Кодування від алкоголізму: що це таке і як відбувається

Існує така категорія людей, для якої кодування від алкоголізму є необхідним заходом, без виконання якого немає можливості повернутися до нормального життя.

Кодування від алкоголізму: що це таке і як відбувається

На сьогодні всі згодні з тим фактом, що алкоголізм є серйозною хворобою, при якій самостійне лікування практично неможливо. Однак можливо закодуватися від алкоголю і, тим самим, зупинити хворобу на самому початку, не давши їй розвитися.

Головна умова такого способу терапії — це абсолютний відмова пацієнта від вживання алкоголю.

Дана умова викликано тим, що людина, яка отримала статус «алкоголік», не в змозі слідувати нормі в прийомі спиртного, він пет до тих пір, поки не втратить свідомість. Таке невміння контролювати кількість випитого алкоголю може призвести до загибелі.

В даному випадку людині потрібно діяти рішуче і для порятунку свого життя повністю відмовитися від спиртного. Алкоголіків, свідомо обирають кодування від алкозалежності та приймають всі умови такого способу лікування, називають «непитущі» або «трезвеющими».

Кодування від алкоголізму: що це таке і як відбувається

Способи сучасної наркології дають можливість досить результативно боротися з численними патологіями, набутими внаслідок вживання різних небезпечних речовин, зокрема — спиртових рідин. І, як це ні дивно, всі фахівці даної галузі згодні з тим, що кодування від алкоголю є самим ефективним методом лікування алкоголізму.

Хтось може сказати, що досить скористатися якимись народними методами, так як це нешкідливо і практично безкоштовно. Але це в корені неправильна думка. Не варто вірити подібного роду обіцянкам народних цілителів, адже якщо б це було правдою, то, швидше за все, наші співвітчизники повсюдно славилися б цнотливістю і тверезим розумом. Однак життєвий досвід говорить про зворотне.

Що ж таке кодування від алкоголізму, і як воно здійснюється?

Кодування від алкозалежності – це метод психотерапевтичного впливу на пацієнта з метою позбавлення його від неконтрольованої тяги до алкогольних напоїв. Як відомо, кодування від алкоголю найкраще діє на людей, які легко піддаються гіпнозу.

Кодування від алкоголізму: що це таке і як відбувається

У момент проведення процедури фахівець спостерігає за пацієнтом і за процесом стимуляції у нього негативного сприйняття по відношенню до употребляемому етанолу. Примітно, що цілком достатньо пройти всього одну процедуру.

Хоча є одне «але» — перед сеансом пацієнту потрібно протриматися без алкоголю як мінімум 15-20 днів.

Основний зміст кодування від алкоголю полягає в тому, щоб після сеансу хворий не відчував задоволення від випитого спиртного, а почуття відрази. Коли людина нарешті усвідомлює цю реакцію, його організм починає сам боротися з набутою згубною звичкою.

Фахівці рекомендують проходити процедуру кодування від алкоголізму в умовах стаціонару, оскільки в цей період часу пацієнту забороняється будь-яким чином стикатися зі спиртним. А, як відомо, в спеціалізованих клініках як раз і забезпечується виконання необхідних умов для благополучного кодування від алкозалежності.

Кодування від алкоголізму: що це таке і як відбувається

Методи кодування

Очевидно, що кодування від алкозалежності може допомогти хворому почати життя наново. І це, безумовно, і є найбільша перевага даного методу лікування алкоголізму, так як, вийшовши за межі лікарні, не можна буде вжити навіть 50 гр. алкогольного напою без наслідків.

Навіть таку кількість спиртного може викликати сильне отруєння алкоголем. Дана дія триває довго і досить результативно. Який метод доцільніше, краще з’ясувати у кваліфікованого лікаря, який і підбере найбільш підходящий в конкретному випадку спосіб лікування.

Потрібно бути готовим до того, що на кодування від алкозалежності необхідно витратити певну кількість часу. Це і є головним недоліком даної процедури.

Кодування від алкоголізму: що це таке і як відбувається

На сьогоднішній день є досить багато різних способів «зашиться» від алкоголізму. Немає сенсу перераховувати їх всі, достатньо лише зрозуміти принцип їх дії. Виходячи з цього, можна привести приблизну класифікацію, яка дає можливість оцінити здатність надання реальної допомоги в кожному конкретному випадку:

 • Медикаментозне кодування і позбавлення від алкоголізму — передбачає вживання медикаментів, що сприяють або абсолютної непереносимості алкоголю, або зникнення «приємних» відчуттів на його вживання. Зазвичай є можливість вибору однієї з трьох альтернатив:
  • прийом медикаментів у вигляді таблеток;
  • введення алкогольних інгібіторів допомогою уколів;
  • підшивка алкоблокаторов.
 • Психотерапевтичний вплив. Очевидно, що такий спосіб кодування від алкоголю полягає у використанні методів, що впливають на психіку та сприйняття пацієнта. До таких методів можна віднести:
  • кодування за методом Довженка,
  • психотерапевтичний вплив за методом Рожнова,
  • авторський підхід Малкіна та інші авторські методики.
 • Потрібно чітко усвідомлювати, що з хворим повинен працювати компетентний, кваліфікований лікар, а не той, хто просто проведе відведений на процедуру час в кабінеті з пацієнтом і в кінці сеансу скаже, що він закодував.

 • Гіпноз (гіпнотерапія). На сьогоднішній день є безліч способів, за допомогою яких можна закодувати людини від алкоголізму за допомогою гіпнозу (індивідуального чи групового). Також існують і авторські методи. Як правило, всі вони тримаються в секреті, але можна виділити два основних види:
  • директивний,
  • прихований.
 • Апаратне кодування від алкоголізму. У даному випадку застосовуються фізіотерапевтичні методи:
  • судорожне і электроимпульсное лікування;
  • гипертермическое вплив;
  • використання лазера.
 • Медикаментозна кодування

  Серед інших методів перевага завжди віддається медикаментозного кодування від алкоголізму, незважаючи на його досить високу вартість. А все тому, що цей метод кодування від алкозалежності є найдієвішим і доступний майже в усіх наркологічних центрах та лікарнях.

  Кодування від алкоголізму: що це таке і як відбувається

  Основна умова – наявність бажання самого хворого і його родичів швидше вирішити дану проблему. Лише тоді можна сподіватися на абсолютний успіх.

  Часто вводяться спеціальні алкогольні блокатори. Вони мають дуже швидкою дією, однак на тривалість цієї дії впливають три чинники:

  • метод введення та форма ін’єкції;
  • індивідуальні особливості організму;
  • дозування блокатора.

  Можливість застосування щодо лікування на будь-якій стадії і при будь-якій формі прояву алкозалежності. Основними плюсами медикаментозного кодування є:

 • Можливість надання допомоги при значному передозуванні алкоголем, отруєння і делірію (білій гарячці).
 • Забезпечення профілактичної дії і відсутності рецидивів.
 • Можливість вибору форм і доз медикаментів для введення.
 • Доступність необхідних для процедури препаратів в аптеках.
 • Види препаратів

  Існують дві групи препаратів, необхідних для кодування від алкоголізму:

 • Інгібітори (конкуренти) опіоїдних рецепторів мозку голови. Працюють за принципом безпосереднього впливу на рецепторні структури, що сприяє захисту від дратівної алкогольного впливу.
 • Суть полягає в тому, що опіоїдні рецептори, відповідальні за виникнення стану ейфорії від алкоголю, можуть виділяти специфічні речовини тоді, коли вони знаходяться у вільному стані. Саме в цей момент психотропні речовини надають дратівливий вплив. Якщо цей ефект заблокувати, то інтерес до вживання алкоголю знизиться і людина більше не буде бачити сенсу продовжувати його пити.

  Лідерами в даній групі антиблокаторов виступають медикаменти, які випускаються на основі Налтрексону. Їх виробництво налагоджене у вигляді уколів та ін’єкцій, розчинів і таблеток, а також, у формі пролонгованих капсул, застосовуваних для підшкірного імплантування.

  Кодування від алкоголізму: що це таке і як відбувається

 • Токсико-терапевтичні препарати. До їх типовим представникам відносяться Дисульфірам і всі інші препарати, що мають аналогічний склад і дію. Отже, доцільно звернути увагу на те, що ця група ліків надає токсичну дію, схожу на передозування спиртним.
 • Всі негативні симптоми, багатьом знайомі внаслідок звичайного перепою напередодні, наступають через блокування ферментних систем, що відповідають за здатність організму знешкоджувати токсичні продукти, отримані в результаті метаболічного процесу розпаду етанолу. У разі накопичення даних токсинів може виникнути сильна інтоксикація. Проте, якщо хворий більше не вживає спиртне, то і неприємним симптомам нізвідки взятися.

  Але, якщо пацієнт дозволить собі навіть незначна кількість алкоголю, тут же стануть активними механізми токсичної атаки, начисто відбиває бажання повторити вживання спиртного пасивного алкоголіку. Причому, більше пацієнти пробували випити алкоголю на тлі таких лікарських засобів, тим інтенсивніше проявлялася інтоксикація. Цей факт сприяв формуванню страху перед повторною спробою і, таким чином, хворі з власної ініціативи відмовлялися від спиртного.

  Введення даних медикаментів проводиться виходячи із індивідуальних особливостей організму, а також тяжкості і виду алкогольної залежності.

  Так, при гострих формах алкоголізму використовуються таблетки Налтрексону, покликані підтримувати потрібну кількість препарату в крові хворого. В момент настання ремісії для підтримки протирецидивного ефекту вводяться внутрішньом’язові ін’єкції, або підшкірно підшиваються пролонговані капсули (або з гелеподобным компонентом, який повільно вивільняє стабільну дозу медикаменту).
  Варто відзначити, що вартість медикаментозного кодування досить висока і, таким чином, її можуть дозволити собі далеко не всі хворі. Більше того, потрібно усвідомлено вибирати такий метод терапії, адже недотримання лікувального режиму може викликати досить сильну інтоксикацію організму.

  Кодування лазером

  Від алкоголізму можна кодуватися за допомогою лазера. Це зовсім не означає, що при цьому пропалюється дірка в мозку. Під час такої процедури фахівці застосовують спеціальні лазерні промені, що впливають на рефлексогенні області головного мозку, які відповідальні за патологічну тягу до алкоголю.

  Кодування від алкоголізму: що це таке і як відбувається

  Варто відзначити, що під час сеансу деяка інформація, яка є у них втрачається. Таким чином, виходить, що дані ділянки головного мозку стають вільними від будь-яких інших потреб і залежностей, потрібних для зовнішнього стимулу нормальної людської функціональності.

  Наркологи вважають, що лазерне кодування від алкоголізму абсолютно ефективно лише в тому випадку, якщо ще не настала фізична залежність від алкоголю. Нижче наведені основні переваги лазерного кодування від алкозалежності:

 • Відсутність необхідності в постійній терапії, так як дане лікування — курсове.
 • Абсолютна нешкідливість і безпека.
 • Відсутність побічних дій.
 • Відносна дешевизна.
 • Висока результативність при 1-2 стадії алкозалежності.
 • До основних недоліків можна віднести наступні аспекти:

 • Неефективність терапії на третій стадії алкоголізму;
 • Необхідність проходження терапевтичного курсу в стаціонарних умовах великих медичних центрів. Це спричинено високою вартістю обладнання, яке можуть собі дозволити далеко не всі наркологічні установи.
 • Тривалість терапії та кількість сеансів визначається лікарем в індивідуальному порядку. Як правило, достатньо 2-3 процедур, щоб у пацієнта повністю пропала тяга до спиртного.

  Кодування за допомогою електричного струму

  Цей спосіб забезпечує вироблення в мозку хворого негативного сприйняття спиртного. Після цього сеансу організм негативно реагує на алкоголь, у поодиноких випадках можуть з’явитися навіть судомні напади.

  Кодування від алкоголізму: що це таке і як відбувається

  Страх перед повторним появою такого хворобливого стану призводить до того, що організм починає відчувати негативну реакцію на цю звичку.

  За рахунок чого це досягається? Слабкі імпульсні струми проводяться в чутливі зони кори головного мозку. За рахунок струмових ударів нейронні рецептори стають активними, утворюється безліч біологічно активних компонентів, що сприяють позбавленню від алкозалежності. Підсвідомо виникає відчуття байдужості по відношенню до спиртного.

  Алкозависимый перестає відчувати задоволення від стану сп’яніння, у нього пропадає бажання напиватися.

  Є й альтернативний підхід обґрунтування даного методу терапії – электросудорожное лікування. Головною роботою мозку є забезпечення вищої нервової діяльності.

  Якщо в цієї роботі виникає збій, то зникає синхронізація нервової і гуморальної регуляції, з-за чого з’являються проблеми в роботі органів і систем життєдіяльності. Даний збій може бути наслідком вживання спиртних напоїв, наркотичних та інших хімічно активних речовин (здатність призводити до такого роду залежності є заміщенням механізму роботи нервової і гуморальної регуляції). У ході досліджень вдалося з’ясувати, що цей збій можна виправити за допомогою впливу електричного струму.

  Метод інтракраніальних транслокації

  Кодування від алкоголізму за допомогою інтракраніальних транслокації здійснюється на термін від 1 року до 5 років. Кодуватися цим методом можливо багато разів без шкоди для здоров’я. Основною умовою, що забезпечує відсутність побічних дій, є повна відмова від вживання спиртних напоїв.

  Недотримання цієї умови дуже небезпечно. Вживання навіть невеликої дози алкоголю здатне призвести до непередбачуваних змін активності життєво важливих центрів мозку, а саме:

  • з боку дихального центру — до зупинки дихання;
  • з боку рухового центру – до судом;
  • з боку серцево-судинного центру– до змін у ритмі серця.

  Кодування від алкоголізму: що це таке і як відбувається

  Наслідки від відновлення вживання спиртного можуть з’явитися не відразу, а мати запізнілий ефект, тобто виявитися через деякий інтервал часу. Ефект від кодування цим методом можливо скасувати шляхом проведення процедури, що сприяє активізації нервових центрів, які зазнали впливу.

  Кодування під гіпнозом і психологічним методом

  Під гіпнозом розуміється такий стан організму, при якому свідомість людини знаходиться десь між сном і реальним неспанням. Іншими словами, мозкова активність процесів электромагнитики зводиться до мінімуму, але інформація, одержувана ззовні, засвоюється. Відмінною рисою гіпнозу є те, що в нього можливо ввести людину без його відома, наприклад, коли він спить.

  Кодування від алкоголізму: що це таке і як відбувається

  Хороший гіпнотизер, знаючи про ці властивості головного мозку, здатний до такої міри ввести веденого людини в розслаблений стан, що все, що буде сказано під час гіпнозу, буде усвідомлюватися як установка до певної дії.

  А безпосередня активність мозкових клітин поза гіпнотичного впливу буде спрямована лише на здійснення вкладених у свідомість функцій.

  Якщо говорити про психотерапевтичному кодуванні, то це досить складний процес, під час якого пацієнта програмують на огиду до будь-якого роду алкоголю. Причому не на все життя, а на певний строк, який обирає сам хворий. Як правило, бажаний ефект досягається вже після першого сеансу. Такий спосіб однаково застосовується як чоловікам, так і жінкам.

  Висновки

  Розглянувши всі вищеописані способи кодування від алкоголізму, стає очевидним той факт, що безкоштовного серед них немає і сподіватися на «авось» точно не можна. Будь-яка результативна терапія припускає вкладення сил і грошей. Якщо є бажання позбутися від пристрасті до алкоголю, то обов’язково потрібно звертатися за допомогою до фахівців для вибору оптимального методу лікування.

  Є протипоказання, необхідно проконсультуватися з фахівцем.

  Відгуки про кодування

  Такий термін, як «кодування», вже добре знайомий в сучасному світі, так як тісно пов’язаний з алкоголізмом, який на сьогодні є серйозною проблемою. Саме поняття «кодування» було введено в практику ще у 80-их роках відомим лікарем-наркологом А. Р. Довженка.

  Нижче представлені відгуки людей, які на собі випробували даний метод лікування алкозалежності:

  Дмитро (38 років), зварювальник. Я почав зловживати спиртним ще під час навчання в училищі. Якимось чином його закінчив і став працювати зварювальником. У 23 роки одружився, пив часто, навіть на роботу міг приходити п’яний. Дружина терпіла, просила зав’язати. Я обіцяв їй, що кину пити, але не зміг виконати обіцянку. Зрештою звільнили з роботи, після чого дружина, (спасибі їй за це), що вмовила мене закодуватися. Ми разом сходили до нарколога, який розповів мені про всі плюси і мінуси кодування. Я зважився закодуватися на рік. На даний момент пройшло вже більше, ніж півроку, як я не п’ю і, що найцікавіше, не хочу пити. Вийшов на роботу, вдома теж все стало добре. Коротше кажучи, кодування мені дуже допомогло. Подивимося, що буде далі, але поки все відмінно.
  Іван (51 рік), інженер. З-за мого постійного пияцтва від мене пішла дружина. Тоді я вирішив закодуватися. Нарколог порекомендував відразу на три роки. Я погодився. Три роки вже не п’ю, але дружина поки так і не повернулася. Каже, що не вірить вже мені. Є страх зірватися, тому планую сходити і закодуватися ще на три роки. Сподіваюся, що тоді дружина все-таки повернеться. Не хочеться в старості одному жити, а хочеться спілкуватися з донькою та онуками.
  Альона (35 років), кухар. Моя мама померла від п’янки, на той момент мені було 16 років. Після закінчення школи вивчилася на кухаря і пішла працювати. Але почались гулянки, пиво, потім горілка. Потім народилася донька, довелося залишити її в пологовому будинку. Було не до неї, так як пила сильно, навіть йшла в запої. Кодування від алкоголю виявилося для мене справжнім порятунком від неминучої смерті. На даний момент не п’ю вже більше 8 років, і донька зі мною вже 4 роки живе. Мені пощастило, що її не встигли віддати у прийомну сім’ю.
  Андрій (27 років), безробітний. Навіть говорити не хочеться про це кодування! Тільки гроші даремно витратив! Пару раз кодувався, ну, начебто, спочатку немає бажання пити, але через 10 днів ефект йде! До того ж друзі завжди сміються наді мною і пропонують випити. Після першої кодування я протримався два тижні, а після другої ще менше. І нічого страшного! Не помер. Дурниця все це! Не вірте у все це!
  Олег Іванович (49 років), лікар. Хотілося б залишити відгук про кодування від алкозалежності за методом Довженка. Цей спосіб ґрунтується на гіпнозі. Спочатку, в часи роботи самого Довженка, сеанси були груповими, але зараз стало можливо кодуватися за цією методикою індивідуально. Хтось за власним бажанням хоче продовжити термін кодування, а хтось, навпаки, не хоче продовжувати процес лікування. Однак з-за того, що процес відбувається на підсвідомому рівні, його передчасне закінчення здатне спровокувати негативні наслідки: інсульт, інфаркт або інші серйозні патології. Таким чином, щоб кодуватися даними способом, потрібно дійсно хотіти вилікуватися і почати нове життя без алкоголю.

  Моя довідка - Корисні поради