Флуконазол і алкоголь: сумісність та наслідки

Під час проходження курсу лікування із застосуванням антибіотиків різного спектру дії багато хто задається питанням про сумісність прийому ліків і спиртовмісних напоїв. У цій статті буде розглянуто питання про те, чи можна приймати Флуконазол з алкоголем і яких наслідків слід очікувати від їх взаємодії.

Флуконазол і алкоголь: сумісність та наслідки

Призначення препарату та особливості його застосування

Щоб з’ясувати, чи сумісні Флуконазол і алкоголь, потрібно ознайомитися з механізмом дії даного лікарського засобу на організм. Флуконазол є протигрибковим антибіотиком широкого дії. Основне його завдання – це боротьба з кандидозом, який виникає з причини ослаблення імунної системи або пухлин різного походження. Препарат вважається чи не найбезпечнішим засобом проти молочниці і може призначатися при:

 • кандидозі, що виникає на статевих органах, шкірних покривах, на слизовій рота або в легенях;
 • грибкових захворюваннях;
 • інфекційних захворюваннях шкіри;
 • грибковому ураженні кістки або сечостатевої системи.

Активні речовини препарату Флуконазол виводяться нирками. Період повного виведення залежить від роботи даного органу, тому при нирковій недостатності виведення буде більш тривалим. Ціна на 150 мг Флуконазолу зазвичай не перевищує 50 рублів.

Побічні ефекти

При прийомі Флуконазолу можуть спостерігатися порушення роботи серця та шлунку. Препарат чинить негативний вплив на функції нервової системи. Тривалий прийом може послужити причиною побічних ефектів у вигляді:

 • шлункових болів;
 • нудоти, блювоти;
 • втрати апетиту, зміни смакових відчуттів;
 • жовтяниці;
 • запаморочення;
 • почуття загальної втоми;
 • судом.
 • Флуконазол і алкоголь: сумісність та наслідки

  При недотриманні дозування препарату, зазначеної в анотації, можливі галюцинації і помітна зміна поведінки. Рідко виникає збій роботи нирок і серцевого ритму.

  Взаємодія Флуконазолу і алкоголю

  У результаті взаємодії Флуконазолу з алкоголем найбільшої шкоди отримують печінка і нирки. Саме по собі лікарський засіб негативно впливає на печінку, а у поєднанні з алкоголем збільшується навантаження на нирки, що може стати причиною їх функціональних збоїв. Відбувається пошкодження тканин печінки з подальшим їх переродженням в жирову тканину. Ознаками збоїв в роботі печінки є:

  • пожовтіння білків очей і шкірних покривів;
  • потемніння сечі і калу;
  • поява сонливості, можливі непритомні стану;
  • безпричинна дратівливість, загальна слабкість.

  Флуконазол і алкоголь: сумісність та наслідки

  Прийом препарату може спровокувати нудоту, біль у шлунку, а також здатний стати причиною виникнення печінкової недостатності. Поєднання його зі спиртовмісними напоями значно посилює побічні ефекти, наведені в інструкції. При вживанні алкоголю у процесі лікування Флуконазолом запаморочення може перерости в сильний головний біль, а нудота – у блювоту.

  Поєднання Флуконазолу з алкоголем призводить до:

 • загальної слабкості;
 • мігрені;
 • порушенням сну;
 • зниження або відсутність апетиту;
 • болю в області шлунка;
 • різкого схуднення;
 • анафілактичного шоку.
 • Вищеназвані побічні явища досить серйозні, щоб зрозуміти, сумісний чи ні Флуконазол з алкогольними напоями. Крім того, подібне поєднання згубно позначається на роботі серця і кровоносних судинах.

  Вплив на серце

  У поєднанні з алкоголем Флуконазол здатний надавати короткочасний вплив на роботу серця. Наслідки можуть бути такими:

  • порушення пульсу (тахікардія);
  • збої кровообігу (різке розширення судин);
  • підвищення кров’яного тиску.

  Флуконазол і алкоголь: сумісність та наслідки

  Кожна людина, яка піклується про здоров’я і не бажає нашкодити своєму організму, після ознайомлення з настільки значним списком негативних наслідків повинен зрозуміти, що лікування та алкоголь несумісні. Вживання спиртного під час проходження терапевтичного курсу Флуконазолом принесе швидше за шкоду, ніж користь.

  Флуконазол і алкоголь: через скільки можна пити?

  Тривалість курсу лікування Флуконазолом зазвичай становить 10-14 днів. Після прийняття останньої дози цього антибіотика повинно пройти мінімум три доби до початку виведення лікарського засобу з організму. Це – мінімальний термін утримання від алкоголю після закінчення терапії. При призначенні препарату лікар повинен попередити пацієнта, що прийом Флуконазолу з алкоголем суворо протипоказаний.

  Флуконазол і алкоголь: сумісність та наслідки

  Нерідко пацієнти, які приймають Флуконазол, задають питання: «За скільки можна пити алкоголь і коли ліки виведеться з організму?». Вживати алкогольні напої дозволяється лише після повного виведення лікарського засобу з організму.

  Слід підкреслити, що період повного виведення не відбувається за кілька годин. Його передує період напіввиведення, тобто поступового зниження концентрації активних речовин в організмі людини. Після завершення курсу лікування протягом тридцяти годин у крові знаходиться висока концентрація компонентів препарату. При порушенні роботи нирок або печінки процес повного виведення сповільнюється.

  Період виведення становить не менше трьох діб за умови нормальної роботи нирок і печінки. При наявності функціональних збоїв фільтруючих органів слід орієнтуватися на більш тривалий період.

  У пацієнтів з порушеннями в роботі печінки або нирок навіть після закінчення п’ятиденного терміну після застосування ліків можна виявити в крові залишки діючої речовини.

  Вплив спиртного на дію препарату

  При вживанні алкоголю під час лікування Флуконазолом побічні ефекти препарату посилюються і, крім того, підвищується навантаження на нирки і печінку. Сумісність алкоголю і Флуконазолу нульова, їх взаємодія призводить до зниження дії лікарського засобу, та воно не надає належного терапевтичного ефекту. Чи є сенс у прийомі даного препарату в поєднанні з алкоголем, якщо заздалегідь відомі наслідки такого «лікування»? Грибкова інфекція без впливу антибіотика продовжує розвиватися і заражає інші тканини, вимагаючи більш тривалого курсу терапії. Захворювання не піддається лікуванню при суміщенні Флуконазолу з алкоголем.

  Висновки

  Після детального розгляду наслідків поєднання протигрибкового лікування антибіотиком Флуконазолом з вживанням алкогольних напоїв можна зробити єдиний висновок. Одночасний їх прийом абсолютно несумісний. В інструкції до препарату описані застереження з приводу шкоди для організму від взаємодії Флуконазолу з алкоголем.

  Головна небезпека полягає в руйнуванні печінки на клітинному рівні. Незважаючи на те, що цей орган, є природним фільтром в організмі, має властивість відновлюватися, не слід піддавати надмірному навантаженні.

  Флуконазол і алкоголь: сумісність та наслідки

  Спиртовмісні напої ні в якому разі не можна вживати після прийому антибіотиків, зокрема Флуконазолу. Про це говорять лікарі, призначаючи лікування грибкових захворювань різної етіології. Подвійне навантаження на печінку, обумовлена впливом активної речовини препарату у поєднанні з впливом алкоголю на організм, може послужити причиною руйнування її тканин і подальшого цирозу.

  Одночасне вживання протигрибкової антибіотика і спиртовмісної продукції негативно позначається на серце, що є одним з основних протипоказань такого поєднання. При раптовому збої в роботі серця можлива його зупинка. Тому не слід недооцінювати ймовірність таких серйозних наслідків і сподіватися, що незначна кількість спиртного під час терапевтичного курсу не матиме негативного впливу.

  Кожен випадок унікальний, і при подібному порушенні рекомендацій лікуючого лікаря все залежить від особливостей організму. Не варто думати, що побічні ефекти, які не проявилися відразу, не дадуть знати про себе надалі.

  Сумісність Флуконазолу і алкоголю: відгуки

  У переважній більшості випадків, як лікарі, так і пацієнти дають позитивні відгуки про цей препарат. В першу чергу, відзначається висока ефективність даного лікарського засобу, зручна форма випуску, низька вартість і доступність придбання.

  Проте є і негативні сторони, які не можна не брати до уваги. Люди, які страждають захворюваннями нирок, печінки або серцево-судинної системи, повинні проходити терапевтичний курс тільки під контролем лікаря. В іншому випадку фахівець змушений підібрати для таких пацієнтів більш безпечні аналоги.

  З усього вищевикладеного випливає, що у протигрибкової антибіотика Флуконазолу та спиртовмісних напоїв сумнівна сумісність. Їх ні в якому разі не слід приймати одночасно.

  Також не рекомендується спиратися на досвід знайомих, які знехтували рекомендаціями лікарів і приймали ліки одночасно з алкоголем. Можливо, їм просто пощастило, або вони ще не встигли відчути на собі негативний вплив побічного ефекту препарату, посиленого спиртними напоями. Тому не варто ризикувати, адже дія препарату індивідуально в кожному окремому випадку.

  На деяких людей це може не надати ніякого впливу, а інші в повній мірі здатне відбитися у вигляді необоротних наслідків.

  Є протипоказання. Необхідна консультація фахівця

  Моя довідка - Корисні поради