Легкий спосіб кинути пити: відгуки про метод Аллена Карра

Алкогольною залежністю страждають мільйони людей по всьому світу. Багато з них звертаються за допомогою у спеціальні установи, де їм допоможуть впоратися з хворобою кваліфіковані фахівці. Є й ті, хто шукає легкі способи кинути пити самостійно.

Таким людям доводиться складніше, адже для досягнення цієї мети потрібно докласти чимало зусиль.

До того ж, великий ризик алкогольного зриву, і тоді взагалі всі старання будуть марними. Однак існують різні методики, які допоможуть хворому справитися з алкоголізмом самостійно. Зокрема, багато хто користується методами, описаними в книзі Аллена Карра «Легкий спосіб кинути пити».

Легкий спосіб кинути пити: відгуки про метод Аллена Карра

У даній статті мова піде саме про ті способи боротьби з алкоголізмом, які описує цей автор. Також ви зможете познайомитися з порадами фахівців про те, як подолати психологічну залежність.

Чи достатньо просто перестати пити алкоголь?

Кинути пити просто, це навіть алкоголіки роблять: вони просто перестають вживати алкоголь. Однак у них постійно накопичується напруга. Людині здається, що всі навколо продовжують випивати, і тільки він один не робить цього. З-за таких думок людина починає ще й жаліти себе. Як на зло поруч з ним з’являються товариші, які в спекотний день відкривають запітнілу пляшку пива. Подібні ситуації повторюються, і алкогольний зрив у цієї людини – лише питання часу. Таким чином, залежно вийти легко, але важко не повернутися туди в майбутньому.

Метод Аллена Карра

Аллен Карр – відомий американський вчений, що займається дослідженнями в області різних залежностей. Йому належить знаменита книга «Легкий спосіб кинути пити». Її прочитало велика кількість людей по всьому світу, причому відгуки про неї, в основному, позитивні.

Легкий спосіб кинути пити: відгуки про метод Аллена Карра

Отже, Аллен Карр дає наступні поради про те, як кинути пити і що робити, щоб не зірватися:

 • Прокинувшись, починайте свій день з думки про те, як чудово, що руйнування більше не буде керувати вашим життям.
 • Ні за яких обставин не сумнівайтеся своїх рішеннях. Пам’ятайте про те, що ви нічого не втрачаєте.
 • В вашу голову будуть приходити думки про те, що ви більше не будете пити алкоголь. Не уникайте їх.
 • Монстр під назвою «алкоголь» дійсно існує, але будьте впевнені в тому, що він скоро зникне.
 • Для того, щоб щось змінити, треба починати прямо зараз. Не варто чекати якогось підходящого моменту. Найкращий час – зараз.
 • Запам’ятайте: ви контролюєте бажання, а не навпаки.
 • Ніколи не шкодуйте про те, що прийняли рішення відмовитися від алкоголю назавжди.
 • Не намагайтеся переконати близьких людей кинути пити, поки вони самі не захочуть цього.
 • Не використовуйте речовини, які замінюють алкоголь.
 • Якщо ви любите себе і хочете бути здоровим, то алкоголю не місце у вашому житті.
 • Змусити нікого, в тому числі себе, не можна. Захотіти – можна.

Спосіб, розроблений Алленом Карром, допоможе не тільки кинути пити. Його можна також використовувати при відмові від куріння, переїдання, ігроманії і навіть для виходу з пригнічують вас сімейних відносин. Іншими словами, спосіб буде ефективний у ситуаціях, коли все повторюється і йде по колу. Відгуки людей, які спробували на собі даний метод, відрізняються позитивним тоном. Багато хто позбавилися від алкоголізму, перестали грати в азартні ігри і т. д.

Легкий спосіб кинути пити: відгуки про метод Аллена Карра

Зрозуміло, ні про яке чарівність мова не йде. У даному випадку мається на увазі саме спосіб. Це певні дії, причому сюди належить і внутрішня робота, пов’язана з прийняттям рішень та їх реалізацією.

Потрібно усвідомити, що всі люди в цьому є результатом якихось своїх дій і рішень у минулому. Подумайте, до чого ви прагнете в житті. Тут важливий ваш вибір. Говорите собі «Я хочу…», а «Я вибираю…». Наприклад, «Я вибираю бути здоровим», «Я вибираю бути коханим», «Я вибираю жити довго» і т. д.

Алкоголь не поганий і не хороший сам по собі, це просто алкоголь. Все залежить від того, що ви хочете зробити і ким ви вибираєте бути. Уявіть, що ви хочете поїхати в Самару, але навіщо-то сіли на літак до Челябінська. Це непогано, але такий шлях не наближає вас до вашої мети. Вам потрібно спочатку доїхати до Челябінська, побути там якийсь час, потім зрозуміти, що вам там не подобається, і тільки потім вже вирушити в Самару. Однак подумайте, навіщо вам це потрібно? Для чого робити свій шлях більш довгим?

Ваше рішення залежить від того, чого ви насправді хочете. Загляньте всередину себе і чесно відповідайте на питання про власні бажання. Тіло зазвичай висловлюється приємними емоціями на думки про те, чого ви дійсно хочете. Якщо ваше справжнє бажання – пити алкоголь, то ви і не зможете позбавитися від алкоголізму. Так буде до тих пір, поки вашим щирим бажанням не стане відмова від спиртного.

Алкоголізм лікується, зокрема, з допомогою цілі. Відмінно підійде навіть якась егоїстична мета.

Поставивши собі чітку, ясну і, головне, бажану завдання, ви зробите все для її досягнення. Суспільство досить часто нав’язує людям різні моделі поведінки. Наприклад, соціум переконує, що треба одружитися або вийти заміж, народити дитину, виховати її, ходити на роботу і т. д. Зрозуміло, якщо людина робить все це не по своїй волі, а тільки для того, щоб бути як всі, це може призвести до залежності. Сюди відноситься і алкоголізм, і наркоманія, ігроманія, і переїдання.

Тільки у цілеспрямованих людей немає часу на це, тому що всі ресурси йдуть на досягнення чогось більшого.

Легкий спосіб кинути пити: відгуки про метод Аллена Карра

Допомога близьких

Розповідати алкоголіку про те, чого б він досяг, якщо б не вживав спиртні напої, марно. Зазвичай завжди поруч з залежним людиною є так звані рятувальники. Як правило, це дружина або мати. Як це ні парадоксально, але ці самі рятувальники тільки сприяють тому, щоб алкоголік продовжував пити. Краще буде, якщо близькі підтримають людини в прагненні кинути пити. Також родичі і друзі можуть з’ясувати психологічні причини алкоголізму, щоб почати роботу по їх усуненню.

Як кинути пити самостійно

Кинути пити самостійно можна. Фахівці виділяють кілька нескладних кроків для досягнення цієї мети. Пам’ятайте, головне – усвідомлене ставлення до справи.

Не бійтеся тверезого життя

Людям, протягом тривалого часу вживають алкоголь, складно перебудуватися на нову життя. Зловживання спиртними напоями спричиняє за собою появу певних звичок, від яких теж потрібно позбавлятися. Багатьох людей такі зміни лякають, а ще їх шокує кількість змін у своєму житті.

Легкий спосіб кинути пити: відгуки про метод Аллена Карра

Не варто боятися тверезості. Для подолання всіх своїх страхів є простий прийом. Згадайте найщасливіші роки свого життя. Наприклад, дитинство або юність. Подумайте, що вас на той момент цікавило й захоплювало, радувало, приносило задоволення. Згадайте, як було добре, подумайте про найяскравіших моментах, пов’язаних з друзями. Не забудьте про шкільні роки, наповнені сміхом і гарним настроєм.

Після цього озирніться на те, що ви маєте зараз. Напевно у вас залишилися ті ж здібності, багато захоплення та інтереси збереглися. Щоб повною мірою насолоджуватися цим, потрібно просто виключити зі свого життя алкоголь.

Не піддавайтеся на швидкі емоційні пориви

Найголовніше у відмові від алкоголю – усвідомленість. Ви повинні прийняти той факт, що боротися із залежністю буде важко. Уявіть альпініста, який хоче підкорити нову вершину. Одного його бажання і ентузіазму недостатньо для досягнення цієї мети. Альпіністові доведеться витратити багато сил, щоб забратися на гору.

Точно така ж ситуація спостерігається при боротьбі з алкогольною залежністю. Вам доведеться докласти зусилля, якщо ви дійсно хочете кинути пити. До того ж перемога дісталася «кров’ю і потом», цінується куди більше якихось легких досягнень.

Позбавтеся від причин залежності

В даному випадку мова йде про усунення як фізичної, так і психічної залежності. Привести організм в нормальний стан можна за допомогою клінічної медицини (очищення шлунково-кишкового тракту, виведення токсинів з організму і т. д.).

Легкий спосіб кинути пити: відгуки про метод Аллена Карра

Впоратися з психологічною залежністю можна і самостійно, дотримуючись наступних порад:

 • навчіться розслаблятися без психотропних речовин;
 • займайтеся спортом;
 • знайдіть улюблене заняття, хобі;
 • усуньте фактори, що провокують вас знову випити алкоголь;
 • постарайтеся повністю організувати весь свій вільний час.

Привчіть себе розслаблятися без алкоголю

Спиртні напої провокують збудження нервових клітин, що призводить до зниження рівня природних «гормонів радості». Тепер, після відмови від алкоголю, вам потрібно знайти нові джерела приємних відчуттів.

Легкий спосіб кинути пити: відгуки про метод Аллена Карра

Фахівці радить наступне:

 • візьміть уроки танців;
 • запишіться в секцію по якому-небудь виду спорту;
 • відвідуйте сеанси масажу, а також робіть самомасаж;
 • частіше приймайте розслаблюючу ванну або душ;
 • проведіть сеанс ароматерапії;
 • заведіть домашнього улюбленця і доглядайте за ним.
 • Це лише малий список занять, якими можна замінити вживання алкоголю. Вони допоможуть відволіктися від думок про випивку, а також різноманітять ваше дозвілля.

  Займіться спортом

  Причина зайнятися спортом у даному випадку криється в тих же ендорфінах. Справа в тому, що під час м’язових скорочень відбувається сильний викид так званих «гормонів задоволення».

  Легкий спосіб кинути пити: відгуки про метод Аллена КарраДо того ж заняття спортом допоможуть підтримувати тіло в оптимальному стані і відчувати себе добре. Зовнішні позитивні зміни підвищать самооцінку і додадуть тим самим впевненості в боротьбі з алкоголізмом.

  Нудьгу геть!

  Як вже було сказано, потрібно постаратися повністю організувати весь свій вільний час. В даному випадку мало короткочасних занять, які відвернуть вас ненадовго.

  Легкий спосіб кинути пити: відгуки про метод Аллена Карра

  Придумайте справа, яка займе велику частину вашого дня. Згадайте, чим ви завжди хотіли займатися. Зараз саме час здійснити ті плани, які принесуть вам задоволення. Можливо, це буде подорож, нова робота або отримання додаткової вищої освіти. Варіантів маса, все залежить від ваших індивідуальних переваг.

  Изолируйтесь від спокус

  Боротьба з алкоголізмом – серйозна і довга робота, тому не варто перевіряти свою силу волі, перебуваючи в безпосередній близькості зі спиртними напоями та людьми, які їх вживають.

  На час відмовтеся від галасливих застіль з друзями і родичами. Швидше за все, на таких заходах буде спиртне. Поки що ви ще вразливі, тому варто повернутися до урочистостей з близькими тільки тоді, коли ви будете впевнені, що алкоголь вам більше не потрібен.

  Позбавте свою оселю від усього, що нагадує про алкогольної залежності:

  • По-перше, в будинку не повинно бути ні самих спиртних напоїв, ні навіть тари з-під них.
  • По-друге, викиньте весь одяг, в якій зазвичай ви вживали алкоголь. Нехай вона більше не нагадує про це часу.
  • По-третє, проведіть генеральне прибирання, зробіть перестановку. Психологи стверджують, що прибирання у своєму будинку упорядковує роботу думок.

  Якщо ви відчуваєте, що не здатні самостійно впоратися з думками про алкоголь, краще звернутися до психолога. Фахівець допоможе вам позбутися від тяги до спиртного з допомогою терапії. Пам’ятайте, що психологічна залежність не менш небезпечна, ніж фізична.

  Більшість людей, що борються з алкоголізмом, шукають легкий спосіб кинути пити. У будь-якому випадку, позбавлення від залежності припускає серйозну і часто трудомістку роботу. Приклавши всі зусилля на боротьбу з алкоголізмом, ви побачите результат, до якого прагнули. Перемогти хворобу реально, що і підтверджує велика кількість відгуків колишніх алкоголіків.

  Моя довідка - Корисні поради