Домашнє вино: як зробити вино в домашніх умовах, рецепти

Натуральні вина та винні напої у торгових мережах пропонуються у величезному асортименті. Однак така продукція не завжди володіє високою якістю і прийнятною смаком. Крім того, покупне вино здатне викликати проблеми зі здоров’ям і самопочуттям. Якщо ж зробити домашнє вино самому, можна бути впевненим в якості напою.

Чи можна пити кожен день такий продукт? Відповідь на ці та інші питання ви можете дізнатися в цій статті.

Домашнє вино: як зробити вино в домашніх умовах, рецепти

Досвідчені винороби збирають рецепти вин різного ступеня складності, постійно удосконалюючи їх. Новачкам рекомендується вдаватися до реалізації найбільш простих з них, а рівень нарощувати поступово після чергового вдалого досвіду. Водночас навіть найпростіший рецепт домашнього вина по силам новачкові.

Варіант 1: Класичний рецепт домашнього вина з винограду

Даний рецепт напою є не тільки найбільш простим, але і універсальним. Це означає, що він підійде для приготування вина з будь-яких сортів ягід і з достатнім рівнем солодощі.

В даному випадку не вимагається застосування особливих хитрощів і секретів, оскільки напій виходить практично завжди.

Домашнє вино: як зробити вино в домашніх умовах, рецепти

З чого готують класичне вино? Для приготування даного напою знадобляться:

 • 10,5 кілограмів свіжого винограду в китицях;
 • 35-50 грамів цукру на кожен літр виноградного соку.

Важливо пам’ятати, що протягом усього часу приготування напою повинна зберігатися ідеальна чистота. Також на стінках підготовлених ємностей і пляшок його бути не повинно. Щоб нейтралізувати його, рекомендується скористатися харчовою содою в процесі миття.

 • Виноград необхідно обережно від’єднати від гілки і плодоніжок, потім слід перебрати ягоди і видалити зіпсовані, м’яті і підгнилі плоди. Мити виноградинки не потрібно: просто зітріть з них пил і павутину. Потім плоди слід перекласти в ванну або пластикову тару. Важливо: Не перекладайте ягоди в металевий посуд, оскільки в цьому випадку можуть початися процеси окислення.
 • Ягоди розім’яти руками або дерев’яним товкачем і накрити посуд легкої нещільної тканини (наприклад, простирадлом).
 • Розім’ятим виноград необхідно залишити у стабільно теплому приміщенні при температурі від 18 до 25 градусів тепла. У такому вигляді він повинен зберігатися протягом трьох діб. При цьому один раз в день масу, що випускає сік, необхідно перемішувати дерев’яною лопаткою.
 • Зібрати отриману в процесі бродіння суспензія, яка формується з шматочків м’якоті і шкірки, віджати з неї сік. Повторити ту ж процедуру і для м’якоті ягід, після чого процідити майбутнє вино за допомогою щільної марлі або шматка ситцевій тканини.
 • Заграв сік розлити у підготовлені ємності, заповнюючи їх на 3/4 всього обсягу. Закрити бутель рекомендується стерильної медичної рукавичкою, зробивши в ній відведення для вуглекислого газу у вигляді маленької дірочки (отвір слід виконати звичайної голкою). У такому вигляді біле вино в домашніх умовах повинно зберігатися при температурі від 16 до 20 градусів, а класичне червоне – від 20 до 26.
 • Через дві доби можна спробувати майбутнє домашнє вино на смак. Якщо воно придбає кислуватий відтінок, що свідчить про нормальному процесі бродіння, в нього потрібно додати білий цукор в кількості до 50 грамів на літр. Важливо, щоб він повністю розчинився. Додавати цукор слід за смаком, поступово вмішуючи його невеликими порціями і постійно пробуючи отриману рідину.
 • Далі, через два-три дні вуглекислий газ повинен припинити своє формування. Щоб відстежити це, достатньо спостерігати за положенням рукавички. Як тільки процес виділення газу припиниться, напій необхідно злити від осаду у іншу тару. Для більш якісної фільтрації рекомендується скористатися трубочкою (наприклад, відмінно для цього підійде трубка від аптечної крапельниці). Важливо опускати її на відстані не менше двох з половиною сантиметрів від поверхні осаду.
 • Після того, як напій буде профільтрованний, його рекомендується знову спробувати на рівень солодощі. Якщо її буде недостатньо, дозволяється додатково вмішати рафінований цукор за смаком. Максимальна кількість спеції – до 100 грамів на один літр рідини. Молоде солодке і напівсолодке вино необхідно розливати в підготовлені бутлі до самого верху, щоб не допускати повторного бродіння. Зберігати його слід при температурі не нижче 8 і не вище 20 градусів. Оптимальним вважається показник у 8-15 градусів. На бутлі необхідно встановити нові рукавички чи гідрозатвор і залишити їх у такому вигляді на шість-десять тижнів.
 • Про готовність вина буде свідчити освіта другого осаду на рівні двох-трьох сантиметрів. У цьому випадку напій слід акуратно злити і розлити по чистим пляшках для зберігання. Далі витримувати вино рекомендується в прохолодному і темному місці.

  Варіант 2: Швидкий рецепт домашнього вина з винограду

  Легкий і простий рецепт виготовлення вина будинку також відмінно підійде для новачків, оскільки не вимагає особливих навичок у сфері виноробства. Каталізатором прискорення процесів бродіння в даному випадку може стати чистий і якісний родзинки. Однак якщо напій почне активно бродити і без його додавання, від родзинок можна відмовитися.

  Домашнє вино: як зробити вино в домашніх умовах, рецепти

  Важливо: Швидкий рецепт не потребує підготовки та досвіду, однак досягти позитивних результатів самому можна лише суворо дотримуючись інструкції по приготуванню.

  Для виготовлення молодого вина по швидкому рецептом знадобляться наступні інгредієнти:

  • два кілограми добірного винограду відповідних сортів;
  • до кілограми білого рафінованого цукру (розрахунок спеції необхідно виробляти в процесі приготування напою);
  • 100 грамів чистого родзинок темних сортів.

  Процес приготування виглядає наступним чином:

 • Відібрати найбільш якісний виноград, видаляючи з нього пил і павутину. У процесі відбору ягоди мити категорично не рекомендується, оскільки миття сприяє видаленню корисних для бродіння дріжджів. Виноград необхідно збирати в пластик, скляну або керамічну ємність, уникаючи його зіткнення з металом. Далі слід залити його чистої некип’яченої водою трохи нижче рівня плодів і залишити для бродіння на два дні. Зверху виноград необхідно накрити невеликим шматком натуральної або щільної матерії марлі.
 • Через дві доби за допомогою товкачика або лопатки з дерева ягоди необхідно ретельно розім’яти, після чого залишити в такому вигляді ще на добу. Далі потрібно злити відійшов і віджати сік м’якоть винограду. Перелити рідину необхідно в тару з невеликим запасом обсягу (не менше п’ятої частини).
 • Після віджимання і фільтрації в рідину необхідно додати 450 грамів цукру і весь відбірний родзинки. Мити його не слід, проте важливо видалити із сировини усе сміття, пил і неякісні ягоди. Потім продукт потрібно закрити рукавичкою або гідрозатворів, залишити до закінчення активної фази. Температура зберігання на даному етапі – близько 20 градусів. Про те, що головний етап бродіння закінчився, повинна сказати опале рукавичка. Після завершення періоду бродіння рідину необхідно відокремити від осаду шляхом звичайного зливу в нову ємність.
 • На етапі повторного бродіння важливо також стежити за утворенням пухирців і зовнішнім виглядом рукавички. Після того, як він завершиться, напій слід знову відокремити від осаду і поставити на вогонь. Зняти вино необхідно відразу після закипання.
 • Якщо ви все зробили правильно, то після того, як вино охолоне, його слід розлити по пляшках і відправити у прохолодне і затемнене місце на сім діб для закріплення.

  Варіант 3: Напівсолодке домашнє вино з винограду Ізабелла

  Класичний виноградний напій з ягід сорту Ізабелла володіє відмінним смаком і ароматом. Таке вино досить солодко, але його присмак і післясмак позбавлені нудотності. Приготувати продукт можна за короткі терміни.

  Домашнє вино: як зробити вино в домашніх умовах, рецепти

  Для цього знадобиться:

  • по 150 грамів цукру на кожен літр рідини (розраховується в процесі приготування);
  • п’ятнадцять кілограмів свіжого добірного винограду.

  Як робити напій:

 • Відібрати найбільш якісні і чисті ягоди, видалити з них павутину і пил. Мити виноград не слід. Далі його необхідно перекласти у пластикову або скляну тару і розім’яти за допомогою товкачика або лопатки з дерева. Важливо, щоб продукт не стикався з металевими предметами. Розім’яті ягоди необхідно прикрити марлею і залишити на чотири дні для бродіння.
 • Через чотири дні необхідно злити чистий сік, а також віджати м’якоть і зваж (мезги). До кожного літру рідини необхідно влити стакан некип’яченої води і додати по 50 грамів білого цукру.
 • Злити продукцію в бутель, заповнивши її не більше ніж на 2/3 всього обсягу, встановити гідрозатвор чи медичну рукавичку з маленьким отвором. У такому вигляді майбутнє вино слід залишити на п’ять діб для бродіння при температурі близько 20 градусів.
 • Через п’ять діб напій слід злити від осаду у іншу сулію за допомогою трубки. Далі потрібно відлити близько літра сусла і внести в нього по 50 грамів рафінованого цукру на кожен літр майбутнього напою, ретельно перемішати до розчинення і повернути назад в бутель. Встановити рукавичку або гідрозатвор.
 • Повторити процедуру фільтрації і додавання цукру і залишити до двох місяців для доведення до потрібної кондиції. За бажанням можна додати спирт (для кріпленого вина не більше п’яти ложок на літр напою).
 • Поставити на зберігання вино слід у прохолодне і затемнене місце.

  Варіант 4: Столове домашнє вино з винограду білого сорту

  Відмінним сировиною для білого вина вважається виноград сортів Аліготе, Рислінг або Ркацителі. Але як зробити домашнє вино, якщо такого винограду немає? В даному випадку можна застосовувати будь-яку білу ягоду прийнятного смаку та якості.

  Домашнє вино: як зробити вино в домашніх умовах, рецепти

  Для того, щоб швидко приготувати класичний напій, необхідно:

  • півтора кілограми білого цукру;
  • 10 кілограмів білого столового винограду.

  Покроковий рецепт:

 • Відібрати ягоди найкращої якості, видаливши листя і гілочки, пил (мити не рекомендується). Далі виноград слід розім’яти традиційним способом за допомогою товкачика або лопатки, потім накрити щільною тканиною на чотири дні. Два рази на добу масу необхідно перемішувати.
 • Через п’ять діб продукт пустить сік, і тоді його потрібно буде добре віджати і перелити в підходящу ємність. До рідини необхідно додати білий цукор і ретельно перемішати до розчинення останнього. Бутель потрібно закрити гідрозатворів або медичної рукавичкою з отвором для відводу вуглекислого газу і залишити на три тижні.
 • Через три тижні необхідно злити рідину від осаду і залишити майбутнє вино в очищеному вигляді ще на дві — три доби. Тепер слід простежити за формуванням бульбашок. Їх відсутність скаже про закінчення процесів бродіння.
 • Вино зігріти до закипання і остудити. За смаком дозволяється додати білий цукор. Для закріплення на кожну половину літра вина потрібно ввести по столовій ложці етилового спирту. Готове смачне вино слід розфасувати в пляшки. Перевірити якість продукту можна вже через місяць.
 • Варіант 5: Сухе домашнє вино з винограду

  Як вже було сказано, якісне вино в домашніх умовах можуть приготувати як новачки, так і досвідчені винороби. Цей напій не містить доданого цукру і для його приготування буде потрібно лише немитий виноград виду Рислінг або Совіньон.

  Домашнє вино: як зробити вино в домашніх умовах, рецепти

  Як зробити вино без цукру, але з приємним смаком? Покрокова інструкція:

 • Відібрати чистий, але немитий виноград у неметалевої ємності. Розчавити його дерев’яним товкачем або лопаткою, залишити в такому вигляді, прикривши марлею або ситцевій тканиною. Тримати масу необхідно до тих пір, поки на поверхню спливе мезга з шкірки. Протягом цього періоду витримки всю масу необхідно помішувати двічі в день.
 • Процідити сік через щільний шар тканини, віджати м’якоть. Розлити отриману рідину по бутлях не менш ніж на 5 літрів (не доверху), встановити поверх медичну рукавичку з отвором чи гідрозатвор.
 • По закінченні періоду активного бродіння (близько трьох тижнів) злити рідину від осаду і профільтрувати при необхідності. Залишити сухе вино для дозрівання в затемненому прохолодному місці.
 • Варіант 6. Міцне домашнє вино з винограду

  Хороші винні напої при правильному приготуванні підвищують градус за рахунок доданого цукру. Але таким чином важко отримати фортеця більше 10 градусів, тому доводиться вдаватися до додаткового додавання спирту.

  Домашнє вино: як зробити вино в домашніх умовах, рецепти

  Для приготування міцного напою необхідно:

  • п’ять кілограмів ягід сорту Ізабелла;
  • літр етилового спирту;
  • 600 грамів рафінованого цукру (плюс по 100 грамів на кожен літр продукту).

  Етапи виготовлення напою:

 • Підготувати виноград класичним методом без миття і розім’яти його. У такому вигляді залишити ягоди на три доби для бродіння.
 • Процідити отриману масу і з м’якоті віджати сік. Додати до майбутнього напою 600 грамів білого цукру і ретельно перемішати до повного розчинення.
 • Залити сік з цукром в скляну тару, встановити гідрозатвор чи медичну рукавичку. Зберігати протягом десяти діб.
 • По закінченні терміну першого бродіння внести ще цукор (згідно з розрахунком вище), а також 200 мілілітрів чистої некип’яченої води (з цукру і води необхідно приготувати сироп). Знову встановити рукавичку і залишити на п’ять діб.
 • Додати етиловий спирт. Для цього до кожного літру вина додати по 200 мілілітрів продукту і ретельно перемішати. Надіти рукавички і залишити напій для останнього етапу бродіння.
 • Як тільки бульбашки газу перестануть формуватися і рукавичка опаде, вино потрібно буде розлити по ємностей і закупорити для дозрівання.

  Таким чином, існує безліч рецептів приготування вина в домашніх умовах. Деякі з них досить старі, а інші з’явилися нещодавно. У всьому різноманітті способів виготовлення вина кожен може знайти той, який підійде саме йому.

  Надмірне вживання алкоголю шкодить вашому здоров’ю!

  Моя довідка - Корисні поради