Кодування за методом Довженка: опис, відгуки, наслідки

Метод кодування Довженка заснований на застосуванні спеціальних психотерапевтичних прийомів і практик без використання хімічних препаратів і насильницьких процедур. Автор методики — Олександр Романович Довженко — лікар-нарколог, який і ввів поняття «кодування».

Завдяки ефективності цього методу він отримав світову популярність. В процесі лікування людини, залежної від алкоголю, занурюють в неглибокий гіпноз. Пацієнт у цей час не спить, перебуває з відкритими очима. З допомогою спеціальних прийомів йому вселяють цінність здорового способу життя і шкоду від алкоголю.

Метод Довженка побудований на усвідомленні пацієнтом того, що тяга до спиртного руйнує його життя. Крім того, ця методика може позбавити від іншої згубної залежності — куріння.

Кодування за методом Довженка: опис, відгуки, наслідки

Переваги методу

Метод Довженка від алкоголізму випробуваний мільйонами хворих по всьому світу. Пацієнти відзначають ослабілу тягу до алкоголю, позбавлення від залежності. Серед основних переваг можна вказати наступні:

 • Лікування проводиться без використання медикаментів, які можуть нашкодити здоров’ю або викликати залежність.
 • Всі маніпуляції виконують без примусу. Хворий повністю усвідомлює все, що з ним відбувається. Метод Довженка вважається найбільш безпечним і гуманним за умови, що все відбувається за бажанням пацієнта.
 • Кодування підходить всім страждають від алкогольної залежності, не завдає шкоди психіці і нервовій системі.
 • Метод формує свідоме неприйняття алкогольних напоїв. При цьому людина просто не хоче вживати спиртне, не побоюючись побічних ефектів, як, наприклад, під час медикаментозного кодування, коли після будь-якої дози спиртного відкривається блювання, різко погіршується самопочуття. Пацієнти, що пройшли лікування, можуть брати участь у спільних застіллях, просто не відчуваючи бажання випити.
 • Лікування проводять анонімно, без постановки на облік в наркологічному центрі. За вимогою пацієнта йому видають довідку про те, що лікування завершено.
 • Процедура кодування не займає багато часу. Не рахуючи підготовки, ефект досягається за 3-4 сеансу, тоді як інші психотерапевтичні методи вимагають набагато більше часу.
 • Вартість лікування відносно невисока.
 • Кодування може поєднуватися з іншими методами.
 • Підготовка до кодування

  Кодування за методом Довженка підходить всім групам пацієнтів, однак воно вимагає деякої підготовки.

  Кодування за методом Довженка: опис, відгуки, наслідки

  По-перше, пацієнт повинен сам дати згоду на лікування. Тобто його потрібно переконати в необхідності позбавлення від залежності. Примушення до проходження процедури не дасть позитивного результату. Більш того, це може посилити тягу до алкоголю. Хворий повинен розуміти, для чого він проходить лікування, виконувати всі рекомендації, усвідомлювати, що все це потрібно йому самому. При цьому ні стадія, ні стан ремісії або загострення захворювання не мають значення для початку лікування.

  По-друге, за 1-2 тижні до початку процедури потрібно повністю відмовитися від спиртовмісної продукції, включаючи лікарські препарати. Якщо ця умова неможливо виконати в домашніх умовах, пацієнта поміщають у стаціонар, де він перебуває під наглядом фахівців.

  Суть методу Довженка

  Спеціаліст лікує від алкоголізму за допомогою м’якого гіпнозу. Під час його проведення хворого налаштовують на здоровий спосіб життя, вселяють байдужість до міцних напоїв на тривалий термін. Відразу після сеансу пацієнти відзначають зниження бажання випити, а через деякий час — зникнення тяги до спиртного.

  Кодування за методом Довженка: опис, відгуки, наслідки

  Наркологи не використовують психотропні препарати, вони впливають на свідомість з допомогою слова. Вимовляючи чіткі і зрозумілі установки, впливаючи емоційно і яскраво на свідомість пацієнта, лікарі нагадують про руйнівну дію алкоголю, переконують у необхідності відмовитися від нього свідомо, не вселяючи установок відрази до спиртного.

  Тобто хворого не захочеться більше відчувати стан сп’яніння не під страхом жахливої самопочуття після, а тільки завдяки власним бажанням.

  На останньому етапі сеансу фахівець розповідає, які наслідки очікують пацієнта, якщо він не зможе утриматися від вживання алкоголю в період кодування. Ні в якому разі не можна перевіряти ефективність терапії, порушуючи уваги навіяний заборона свідомо. Це може серйозно позначитися на здоров’ї.

  Деякі пацієнти або їх родичі нехтують зверненням до фахівців і вдаються до сеансів гіпнозу по мережі Інтернет, орієнтуючись на відгуки. Потрібно пам’ятати, що слова, використовувані на сеансі, підбираються індивідуально. Метод впливу на свідомість може бути використаний тільки фахівцем, тому в домашніх умовах проводити його суворо заборонено. Гіпнотичний стан може травмувати психіку, спровокувати різні захворювання, у тому числі і шизофренію.

  Протипоказання і терміни кодування

  Незважаючи на те, що метод кодування Довженка підходить практично всім пацієнтам, у нього є ряд протипоказань.

  Кодування за методом Довженка: опис, відгуки, наслідки

  Деякі захворювання і стани людини не сумісні з гіпнотичним впливом такого характеру і роблять лікування неефективним.

  • психічні відхилення, шизофренія, порушення свідомості;
  • марення, галюцинації;
  • стан алкогольного сп’яніння, абстинентний синдром;
  • реабілітаційний період після інсульту та інфаркту;
  • гострі інфекційні захворювання;
  • онкологічні захворювання.

  Термін кодування за Довженко може бути обраний лікарем або пацієнтом. Зазвичай він становить 1 рік і більше, іноді установка дається 3-5 років або довічно. Найчастіше по закінченню року — двох людина перестає думати про спиртне і утримується і після закінчення встановленого терміну.

  Бувають ситуації, коли хворому потрібна повторна кодування.

  Як лікувати за методом Довженка: етапи

  Лікування за методом Довженка проводиться в три етапи.

 • Первинна консультація. На цьому етапі нарколог спілкується з пацієнтом, працює з його проблемою. Важливо зрозуміти цілі та мотиви хворого і визначити, від нього самого виходить бажання вилікуватися від залежності. Так визначається готовність до процедури.
 • Пацієнту докладно розповідають про принципи кодування, показання і протипоказання, а також дії, які будуть сприяти підвищенню ефективності і, навпаки, знижують її. Обов’язково попереджають про можливі наслідки в разі порушення установок.

 • Психологічне обстеження. Нарколог з’ясовує психологічне здоров’я пацієнта, його загальний емоційний стан, щоб підібрати прийоми впливу на свідомість.
 • Безпосередньо сеанс психотерапії. В процесі лікар-нарколог нейтралізує руйнування психіки, які виникли в результаті регулярного вживання алкоголю і вселяє установку на тверезий спосіб життя.
 • Кодування за методом Довженка: опис, відгуки, наслідки

  На етапі підготовки пацієнт відвідує 3-4 заняття тривалістю 1-1.5 години. За цей час пацієнт налаштовується на одужання, зміцнюється впевненість у свої сили, бажання закодуватися і довіру до методу. У цьому основа досягнення результату кодування за методом Довженка.

  Після тривалого підготовчого етапу лікар впливає на свідомість пацієнта за допомогою м’якого гіпнозу, при цьому пацієнт не спить. На завершальній стадії фахівці закріплюють ефект введення хворого в стан стресу. Так легше впливати на психіку. У цей момент йде навіювання про цінності здорового способу життя і шкоду алкоголю на вказаний раніше строк.

  Після виведення з гіпнозу нарколог знову розповідає про наслідки порушення навіяних установок, можливі ускладнення та побічні ефекти. Також даються рекомендації щодо запобігання неусвідомленого вживання засобів, що містять спирт. Пацієнту видається документ, який підтверджує пройдене лікування.

  Далі пацієнт продовжує жити своїм життям, але вже без алкоголю. Важливо на цьому етапі відмовитися від будь-яких спиртних напоїв, включаючи лікарські настоянки і краплі з додаванням спирту.

  Ефективність лікування залежить від того, наскільки суворо хворий буде дотримуватися приписи лікаря.

  Перший час бажано уникати провокуючих факторів: застіль, відвідування свят, спілкування з людьми, вітають такий вид дозвілля, як розпивання спиртних напоїв. У разі порушення заборони потрібно негайно зв’язатися з фахівцем, який проводив кодування.

  Ціна: скільки коштує закодуватися

  Вартість лікування за методом Довженка варіюється від 12 000 (груповий варіант) до 35 000 рублів (індивідуальний). Дешевше 12 000 кодування за Довженка коштувати не може. Якщо ж ви зіткнулися з рекламою кодування за 4-5 тисяч, потрібно розуміти, що це застосування хімічного препарату, який погіршує самопочуття людини після прийняття алкоголю, викликаючи блювоту, лихоманку і т. д. Звертайтеся за допомогою до професіоналів.

  Є протипоказання, необхідно проконсультуватися з фахівцем.

  Моя довідка - Корисні поради