Ципролет і алкоголь: сумісність та наслідки прийому

Деякі пацієнти, яким призначають лікування препаратом Ципролет, цікавляться: чи поєднується це ліки та алкоголь? І якщо немає, то через скільки можна пити після закінчення лікування? Лікарі сходяться на думці, що сумісність будь-яких ліків, у тому числі Ципролета, і алкоголю призведе до небажаних ускладнень.

Ципролет і алкоголь: сумісність та наслідки прийому

Дія Ципролета

Ципролет — антибактеріальний препарат, який застосовується при лікуванні інфекційних захворювань. Так як він є антибіотиком, що з його допомогою лікують:

 • бронхопневмонію;
 • бронхіт;
 • отит;
 • цистит;
 • простатит та ін
 • Завдяки високою проникаючою здібностями цього антибіотика, його використовують і в хірургії. Діючі компоненти препарату проникають в тканини і знищують шкідливі бактерії і мікроорганізми, припиняючи їх розмноження. І хворий починає одужувати. Ципролет випускається в наступному вигляді: розчин для ін’єкцій та інфузій, таблетки і очні краплі.

  • Незважаючи на те, що Ципролет застосовується досить широко, у нього є ряд протипоказань. Препарат можна приймати під час вагітності та грудного вигодовування, при індивідуальній непереносимості будь-якого з компонентів, при вазі менше 45 кг, а також дітям і підліткам до 18 років.
  • У літніх людей, а також у пацієнтів із захворюваннями серця і судин, головного мозку та епілепсією, застосування препарату можливе тільки в тому випадку, коли ефект від використання ліки вищі, ніж шкода від побічної дії.
  • Ципролет несумісний з ліками, що мають pH показник від 3 до 4. Так як такі препарати відрізняються як фізичної, так і хімічної нестабільністю.
  • При застосуванні Ципролета у формі очних крапель у людини може на якийсь час впасти гострота зору, тому не рекомендується в цей час займатися роботою, що вимагає високої концентрації уваги, а також водити автотранспорт.

  Ципролет і алкоголь: сумісність та наслідки прийому

  В інструкції по застосуванню не зазначаються симптоми, пов’язані з передозуванням препаратом. В основному вони проявляються у вигляді побічних ефектів. Лікування в цьому випадку наступне: створення кислого середовища, збільшення надходження рідини в організм, застосування клізм і ентеросорбентів для очищення.

  Ципролет (за винятком випадків індивідуальної непереносимості) добре переноситься пацієнтами. У поодиноких випадках під час лікування можуть з’явитися такі побічні ефекти, як: безсоння, печія, нудота і блювання, діарея, кров у сечі, алергічна реакція, проблеми з тиском, біль у тілі.

  Ципролет дуже ефективний у лікуванні різних інфекційних захворювань, викликаних бактеріями.

  Ципролет і алкоголь

  Тривалість лікування препаратом Ципролет — 7 днів. Але не всі пацієнти можуть витримати навіть таке нетривалий час без вживання алкогольних напоїв. Тому вони цікавляться у лікаря: чи Можна пити разом з Ципролетом алкоголь? Сумісні вони? Як це поєднання вплине на стан здоров’я і всього організму?

  Ципролет і алкоголь: сумісність та наслідки прийому

  Лікарі намагаються пояснити пацієнтам, що алкоголь і Ципролет поєднувати не бажано. Адже антибіотики призначаються людині при серйозному захворюванні: в цей час організм людини ослаблений і потребує підтримки. А це значить, що пацієнт повинен вести здоровий спосіб життя. З якими ж наслідками можна зіткнутися при їх спільному використанні?

  При прийомі будь-яких ліків на печінку виявляється токсична дія. Так як всі продукти розпаду медикаментів виводяться печінкою і нирками. Етанол, також як і ліки, розщеплюється і виводиться з організму з допомогою печінки, тому вживання спиртного разом з лікарськими препаратами впливає на неї подвійне навантаження.

  З-за великого навантаження печінка погано справляється зі своєю функцією, що призводить до того, що токсичні речовини залишаються в організмі і отруюють його.

  Спільний прийом Ципролета та алкогольних напоїв може спровокувати появу побічних ефектів. Зазвичай вони проявляються у вигляді аритмії, порушення концентрації і проблем сечовидільної системи.

  Прискорене сечовипускання сприяє очищенню організму від етанолу. А діюча речовина даного лікарського препарату (ципрофлоксацин) не дозволяє цього механізму повністю розкритися.

  Рідина затримується в організмі, що провокує набряки і порушення водно-сольового балансу. В результаті порушується робота серцево-судинної і дихальної системи, а також надлишок рідини може привести до набряку легенів.

  Ципролет і алкоголь: сумісність та наслідки прийому

  Про це варто пам’ятати

 • По-перше, вживання алкоголю спричиняє появу таких неприємних побічних явищ, як: нудота, блювання, тремор верхніх кінцівок і порушення координації. Ці побічні ефекти можуть з’явитися і при прийомі Ципролета. Тому при поєднанні спиртного і ліки ризик появи побічної дії підвищується до 73%. У підсумку, крім основного захворювання, доводиться ще лікувати і ускладнення, викликані таким взаємодією.
 • По-друге, роздумуючи над тим, чи варто пити алкоголь під час лікування препаратом, не варто забувати, що Ципролет — це антибіотик. Лікарі попереджають про те, що поєднувати антибактеріальні препарати і алкоголь не можна.
 • По-третє, при вживанні алкоголю ефективність ліків зменшується. А це становить небезпеку для людини, так як при недостатній кількості антибіотика бактерій формується опірність до певного лікарського препарату. У підсумку, дане ліки перестає допомагати. Підвищувати дозування не можна, так як це може бути небезпечно для здоров’я пацієнта.
 • Слід розуміти, що вживати разом з ліками не можна як міцний алкоголь, так і вино, і пиво. Це пов’язано з тим, що до зниження ефективності препарату призводить будь-яка доза етанолу.

  Ципролет і алкоголь: сумісність та наслідки прийому

  Навіть якщо будуть відсутні побічні ефекти, вилікувати захворювання, швидше за все, не вийде. Щоб вилікуватися, необхідно буде пропивати курс інших антибіотиків. А це знову додаткові обмеження на невизначений час.

  Повернення до звичайного життя

  Так як антибіотики мають властивість накопичуватися в організмі, то після закінчення курсу лікування, їх компоненти можуть виводиться з організму протягом декількох днів. В інструкції по застосуванню вказується конкретна кількість годин або днів, необхідних для повного виведення ліків з організму.

  Слід враховувати, що термін виведення ліків з організму вказаний в інструкції для здорової людини. Якщо у вас є якісь хронічні захворювання, то варто додати до цих цифр ще 2-3 дні.

  Близько 3 днів (в середньому) потрібно організму, щоб вивести всі компоненти антибіотика. Бажано в ці дні також не вживати алкоголь.

  Так як діючі речовини лікарського препарату все ще знаходяться в крові, прийом спиртного може спричинити появу побічних ефектів. А також спровокувати нове загострення хвороби, яку ви лікували за допомогою антибіотика.

  З усього вищесказаного стає зрозуміло, що відповідь на питання: чи Можна пити Ципролет з алкоголем? може бути тільки один. Разом з антибіотиками вживати алкоголь не можна. Порушення цієї заборони веде до збереження інфекції, що, в свою чергу, завдає непоправної шкоди здоров’ю людини.

  Є протипоказання. Необхідна консультація фахівця

  Моя довідка - Корисні поради