Дюфастон і алкоголь: сумісність та наслідки

Дюфастон – популярний гормональний препарат, використовуваний при утрудненнях в процесі вагітності і застосовуваний при терапії ряду захворювань в гінекології, пов’язаних з проблемами гормонального фону.

Ліки призначають досить тривалим курсом, тому часто пацієнток цікавить питання: «чи Можна суміщати Дюфастон і алкоголь в процесі лікування?».

З яких компонентів складається препарат, які до нього показання та протипоказання та як вплине на його організм сумісний прийом з алкоголем? У цій статті будуть окреслені головні аспекти взаємодії цих ліків з алкоголем.

Дюфастон і алкоголь: сумісність та наслідки

Характеристика препарату

Основна активна речовина препарату Дюфастон – це дидрогестерон, є синтезованим аналогом жіночого гормону прогестерону. Він виробляється природним шляхом в організмі і відомий також як «гормон вагітності», що забезпечує нормалізацію родових функцій. Таким чином, препарат допомагає швидше завагітніти і сприяє нормальному періоду очікування дитини. До функцій Дюфастона відносяться:

  • підготовка матки до виношування;
  • надання иммуносупрессирующего дії для зниження ймовірності відторгнення організмом ембріона;
  • зниження скоротливої функції гладеньких м’язів оболонки матки, що перешкоджає викидня.

Препарат Дюфастон призначається для надання аналогічних ефектів при підозрі на низький рівень вироблення прогестерону в організмі. Випускається він у таблетках і рекомендується до застосування при низькому рівні власного гормону.

Також ліки використовується в якості засобу для боротьби з безпліддям. Воно корисно при різних порушеннях регулярного циклу менструацій і при ендометріозі. Призначається цей препарат разом з іншими медикаментами та вітамінами у разі підвищеної ймовірності викидня.

Протипоказання до застосування Дюфастона

  • Головне з протипоказань — висока чутливість організму до активної речовини або інших компонентів препарату.
  • Також з обережністю Дюфастон призначають, якщо в період минулої вагітності відзначався частий свербіж шкіри.
  • Препарат без будь-яких побічних ефектів приймається спільно з багатьма іншими ліками.
  • Сильного негативного впливу при наявності ниркової недостатності не виявлено.
  • Ліки не рекомендується до вживання під час годування дитини грудьми.

Окремої уваги заслуговує лише сумісність Дюфастона і алкоголю.

Чи можна пити алкоголь при прийомі Дюфастона

Так як негативний вплив алкоголю на процес вагітності медициною давно доведено, що це питання стосується лише бажання поєднувати препарат зі спиртними напоями при лікуванні деяких гінекологічних захворювань. Однак і в цьому випадку вживати спиртні напої і Дюфастон одночасно медики не радять.

Дюфастон і алкоголь: сумісність та наслідки

Справа в тому, що і природно вироблений прогестерон, і його синтезований аналог взаємодіють в організмі з жіночими гормонами естрогеном. Рівень останніх здатний помітно коливатися при впливі навіть незначних факторів. У багатьох спиртних напоях, особливо в пиві міститься ряд біологічно активних речовин, схожих з естрогенами за своїм хімічним складом.

Ці речовини впливають на гормональний фон, зрушуючи його, в той час як пацієнт з допомогою ліки намагається привести його в норму. Іншими словами, споживання алкоголю буде заважати терапевтичного ефекту, як мінімум послаблюючи його.

Крім того, етиловий спирт розширює кровоносні судини, прискорює відтік крові. В результаті цього процесу лікарські елементи швидше виводяться з організму, не встигнувши повною мірою виконати свої завдання. Таким чином, кваліфіковані фахівці стверджують, що вживання Дюфастона разом з алкоголем вкрай небажано.

Ще одним аргументом до того, що Дюфастон з алкоголем не сумісний, є побічні ефекти, особливо з боку органів ШКТ (рідке випорожнення, діарея, нудота, блювання, біль і спазми в шлунку).

Які напої можна пити і в якій кількості

Беручи Дюфастон, чи можна пити алкоголь рідко і в малій кількості? Якщо все-таки виникла причина, з якої вам довелося вжити алкоголь в період лікування препаратом, необхідно мінімізувати шкоду такого поєднання.

Дюфастон і алкоголь: сумісність та наслідки

Вибираючи напій, віддавайте перевагу одному (не більше!) келиху неміцного червоного вина. Знизьте градус, додавши в вино кубики льоду або розбавивши його водою, і розтягніть цей легкий коктейль на час всього заходу. Це допоможе уникнути неприємних наслідків і не зробить сильного шкоди вашому організму.

Пити міцні напої і палити при прийомі курсу препарату лікарі категорично забороняють. Не рекомендується, у тому числі, пиво. Як вже було сказано вище, пінний напій містить високий відсоток речовин, схожих за структурою на жіночі гормони.

Таким чином, приймати Дюфастон з алкоголем можна лише в крайньому випадку, уникаючи одночасного вживання таблеток і спиртного. Проміжок між їх прийомом повинен бути не менше двох-трьох годин. За цей час препарат, згідно інструкції по застосуванню, цілком розчиняється в шлунку, і ви уникнете негативних побічних ефектів, перерахованих вище.

Наслідки прийому Дюфастона з алкоголем

Спільне вживання подвоює навантаження на печінку, яка є фільтром людського організму і відповідає за виведення з нього шкідливих речовин, детоксикацію отрут і токсинів, а також деактивацію медичних препаратів. Якщо у вас є хронічні або гострі проблеми з печінкою, то стан органу може погіршитись аж до ознак раптової печінкової недостатності.

Дюфастон і алкоголь: сумісність та наслідки

Інші негативні наслідки пов’язані з токсичною дією алкоголю, яке ще більше посилює негативний ефект самого препарату. Основної шкоди при цьому отримує слизова шлунка внаслідок сильного дратівної дії. Відповідно, поєднання алкоголю і ліків протипоказане при наявності гастриту і виразки шлунка. Страждає також і слизова оболонка тонкого кишечника, що призводить до диспепсическому розладу.

Відгуки

Інна, 28 років. Кілька місяців пила Дюфастон від ендометріозу. Іноді доводилося вживати алкоголь, але дуже небагато: один або два келихи вина або 0,5 пива. Виражених побічних дій не помітила, крім того, що трохи нудило з ранку, але в цьому, швидше за все, винен алкоголь.
Надія, 31 рік. Думаю, дівчатка, краще утриматися від алкогольних напоїв при прийомі гормонів. Точно здоровіше будете! У мене був досвід лікування Дюфастоном, при якому я в спиртному себе не надто обмежувала. За підсумком, довелося йти на операцію, оскільки ліки від ефекту не було, і хвороба продовжувала розвиватися.
Наталя, 26 років. У кого як, а у мене спільний прийом Дюфастона і спиртного відразу дає про себе знати, навіть якщо я тільки келих вина вип’ю. Відразу нудить, і може початися блювота. Напевно, сам організм намагається опиратися таким нехорошим експериментів. У всіх, мабуть, різна реакція, але я тепер точно в період лікування не п’ю алкоголь.

Є протипоказання. Необхідна консультація фахівця

Моя довідка - Корисні поради