Чим можна замінити алкоголь та спиртні напої: альтернативи

Найчастіше людина, який кинув пити, відчуває себе некомфортно від тяги до спиртного. У перший час це нормально. Алкоголік взагалі не уявляє, як можна відпочивати без алкоголю, як, не випиваючи, радіти життю. У даній статті мова піде про те, чим замінити алкоголь і що робити, коли хочеться випити за якихось причин.

Чим можна замінити алкоголь та спиртні напої: альтернативи

Причини, за якими людину тягне на алкоголь

Нервова система людини включає в себе 2 підсистеми. Одна відповідає за прискорення процесів, інша — за їх гальмування.

Прискорення процесів — це збудження, необхідне для яких-небудь дій. Нервова система при цьому приходить в збуджений стан, необхідний для активної працездатності. Людина, таким чином, може займатися різними видами діяльності, необхідної для нормальної життєдіяльності.

Процес гальмування викликається прискоренням, але являє собою придушення або послаблення активізації нервової системи. Ця здатність організму потрібна для того, щоб людина з напруженого, стресового, порушеної стану міг розслабитися, відпочити, заспокоїтися.

Стреси – серйозні і незначні — в житті відбуваються постійно. Їх потрібно вміти перебороти, пережити. Природою закладено, що людина в змозі зробити це. У людей, які вживають велику кількість алкоголю, процес збудження працює добре і злагоджено. Цього не можна сказати про гальмуванні.

Іншими словами, людина, що зловживає спиртним, не здатний розслаблятися і відпочивати. Йому важко заспокоїтися без алкоголю, без «хімії», він випиває, щоб впоратися з нервовим напруженням. Після цього людині здається, що він відпочив, розслабився, але цим самим він тільки ще більше погіршив ситуацію, придушив у собі процес гальмування.

Чому це відбувається? Причина криється в тому, що алкоголіки (особливо з багаторічним стажем) не використовували дану «функцію організму. Це пов’язано з тим, що залежна людина штучно, спиртним або різними хімічними речовинами, розслаблював свій організм. З-за цього система гальмування як би атрофувалася. Організм придушив у собі те, що людина не використовує.

Чим можна замінити алкоголь та спиртні напої: альтернативи

Для алкозависимого людини, який вирішив позбавитися від своєї згубної звички, дуже важливо відновити втрачену здатність до розслаблення. Це потрібно в багатьох ситуаціях.

Наприклад, людина пережила сильний стрес і не може заспокоїтися. Причому такий збуджений стан може тривати не один день. Останнє свідчить про те, що нервова система просто не в силах пригальмувати процеси збудження.

Організму вкрай небажано перебувати в такому стані тривалий час, оскільки це завдає істотної шкоди здоров’ю. Нервова система і все тіло в цілому повинні періодично розслаблятися і заспокоюватися, а не перебувати в постійному напруженні та роздратуванні.

Як відпочивати без вживання спиртних напоїв

У будь-якої людини, що кинув пити, з часом відновлюється вміння «гальмувати», розслаблятися. Процеси збудження при цьому як і раніше будуть працювати відладжено. Таким чином, тепер обидва процесу стануть доступними.

Як же можна відпочивати без алкоголю? На перших порах людині, що вирішив кинути пити, це здасться нереальним. Насправді, з часом відбудеться адаптація.

Чим можна замінити алкоголь та спиртні напої: альтернативи

Нервової системи з першого дня відмови від алкоголю нічого іншого не залишиться, як навчитися розслаблятися. Однак потрібно бути готовим до того, що для даного процесу потрібно час. На це знадобиться не один день і навіть не тиждень. Час звикання до нових умов життя безпосередньо залежить від вашого алкогольного стажу. Чим він більше, тим довше буде проходити адаптація.

Думки про те, що неможливо відпочивати і розслаблятися без алкоголю, є лише ілюзією і страхом залежної людини. Проводити час добре без спиртного можна, але для цього також потрібна сила волі, щоб не зірватися.

В голові у алкозависимого є дуже жорстка установка, згідно з якою алкоголь дорівнює відпочинку. В тверезому стані людина завжди в напрузі. Іншими словами «я відпочиваю, коли п’ю». Цю зв’язок абсолютно точно треба розривати. Вам потрібно свідомо змушувати себе відпочивати, якщо не хочете мати ніяких залежностей. Це дуже важлива й обов’язкова частина роботи нервової системи.

Отже, чоловік кинув пити і задається питанням: «Як відпочивати без алкоголю?». На святах або просто ввечері після роботи кожному хочеться відпочити і розслабитися. Звичайно, існують різні медикаментозні препарати, таблетки, замінюють алкоголь, допомагають розслабити організм без спиртного. Багато намагаються знайти альтернативний напій, що не містить алкоголь, але за оказываемому ефекту близький до нього.

Нижче мова піде про те, чим замінити алкоголь, щоб розслабитися, не вдаючись до медикаментів і т. п.

Чим можна замінити алкоголь та спиртні напої: альтернативи

Для початку, потрібно створити невеликий розпорядок дня і слідувати йому. Мова йде не тільки про роботу і домашні обов’язки, які ви повинні виконувати. Виділіть дві години в день, які ви відводите тільки на ті справи, які потрібно робити. Ці заняття не повинні бути чимось примусовим. Також можна виділити один день в тиждень, коли ви займаєтеся тим, чим хочете. Однак потрібно пам’ятати, що цей час не для того, щоб формувати нові залежності. Не варто сидіти весь день за комп’ютером або переїдати і т. д.

Дуже важливо відпочивати усвідомлено. Ви можете в звичайний час займатися спортом чи дотримуватися правильного харчування, а також займатися іншими корисними справами. Однак якщо ви відчуваєте втому, вам варто дозволити собі розслабитися. Можливо, ви просто полежіть на дивані, прогуляєтеся по парку, зустрінетеся з друзями, дозвольте собі з’їсти якусь смачну їжу і т. д.

Ви повинні свідомо себе розслабляти. Багато людей, що кинули пити, задаються питанням, як це зробити. Вони відчувають постійну напругу, тому що самі заганяють себе в таку ситуацію. У боротьбі із залежністю вони намагаються повністю перебудуватися своє життя, щоб не пити.

Люди займаються спортом, правильно харчуються, працюють більше і якісніше. Це дуже добре, але при цьому важливо вміти розслаблятися. В іншому випадку всі зусилля будуть марними. Нічого страшного не відбудеться, якщо замість спортзалу ви один раз поспіть або просто подивіться телевізор. Зверніть увагу, відпочинок також включається в програму одужання.

Якщо ви ставите тверезість на перше місце, відмовляючись на час від інших цілей, відпочинок повинен стати частиною вашого життя. Це потрібно для того, щоб мінімізувати стрес, який заставляється людини зірватися і випити алкоголь. У кожної людини є так званий «енергетичний ліміт на день. Якщо він вичерпаний, то потрібно дати собі відпочити, а не намагатися виснажитися до останньої краплі. Тільки при такій умові вміння розслаблятися без спиртного прийде неминуче.

Чим можна замінити алкоголь та спиртні напої: альтернативи

Відпочинок не обов’язково має бути пасивним. Знайдіть для себе якесь захоплення, хобі. Нехай те, чим вам подобається займатися, і стане вашим відпочинком. Таким чином, ви зможете провести час, відведений для себе, ще й з користю.

У тверезості дуже важливо чути себе, розуміти свої справжні бажання, прагнення. Подумайте про те, що вам подобалося, коли ви були дитиною.

Можливо, і в дитинстві, і в юності ви хотіли займатися якимось видом діяльності, але цього не сталося з якихось причин. Хтось мріяв співати, хтось танцювати, багато хто хотів навчитися гарно малювати, кому-то завжди подобався спорт. Зараз якраз той час, коли не тільки можна, але і треба цим зайнятися і отримувати задоволення.

Це діяльність не заради грошей, а для отримання задоволення. Також можна витратити цей час на саморозвиток: читайте книги, дивіться хороші фільми, відвідуйте картинні галереї, театри, музеї. Як вважають психологи, майже у кожного колишнього алкозависимого з’являється якесь своє захоплення, хобі. Вони точно знають, яким видом діяльності їм подобається займатися, і що вони будуть робити у свій вільний час.

Звичайно, перший час в голові буде установка: «Треба відпочити. Значить, треба випити». Усвідомте це, спиніть самі себе і повторюйте, що по цьому шляху ви більше не ходіть. Зрозуміло, важко швидко перемкнутися, знайти альтернативні алкоголю способи відпочинку, але, якщо у вас є бажання і усвідомлене рішення кинути пити, то це вам під силу.

На перших порах навіть доведеться змушувати себе відпочивати, як би смішно це не звучало. Через час при думці про відпочинок ви відразу будете згадувати кілька добрих і корисних справ, якими хочете зайнятися.

Висновок

Таким чином, не забувайте відпочивати і пам’ятайте, що тверезість – це не тільки постійна робота. Це ще й відпочинок, розслаблення. Дозволяйте собі більше, відчувайте свої бажання, відмовляючись від того, що губить ваше здоров’я. Не змушуйте себе робити те, що вам не по душі. Направляйте себе тільки те, що приносить вам задоволення.

Тверезість – це можливість отримувати від життя все, що ви хочете, і насолоджуватися нею. Не ставтеся до себе самого занадто серйозно, тоді тверезість буде комфортною і приємною.

Моя довідка - Корисні поради