Краплі від алкоголізму: огляд ліків від алкогольної залежності

Лікарські препарати для лікування алкогольної залежності бувають у вигляді таблеток, ампул, гелів і т. д. Але найпопулярніша форма коштів з цієї групи – краплі від алкоголізму.

Питуща людина дуже часто не вважає, що у нього проблеми з алкоголем і відмовляється лікуватися. Єдиний вихід для родичів в цьому випадку – лікування на дому. Ліки у вигляді крапель можна застосовувати, не розповідаючи про це хворому: просто додаючи їх у їжу або напої.

Краплі від алкоголізму: огляд ліків від алкогольної залежності

Але будьте обережні, так як у препаратів є протипоказання і, звичайно, перед початком лікування краще всього проконсультуватися з наркологом.

Види крапель за типом впливу

По своєму впливу краплі від алкоголізму бувають декількох видів. Одні зменшують тягу до алкоголю, а інші формують у питущої людини непереносимість спиртного.

Краплі, що викликають огиду до алкоголю

 • Найчастіше це препарати з рослинними компонентами. До них відноситься Копринол. При прийомі цих крапель хворий починає відчувати огиду до запаху і смаку алкогольних напоїв.

Краплі, зменшують тягу до спиртного

 • До цієї категорії відносяться такі препарати, як: Алкопрост і Алкостоп, а також Пропротен-100 та інші. Впливаючи на нервову систему, вони блокують центр задоволення, і людина перестає відчувати приємні відчуття від прийому алкоголю. Щоб усунути бажання випити, застосовують Алкопост.

Краплі, що викликають непереносимість спиртного

 • Дані препарати застосовують частіше за інших. До цієї групи відносяться, наприклад, краплі Колме. У питущої людини при прийомі цих ліків похмільний синдром проявляється набагато сильніше, а після вживання спиртного він почуває себе дуже погано.

Які бувають краплі проти алкоголізму

Що являють собою краплі від алкоголю? Як правило, це безбарвна рідина, призначена для прийому всередину. Зазвичай дані розчини не мають запаху, що дозволяє застосовувати їх, не повідомляючи про це хворому. Але у деяких препаратів є різкий аромат: про це виробники попереджають в інструкції по застосуванню.

Краплі від алкоголізму: огляд ліків від алкогольної залежності

Засоби для лікування алкоголізму діляться на дві групи. Перша – це ліки, які викликають непереносимість спиртного. До другої відносяться ліки, що знижують тягу до спиртного. Вони надають різний вплив на організм.

 • Хороший ефект дає застосування ліків з першої групи. Люди, які їх приймають, часто зовсім перестають вживати алкоголь. В основному вони застосовуються для лікування пацієнтів з 2 або 3 стадією алкоголізму.
 • Препарати другої групи роблять на організм більш щадне дію, тому їх краще використовувати при антиалкогольної терапії. Їх застосування дає ефект на більш тривалий період, ніж прийом коштів з першої групи. У Росії ліки з цієї групи застосовують не так широко, як на Заході.

Стабільний результат від ліків, що зменшують потяг до спиртного, буде тільки в тому випадку, якщо чоловік сам готовий до того, щоб кинути пити. Це умова – одне з головних у лікуванні алкогольної залежності.

Краплі від алкоголізму: огляд ліків від алкогольної залежності

Опис і склад

Противоалкогольные краплі діляться на хімічні і натуральні. До складу перших входять такі хімічні речовини, як дисульфірам або цианамид, а також їх аналоги. Для виробництва натуральних препаратів використовується рослинна сировина:

 • гриб Копринуса,
 • трави,
 • янтарна кислота і т. п.

Крім рослинних компонентів до їх складу може входити:

 • дистильована вода;
 • вітаміни;
 • мінерали;
 • оцтова кислота;
 • біофлавоноїди;
 • та інші додаткові речовини.

Краплі надають різну дію на організм. При прийомі засобів, що викликають огиду до алкоголю, людини починає сильно нудити і рвати. Крім цього, у нього може боліти голова, а також спостерігається слабкість, запаморочення і т. п. Людина, відчуваючи постійне нездужання, припиняє вживати спиртне.

Слабке місце цих крапель в тому, що як тільки хворий перестане їх приймати, він може знову повернутися до вживання алкоголю. Тому одним з основних факторів успішного лікування є і психологічний настрій пацієнта. Рідні повинні вказувати людині на необхідність повернення до нормального життя без спиртного. А також підтримувати його, щоб не було рецидиву.

Краплі, що зменшують потяг до спиртного, діють більш м’яко. Їх прийом не викликає у хворого дискомфорту. Багато кошти з цієї групи вважаються біологічно активними добавками. Саме тому деякі лікарі рекомендують їх тільки в якості додаткової терапії.

Однак, вони теж досить дієві, так як сприяють поступового відвикання організму від спирту. Ліки, які знижують тягу до алкоголю, мають накопичувальний ефект.

Краплі від алкоголізму: огляд ліків від алкогольної залежності

Приймаючи їх, хворий відчуває зменшення потреби випити, але вважає, що небажання вживати алкоголь – це його самостійне рішення.

Термін придатності

Препарати від алкогольної залежності в основному мають термін придатності протягом 2 років. На всіх упаковках обов’язково вказані дати випуску і кінцевого терміну придатності. Використовувати засіб після закінчення цього терміну не можна.

Краплі від алкоголізму: огляд ліків від алкогольної залежності

Людина, яка має алкогольну залежність, завдає шкоди не тільки собі, але і всім членам родини. Якщо алкоголік заперечує у себе наявність захворювання, впоратися з цією проблемою набагато складніше. Допоможуть в цьому ефективні антиалкогольні краплі. Але варто пам’ятати, що при самостійному призначення прийом препаратів може привести до плачевного результату, аж до летального результату.

Перш ніж почати лікування, спробуйте умовити людини сходити на прийом до лікаря-нарколога. При незгоді хворого на консультацію можна сходити комусь з родичів. Лікар дасть рекомендації, ґрунтуючись на медичних даних з карти пацієнта.

Умови зберігання

Виробники завжди вкладають в упаковку з будь-яким лікарським препаратом інструкцію, в якій детально описано, як зберігати ліки. Неухильне дотримання умов зберігання дозволяє зберегти високу ефективність препарату під час всього терміну придатності.

Вимоги до умов зберігання лікарських засобів з цієї групи:

 • Сухе місце, захищене від прямих сонячних променів.
 • Діти не повинні мати можливості дістати препарат.
 • Температура зберігання 15-25?С.

Скільки коштують краплі

В аптеках антиалкогольні препарати можна придбати за різною вартістю. Наприклад, ціна однієї ампули крапель Колме становить від 1100 рублів до 1300 рублів, вартість упаковки з 4 ампул – 4500 рублів. Ціна на краплі від алкоголізму з назвою Копрнол і Алкопрост починається від 1000 рублів за упаковку.

Принцип дії крапель

Як же діє на хворого прийом крапель? При лікуванні алкогольної залежності застосовується метод аверсивної терапії, дія якого заснована на отриманні хворим неприємних відчуттів від шкідливої звички.

Під час терапії в свідомість пацієнта вкладаються асоціації, які сприймаються мозком як негативні. Після лікування хворий намагається не допустити дій, що викликають негативні наслідки. І робить він це на підсвідомому рівні.

За таким принципом працює дисульфірам:

 • Етиловий спирт, потрапляючи в печінку, переробляється в ацетальдегід, який далі перетворюється в оцтову кислоту.
 • Під впливом ферментів відбувається розпад кислоти на воду і вуглекислий газ, які виводяться з організму. Так відбувається реакція в тілі здорової людини.

Дія дисульфіраму та його аналогів полягає в блокуванні роботи ферменту, який допомагає розщеплювати ацетальдегід. З-за цього не відбувається розпад оцтової кислоти. Вона накопичується в крові і викликає важке отруєння. Хворого починає рвати, у нього спостерігається розлад шлунка і запаморочення.

Повторення симптомів при кожному вживанні спиртного, закладає у свідомості алкоголіка асоціацію, яка пов’язує прийом алкоголю з неприємними наслідками. Постійно страждаючи від поганого самопочуття, людина перестає випивати. При кодуванні, під час якого ампулу з речовиною зашивають в тіло людини, використовується цей метод.

Препарати з більш щадним дією мають рослинну основу. До їх складу також можуть входити мінеральні речовини і вітаміни, дефіцит яких спостерігається у хворого алкоголізмом.

Етанол руйнує речовини, необхідні для життєзабезпечення людини. Саме тому організм людей, страждаючих алкоголізмом, сильно виснажений.

Краплі з рослинними компонентами допомагають організму заповнити потрібні речовини. У людини поліпшується самопочуття, проходить депресивний стан, зменшується потяг до спиртного.

Нещодавно з’явилися ліки, які надають дію на опіоїдні рецептори. Діючі речовини цих препаратів блокують частину мозку, яка відповідає за отримання задоволення при вживанні алкоголю. В результаті такого лікування зникає залежність і знижується рівень стресу.

Краплі від алкоголізму: огляд ліків від алкогольної залежності

Показання до застосування

Прийом протиалкогольних засобів показаний при будь-якій стадії хвороби. Але найкраще вони впливають на початковому етапі розвитку залежності. Перед початком лікування бажано проконсультуватися з лікарем, який не тільки підбере потрібний препарат, але і пропише за якою схемою і в яких дозах його приймати.

Рекомендується використовувати краплі в наступних ситуаціях:

 • для лікування алкогольної залежності;
 • при профілактиці загострення;
 • для полегшення виходу зі стану запою.

Засоби, що знижують тягу до алкоголю, можна використовувати в якості допоміжних, поряд з медикаментозним лікуванням.

Лікарські препарати з рослинними компонентами зазвичай добре поєднуються з ліками з інших категорій.

Протипоказання

Не можна приймати ліки від алкоголізму безконтрольно. Багато препаратів мають протипоказання при наявності у людини тих чи інших захворювань.

Це відноситься не тільки до хімічних лікарських препаратів, але і до натуральним, у складі яких рослинні компоненти. Бездумне використання цих коштів може завдати великої шкоди людині.

Краплі від алкоголізму: огляд ліків від алкогольної залежності

Список захворювань, при наявності яких протипоказані краплі, вказаний в інструкції до кожного препарату. В залежності від компонентів ліків він може змінюватися. Але у ліків від алкоголізму є і загальний перелік хвороб, при яких їх використання заборонено.

Отже, противоалкогольные препарати не можна застосовувати при наявності у людини:

 • бронхіальної астми;
 • туберкульозу: другий і третій стадії;
 • уражень судин головного мозку;
 • цукрового діабету;
 • важких розладів психіки;
 • виразкових захворювань шлунка і кишечника;
 • непереносимості будь-якого з компонентів засобу.

Дозування і спосіб застосування

 • Препарат Копринол випускається в маленьких флаконах. В їжу або пиття треба вилити один флакон. Вживати алкоголь при лікуванні цими краплями не рекомендується. Необхідно також добре харчуватися, вживаючи овочі, фрукти та кисломолочні продукти. Бажані прогулянки на свіжому повітрі і невеликі фізичні навантаження.
 • Краплі Колме додають по 15 крапель в їжу двічі в день, наприклад, вранці та ввечері. Дуже важливо стежити за тим, щоб не було передозування.

Дане ліки безбарвне і несмачне, що зручно при лікуванні хворого без його відома. Це підтверджується і відгуками. Засіб не накопичується в організмі, так як є повністю синтетичним. Ефект від прийому настає протягом 1 години і зберігається до 12 годин. Препарат слід приймати протягом 3 місяців. На цей період вистачає однієї упаковки ліків.

 • Препарат Пропротен-100 треба розводити у воді, в їжу його краще не додавати. Розчиніть 10 крапель в столовій ложці з водою і дайте хворому. Ці краплі добре знімають симптоми похмілля, тому питуща людина їх вип’є з задоволенням. Ліки випускається у флаконі (25 мл) і має слабкий запах і смак спирту.

Зрозуміло бажання рідних змусити близької людини кинути вживати спиртне як можна швидше. Тому більшість людей цікавить, яке ліки найсильніше і в яких дозах його давати хворому, щоб він скоріше вилікувався.

Практикою доведено, що результат та ефективність лікування багато в чому залежать від самостійного бажання людини покінчити із згубною залежністю.

Краплі від алкоголізму: огляд ліків від алкогольної залежності

Більшість залежних від алкоголю людей, які не вважають себе хворими. Тому родичі часто застосовують ліки, не повідомляючи їм про це. Для такого лікування бажано підібрати краплі без запаху і смаку, так як їх можна додавати в їжу непомітно для людини. Дізнатися потрібну дозування можна, прочитавши інструкцію.

Через деякий час після прийому їжі у людини погіршиться самопочуття: так організм реагує на ліки. Краплі треба давати хворому кожен день, припиняти лікування не слід. Інакше людина не припинить вживати спиртне. Курс прийому препарату може становити до 90 днів.

Деякі ліки можна додавати в горілку: так можна спровокувати сильне отруєння. В інструкції дається вказівка на їх сумісність з етанолом.

Огляд засобів

В аптеках представлено багато коштів з антиалкогольным ефектом. Ось назви найбільш популярних з них:

 • Алкобарьер.
 • Алколок.
 • Колме.
 • Копринол.
 • Лавиталь.
 • Пропротен-100.
 • Стопэтил.

Краплі від алкоголізму: огляд ліків від алкогольної залежності

У всіх цих препаратах діючою речовиною є цианамид. Він уповільнює швидкість розщеплення етанолу в печінці. Усього кілька крапель здатне викликати у людини, що п’є, погіршення самопочуття і блювоту.

У порівнянні з препаратами, у складі яких є дисульфірам, дія ціанаміду проявляється швидше. Симптоми з’являються через 45 хвилин після вживання кошти. Крім рясного потовиділення у людини спостерігається:

 • нудота і блювання;
 • приплив крові до обличчя;
 • тяжкість у грудях;
 • розлад зору.

Людина також відчуває панічний страх і підвищену тривожність. Всі ці симптоми тривають не так довго, як при прийомі ліків з дисульфірамом: абстинентний стадія має тривалість 10-12 годин. Позитивним моментом у застосуванні Колме є те, що ризик глибокої непритомності у хворого практично зведений до нуля.

Чим більше людина випив спиртного, тим важче виявляються симптоми. При використанні ліки наявність в крові невеликої кількості етилового спирту викликає у хворого на головні болі і розлад шлунку. Застосування цих крапель при хронічному алкоголізмі сприяє виведенню людини з тривалого запою.

Запаху і смаку препарату немає: при лікуванні без відома хворого це дуже зручно. Краплі в кількості 10-25 штук додають в їжу двічі в день. Тривалість застосування – 3 місяці.

Краплі від алкоголізму: огляд ліків від алкогольної залежності

Вартість упаковки крапель від пияцтва Колме, в яку входить 4 ампули з розчином (кожна по 15 мл) та інструкція, становить близько 4500 рублів. В упаковці знаходиться дозатор з піпеткою. Аптеки продають дане ліки і по одній ампулі, яку можна купити за ціною 1100-1200 рублів.

Передозування

На сьогоднішній день немає опису стану, викликаного передозуванням засобами від алкогольної залежності. Наркологи висувають припущення про те, що при передозуванні можливо загострення тих симптомом, які вказані в інструкції, як побічні дії.

Якщо відбувається виявлення таких симптомів, необхідно провести саме противосимптомное лікування, яке в першу чергу повинно бути спрямоване на відновлення нормальної роботи серця й органів дихання. У більш складному випадку потрібне переливання крові.

Краплі від алкоголізму: огляд ліків від алкогольної залежності

Взаємодія з іншими препаратами

Не можна однозначно сказати про взаємодію препаратів від алкоголізму з іншими ліками. Прийом одних можливий практично з будь-якими лікарськими препаратами, а інші потрібно приймати дуже обережно, враховуючи всі протипоказання.

Краще не приймати краплі Колме одночасно з ліками альдегідної групи, до яких відносяться препарати, які мають у своєму складі паральдегиды або продукти хлорала.

Не слід приймати разом з Колме і препарати з дисульфірамом. Між курсовими прийомами цих ліків повинно пройти не менше 10 днів.

Не варто під час лікування приймати і ліки, здатні підвищити потяг до алкоголю: ізоніазид, фенітоїн і метронідазол.

І, звичайно, не треба приймати ліки на спиртовій основі.

Вибір протиалкогольних крапель

Перед придбанням ліків слід звернутися за лікарською консультацією. Лікар проведе діагностику і порадить ту лікарську форму, яка оптимальна для конкретної клінічної картини. Якщо ви будете давати препарат, не повідомляючи про це п’є людині, обов’язково вивчіть склад і побічні дії ліків.

Є протипоказання. Необхідна консультація фахівця

Моя довідка - Корисні поради