Домашній коньяк з самогону, горілки або спирту: рецепти

Традиційний коньяк в домашніх умовах готують у бочках з натурального дуба, де напій настоюється протягом декількох років. За цей час він здобуває необхідний, виражений аромат і характерний відтінок.

Основою такого напою є коньячний спирт, одержуваний в результаті подвійної дистиляції з білого виноградного вина. Взагалі базою для багатьох спиртних напоїв є саме виноград, з якого роблять лікери та вина.

Домашній коньяк з самогону, горілки або спирту: рецепти

Коньяк виготовляється за спеціальною технологією, на його виготовлення йде досить багато часу і праці. Вартість елітних напоїв досить висока, що цілком виправдано високоякісним сировиною і складністю рецептури. Проте в домашніх умовах можна швидко приготувати напій, за своїми якостями не поступається дорогому спиртного.

Аромат і смак коньяку будуть на висоті, при цьому для виробництва потрібні самі звичайні інгредієнти.

У даній статті описані різні рецепти приготування коньяку, доступні практично кожному, а сам процес зазвичай не викликає суттєвих труднощів.

Домашній коньяк з спирту

Хороший коньяк з спирту в домашніх умовах, рецепти якого використовуються частіше інших, робиться з наступних інгредієнтів:

 • чистий спирт – 1,5 літра;
 • пара суцвіть гвоздики (досить 2-3 штук);
 • кора дуба – 2,5 столові ложки (доступна в багатьох аптеках);
 • тертий мускатний горіх – ? чайної ложки;
 • чайна ложка звичайної паленого цукру;
 • пакетик ванільного цукру.
 • Домашній коньяк з самогону, горілки або спирту: рецепти

  • Міцність напою за таким класичним рецептом повинна становити близько 40 градусів, тому використовується спирт слід розбавити звичайною чистою водою.
  • Для придбання коньяком характерного аромату і відтінку використовується дубова кора, але якщо в господарстві є бочки з дуба, то без кори можна цілком обійтися.
  • При відсутності такої тари для швидкого приготування можна використовувати звичайні скляні ємності.

  Палений цукор отримати досить просто: пісок чи рафінад треба набрати в ложку і трохи потримати над вогнем. Як тільки продукт придбає характерний коричневий відтінок, його можна використовувати.

  Процес приготування досить простий і включає в себе наступні кроки:

 • спирт заливається в приготовлену ємність, у нього засипається цукор;
 • після розчинення цукру в спирті додається кора (при необхідності її можна замінити на тріску дуба, але кора є основним інгредієнтом);
 • потім туди додаються натуральні ароматизатори (гвоздика, кориця та інші спеції за смаком);
 • все ретельно перемішується, майбутній домашній коньяк слід прибрати в прохолодне місце на строк не менше 30 діб (якщо є можливість, ємність поміщається в льох).
 • Щоб зберегти аромат використовуваних спецій, ємність накривається щільною кришкою або шаром поліетилену. Це зробить аромат більш вираженим і насиченим, що позитивно вплине на якість напою.

  Готовим коньяк можна вважати тоді, коли він придбає характерний бурштиновий відтінок. Після цього напій проціджується, видаляється весь осад і спеції. Зберігати коньяк слід у закритих ємностях і прохолодному місці, уникаючи попадання прямих сонячних променів.

  Приготування домашнього коньяку традиційним способом

  Ще з давнини винороби для приготування вишуканого коньяку використовували натуральний виноградний спирт. Ця технологія збереглася до цих пір, хоча і вважається досить складною і трудомісткою. Однак тільки з подібної сировини можна отримати дійсно справжній напій з унікальними ароматичними і смаковими якостями.

  Домашній коньяк з самогону, горілки або спирту: рецепти

  Починати виробництво слід з приготування сусла, для чого зібраний виноград з кісточками розминається. Після отримання першого соку маса залишається в теплі приблизно на добу. Далі ягідна суміш пропускається через соковижималку, залишається на три тижні для бродіння.

  Подальше приготування здійснюється за допомогою декількох етапів:

 • спочатку слід зробити звичайне виноградне вино, враховуючи, що з 9 літрів напою вийде тільки 1 літр доброго міцного коньяку;
 • вино буде повністю готовим і придатним для подальших дій не раніше, ніж через 20-25 днів: поспішати не варто;
 • отриманий напій переганяється двічі, це дозволяє отримати якісний виноградний спирт (для цього використовуються самогонний апарат або дистилятор).
 • Потім виробництво здійснюється за класичною рецептурою:

  • спирт заливається в ємність, у нього засипається цукор;
  • після розчинення цукру додається кора;
  • потім у підготовлену основу додаються натуральні ароматизатори (гвоздика, кориця та інші спеції за смаком);
  • все ретельно перемішується, ємність забирається в прохолодне місце на строк не менше 30 діб (для цього можна використовувати льох).

  Домашній коньяк з самогону, горілки або спирту: рецепти

  У підсумку виходить дуже смачний, насичений коньяк з більш вираженим ароматом, ніж при приготуванні напою на основі звичайного спирту.

  На все потрібно не менше 30-60 днів, після чого коньяк можна вважати готовим. Однак для отримання дійсно відмінного коньяку перед вживанням його рекомендується витримати в прохолодному місці не менше року. Тому багато хто воліє використовувати вже готовий виноградний спирт, як найбільш простий метод приготування.

  Домашній коньяк з самогону

  Для приготування ароматного напою можна використовувати різні інгредієнти. В якості натуральних ароматизаторів найчастіше використовуються кориця і гвоздика, а дубова кора надає домашньому коньяку характерний смак. Варіантів основи для отримання напою не так багато, найчастіше це звичайний або виноградний спирт.

  Домашній коньяк з самогону, горілки або спирту: рецепти

  Одним з найпопулярніших видів є коньяк з самогону, міцність якого складає приблизно 40-45%.

  Для приготування використовуються такі інгредієнти, як:

 • натуральна кора дуба (можна купити в будь-якій аптеці) – одна упаковка;
 • самогон – 3 літри (фортеця близько 40-45%);
 • білий цукор-пісок – три повні чайні ложки;
 • кілька бутонів сушеної гвоздики, зазвичай вистачає 3-4 штук для отримання приємного смаку;
 • пакетик ваніліну;
 • невелика кількість тертого мускатного горіха (додає за смаком, не є обов’язковим інгредієнтом);
 • трохи кориці.
 • Домашній коньяк з самогону, кращий рецепт якого буде вказано нижче, відрізняється деякими особливостями. Справа в тому, що в самогонке є досить велика кількість сивушних масел, які можуть зіпсувати смак готового напою. Тому перед початком приготування необхідно очистити основний інгредієнт.

  Для самогонки можна використовувати такі методи, як очищення молоком, активованим вугіллям або марганцівкою.

  Домашній коньяк з самогону, горілки або спирту: рецепти

  Одним з ефективних способів є заморозка ємності разом з самогоном. При цьому сивушні масла разом з водою прилипають до стінок посудини, що залишився напій акуратно зливається і використовується для приготування коньяку. Все це дає можливість прибрати неприємний присмак і запах.

  Перед початком приготовлена самогон розбавляється водою, щоб готовий напій не був міцніше 45 градусів. Найкраще змішувати всі інгредієнти в дубовій бочці, а якщо її немає, підходить будь-яка чиста скляна ємність або каструля з емальованою поверхнею. Не використовуються ємності із звичайної сталі або алюмінію, так як вони стають причиною окиснення напою.

  Особливих секретів того, як приготувати коньяк за цією рецептурою, немає. Покрокова інструкція включає в себе наступні етапи:

  • цукор слід правильно підготувати, для чого він насипається в ємність і нагрівається над вогнем для отримання коричневого відтінку (важливо не перепалити цукор);
  • готовий цукор додається в ємність з очищеним самогоном, суміш ретельно перемішується;
  • додаються дубова кора і інші натуральні ароматизатори у вигляді кориці, мускатного горіха та інших прянощів (замість кори можна використовувати дубову тріску, аромат вийде таким же виразним, особливо якщо тріска дуже свіжа);
  • отримана суміш розмішати, ємність щільно закривається кришкою, після чого настоюється протягом 3-4 тижнів у прохолодному темному місці.

  Напій буде повністю готовий вже через 30 діб, але його аромат ще не буде настільки вираженим. Для отримання коньяку з багатим смаком і чудовим ароматом рекомендується витримувати його не менше, ніж протягом 150-180 доби. За цей час можна настояти напій, який за своїми якостями не буде поступатися коньяку з виноградного спирту за класичною рецептурою.

  Багато фахівців вважають приготування коньяку в дубових бочках на основі очищеного самогону одним з найбільш правильних методів, так як аромат і смак виходять унікальні, дуже приємними і багатими.

  В домашніх умовах такі бочки є далеко не завжди, але надати необхідний смак можна за допомогою попереднього випалу тріски з дуба.

  Домашній коньяк з самогону, горілки або спирту: рецепти

  Підготувати тріску досить просто:

 • її треба викласти на деко,
 • трохи збризнути водою,
 • після чого поставити в нагріту духовку.
 • Коли тріска придбає темний коричневий відтінок і від неї піде димок, треба її прибрати. Сировина додається в ємність з самогонкою, розмішується і закривається щільною кришкою.

  Обпалена тріска або кора прискорюють приготування коньяку, вже через два тижні напій буде готовий. Для тих, хто готує великий обсяг спиртного, можна використовувати великі шматки кори, пекуче звичайної газової пальником. Дуже важливо не перепалити дерево, так як напій набуває гіркого присмаку.

  Як зробити коньяк на самогоні будинку? Якісний напій не буде поступатися за своїми властивостями дорогим фабричним маркам, якщо повністю дотримуватися вимоги та особливості рецептури. Отриманий коньяк буде корисним в невеликих кількостях: він збуджує апетит, знімає спазми шлунка.

  Наявність натуральних трав в якості добавок надає не тільки цікавий присмак, але і насичує продукт корисними речовинами.

  Домашній коньяк з самогону, горілки або спирту: рецепти

  Робити коньяк будинку можна з різних інгредієнтів, найчастіше це звичайний харчовий спирт або виноградний. Досить смачним виходить напій на очищеному самогоні, при необхідності можна готувати напій на горілці. Отриманий продукт добре підходить під будь-які продукти, але закушувати його лимоном не рекомендується, так як він заб’є весь букет.

  Коньяк з горілки

  Кращі домашні рецепти коньяку можна робити не тільки на виноградному спирті, але і на горілці.

  Для цього потрібні:

 • хороша горілка – 3 літри;
 • натуральна кора дуба – 5 повних столових ложок;
 • білий цукор-пісок – 2 повні чайні ложки;
 • тертий мускатний горіх – половина чайної ложки;
 • пакетик ваніліну (додається за смаком).
 • Домашній коньяк з самогону, горілки або спирту: рецепти

  • Щоб виготовити якісний напій, треба переконатися в тому, що всі інгредієнти хороші. Особливо це стосується горілки, економити на якій не рекомендується.
  • Кору краще купувати в аптеках, перевіривши її свіжість і відсутність запаху прілого.
  • Горілка і спеції придбати в спеціалізованих магазинах.
  • Палений цукор робиться самостійно, для цього його треба просто нагрівати на відкритому вогні до появи коричневого відтінку. Дуже важливо його не перепалити, щоб напій не вийде гірким.

  Приготувати коньяк своїми руками досить просто:

 • у ємність (краще всього брати скляні пляшки) додається горілка, потім цукор;
 • отримана суміш розмішується за допомогою дерев’яної ложки (металеву краще не брати);
 • далі додаються цукор, кора дуба, мускатний горіх і ванілін, все ще раз перемішується, після чого ємність закривається;
 • зберігати напій найкраще в темному, прохолодному місці не менше 30 діб;
 • готовий коньяк розливається по пляшках, зберігати його краще в льосі або темному шафі.
 • Такий коньяк можна пити відразу, але при тривалому зберіганні він набуває приємний, яскравий смак. В якості добавок можна використовувати звіробій, сушений шипшина або корицю, які додадуть напою цікаву ніжну нотку. За смаковими якостями такий домашній алкоголь не поступається французьким маркам.

  Коньяк на основі чорносливу, самогонки і горілки

  Дуже цікавим рішенням є приготування коньяку на чорносливі. В якості інгредієнтів використовуються:

 • пляшка горілки або очищеного самогону – 0,5 літра;
 • сушений чорнослив – приблизно 15 грамів;
 • чайна ложка білого цукру-піску;
 • один чайний пакетик (краще брати якісний чай, який не дасть стороннього присмаку);
 • натуральні ароматизатори у вигляді ванілі, гвоздики і кориці (за смаком можна додати інші варіанти, але в невеликій кількості).
 • Домашній коньяк з самогону, горілки або спирту: рецепти

  Виготовлення напою досить просте, воно не займає більше п’яти хвилин на змішування інгредієнтів, а сам напій можна вживати вже через добу. Смак виходить м’яким і ніжним, це ідеальне рішення для будь-якого святкового столу.

  • У процесі приготування продукти змішуються в ємності зі скла.
  • Чорнослив краще додавати зверху, попередньо промивши його.
  • Чайний пакетик опускається в рідину (нитку рекомендується залишити зовні: так пакетик буде простіше видалити).
  • Потім банку закривається кришкою, збовтується і ставлять в прохолодне темне місце.

  Через добу напій готовий, але домашній коньяк на основі чорносливу рекомендується наполягати приблизно три дні. Це дасть більш цікавий і м’який смак і красивий відтінок напою.

  Коньяк перед розливом у пляшки проціджують через шар марлі, ніякого осаду або домішок не повинно залишатися.

  Коньяк швидкого приготування

  Зробити своїми руками швидкий коньяк не так складно. Інгредієнти для нього доступні практично кожному:

 • білий цукор-пісок – три повні столові ложки;
 • столова ложка чорного чаю вищого сорту;
 • один гіркий перець;
 • чотири-п’ять горошин звичайного чорного перцю;
 • столова ложка м’яти (краще використовувати свіжу м’яту, вона надає більш виражений присмак і аромат);
 • пакетик ваніліну;
 • три літри будь горілки (саме вона стане основою замість самогонки або спирту).
 • Домашній коньяк з самогону, горілки або спирту: рецепти

  Домашній «швидкий» коньяк робиться дуже просто.

  • Всі приготовані інгредієнти змішуються в ємності, ідеальним варіантом є пляшки з темного скла, які не пропускають сонячні промені.
  • Отримане сировину закривається і ставиться на 10 діб для витримки.
  • Потім напій ретельно проціджують, для чого використовується шматок чистої марлі.
  • Готовий коньяк переливають у ємкості, пробувати його краще теплим: так смак буде більш яскравим.

  Перевірка якості коньяку

 • Щоб перевірити якість отриманого напою, треба звернути увагу на його смак, запах і зовнішній вигляд.
 • Справжній коньяк на стінках келиха залишає легкий слід, він повинен довго стікати по поверхні. Чим більше слід, тим більше витримка напою, а це здатні визначити навіть не спеціалісти.
 • Для перевірки можна доторкнутися до стінки келиха пальцем: якщо під рідиною залишається виразний слід — якісний напій.
 • Домашній коньяк з самогону, горілки або спирту: рецепти

  До ознак хорошого напою відносяться також пропускання рідиною сонячних променів, відсутність осаду або каламутності. Присмак коньяку повинен бути виразним і яскравим. Щоб відчути смак повною мірою, напій треба подовше потримати в роті. Не допускається наявність стороннього присмаку, наприклад, етанолу.

  Надмірне вживання алкоголю шкодить вашому здоров’ю!

  Моя довідка - Корисні поради