Елітний алкоголь: найбільш дорогі алкогольні напої

Сьогодні ринок алкоголю представлений широкою різноманітністю напоїв. Кожен шанувальник такої продукції знайде крам до душі: горілка, вино, настоянки, вермути, віскі, ром, шампанське. Однак не всі спиртні напої можна віднести до категорії елітних. Розберемося з цим питанням: якими якостями і параметрами повинен володіти алкоголь, щоб носити це горде звання?

Елітний алкоголь: найбільш дорогі алкогольні напої

Критерії якості

Для того щоб краще зрозуміти, які вимоги висуваються до елітного алкоголю, потрібно розібрати значення слова «елітний». Воно має французьке коріння і переводиться, як «найкращий, найвищу якість, бездоганність». Тому такий вид алкоголю повинен володіти досконалими характеристиками, вироблятися на натуральній основі з використанням кращих інгредієнтів.

Дорогий алкоголь відрізняється наступними особливостями:

 • Вартість – як правило, ціна за пляшку елітного алкоголю варіюється в межах декількох тисяч доларів. Такий продукт є ексклюзивним, вона не доступна пересічному споживачеві;
 • Якість – продукт виробляється на основі природних рослинних компонентів, які піддаються унікальній технології виробництва спиртного. Крім цього напій витримується у спеціальних чанах або інших тарах, що дозволяє надати алкоголю унікальний смак і аромат, зробити смакові якості більш гармонійними;
 • Декор пляшки та упаковка – кращі алкогольні напої потребують якісної ограновуванні не менше, ніж алмази. Елітні сорти завжди відрізняються презентабельною пляшкою з якісним склом, дорогий пробкою та іншою атрибутикою. Зовнішнє оформлення знаходиться на вищому рівні, виступаючи своєрідною презентацією і рекламою. Зовнішня упаковка демонструє якість та неповторний смак, притягаючи погляди і стимулюючи зробити покупку;
 • Витоки історії – рідкісні марки мають насичену історію, яка сягає корінням до джерел минулих століть. Ви можете дізнатися всі подробиці про становлення бренду. В асортименті таких компаній є алкоголь різних сортів і віку;
 • Країна походження – даний параметр має не останнє значення при виборі елітного алкоголю. Є країни, які спеціалізуються з випуску ексклюзивної продукції. Приміром, одні з найкращих вин виробляються у Франції.

Вина елітної категорії

Винні напої користуються популярністю на вітчизняному ринку вже не одне десятиліття, проте можливість познайомитися з ексклюзивними марками з’явилася відносно недавно. Вино є напоєм, де концентрація алкоголю варіюється в межах 14%, у кріплених варіацій даний показник доходить до 20%.

Елітний алкоголь: найбільш дорогі алкогольні напої

 • Звичайне магазинне вино можна випити в честь свята або прикрасити своє дозвілля. А якісні сорти подарують справжнє задоволення. Для виробництва вина можуть використовуватися багато видів винограду, однак традиційно для червоного вина призначені 4 сорти, а для білого п’ять.
 • Для виробництва елітного вина важливо не тільки дотримання норм вибору винограду, але і десятки інших нюансів, таких як територіальне положення розсади, тип ґрунту, кількість сонячних днів у році. Елітне вино настоюється в спеціальних бочках протягом 18 місяців, що надає напою вишуканий аромат. Одним з кращих виробників вина в світі вважається Франція. Для кожного сорту вина підбирається відповідний тип деревини для бочки.
 • Деревина вирощується в певних регіонах, проходить ретельний відбір. На створення елітного вина у майстрів може йти не один рік. Тому такі колекції є обмеженими, а не серійними, що обумовлює підвищену вартість. Приміром, деякі французькі марки випускають не більше 600 ящиків напою за рік.

Ігристе вино

Винахідником ігристого вина є чоловік, проте левову частку шанувальників напою складають жінки. Такі марки, як Вдова Кліко і Dom Perignon знайомі кожному з нас. Вартість таких напоїв може варіюватися залежно від року випуску, від врожаю і від ексклюзивності колекції.

Елітний алкоголь: найбільш дорогі алкогольні напої

Незважаючи на високу якість та неповторний смак напою, для просування і реалізації шампанського використовується активна маркетингова компанія. Приміром, компанія «Пайпер Heidsieck» є постачальником напою для заходу Оскар. Шампанським цього бренду наповнюють свої келихи учасники і переможці премії. Тому напій відразу переходить в розряд елітних, а перші асоціації про шампанському, які приходять на розум, це успішність, і блискучість.

«Вдова Кліко» так само є одним з найбільш відомих напоїв у всьому світі. Його впізнають більш ніж в 150 країнах. На додаток до якості напою використовується активна маркетингова реклама. Крім смакових якостей напій володіє ексклюзивною упаковкою, дизайном якого займався сам Карім Рашид. Талановита рука майстра зробила напій ще привабливіше.

Елітне шампанське — це напій для торжества, подарувати ексклюзивну пляшку можна дитині, відкривши її на його повноліття. Не варто боятися зберігати ігристе вино так довго, адже якісний напій з роками набуває лише нові чарівні аромати.

Міцні напої

Міцні напої сегменту преміум, як правило, купують чоловіки. Ті чоловіки, які знають толк в хорошому алкоголь і здатні отримувати задоволення від кожного ковтка. Який би вид спиртного ви не вибрали (ром, віскі, текіла, лікери), ексклюзивність буде проявлятися в кожній нотці напою. Як і в інших випадках з елітними напоями, вони відрізняються високою ціною.

Елітний алкоголь: найбільш дорогі алкогольні напої

І цьому є просте пояснення, адже продукт виготовляється з натуральних компонентів, які проходять делікатне відбір і очищення, а на створення готового напою можуть йти роки, а в деяких випадках навіть десятиліття.

 • Напій настоюється в спеціальних бочках з особливих сортів деревини. Так само відомі бренди напоїв використовують старовинні сімейні рецепти приготування, які передаються поколіннями. Велике значення у виробництві міцних спиртних напоїв грає аромат. Для його створення необхідно збалансувати поєднання фруктів і квітів, оповиті легким нальотом білого диму. Такі умови виробництва роблять кожну партію напою унікальною і неповторною.
 • Відомі марки елітного алкоголю відрізняються стародавньою історією. Так само велика увага приділяється зовнішньому оформленню напою. Адже пляшка повинна відображати всю ексклюзивність свого вмісту. Обмежені серії алкоголю часто подаються в дизайнерських судинах, де форма, колір скла і висота горла ідеально збалансовані і справляють незабутнє враження.

Елітне віскі

Елітний віскі по праву вважається одним з найпопулярніших напоїв. Батьківщиною алкоголю є Шотландія, набравши неймовірну популярність там, віскі швидко поширився по всьому світу.

Елітний алкоголь: найбільш дорогі алкогольні напої

Сьогодні головними країнами-виробниками напою є США, Шотландія, Канада.

Кожна країна має свої ключові особливості виробництва, володіє багаторічними рецептами і традиціями випікання. Однак всі вони мають спільну рису – компанії пропонують якісний напій із запаморочливим ароматом.

Вартість такого віскі буде на порядок вище, ніж ціна того ж алкоголю широкого виробництва. Адже тут враховані всі нюанси, від інгредієнтів продукту до оформлення пляшки. Справжні цінителі цього напою можуть розповісти про віскі тільки за його аромату, назвавши регіон його походження і визначивши, чи є даний напій ексклюзивним.

Наприклад, в Шотландії основним інгредієнтом є ячмінний солод. Причому кінцевий смак напою може змінюватися в залежності від місцевості зростання злаку. А ось американський напій виробляється на основі кукурудзи. Напій настоюється в обпалених зсередини бочках, що надає напою терпку приємну гіркоту.

Зверніть увагу, що пити найдорожчий віскі слід за наступною технологією:

 • подивитися на вміст келиха;
 • понюхати напій;
 • зробити ковток, яким рекомендується насолодитися, тримаючи в роті кілька секунд;
 • проковтнути віскі.

Хороші алкогольні напої даної категорії мають спеціалізовані біржі. Купуючи сертифікат, ви отримуєте право продавати елітний напій або залишити його для себе, поклавши початок основи домашньої колекції. В останні роки вкладення в елітні сорти алкоголю стали популярними серед росіян.

Горілка

Горілку можна справедливо назвати найпопулярнішим напоєм наших чоловіків. Практично третину сучасного алкогольного ринку представлена саме горілкою, проте продукт мас-маркетів рідко має відношення до поняття «елітний».

Елітний алкоголь: найбільш дорогі алкогольні напої

Але і цей простий напій може коштувати нечуваних грошей. Не варто ламати голову, ціна найдорожчої елітної горілки складає більше 3-х мільйонів доларів.

Така висока вартість виправдовується тим фактом, що горілка проходить процес очищення за допомогою дорогоцінних каменів, а декором її пляшки виступають алмази.

Для виробництва такого напою використовується складна і багатогранна технологія. Основним компонентом приготування виступає сортова пшениця. Тільки невелика частина отриманого солодового спирту відбирається для подальшого приготування напою. Далі в напій додається артезіанська вода. Кінцевий продукт відрізняється високим рівнем якості, горілка є кришталево чистою додавання будь-яких домішок і барвників не йде й мови.

Не менш вражаюче виглядає і презентація напою. Напій поміщений в кришталеву посудину, на якому гордо майорить золоте тиснення. До пляшці додається упаковка з натуральної шкіри. Елітна горілка може стати дуже оригінальним подарунком для будь-якого приводу.

Цікавий факт: щорічно компанії алкогольної продукції беруть участь у світових змаганнях. Ті бренди, яким вдалося отримати премії і номінації, демонструють свій високий професіоналізм, дотримання технології і рецептури виробництва, а так само відданість співробітників своїй справі.

Надмірне вживання алкоголю шкодить вашому здоров’ю!

Моя довідка - Корисні поради