Цитрамон і алкоголь: сумісність та наслідки

Багато люди зневажливо ставляться до свого здоров’я, сподіваючись на те, що організм зможе витримати всі навантаження. На цьому тлі нерідко трапляються ситуації суміщення спиртних напоїв з прийомом медичних препаратів. Досить часто таке популярне ліки, як Цитрамон вживають разом з алкоголем.

Цитрамон приймають як до, так і під час розпивання алкогольних напоїв, а також дуже часто використовують як знеболюючий засіб при похміллі. У даній статті ви дізнаєтеся, чи можна пити Цитрамон і алкоголь.

Цитрамон і алкоголь: сумісність та наслідки

Дія Цитрамону

Цитрамон – ліки, розроблене фармакологами СРСР багато десятиліть тому. Цей препарат належить до групи НПСВ (нестероїдні протизапальні засоби). Цитрамон можна знайти тільки в аптеках Росії і країнах СНД. При первісної розробки до складу Цитрамону входили наступні компоненти:

 • сахароза;
 • фенацетин;
 • какао-порошок;
 • кофеїн (алкалоїд пурину);
 • трехосновная карбонова кислота;
 • ацетилсаліцилова кислота.
 • На сьогоднішній день сучасні фармацевтичні компанії випускають кілька видозмінений Цитрамон. В залежності від переслідуваної мети, склади препарату можуть відрізнятися один від одного. Основою сучасного Цитрамону є всього три інгредієнта:

  • Пуриновий алкалоїд;
  • Ацетилсаліцилова кислота;
  • Парацетамол.

  Фенацетин при ретельному дослідженні був визнаний досить токсичною речовиною, тому від його використання фармакологи відмовилися. Підсумковий склад Цитрамону не викликає звикання і не має наркотичного впливу на організм.

  Цей анальгетик успішно використовують при лікуванні різного роду інфекційних захворювань, так як він зменшує больові відчуття і нормалізує гарячковий стан. Використовувати Цитрамон рекомендується в ряді випадків:

  • напади мігрені;
  • зубний біль;
  • підвищена температура тіла;
  • гарячковий стан;
  • передменструальний синдром.

  Протипоказання і побічні ефекти

  При правильному вживанні Цитрамону у ряді стандартних ситуацій, побічні реакції практично неможливі. Найчастіше проблеми виникають на тлі неправильного прийому ліків. Наприклад, порушення зорових і слухових функцій – один з можливих побічних ефектів. Виникає він від прийому Цитрамону у надто великих дозах.

  Цитрамон і алкоголь: сумісність та наслідки

  Постійне застосування препарату може спровокувати погіршення роботи печінки і нирок, а також загальне зниження функціональності організму. Негативно на ньому позначиться поєднання прийому Цитрамону з алкогольними напоями. Це може супроводжуватися шкірним висипом, яку викличе алергія на один з лікарських компонентів.

  На жаль, прийом ліків може призвести до більш жахливих наслідків. Тому перед прийомом Цитрамону необхідно ретельно ознайомитися з інструкцією, щоб бути обізнаним щодо захворювань, при яких прийом даного препарату заборонено.

  Такими протипоказаннями будуть такі стани і патології, як глаукома, вагітність, подагра, поліпи, астма, серцева ішемія і непереносимість лактози.

  Розумним ходом буде також ознайомлення зі списком препаратів, які, навпаки, сумісні з Цитрамоном.

  Кращий варіант, як і при вживанні будь-яких інших медичних препаратів, – завчасна консультація з лікуючим лікарем. Цитрамон має сильний ефект і здатний послаблювати або збільшувати вплив інших лікарських засобів.

  Поєднання Цитрамону і алкоголю

  Чи можна пити Цитрамон після алкоголю, і що буде, якщо взяти це ліки при похмілля? Цим питанням задаються багато людей після розпиття спиртних напоїв. Навіть невелика доза алкоголю може викликати сильний головний біль, і Цитрамон часто використовують у таких ситуаціях для зняття негативного ефекту. Але питання «чи можна це робити» все ще залишається актуальним, адже багато людей користуються цим методом навіть не знаючи про його наслідки.

  Цитрамон і алкоголь: сумісність та наслідки

  Діючі речовини Цитрамону

  Як вже згадувалося раніше, в основний склад Цитрамону входять аспірин, кофеїн і парацетамол. Окремо кожне ця речовина має певну мету, виконує задані функції, а комплексно (в таблетці) вони діють як знеболювальний, жарознижувальний та протизапальний засіб.

  Спектр хвороб, при яких призначається Цитрамон досить широкий і нерідко цей медикамент використовують у повсякденному житті без призначення лікаря. Незважаючи на все це, можна вважати препарат повністю безпечним, і чи сумісний Цитрамон з алкоголем? Щоб відповісти на ці питання необхідно ознайомитися з кожним складовим компонентом ліки і докладно вивчити його вплив на організм.

  Взаємодія алкоголю і аспірину

  Зниження больових відчуттів і підвищення проникності стінок кровоносних судин – основні властивості ацетилсаліцилової кислоти, відомої як аспірин. Ця речовина може викликати побічні ефекти, такі як запалення слизової оболонки травного тракту і можливе утворення виразок. Спиртне діє за схожим принципом і призводить до подразнення шлунка. Поєднувати аспірин і алкоголь досить небезпечно, бо це може стати причиною ураження органів і внутрішніх кровотеч.

  Змішування Цитрамону і алкогольних напоїв провокує порушення в нервовій системі:

 • порушення слуху (шум або дзвін у вухах);
 • підвищена занепокоєння і тривога.
 • При надмірних дозах можуть проявлятися симптоми сильної інтоксикації:

 • галюцинації;
 • судоми в кінцівках;
 • втрата свідомості;
 • Цитрамон і алкоголь: сумісність та наслідки

  Прийом Цитрамону у комбінації з алкоголем дає особливо негативні наслідки під час вагітності , наприклад, розвиток різних вад у плода.

  Взаємодія алкоголю і кофеїну

  Кофеїн, що міститься у великій кількості в Цитрамоне, викликає активізацію і збудження центральної нервової системи, а в поєднанні з напоями, що містять спирт, може призвести до серйозних розладів у цій області. Таблетку Цитрамону, спожита незабаром після будь-якого алкоголю, сприяє підвищенню артеріального тиску, завдяки кофеїну. При регулярному систематичному порушенні цього показника буде розвиватися гіпертонічний криз.

  Побічними ефектами поєднання кофеїну зі спиртним є:

  • слабкість організму і часті запаморочення;
  • шум або дзвін у вухах;
  • аритмія;
  • сильна нудота.

  Також можливі судоми, а вони ведуть до кисневого голодування мозку, що є дуже небезпечним побічним ефектом. Комплексне прояв таких симптомів, ймовірно, призведе до розвитку ще більш згубні для здоров’я наслідків.

  Цитрамон і алкоголь: сумісність та наслідки

  Після вживання спиртних напоїв приймати Цитрамон особливо небезпечно тим людям, які мають розлади шлунково-кишкового тракту. Таке змішування викличе загострення хвороби, а також з високою ймовірністю спровокує нудоту, блювоту і внутрішня кровотеча.

  Взаємодія алкоголю і парацетамолу

  Парацетамол – один з трьох основних інгредієнтів, що входять до складу Цитрамону. Його дія схожа з аспірином, т. к. він має властивості жаропонижения і знеболення, що добре справляються з м’язової і головним болем.

  Вживання парацетамолу слідом за алкоголем, як і його передозування, небезпечні для людського організму. Незалежно від кількості алкоголю, суміщення етанолу з парацетамолом значно вплине на функції печінки.

  Метгемоглобінемія – процес руйнування еритроцитів у кров’яних клітинах. Це захворювання виникає при тривалому вживанні Цитрамону в якості знеболювального при похміллі.

  Спирт є своєрідним алергеном і в комбінації з Цитрамоном може викликати потужні реакції аж до анафілактичного шоку. Вміст парацетамолу в Цитрамоне робить препарат протипоказаним в ряді станів:

  • виразка шлунка;
  • недостатність нирок;
  • знижені функції кровотворення.

  Цитрамон і алкоголь: сумісність та наслідки

  Також приймати Цитрамон після алкоголю не варто при відхиленнях в роботі сечовидільної системи, тому що може спровокувати розвиток гострої інтоксикації. Продукти розпаду етанолу не мають можливості виходу з організму, а це проявляється слабкістю, головним болем, нудотою і блювотою.

  Цитрамон при похмілля

  Все ж застосовувати даний препарат при певних симптомах похмільного синдрому можна. Але не варто забувати про вищеописаних негативні наслідки і побічні ефекти, які можуть виникнути. При застосуванні Цитрамону варто пам’ятати про те, що:

 • Препарат буде дієвий тільки при малих дозах протягом короткого часового проміжку.
 • Передозування Цитрамоном загрожує отруєнням, до якого призведе підвищений вміст важких металів та токсичних речовин в організмі.
 • Це означає, що медикамент діє поверхово: Цитрамон на короткий час зніме синдром мігрені, а ось головний біль з часом повернеться назад. Продовження прийому препарату підвищує шанси передозування і погіршення самопочуття. До останніх відносяться:

 • втрата свідомості;
 • нудота і блювання;
 • ріжуча біль в області живота;
 • подразнення шлунково-кишкового тракту;
 • комплексне уповільнення рефлексів;
 • ослаблення печінки через токсичного впливу етанолу.
 • Отруєння організму токсичними метаболітами спирту служить причиною розвитку похмільного синдрому. Тому вживання Цитрамону і, тим більше, передозування цим препаратом особливо небезпечні в цей період. Навіть одна таблетка при похмілля може бути надлишковою і спричинити за собою непоправні наслідки.

  Цитрамон і алкоголь: сумісність та наслідки

  При похмілля рекомендується вживати більш щадні і слабкі по ефекту медикаменти.

  У випадках загострення похмільного синдрому, кращим рішенням буде виправлення причин, а не наслідків недуги. Це означає, що в першу чергу слід подбати про якомога більш швидке виведення етанолу і продуктів його розпаду з організму і вже після цього приступити до лікування супутніх симптомів. При надто важкому похмілля варто прийняти Цитрамон на наступний ранок ( через добу)у зменшеній дозі.

  Цитрамон – універсальний і дуже популярний препарат, який можна придбати без рецепта в абсолютно будь-якій аптеці. Незважаючи на свою невинність, Цитрамон у поєднанні з алкоголем може завдати значної шкоди організму і здоров’ю. Тому виникає питання: «Через скільки часу можна приймати Цитрамон після застілля?». Відповідь один – після повного виведення алкоголю з організму.

  Необхідно також брати до уваги індивідуальні особливості організму. У кожної людини він працює і реагує на будь-які ситуації по-різному. Якщо в інструкції по застосуванню не зазначена несумісність з одним з алкогольних напоїв, то це все одно не є гарантією позитивного результату в майбутньому. Піклуючись і проявляючи увагу до свого здоров’я, ви зможете зберегти його на довгі роки.

  Відгуки

  Костянтин, 23 роки. Кажу, виходячи з власного досвіду. Вранці було не дуже добре: розколювалася голова, в роті пересохло. За ніч я поспав не більше двох годин, на наступний день успішно здав іспит, а до вечора необхідно було бути присутнім ще на одній тусовці і знову пити. За традицією я вирішив випити Цитрамон (більше у мене нічого не було) і тільки потім додумався почитати про побічні ефекти, а їх там виявилося достатньо. Я трохи понервував з-за цього, але в підсумку нічого не виправдалося. Я себе став краще відчувати і зміг погуляти ще одну ніч. Звичайно, так робити не варто часто. Краще випити побільше води і гарненько відпочити.
  Леонід, 29 років. Один мій друг порадив після п’янки на ніч прийняти дві таблетки Цитрамону. Я рада запам’ятав, але застосувати його не було випадку. Вчора вночі зі знайомими пили горілку (1,5 літра на двох). Прийшовши додому, я згадав той рада і випив, як і належить, дві таблетки Цитрамону від голови. На ранок відбувалося щось дивне. По всім земним законам у мене повинно було бути похмілля, але відчувалося тільки легке нездужання, як при злегка підвищеній температурі тіла. Я вважаю, що похмілля все ж є, але ви ніби не приймаєте в ньому участі. Зовні не помітно, але організм, швидше за все, постраждала серйозно. Як підсумок, від похмілля Цитрамон рятує на ура, але він явно дуже важко переноситься організмом. Краще цим не зловживати і берегти своє здоров’я.
  Олена, 34 роки. Цитрамон містить велику кількість аспірину і кофеїну. Якщо при похміллі тільки болить голова (і знижений тиск), то Цитрамон П можна прийняти. Правда, потрібно враховувати, що після регулярних вечірніх прийомів алкоголю підвищується кислотність і стінки шлунка роздратовані. А аспірин, між іншим, це – кислота, тому запалений шлунок негативно прийме Цитрамон. При похмілля краще прийняти активоване вугілля або гліцин. Вони мають зв’язує дією і підтримують печінку, зменшує інтоксикацію. Солодкий чай, мінеральна вода, рідина в цілому також допоможуть виведенню токсинів з організму. Коли з’явиться апетит, потрібно з’їсти чогось рідке, наприклад, суп або простий бульйон. Так, до вечора ви приїдете в норму.

  Є протипоказання. Необхідна консультація фахівця

  Моя довідка - Корисні поради