Гикавка після алкоголю: чому виникає і як позбутися

Алкоголь має негативний вплив і на весь організм в цілому, і кожен орган окремо. Особливо сильні негативні наслідки, які ушкоджують нервову систему. Під впливом етанолу відбувається подразнення блукаючого нерва. Саме він викликає скорочення м’язів діафрагми.

Чому у людини після алкоголю виникає гикавка і як припинити цей процес? Відповіді на ці та інші питання ви дізнаєтесь в даній статті.

Гикавка після алкоголю: чому виникає і як позбутися

Причини гикавки

Найбільш схильні гикавці після вживання спиртного люди, які страждають захворюваннями органів травлення. До того ж, дані напої їм протипоказані в принципі. Не в кращому становищі хворі з патологіями нервової системи і головного мозку.

Вживання алкоголю може суттєво вплинути на перебіг хвороби. Тому медики настійно рекомендують відмовитися від будь-яких спиртних напоїв людей з таким діагнозом.

Інтоксикація організму внаслідок розпивання алкоголю є фактором виникнення гикавки. З цієї причини доводиться боротися з симптомами похмілля. Більшість людей, не знаючи як зупинити гикавку після алкоголю, вдаються до народних методів.

Вважається, що для припинення гикавки треба людину як можна сильніше налякати. Це не завжди вірний шлях, тому що гикавка є ознакою будь-яких проблем в організмі людини. Вони можуть бути несуттєвими, а можуть бути дуже серйозними. Швидше за все, метод переляку здатний усунути проблему ненадовго, а в деяких випадках навіть посилити.

Гикавка після алкоголю: чому виникає і як позбутися

Неефективні методи позбавлення від гикавки

Відомо, що після вживання великої кількості спиртних напоїв людину мучить сильна спрага. З цієї причини досить часто гикавку запивають газованими напоями, в тому числі солодкими. Робити цього не можна, тому що від газованої води в шлунку збільшується кількість повітря, і, як наслідок, гикавка тільки посилюється.

Нове надходження шкідливих речовин в той момент, коли організм вже страждає від продуктів розпаду алкоголю, часто виявляється причиною смертельного результату. Є велика кількість їжі в таких ситуаціях також неправильно. Погодьтеся, якщо турбують симптоми алкогольного отруєння,людині на їжу навіть дивитися не хочеться.

Як усунути гикавку?

Що ж робити, якщо дорослої людини турбує гикавка після алкоголю? Можна спробувати переключити на щось інше, відвернути тим самим свою увагу від гикавки. У випадку, якщо людина не пив дуже міцне спиртне, неприємний симптом зникне сам по собі через деякий час.

Нерідко після алкоголю людина відчуває озноб, йому здається, що в приміщенні холодно. В такому випадку можна надіти на себе одяг потепліше, сховатися ковдрою і т. д. Зігрівання тіла і створення комфорту здатне допомогти позбавитися від гикавки.

Гикавка після алкоголю: чому виникає і як позбутися

В окремих випадках напад гикавки здобуває затяжний характер. Якщо таке сталося, можна спробувати методи, які викладені нижче.

 • Замість алкоголю і газованих напоїв при нападі гикавки використовувати саму звичайну воду

Найефективніше використовувати прохолодну воду. Дуже важливо правильно пити воду під час алкогольної інтоксикації. Затримайте дихання і зробіть 10-11 маленьких ковтків. При цьому краще прийняти положення лежачи. Це потрібно для того, щоб переключити свою увагу з гикавки на незручну позу. Погодьтеся, рідкісна людина звик пити воду, лежачи на ліжку. До речі, приємна прохолодна вода має заспокійливу дію на організм.

Гикавка після алкоголю: чому виникає і як позбутися

 • Якщо людина все-таки зробив спробу запити гикавку газованою водою, то необхідно викликати відрижку

Для цього потрібно якомога сильніше нахилитися вперед, різко напружити черевний прес. Такі дії повинні спровокувати отрыгивание. Цей нехитрий метод сприяє виходу повітря, що скупчилося в шлунку.

Гикавка після алкоголю: чому виникає і як позбутися

 • Також зупинити гикавку після алкоголю рекомендується методом затримки дихання

У цей час відбувається насичення крові вуглекислим газом, з-за чого нервова система негайно приймає цей сигнал. Вона посилає імпульси діафрагми, яка у відповідь починає забезпечувати легені киснем. Зверніть увагу, що це також свого роду засіб, який дозволяє переключити увагу.

Гикавка після алкоголю: чому виникає і як позбутися

 • Щоб швидко позбутися від гикавки після алкоголю, можна скористатися їжею, яка подразнює смакові рецептори

Такими є цукор, сіль і навіть лимон.

Гикавка після алкоголю: чому виникає і як позбутися

 • Щоб «прибрати» гикавку після алкоголю, можна зробити кілька фізичних вправ

Наприклад, потягніться на носках і підніміть руки вгору, а в момент видиху різко нахилитися вперед.

Гикавка після алкоголю: чому виникає і як позбутися

Нудота і гикавка

Іноді після випитого спиртного в людини виникає не тільки гикавка, але і нудота. Якщо виникла така ситуація, не потрібно терпіти неприємний стан. У такому стані краще не намагатися перетерпіти ці неприємні відчуття.

Гикавка і нудота пройдуть, якщо зробити наступне. Потрібно покласти палець в рот і злегка полоскотати корінь мови, в результаті чого людини знудить. Таке нехитре засіб дозволить позбутися не тільки від гикавки, але буде сприяти придушенню важких симптомів алкогольної інтоксикації.

Навіть якщо за допомогою цього прийому не відбудеться вихід блювотних мас, то, в будь-якому випадку, увага з гикавки переключиться на наведений вище неприємний процес. Такий радикальний метод допомагає в тих випадках, коли інші способи зупинити гикавку не діють.

 • Хорошим заспокійливим ефектом володіє м’ята

З цієї рослини можна приготувати відвар для хворого. Це допоможе усунути спазм м’язового кільця, яке відокремлює стравохід від шлунку. Після вживання такого відвару газу вийдуть, і людина перестане гикати.

Гикавка після алкоголю: чому виникає і як позбутися

 • Також можна дати икающему людині пожувати шматок черствого хліба

Жувати його потрібно дуже довго, після чого проковкнути, не запиваючи водою.

Гикавка після алкоголю: чому виникає і як позбутися

 • Якщо у вашому будинку є лід, то можна потримати його в роті до тих пір, поки він повністю не розтане.

 

Гикавка після алкоголю: чому виникає і як позбутися

 • Непоганим ефектом володіє наступний рецепт

Потрібно взяти 0,5 склянки пива і додати в нього 2 ложки цукру. Останній розмішують в напої і дають випити хворому. Після такого огидного на смак кошти гикавка, найчастіше, проходить.

Гикавка після алкоголю: чому виникає і як позбутися

Якщо кількість алкоголю, випитого під час вечірки, було дуже великим, то, найімовірніше, причиною гикавки стало отруєння міцними спиртними напоями. У такому разі час гикавки може перевищувати двох діб.

Тривала гикавка

Тривала гикавка, цілком ймовірно, свідчить про наявність важких захворювань. Зазвичай такі діагнози повністю виключають вживання алкоголю. Позбутися від проблеми народними засобами в домашніх умовах в такому випадку не вийде. У даній ситуації необхідно звернутися за лікарською допомогою. Нерідко випівшему людині прописують споживання різних медикаментозних засобів від гикавки. До них відносяться наступні:

 • Нейролептики, які використовуються для лікування нервових захворювань. Вони сприяють придушенню підвищеної чутливості нервової тканини, і, значить, позбавити від гикавки.
 • Також при захворюваннях, пов’язаних з органами дихання, можуть призначити препарати групи міорелаксантів. З їх допомогою скелетна мускулатура і діафрагма приходять в розслаблений стан. Важливо пам’ятати, що ці лікарські засоби протипоказані після випитого алкоголю. Це пов’язано з тим, що багато ліків з групи міорелаксантів несумісні з алкоголем. З цієї причини таке поєднання може призвести до більш серйозних наслідків.

Для того, щоб уникнути можливі ризики від застосування таблеток та інших ліків, при сильній гикавці потрібно викликати блювоту. Це потрібно для того, щоб видалити з організму нездорові компоненти, отримані від вживання алкоголю.

Розлад органів травлення при гикавці

Нерідко хворого через випитого спиртного турбує не тільки сильна гикавка, але і розлади органів травлення. У таких випадках може бути корисна таблетка протиблювотний засіб. Після цього рекомендується дати хворому якомога більше води. Потім потрібно викликати лікаря і відправити потерпілого в медичний заклад.

У разі, якщо гикавка продовжує турбувати протягом великої кількості часу, вона вважається затяжний. Така форма цієї недуги найчастіше свідчить про наявність в організмі сильного алкогольного отруєння. У таких ситуаціях гикавка може бути сигналом дуже великої загрози організму.

Гикавка, нудота і блювота мають схожі механізми виникнення. Добре, якщо перша купірується таким нехитрим способом, як затримка дихання. В даному випадку турбуватися нема про що. Якщо цей спосіб не допомагає, краще не мучити себе і не піддавати організм небезпеки кровотечі, так як вени, які перебувають у стравоході, можуть лопнути. Таким чином, якщо з нападами гикавки не вдається впоратися самостійно, як можна швидше потрібно звертатися до лікарів за кваліфікованою допомогою.

Моя довідка - Корисні поради