Горілка чи пиво: що шкідливіше, порівняння двох напоїв

Сьогодні кількість спиртних напоїв рясніє широким розмаїттям. Алкоголь представлений різними видами, задовольняючи смаки і переваги споживачів.

Людина може вживати вино, бренді, горілку, настоянки, лікер, коньяк або пиво. Але при цьому завжди буде виникати питання: що ж з перерахованого списку є менш шкідливим для організму? Який тип спиртних напоїв надасть на печінку не такий руйнівний вплив? Який алкоголь слід вибирати, щоб не нашкодити фігурі? І ключове питання: що шкідливіше пиво чи горілка? В цьому ми і будемо розбиратися далі.

Горілка чи пиво: що шкідливіше, порівняння двох напоїв

Порівнюємо переваги і недоліки напоїв

Пиво і горілка відносяться до числа найбільш популярних алкогольних продуктів серед вітчизняних споживачів. Шанувальники двох видів алкоголю то і справа ведуть суперечку про те, що ж є менш шкідливим. Розглянемо плюси і мінуси кожного з напоїв, щоб з’ясувати вплив напоїв на судинну систему, печінку і весь організм в цілому.

Переваги вживання горілки:

 • чистота виробництва – горілка створюється на основі спирту і води, без використання шкідливих для печінки домішок;
 • довгий термін зберігання;
 • зігріваючий вплив на організм;
 • данина традиціям – горілка є постійним гостем на застіллях;
 • можливість домашнього виробництва напою (самогон);
 • сприятливий вплив на серцево-судинну систему у малих дозах;
 • універсальність – випити горілку можна з найрізноманітнішими за смаком закусками.
 • Горілка чи пиво: що шкідливіше, порівняння двох напоїв

  У шанувальників пива є незаперечні доводи, чому цей напій корисний для організму:

 • пиво має більш привабливим ароматом і смаком, в порівнянні з міцною горілкою;
 • пиво відмінно бореться з відчуттям спраги;
 • має сечогінний ефект, що корисно для очищення організму;
 • до складу напою входять тонізуючі інгредієнти;
 • пиво буде корисніше для тих, хто стежить за фігурою, так як напій володіє низькою калорійністю;
 • напій відрізняється низьким відсотком спирту;
 • пиво робить плавний ефект на організм, тому людина може контролювати свій стан у процесі застілля.
 • Горілка чи пиво: що шкідливіше, порівняння двох напоїв

  Горілка і пиво також мають недоліки. Перший напій викликає п’янкий дурман дуже швидко. Другий напій має більш щадний ефект. Однак за рахунок швидкого наповнення шлунка і потім швидкого його спустошення (сечогінний ефект) виникає гостре відчуття голоду.

  Обидва напої відносяться до числа алкогольних, отже, вони викликають залежність у людини, поступово завдаючи шкоди організму. Регулярний прийом алкоголю призводить до неминучого розвитку недуг серцевого м’яза і судинної системи.

  Горілка чи пиво – що гірше

  Якщо говорити в загальному, то обидва типи напоїв надають руйнівний вплив.

  Прийом алкоголю часто стає причиною збоїв в роботі серця, засмічення судин, зниження функціональності печінки. Пиво і горілка так само впливають на статеву систему людини. В подальшому це може мати негативні наслідки для репродуктивної функції.

  • Пиво виявляється небезпечним для вживання чоловіками через провокації вироблення жіночих гормонів. При цьому виробництво тестостерону пригнічується. Таким чином, починає змінюватися зовнішність чоловіка, він набуває більш жіночні форми, у нього починає рости живіт, все тіло стає більш утяжеленним.
  • Вплив пива носить не тільки зовнішній характер, напій впливає і на внутрішні системи, в першу чергу на статеву. Регулярний прийом пива може стати причиною збоїв у роботі статевої системи і привести до безпліддя.
  • У зоні ризику перебувають і жінки. Надлишок естрогенів призводить до підвищеної дратівливості і надмірного статевого потягу, що стає причиною безладних статевих зв’язків.
  • Зловживання напоєм впливає на статеву систему жінки, викликаючи безпліддя і збої в менструальному циклі. Часте вживання пива підвищує шанси на народження дитини з множинними відхиленнями.

  Горілка чи пиво: що шкідливіше, порівняння двох напоїв

  Шкоду, що завдається горілкою, є не таким підступним, однак ступінь утрати в рази вище.

  • Зловживання напоєм викликає збої в роботі серцевого м’яза, головного мозку і дихальної системи, що може спричинити за собою летальний результат.
  • Так само горілка стає причиною зниження репродуктивної функції. Вживання алкоголю часто призводить до важкого перебігу вагітності і прояву аномалій у плода.

  Горілка чи пиво: що шкідливіше, порівняння двох напоїв

  При порівнянні обох видів алкоголю, слід зазначити, що будь-який напій (віскі, текіла, сидр) надає руйнівну дію при перевищенні дози вживання.

  Результати порівняння

  Якщо говорити про те, що краще пиво чи горілка, то слід взяти до уваги три найбільш важливих факту – калорійність продукту, наявність домішок в його складі та рівень вмісту спирту:

 • Концентрація етилу в горілці досягає 40 мл на 100 грам, наявність спирту в пиві обмежується лише 6-ю мл на 100 грам.
 • Експерти рекомендують віддавати перевагу менш насиченим за концентрації спирту напоїв. Вони діють на організм більш щадним чином, не викликають раптового сп’яніння. Однак при цьому слід враховувати кількість випитого напою. Як правило, люди п’ють пиво у великих кількостях, тому зміст етилу в організмі підвищується за рахунок обсягу.

 • Калорійність горілки на 100 грам варіюється в межах 250 калорій, при цьому пиво містить в 100 грамах всього 40 калорій.
 • Вживання горілки в даному випадку буде більш шкідливим для стану фігури. Однак слід робити поправку на кількість випитого пива, яке рідко обмежується однією пляшкою. Так само прийом пива викликає гостре відчуття голоду, що може стати причиною збільшення маси тіла.

 • Горілка є більш чистим продуктом, так як склад напою гранично простий і не містить добавок. Тому горілка робить менш шкідливий вплив на організм.
 • Пиво ж викликає суперечки. З одного боку в ньому містяться тонізуючі компоненти, які чистять судини і позитивно впливають на організм. Однак корисні компоненти використовуються тільки в натуральному пиві, а не тих сумнівних продуктах, які здебільшого розташовуються на прилавках вітчизняних супермаркетів.

  Горілка чи пиво: що шкідливіше, порівняння двох напоїв

  Що краще пити горілку чи пиво? На основі проведених порівнянь пиво можна назвати відносним переможцем, однак за умови його мінімального вживання (не більше 0,5 літра за добу).

  Всьому свій час

  Рекомендації по вживанню двох типів напоїв можуть залежати від пори року або навколишніх умов.

  • Приміром, безперечна перевага надається горілці у морозну погоду.

  Всього 100 мл напою здатні швидко зігріти людину, викликати приплив крові, нормалізувати роботу судин. Так само горілка є традиційним напоїв для урочистостей, особливо в новорічну ніч.

  Якщо контролювати кількість випитого напою, то свято пройде «на ура», а шкоди для печінки в даному випадку буде мінімальним.

  • В літній період часу особливої популярності набуває пиво.

  Холодний, прохолодний напій відмінно втамовує спрагу і тонізує організм. Після вживання незначної дози пива людина відчуває себе краще.

  Вживання міцного алкоголю в жарку погоду може викликати не тільки різке погіршення стану, але і стати причиною серцевого нападу.

  Так само пиво має сечогінний ефект, що сприяє нормалізації температури тіла людини. Це виявиться вельми корисною властивістю при спеці.

  Напій часто купують для дружніх посиденьок, коли основна мета зустрічі – це приємне спілкування в компанії, а не безмежне вживання алкоголю. Пити пиво можна протягом усього вечора, при цьому відмінно контролюючи свій стан і не втрачаючи розуму.

  Горілка чи пиво: що шкідливіше, порівняння двох напоїв

  Зверніть увагу, що прийом будь-яких видів алкоголю є небажаною для людини. Тому, якщо у Вас є можливість утриматися від вживання міцних напоїв на святі або зустрічі з друзями, то слід віддати перевагу саме цей варіант.

  Відмова від спирту застрахує Вас від неприємних сюрпризів власної поведінки, симптоми бурхливої ночі не стануть переслідувати Вас вранці (похмілля), а організм буде знаходитися у піднесеному настрої.

  Не можна з точністю стверджувати, що якийсь вид напою буде безпечніше, ніж інший. Шкода для організму можуть завдавати, як напої з низьким вмістом спирту, так і міцні сорти алкоголю. Все залежить від кількості випитого, стану організму та умов заходу.

  За умови помірного вживання, і пиво, й горілка мають свої плюси і мінуси, які були розглянуті раніше. Тому будь-яка людина, небайдужа до міцних напоїв, може вивчити порівняльну характеристику і вибрати свій варіант.

  А ще краще, навчитися весело і приємно проводити час без допомоги алкоголю, що неодмінно, позитивним чином відіб’ється на здоров’ї, самопочутті і майбутнє потомство.

  Надмірне вживання алкоголю шкодить вашому здоров’ю!

  Моя довідка - Корисні поради