Калорійність алкоголю: який низькокалорійний напій

Алкогольні напої мають харчовою цінністю. Це факт, але, на жаль, про нього далеко не всі знають. Вживання спиртного призводить до набору маси тіла – у складі будь-якого алкогольного напою міститься цукор, патока, зернові культури, різні трави, різні добавки, мед та інші компоненти. Вони-то і впливають на ступінь калорійності алкоголю.

Калорійність алкоголю: який низькокалорійний напій

Найменше сторонніх інгредієнтів міститься в горілці, але, тим не менш, вона є досить висококалорійним продуктом. І їжа має харчову цінність – отже, будь-яка закуска додає організму певну кількість калорій.

Однак, калорії, які містяться в алкоголі, мають істотну відмінність від тих, що містяться в їжі – вони здатні швидко засвоюватися і швидко спалюватися.

Саме від алкогольних калорій організм позбавляється в першу чергу після рясних застіль. І тільки потім починає витрачати харчові. А вони до цього часу вже перетворюються на жирові відкладення.

Так чому ж від алкоголю, який не має ніякої енергетичної цінністю, все ж можна набрати зайві кілограми? У цьому випадку величезну роль грає:

 • Фортеця алкоголю – чим більше в ньому градусів, тим він калорійніше.
 • Наявність у складі напою цукру і дріжджів, що чинять безпосередній вплив на збільшення енергетичної цінності.
 • Апетит людини, який має властивість підвищуватися при вживанні спиртного.
 • Міститься в спирті етанол, що блокує процес жиросжигания і стимулюючий процес жиронакопления.

Калорійність алкоголю: який низькокалорійний напій

Поява алкоголю: коротка історична довідка

Легенда свідчить, що поява першого алкогольного напою було випадковим. 5 000 років тому, після збору винограду, сталося непередбачене – сік, вичавлений з ягід, заграє на сонці. Люди результат оцінили і почали ставити кулінарні експерименти – прискорювали процедуру бродіння ягід, додаючи в них мед і дріжджі. Напої виходили досить міцними – 100С і більше.

Перші згадки про горілку відносяться до 860 році нашої ери. Виробники назвали її «Аль Кеголь», що означає «одурманюючий». Способи отримання та виготовлення спиртних напоїв у всіх народів були різними.

Головне, ні в одній культурі алкоголь не використовували для колективної випивки. Він був атрибутом релігійних обрядів, складовою частиною лікарських засобів, застосовувався як знезаражуючого речовини.

Калорійність алкоголю: який низькокалорійний напій

Віскі з’явився набагато пізніше – орієнтовно в 1405 році. «Авторами» напою були ірландські ченці. Однак, існує думка, що вперше дистильованої віскі був набагато раніше. Але ким і коли – невідомо.

З появою пива все йде набагато цікавіше. Археологи знайшли рецепти його виготовлення, датовані VI століттям до нашої ери. Варили його єгиптяни і мешканці Месопотамії.

А ось стародавні римляни і греки, хоч і були знайомі з пінним напоєм, поваги до нього не виявляли ніякого. Вони цінували вино, а пиво, на їхню думку, було винаходом варварів. Жителі Німеччини, навпаки, перевагу віддавали саме цього слабоалкогольного напою – для його виготовлення використовувалася пшениця, жито та ячмінь. Будівництво першого пивоварного заводу завершено німцями було в XIV столітті.

Коньяк з’явився на світ завдяки економії. У XIV столітті вино вироблялося в таких величезних обсягах, що перевозити на великі відстані стало проблематичним – в дорозі воно не псувалося. Основними перевізниками алкоголю в ті часи були голландці. Вони-то і спробували піддати вино процесу дистиляції.

Результат перевершив найсміливіші очікування – отримані коньяк і бренді не тільки відмінно зберігалися при тривалої транспортуванні, але і володіли відмінними смаковими та ароматичними характеристиками.

Калорійність алкоголю: який низькокалорійний напій

У будь-якому спиртному напої містяться вуглеводи і певну кількість калорій. А ось білки і жири в алкоголі, практично, відсутні. Наприклад, в 100 грамах відомого і улюбленого багатьма лікеру Baileys всього 3 р. білку та 13 р. жиру. А в склад сухих вин жири, білки і вуглеводи не входять взагалі.

Таблиця калорійності алкогольних напоїв

Список напоїв Кількість калорій на 100 р.
Біле солодке вино 13,5% 98
Біле вино 12% 78
Сухе біле вино 12% 66
Червоне вино 12% 76
Червоне напівсолодке вино 12% 80
Червоне напівсухе вино 78
Рожеве вино 70
Коньяк 40% 239
Віскі 40% 220
Пиво 4,5% (фільтроване) 45
Вишневе пиво 49
Темне пиво 48
Світле пиво 42
Нефільтроване пиво 40
Безалкогольне пиво 26
Портвейн 20% 167
Джин 40% 220
Ром 40% 220
Вермут 13% 148
Лікер «Бейліс» 17% 327
Мартіні 13% 145
Бренді 40% 227
Текіла 40% 210
Горілка 40% 235
Шампанське «брют» 55

Калорійність алкоголю: який низькокалорійний напій

 • Одним із самих калорійних вважається лікер – вершки, цукор, молоко і яйця в ньому містяться в досить великих кількостях. Пити його слід невеликими порціями і без закуски.
 • Найнижчі показники калорійності у вина і пива – проте, багато любителі цих напоїв товстіють, вживаючи їх без міри.

Спокуса, дійсно, великий – виробники радують шанувальників пінного. Сьогодні прилавки магазинів ломляться від достатку живого, пшеничного, розливного, баночного та пляшкового пива. 1 літр напою (або два рази по 0,5) – це 500 кілокалорій. А разом з пивом «в справу» йдуть чіпси, сухарики, м’ясо, сушена риба і кальмари. Все жирне, ситне, висококалорійне. Як тут не погладшати?!

Але, найголовніше, за кількістю калорій не можна судити про користь або шкоду спиртного напою.

Алкоголь чинить негативний вплив на людський організм, його безконтрольне вживання може призвести до тяжких наслідків і загрожує виникненням алкогольної залежності. Випивати можна не часто і малими дозами – так радять лікарі. І, в принципі, секретом ні для кого це не є.

Калорійність вина

Вживання вина не провокує набір ваги – воно досить низькокалорійні. Жителі Європи з задоволенням п’ють вино за обідом і вечерею – вчені давно довели, що якісний напій надає сприятливу дію на мікрофлору кишечника.

Калорійність алкоголю: який низькокалорійний напій

В якості закуски до вина відмінно підходять фрукти, м’ясні та рибні страви. Найчастіше вино подають як аперитив – воно посилює апетит перед їжею, зігріває, сприяє поліпшенню травлення і зняття спазмів.

Сухе біле вино вважається найкориснішим – містяться в ньому у великій кількості корисні мікроелементи і вітаміни впливають на:

 • Створення в шлунку здорової кислотного середовища.
 • Збільшення секреції печінки, організацію виведення токсинів і шлаків, зниження процесу бродіння у кишечнику.
 • Підвищення засвоюваності заліза, прискорення метаболізму, поліпшення складу крові.
 • Червоне сухе вино надає позитивний вплив на серце та судини і допомагає синтезувати жирні кислоти. В напої у великих кількостях міститься:

  • Залізо.
  • Калій.
  • Магній.
  • Фосфор.
  • Натрій.
  • Хром.
  • Кальцій.

  Калорійність алкоголю: який низькокалорійний напій

  Біле вино кондитери часто використовують для приготування десертних страв. Напій м’якше і ніжніше, ніж його червоний побратим. А ось калорійність у червоних і білих вин однакова. В сухих винах калорій менше, ніж в десертних. У напівсолодких винах міститься 90 ккал, а до солодких – 170.

  Такі вина лікарі не рекомендують вживати людям, що страждають діабетом. Тим же, хто відчуває проблеми з серцево-судинною системою і у кого діагностовано недокрів’я, вони, навпаки, корисні.

  Міцні алкогольні напої

  Спиртні напої, міцність яких перевищує 38С, вживати слід вкрай обережно. Рекомендована лікарями доза становить 50 р. в день — саме таку кількість якісного міцного алкоголю може бути корисним для здоров’я. Калорійність таких напоїв — 200 одиниць і більше на 100 грамів продукту. Це досить високий показник.

  Горілка

  Напій не має характерного кольору і аромату, його фортеця коливається від 39% до 50%. Разова доза горілки зазвичай становить 100 р., в ній міститься 200-250 кілокалорій. У складі горілки багато кальцію, калію та магнію, напій часто використовують як дезінфікуючий і знижує жар засіб.

  Калорійність алкоголю: який низькокалорійний напій

  Горілку ні в якому разі не можна поєднувати з прийомом медикаментів, але, випиваючи 30 грамів в день вогненної води, можна зменшити вміст в крові холестерину.

  Ром

  Процес виготовлення цього міцного алкогольного напою простий: тростинний сироп або патоку спочатку зброджують, потім переганяють і розливають по дубовим бочкам. У них ром і доходить до потрібної кондиції, причому, процес цей проходить набагато швидше, ніж процес старіння коньяку або віскі.

  Калорійність алкоголю: який низькокалорійний напій

  У чистому вигляді ром вживають рідко – в основному він використовується для створення різноманітних коктейлів. А ще ром є складовою багатьох десертів, їм розбавляють кава і шоколад.

  Створюючи цей міцний алкогольний напій, в патоку або тростинний сироп додають дріжджі і всілякі добавки. Крім них в ромі містяться такі мінеральні речовини, як:

  • Мальтоза.
  • Калій.
  • Глюкоза.
  • Фосфор.
  • Декстрин.
  • Мідь.
  • Натрій.
  • Марганець.
  • Залізо.
  • Цинк.
  • Вітаміни групи В.

  Калорій в ромі теж чимало – від 220 одиниць на 100 грамів. Тим, хто хоче схуднути, ром вживати не рекомендується. Проте, невеликі дози цього напою корисні при лікуванні бронхіту та ангіни, він покращує травлення і знімає стрес, компреси з рому роблять при радикуліті та ревматизмі, про антибактеріальних властивостях рома написані цілі трактати.

  Джин

  Основний компонент джина – ялівець, користь якого відома людині з давніх часів. Крім цього рослини до складу алкогольного напою входить безліч інгредієнтів – солодка, кориця, кардамон і інші прянощі.

  Калорійність алкоголю: який низькокалорійний напій

  Виробники, в гонитві за серцями і шлунками шанувальників джина, не втомлюється ставити експерименти. В якісному джині міститься велика кількість корисних елементів:

  • Цинку.
  • Фосфору.
  • Міді.
  • Натрію.
  • Калію.
  • Марганцю.
  • Заліза.

  По калорійності джин анітрохи не поступається рому – 220 кілокалорій на 100 г. продукту. Котрі худнуть цей напій вживати не рекомендується.

  Текіла

  Цей міцний алкогольний напій, який виготовляється з серцевини агави, сьогодні популярний не тільки на своїй батьківщині – в Мексиці. Текілу знають і цінують у всіх країнах світу. В напоях міститься велика кількість інсуліну, його вживання сприяє поліпшенню травлення та зниження ризику печії.

  Калорійність алкоголю: який низькокалорійний напій

  В текілі є полімери фруктозних молекул, що збільшують в організмі кількість лакто – і біфідобактерій. Але ось калорійність текіли досить висока – 210 ккал.

  Віскі

  Користь, яку приносить організму розумне вживання віскі, безперечна. Напій сприяє:

  • Поліпшенню роботи мозку.
  • Попередження розвитку хвороби Альцгеймера.
  • Зниження стресу і запобігання інсульту.
  • Поліпшенню роботи серця і очищення судин.

  Калорійність алкоголю: який низькокалорійний напій

  Віскі можна пити діабетикам (в ньому немає цукру) і тим, хто мріє схуднути (низькокалорійний напій). Тільки, збираючись пропустити чарку віскі, не варто забувати — напій обов’язково повинен бути якісним, а дози його розумними.

  Коньяк

  В основі виготовлення напою лежить метод подвійного перегону. Сировиною для коньяку можуть служити тільки певні сорти винограду. Досить калорійний (240 ккал на 100г.), володіє приємним ароматом і незабутнім смаком, цей напій:

  • Надає благотворний вплив на судини і сприяє зниженню тиску.
  • Знімає напади стенокардії, зубний та головний біль.

  Калорійність алкоголю: який низькокалорійний напій

  Однак, корисні властивості коньяку залежать від його якості. До того ж, лікарі не рекомендують вживати більше 30 р. напою в добу.

  Лікери

  До складу напоїв входять спеції, фрукти, ягоди і всілякі прянощі – технологію виробництва кожного лікеру виробники зберігають в найсуворішій таємниці. Об’єднує лікери властива їм усім солодкість, а ось градусність у кожного напою своя. Деякі лікери мають певні цілющі властивості – але тільки ті, в яких відсутні барвники та ароматизатори.

  Калорійність алкоголю: який низькокалорійний напій

  Вживаючи лікер (природно, в розумних дозах), можна:

  • Знизити рівень холестерину.
  • Поліпшити кровотворення і роботу серцево-судинної системи.
  • Вилікувати простудні захворювання.

  Однак, у цих напоїв є великий мінус – високий вміст вуглеводів. Саме вони скупчуються на стегнах і талії, псують фігури і збільшують вагу. У першу чергу це відноситься до коктейлів на основі лікерів – їх калорійність перевищує 300 од. на 100 р.

  Правила вживання спиртних напоїв

 • Спиртне потрібно пити невеликими порціями, щоб уповільнювати надходження алкоголю в кров.
 • Гранична доза споживання спиртного в добу не повинна бути перевищена ні в якому разі. Пива можна випити не більше 1 літра, коньяку або горілки – 120 р., вина – 300 р.
 • Закуску слід вибирати малокалорійну, вміст вуглеводів в ній повинно бути мінімальним.
 • Не варто забувати, що нежирні м’ясні закуски, риба і навіть звичайна вода уповільнюють всмоктування спирту в кров.
 • В солодкій газованій воді містяться найбільш шкідливі для організму вуглеводи – їх вживання слід звести до мінімуму.
 • Напої з невеликою кількістю градусів менш калорійні. Віскі треба пити з содовою, джин з тоніком, вино – з водою. І скрізь, де можна, додати кубики льоду.
 • Вживання двох коктейлів додає в організм більше 600 кілокалорій.
 • До складу вина, віскі і коньяку входять дубильні речовини, які сприяють уповільненню засвоєння етилового спирту. Якщо пити ці напої малими порціями, вони принесуть організму тільки користь. І навіть від великих доз йому буде не так вже й багато шкоди.
 • Вживання фруктів і газованої води прискорює потрапляння алкоголю в кров.
 • Пиво і вино – низькокалорійний алкоголь. Але п’ють вони легко, тому випивають їх багато. Значить, і калорії споживаються в більшій кількості (1 літр пива = 450 кілокалорій).
 • Будь-яке застілля слід починати з 1 склянки звичайної води. Її вживання не тільки сприятиме вгамування спраги, але і знизить потребу в спиртному.
 • Найбільша кількість калорій міститься в «найсмачніших» напоях – лікери, шампанське, солодкі вина, мартіні, портвейнах і коктейлях.
 • Спиртні напої мають високу енергетичну цінність і можуть підвищити вміст глюкози в крові. Алкоголь сприяє розчинення жирів, що входять до складу клітинних мембран і збільшення їх проникності. Після прийняття келиха спиртного рівень цукру в крові підвищується, прокидається апетит, організм починає «вимагати» їжу. З’їдається все – і жирне і солодке, і домашнє, і покупне. Норма споживання їжі перевищується в рази, активно набирають зайві кілограми.

  Якщо в цей момент організм позбавити їжі, він, перебуваючи в стані стресу, почне запасатися калоріями –і ці запаси будуть жировими.

  Саме тому тим, хто сидить на дієті, вживати алкоголь не рекомендується. До того ж, алкоголь справляє негативний вплив на роботу внутрішніх органів, зокрема підшлункової залози. Про це не варто забувати ніколи. Здоров’я – це те, про що піклуватися потрібно цілодобово.

  Надмірне вживання алкоголю шкодить вашому здоров’ю!

  Моя довідка - Корисні поради