Доксициклін і алкоголь: сумісність та наслідки

Як відомо, найчастіше лікарі рекомендують відмовитися від алкоголю під час прийому лікарських засобів. Причина криється в потенційному розвитку ряду побічних ефектів в організмі, що зазвичай пов’язано з підвищеним навантаженням на печінку, що відповідає за виведення продуктів розпаду лікарських засобів і етилового спирту.

Додатково негативну реакцію може надати підвищене подразнюючу дію спільного прийому на шлунково-кишковий тракт, нервову, серцево-судинну та інші системи організму. Яскравим прикладом стає абсолютна несумісність Доксицикліну та алкоголю.

Доксициклін і алкоголь: сумісність та наслідки

Доксициклін. Основні властивості препарату

Доксициклін відноситься до тетрациклінової групи антибіотиків, які використовуються для лікування наступних захворювань інфекційної природи:

 • хвороби вуха, носа, горла;
 • дихальні шляхи;
 • гонорея, сифіліс і ряд інших венеричних захворювань;
 • сечостатева система;
 • гнійні ураження шкіри;
 • інфікування м’яких тканин;
 • опіки різного ступеня.
 • Особливість антибіотика полягає в можливості проникати через мембрани уражених інфекцією клітин і знищувати в них мікроби.

  Доксициклін впливає безпосередньо на РНК збудника захворювання, що веде до подальшої неможливості розмножуватися і поступової загибелі патогенних мікроорганізмів. У підсумку одужання організму відбувається природним шляхом за рахунок позбавлення його від інфекції.

  Доксициклін і алкоголь: сумісність та наслідки

  Лікарський препарат випускається у формі солютаб або у вигляді капсул. Прийом Доксицикліну вимагає уважного дотримання інструкції для попередження розвитку побічних ефектів. Наприклад, капсули Доксицикліну негативно впливають на слизову оболонку шлунково-кишкового тракту, стравохід і потенційно можуть спричинити утворення виразок, розвиток гастриту і супутніх захворювань.

  Для попередження цього вживати препарат можна тільки після їди, запиваючи його великою кількістю води.

  Застосування Доксицикліну у формі солютаб більш ефективно за рахунок більш швидкого всмоктування діючої речовини в кров і зниження шкідливого впливу на шлунково-кишковий тракт. Вживати побільше води необхідно під час всього курсу лікування антибіотиком, так як він сприяє зневоднення під час видалення з організму продуктів розпаду інфекції.

  Окремо необхідно зупинитися на згубний вплив на організм поєднання Доксицикліну та алкоголю. Останній, у свою чергу, однозначно відноситься до числа протипоказань.

  Негативні наслідки прийому

  Переважна більшість антибіотиків має серйозні побічні ефекти і потенційно може негативно позначитися на здоров’ї. Одночасно їх прийом необхідний і дуже важливий, так як ризик розвитку несприятливих наслідків при правильному вживанні лікарських засобів значно нижче, ніж позитивний ефект від лікування.

  Доксициклін і алкоголь: сумісність та наслідки

  Одним із негативних впливів Доксицикліну є руйнівну дію на печінку через перевантаження внутрішнього органу. Це обмежує сферу застосування лікарського препарату і не дозволяє його призначати хворим, які страждають від патологій печінки.

  Також необхідно обережно застосовувати препарат пацієнтам з порушеннями в шлунково-кишковому тракті, але тут згубний вплив компенсується великою кількістю води, яка знижує концентрацію антибіотика.

  При неправильному вживанні Доксицикліну у людини можуть розвиватися наступні побічні ефекти:

  • З боку травної системи і шлунково-кишкового тракту: нудота, блювання, дисбактеріоз, кандидоз, виразки, швидка втрата ваги і розвиток симптомів анорексії, тривалі запори або, навпаки, діарея, запалення дванадцятипалої кишки.
  • З боку кровоносної системи: гемолітична анемія, нейтропенія, тромбоцитопенія.
  • З боку імунної системи: висипання, свербіж, фотосенсибілізація, еозинофілія, набряк Квінке.

  Якщо вживати алкоголь при прийомі Доксицикліну, то ризик розвитку побічних ефектів, а також їх інтенсивність, різко зростають.

  Одночасно деякі з перерахованих ускладнень можуть призвести до летального результату, тому необхідно відмовитися від вживання спиртних напоїв під час курсового прийому антибіотика.

  Доксициклін і алкоголь

  Частково ви вже дізналися відповідь на питання про те, чи можна пити алкоголь і Доксициклін одночасно. Спиртні напої входять у число протипоказань до вживання при прийомі більшості лікарських засобів.

  Доксициклін і алкоголь: сумісність та наслідки

  Доксициклін не є винятком, що обумовлено сильною токсичною дією антибіотика на клітини печінки.

  Як показують дослідження і практика, дозування препарату, що використовується в терапевтичних цілях, ніяк не впливає на роботу печінки за рахунок малого впливу на нього. Якщо ж Доксициклін приймається тривало і разом з іншими ліками, які негативно впливають на печінку, то токсичність різко збільшується.

  Сильним каталізатором згубного впливу виступає алкоголь, який сумісний з дуже обмеженим переліком лікарських засобів. Ступінь негативного впливу тут визначається наступними факторами:

  • міцність напою;
  • обсяг прийнятої дози алкоголю;
  • індивідуальні особливості організму;
  • стан печінки і здоров’я її клітин;
  • спадковий фактор;
  • вік людини.

  У результаті в одних хворих легко переноситься одночасний прийом спиртних напоїв та лікарського засобу, а в інших це може призвести до розвитку токсичного гепатиту. Тут все відбувається строго індивідуально, і заздалегідь прогнозувати ситуацію проблематично, тому фахівці вказують на нульову сумісність доксицикліну та алкоголю, забороняючи вживання спиртних напоїв при прийомі антибіотика.

  Крім згубного впливу на печінку, взаємодія алкоголю і Доксицикліну негативно впливає на роботу шлунково-кишкового тракту. Так, дуже часто з’являються болі в шлунку, блювота, діарея, нудота, які відносяться до типовим побічним ефектам.

  Додатково можливий розвиток виразок на слизовій оболонці стравоходу, шлунка або кишечнику, що вимагає лікування.

  Доксициклін і алкоголь: сумісність та наслідки

  Наслідки спільного прийому Доксицикліну та алкоголю

  Багато часто навіть не замислюються про те, чи можна приймати Доксициклін з алкоголем і не знають про негативні наслідки (навіть пиво тут може призвести до серйозних побічних ефектів). Нижче перераховані основні наслідки вживання алкоголю під час прийому антибіотика:

 • Переривання курсу лікування. Справа в тому, що етанол провокує висновок діючої речовини Доксицикліну. Цей процес не дозволяє повноцінно проводити лікування.
 • Як вже говорилося вище, існує значний ризик виникнення різних побічних ефектів.
 • Велика ймовірність запалення дванадцятипалої кишки.
 • Великий ризик зневоднення організму внаслідок сильної блювоти і діареї.
 • Хворий ризикує втратити свідомість від одночасної дії Доксицикліну та етанолу в організмі.
 • При сильному ураженні хворий може отримати анафілактичний шок, що свідчить про алергію.
 • Спиртні напої провокують патології печінки і запалення надниркових залоз. Ситуація ускладнюється, коли етанол змішується з ліками.
 • Дуже сильний збиток наноситься нервовій системі. При цьому з’являться судоми, галюцинації, сонливість або збудження. Також можливе уповільнення мови, порушення орієнтації, втрата свідомості, тахікардія.
 • Доксициклін і алкоголь: сумісність та наслідки

  Коли можна пити алкоголь після Доксицикліну

  Через скільки можна після Доксицикліну приймати алкоголь? Особливість дії антибіотиків в тому, що їм необхідно попередньо набрати терапевтичну концентрацію в крові, що вимагає певного часу.

  Концентрація ця підтримується на постійному рівні, тому вживання алкогольних напоїв заборонено під час всього процесу лікування та періоду реабілітації після захворювання.

  Тільки через добу після закінчення курсу дозволяється приймати невеликі дози алкоголю.

  Під час прийому медикаментів варто відмовитися від вживання спиртного, так як одночасний прийом цих компонентів може викликати різноманітні побічні дії в організмі.

  Доксициклін і алкоголь абсолютно не сумісні, так як препарат відноситься до терапевтичної групи антибіотиків. Як відомо, взаємодія етилового спирту і активних компонентів цих ліків завдає великої шкоди організму людини.

  Відгуки

  Сергій, 39 років. У минулому році мені випала можливість відвідати кілька азіатських країн. Подорож затьмарила тільки малярія, яку я підхопив в Таїланді. З-за цього довелося перервати поїздку і повернутися в Москву. Вдома лікарі прописали мені Доксициклін, який потрібно було пити тиждень. Як раз в цей час був День Народження у моєї доньки. Зрозуміло, влаштували застілля, запросили гостей. Я випив трохи пива, а вже через кілька годин з’явилася нудота, а потім і запаморочення. Дружина викликала швидку, мені промили шлунок, поставили крапельницю. Доктор пояснив, що мені було так погано як раз із-за того, що я випив алкоголь в один час з антибіотиком.
  Олеся, 25 років. У мене запалення, лікар сказав, що мені потрібно пропити антибіотики. На вихідних, як звичайно, пішли з подругами в клуб, випили кілька коктейлів. Точніше, я змогла осушити тільки половину склянки, тому що мені стало погано: з’явилася дуже сильна нудота. Після цього більше ніколи не змішувала таблетки і алкоголь, що б не трапилося.

  Є протипоказання. Необхідна консультація фахівця

  Моя довідка - Корисні поради