів, проте застосовувати його варто з розумом, так як в коренях рослини є отруйні для людини алкалоїди.

Всього лише кілька грамів свіжого соку здатні вбити коня. Тому, якщо ви зупинили свій вибір на кукольнике, приготуйтеся до того, що будете працювати з дуже сильною отрутою. Звертатися з рослиною слід дуже уважно. Крім того, його передозування небезпечне для здоров’я.

Також застосування лялькаря має ряд протипоказань.

Лялькар не має лікувальних властивостей. Його застосування при алкогольній залежності обумовлений тим, що він здатний викликати в людському організмі стійку непереносимість етанолу.

Якщо додати кілька крапель соку рослини в чай або будь-який інший напій (зрозуміло, за винятком спиртовмісної), речовина не викличе ніяких реакцій в організмі. Але якщо людина вип’є щось алкогольне, почнуться напади сильної нудоти, запаморочення, виснажлива блювота.

Як правило, після перенесення подібного стану алкоголік вже не відчуває бажання споживати спиртне.

Застосування лялькаря

Істотним плюсом настоянки лялькаря є те, що вона ніяк не впливає на запах їжі або напою, який її додають. Людина не помітить смакових відмінностей у процесі лікування.

Ефективність настойки проявляється відразу ж, як тільки алкоголік вип’є спиртне. Як правило, першою реакцією організму є блювота.

Відзначається також певна закономірність по часу: чим довше йде терапія, тим сильніше кукольник буде діяти на організм. Після кожного прийому алкоголю будуть виникати характерні симптоми, що призведе до стійкого відторгнення як на психічному, так і на фізичному рівні.

Лялькар від алкоголізму: показання, протипоказання, дозування

Як тільки людина припинить випивати, потрібно ще деякий час давати йому лялькар. Це є важливим моментом в процесі терапії, так як у організму повинен чітко виробитися блювотний рефлекс на етанол: при правильно проведених маніпуляціях алкоголік буде випробовувати відчуття нудоти, якщо тільки відчує пари спирту.

На належну вироблення такої реакції піде певну кількість часу.

Настоянка лялькаря має ще одну дію: вона впливає на рівень агресії в бік зниження. Це, безумовно, корисна властивість, особливо якщо алкоголік схильний впадати в буйство після вживання спиртного.

Передозування лялькарем

Перед тим як почати застосовувати траву, слід вивчити можливі наслідки, які можуть виникнути при неправильному використанні даного лікарського засобу. Якщо рослина не підійшло людині або мало місце перевищення дози, можливе погіршення стану здоров’я.

При передозуванні можливі такі симптоми:

 • підвищена слабкість в кінцівках, так і в самому тілі;
 • гіпотонія;
 • тривалий чхання;
 • триває судомний синдром;
 • сильна блювота;
 • виражена блідість шкірних покривів.

Якщо виникають будь-які перелічені вище прояви, необхідно одразу ж викликати швидку медичну допомогу.

Приготування настоянки

Для того щоб приготувати настоянку від алкоголізму на основі лялькаря, необхідно дотримуватися наступного алгоритму дій:

 • добре просушити корінь трави;
 • як тільки корінь прийде в потрібну кондицію, ретельно його подрібнити;
 • 1 ложку отриманого порошку залити 50 мл окропу;
 • для отримання настоянки цю суміш потрібно витримати протягом години;
 • процідити;
 • в цілях поповнення початкового об’єму в настоянку потрібно долити кип’ячену воду;
 • макуха, що залишилася після проціджування, викинути в недоступне для домашніх тварин місце;
 • ємність з настойкою потрібно щільно закрити і зберігати в холодильнику.
 • Запобіжні заходи: 15 крапель настоянки лялькаря, випиті в один прийом, здатні нести загрозу життю пацієнта.

  Лялькар від алкоголізму: показання, протипоказання, дозування

  Дозування

  Лікування лялькарем проводиться за нескладною схемою.

  • У будь-який напій (але не містить спирт) додають 2 краплі настойки, пити таку рідину необхідно 3 рази в день.
  • На початку терапії слід ретельно слідкувати за станом пацієнта. Якщо відторгнення самого лялькаря немає, але спостерігається певна реакція непереносимості при вживанні алкоголю, дозу відвару потрібно збільшити, проте кількість прийомів повинно залишатися незмінним (3 рази на добу).
  • Максимальна дозування настоянки в день 1 повинна дорівнювати не більш 15 краплях. Таким чином, за один прийом людина може спожити не більше 5 крапель.
  • У разі відсутності належної дії при максимально допустимих дозах необхідно відмовитися від застосування лялькаря. Перевищувати дозування категорично неприпустимо.
  • У більшості випадків кукольник надає необхідний ефект. Алкоголік не здогадується, чому вживання спиртного викликає запаморочення і сильну блювоту, однак, після повторення кількох подібних епізодів, починає відчувати неприйняття до алкоголю на фізичному і психічному рівні.

  Лялькар від алкоголізму: показання, протипоказання, дозування

  Однак не слід забувати, що при великій кількості позитивних відгуків лікування від алкоголізму лялькарем може бути небезпечно. І так як сам алкоголік часто не підозрює, що проходить терапію, відповідальність за це повністю лягає на того, хто дає йому настоянку.

  • Також слід ретельно продумати, де і як ви будете зберігати кукольник, так як ця рослина містить у своїх коренях сильна отрута.

  Протипоказання

  Купити кукольник для лікування від алкоголізму можна в будь-якій аптеці. Це унікальна рослина здатне швидко надати потрібний ефект за умови підбору правильного дозування і акуратною подачі. Але потрібно усвідомлювати, що навіть при дотриманні всіх правил, кукольник – це трава, що володіє серйозними побічними діями.

  Протипоказаннями до застосування даного лікарської рослини є:

  • наявність ниркової патології;
  • захворювання печінки;
  • хвороби серцево-судинної системи;
  • вагітність.

  Застосування лялькаря при лікуванні від алкоголізму можливо виключно для здорових людей. У уникнення можливих наслідків, до початку застосування лялькаря необхідно порадитися з наркологом, надавши йому лікарняну картку алкоголіка. Після ретельного вивчення лікар вирішить, чи можна давати настоянку на основі цієї рослини людині, а також визначить необхідну дозування.

  Якщо немає ефекту

  Кожен з нас володіє індивідуальними особливостями обмінного процесу. Саме від метаболізму часто залежить, як саме вплине той чи інший лікарський засіб. Комусь препарати та народні методи підходять, комусь-ні, для кого-то вони і зовсім можуть бути небезпечні.

  З цих же причин терапія лялькарем може не надавати належного ефекту на організм певного людини.

  Якщо говорити про загальне зниження ефективності, то слід зазначити, що воно часто залежить не від фізіології, а від психоемоційного настрою пацієнта. У більшості випадків член сім’ї алкоголіка вдається до кукольнику тоді, коли всі вмовляння лягти в клініку не дали ніякого результату і коли сама людина не хоче визнавати факт існування у нього залежності.

  Такий індивід продовжує вживати на шкоду собі, навіть якщо з кожною випитою чаркою йому стає все гірше і гірше. Якщо ж засіб допомогло, алкоголіка все одно потрібно вмовити лягти в наркологічну клініку, а також пройти курс психотерапії.

  Для досягнення і закріплення необхідного ефекту важливо, щоб сама людина розумів, що він має хвороба, з якою потрібно боротися. Переконати його буде простіше, коли він сам відмовиться від алкоголю, ніж коли буде перебувати в стадії запою із затуманеною свідомістю.

  Лялькар від алкоголізму: показання, протипоказання, дозування

  Рекомендації

  Таким чином, слід розуміти, що лялькар здатний надати лише тимчасову допомогу в процесі терапії. Настоянка ефективно знижує тягу до алкоголю, що може посприяти поліпшенню комунікації з людиною.

  Однак необхідність у професійному лікуванні повинен усвідомити сам хворий, інакше терапія не дасть ніякого ефекту і впоратися з алкоголізмом буде неможливо.

  Якщо було прийнято рішення про використання лялькаря, необхідно належним чином вивчити способи його застосування, а також обов’язково переговорити з наркологом. Якщо протипоказань немає, можна починати терапію.

  І якщо вона дала бажані результати, однозначно потрібно переконати алкоголіка звернутися за допомогою до фахівців, а також надати йому всіляку підтримку з метою поліпшення його психологічного стану.

  Є протипоказання. Необхідна консультація фахівця

  Моя довідка - Корисні поради