Користь алкоголю для організму людини: дослідження

Всім відомо про шкоду алкоголю, надмірне вживання якого руйнує здоров’я людини і ставить під загрозу його життя взагалі. Проте багато людей, які випивають в обмеженій кількості, вважають, що алкогольні напої можуть бути навіть корисні для організму.

У даній статті мова піде про те, чи корисно пити алкоголь і в яких кількостях можна його вживати, щоб не нашкодити здоров’ю.

Користь алкоголю для організму людини: дослідження

Дослідження

Дослідження на предмет виявлення користі від вживання алкоголю проводяться вже давно. Зараз вченим вдалося довести, що вживання малих доз якісних спиртних напоїв є хорошою профілактикою таких серцево-судинних захворювань, як:

  • ішемічна хвороба серця;
  • серцева недостатність;
  • інсульт;
  • захворювання периферичних артерій.

Також алкоголь корисний тим, що контролює кров’яний тиск. Люди, що вживають невеликі дози алкоголю, менше схильні смерті від порушень тиску.

Користь алкоголю для організму людини проявляється ще в тому, що вживання спиртних напоїв у чому запобігає розвитку жовчнокам’яної хвороби. Це довели вчені з США. Вони стверджують, що щоденне вживання однієї пляшки (0,5 літра) якісного пива сприяє профілактиці даного захворювання. Це відноситься як до чоловіків, так і жінок.

Багато фахівців в області медицини вважають, що вживання алкоголю також корисно тим, що запобігає ризик розвитку цукрового діабету. Принаймні, можливість появи даного захворювання зменшена.

Корисні властивості спиртних напоїв

Вчені також довели, що алкоголь корисний, в тому числі, для головного мозку. Справа в тому, що спиртні напої здатні впливати на розвиток хвороби Альцгеймера, знижуючи ризик її появи.

Користь алкоголю для організму людини: дослідження

Алкоголь, як відомо, корисний не тільки якщо його пити, але і для зовнішнього застосування. Швидше за все, більшості людей відомі способи виготовлення компресів для застосування їх при застуді. Якщо покласти компрес, змочений горілкою, на груди або шию, можна домогтися зниження температури тіла до нормальних показників. Також це допомагає при болях в горлі.

Багато медики дотримуються думки про те, що вино здатне продовжити життя людині. Так, за даними деяких досліджень, помірне споживання невеликої кількості якісного вина запобігає ризик передчасної смерті на 34 %.

Також існує твердження про те, що пиво запобігає появі холестеринових бляшок. Це відбувається за рахунок того, що одна гуртка якісного пінного напою підвищує рівень так званого «хорошого» холестерину і благотворно впливає на роботу серця.

Користь алкоголю для організму людини: дослідження

Традиційна для нашої країни горілка допомагає при зубному болю. Наприклад, якщо вас мучить різкий зубний біль, можна набрати трохи горілки в рот. Рідину потрібно потримати деякий час у ротовій порожнині. Такий спосіб дозволить «заморозити» збуджені нерви, а також продезінфікувати порожнину рота. Горілка не вилікує ваш зуб, але трохи заспокоїть біль до візиту до лікаря.

Кілька століть тому, щоб запобігти розвиток цинги, мореплавці пили ром. Напевно, звідси і пішла легенда про те, що пірати дуже люблять цей напій. Дійсно, ром допомагав морякам, які перебували у плаванні кілька місяців, підвищити рівень вітаміну С в організмі і запобігти жахливі наслідки цинги. Проте в даний час це захворювання майже не зустрічається, тому немає необхідності профілактики цинги за допомогою рома.

Думка фахівця

Як вже було сказано, питання про користь і шкоду алкоголю займаються багато вчених і навіть практикуючі медики. У цьому ключі корисно почути думку конкретного фахівця. Лікар-психотерапевт вищої категорії, кандидат медичних наук А. В. Галущак поділиться своєю думкою про корисні властивості алкоголю, а також про те, яка допустима норма алкоголю.

Користь алкоголю для організму людини: дослідження

Той факт, що алкоголь завдає шкоди здоров’ю, не заперечний. Однак є докази того, що він може приносити користь. Наприклад, якщо вживати алкогольні напої в невеликій кількості, можна знизити ризик розвитку серцево-судинних, онкологічних та інших захворювань. Є думка, що спиртні напої навіть продовжують молодість. Для цього рекомендується пити натуральні сухі червоні вина. Чи це Так?

Коли ми буваємо на виноробних заводах або спілкуємося з дегустаторами або виноробами, вони можуть розповідати про користь цього напою дуже довго, буквально віршами. Дійсно, це так званий сонячний напій, ми знаємо, що в ньому міститься дуже багато вітамінів, мікроелементів, флавинов. Навіть з насіння винограду люди навчилися отримувати дуже багато корисних біологічно активних речовин. Саме тому, як харчові добавки в деяких дозах вони застосовуються в народній медицині. Таким чином, ми можемо говорити про те, що невелика кількість вина допомагає в якості профілактики і навіть лікує вже наявні захворювання. Якісні вина надають заспокійливу, релаксуючу дію, благотворно впливає на психіку при різних стресах. В даному випадку мова йде саме про невеликих дозах, коли людина не отримує сп’яніння.

Є таке поняття, як псевдокультуральные традиції. Цей термін вживають у ситуаціях, коли прикриваючись традиціями, звичаями господарі намагаються напоїти гостей так, що після таких застіль чоловік себе погано почуває. Те ж саме стосується такого обряду, як «випити на коня». Зазвичай подібні ситуації можуть повторитися не один раз, а господарі наливають гостю наостанок ще і ще. Ось таке дике ставлення людей до алкоголю перетворилося в певні традиції.

Я хотів цим сказати, що поширена думка про корисність алкоголю для деяких стає просто приводів напиватися до жахливих станів, люди виправдовуються цим. Однак тільки помірне вживання спиртних напоїв не зашкодить здоров’ю. Людина повинна навчитися себе контролювати.

Деякі фахівці вважають, що 30-50 мл хорошого коньяку допоможе підвищити тиск, привівши його тим самим в норму. Навіть при головних болях деякі люди радять випити 50 грамів коньяку. Чи виправдано це?

Такий спосіб може зняти спазм судин. Прийом якісного коньяку в невеликій дозі (25-30 мл) допомагає не тільки зняти спазм, але і прибрати напругу судин, а це відбувається при гіпертонічному кризі, напрузі, стресах. Дійсно, коли знімається спазм, тиск приходить в норму, а судини розширюються, людина відчуває себе набагато краще. В цей час немає сп’яніння, людина зберігає контроль над собою, якщо він дійсно бере малу дозу коньяку.

Такі методи лікування пропонують, як правило, фахівці «старої закалки», які були практикуючими лікарями досить давно. В даний час сучасні лікарі рекомендують настоянки всіляких лікарських трав, які відпускаються в аптеці у формі крапель. У сучасній фармакології це настоянка глоду, півонії. Також сюди відносяться валеріана, корвалол в краплях, в яких лікарські трави і біологічно активні речовини знаходяться саме в заспиртованном вигляді, тобто це форма зберігання і приготування даних ліків. Якщо повертатися до розмови про культуру пити і псевдотрадициях, варто згадати про те, що роблять алкоголіки. Вони купують такі лікарські препарати, випивають їх і ходять потім, пахнуть трояндами і півоніями – для них це нормально. Я хочу сказати, що людині без культури пиття можна все, що завгодно, перетворити у пияцтво.

Чи взагалі існує безпечна доза алкоголю? Наприклад, Всесвітня Організація охорони Здоров’я (ВООЗ) розробила певні норми вживання алкоголю для чоловіків і жінок. Причому це норми і пива, горілки і вина.

Така доза дійсно існує. Це, так би мовити, доза алкоголю, яка не викликає вторинний тяги до спиртного, тобто не провокує сп’яніння. З’являється тільки легке відчуття спокою, розслаблення. Уявімо, що людина перебуває в стресовій ситуації і хоче трохи розслабитися і відпочити. У даних обставинах дозволяється випити алкоголь в малих дозах. Проте варто зауважити, що це допустимо тільки тоді, коли даний процес не перетворюється в звичку. Якщо чоловік в один і той же час вживає алкоголь вранці, вдень або ввечері, то це вже залежність, від якої слід позбавлятися. Причому залежність в даному випадку психологічна, тому що людині цього не вистачає, йому просто необхідно випити. З цієї причини, щоб уникнути звикання, вживати алкоголь навіть у малих дозах потрібно далеко не кожен день. Якщо ви помітили у себе перші ознаки залежності, то кращим рішенням для вас стане відмова навіть від малих доз спиртного взагалі.

Дозволена доза алкоголю

Зупинимося докладніше на допустимих дозах. Всесвітня Організація охорони Здоров’я (ВООЗ) схвалює вживання наступних доз алкоголю в день:

  • Горілка: чоловікам – 75 мл, жінкам – 50 мл;
  • Пиво: чоловікам – 750 мл, жінкам – 500 мл

Користь алкоголю для організму людини: дослідження

Таким чином, це та кількість алкоголю, яка вважається дозволеним, але тільки в тому випадку, якщо випивати не кожен день. Пам’ятайте, що є елементи психічної залежності. Вона проявляється у відчутті очікування того моменту, коли хочеться випити. Людині як ніби чогось не вистачає без цієї дози. Бажання випити – це вже прояв тяги, чого допускати не можна ні в якому разі.

Висновок

Отже, алкоголь дійсно має свої корисні властивості. Однак він буде справді корисний тільки в тому випадку, якщо приймати його нечасто і в помірних кількостях. Не дозвольте перетворитися цього процесу в звичку, адже це вже тягне за собою розвиток алкоголізму.

Надмірне вживання алкоголю шкодить вашому здоров’ю!

Моя довідка - Корисні поради