Чи можна вагітним безалкогольне пиво: вплив на плід

Очікують малюка жінкам доводиться стикатися з величезною кількістю обмежень, і не завжди ці заборони справедливі. Безсумнівно, попрощатися з цигарками чи алкоголем необхідно ще при плануванні вагітності, але деякі заборони сміливо можна назвати безглуздими і смішними.

Багатьох майбутніх мам цікавить, чи можна вагітним безалкогольне пиво. Настав час розібратися, припустимо вживання цього напою під час вагітності.

Чи можна вагітним безалкогольне пиво: вплив на плід

Як вживання алкоголю впливає на плід

У минулому багато людей вважали, що келих хорошого вина (наприклад, червоного сухого) не тільки не заподіє шкоди плоду, але і буде корисний. Логіка була такою: червоне вино підвищує рівень гемоглобіну в крові жінки і покращує її апетит.

Келих вина в тиждень вважався нормою, хоча варто нагадати, що норма — поняття відносне. В даний час, мабуть, кожен знає просту істину: все, що з’їсть або вип’є мама, обов’язково спробує і малюк.

  • Вживання спиртних напоїв під час вагітності на ранніх термінах може спровокувати викидень.
  • На більш пізніх термінах наслідками вживання алкоголю можуть стати передчасні пологи, розвиток патологій, поява каліцтв.
  • Крім цього, дитина протягом усього життя буде мати проблеми зі спиртним.

Існує безліч негативних наслідків, але і наведених достатньо, щоб замислитися і зробити вірні висновки.

Чи можна вагітним безалкогольне пиво: вплив на плід

Деякі вважають, що вагітність і алкоголь цілком сумісні: скільки прикладів, коли майбутня мати випиває, а діти в неї цілком здорові. Подібна легковажність — це злочин! Багато що залежить від індивідуальної переносимості спиртних напоїв і банального везіння.

Однак мова йде про здоров’я дітей, і тому грати в російську рулетку можна.

Іноді жінка дізнається про вагітність, що настала через деякий час. Якщо в цей період вживався алкоголь, то відразу панікувати не треба. На «подорож» в матку ембріону потрібні два тижні, і ці 14 днів прийнято вважати безпечними. З моменту прикріплення зародка до ендометрію ситуація змінюється.

Як би там не було, лікар повинен знати про те, пила жінка алкоголь після запліднення.

Чи можна вагітним безалкогольне пиво: вплив на плід

Безалкогольне пиво під час вагітності

Заборона на спиртне в пренатальний період логічний і обґрунтований. Виникає питання — а чи можна вагітним пити саме безалкогольне пиво? Так, напій називається пивом, але етиловий спирт у складі відсутня! Це не так. Відсоток алкоголю в такому напої прагне до нуля, але варто уважно прочитати напис на будь банку безалкогольного пива. Від 0,5 до 1 відсотка — стільки спирту міститься в пінному напої.

У чому причина? Пиво — це продукт бродіння дріжджів, і при бродінні солодовий цукор перетворюється в етиловий спирт. Процес приготування такого популярного напою — це природний процес.

Якщо говорити про виробництво безалкогольного пива, то або використовуються спеціальні дріжджі, які не виділяють спирт, або бродіння зупиняється на початковій стадії.

Існує і такий спосіб: звичайне пиво піддають обробці, щоб видалити з нього алкоголь. Це призводить до втрати смакових якостей, тому в напій додають додаткові інгредієнти — консерванти, ароматизатори і т. д.

Перш ніж придбати такий продукт, уважно вивчіть його складу.

Чи можна вагітним безалкогольне пиво: вплив на плід

Чи можна пити безалкогольне пиво при плануванні

Чим раніше починається планування вагітності, тим краще (як мінімум за півроку). В ідеалі обидва батьки повинні відмовитися від шкідливих звичок, здати необхідні аналізи і відвідати лікаря. Звичайно, майбутня мама повинна особливо ретельно дбати про своє здоров’я.

Під час очікування дитини імунітет кілька слабшає, тому є ризик загострення прихованих і хронічних захворювань. В інструкціях до багатьох препаратів зазначено, що той чи інший медикамент заборонений до застосування при вагітності або лактації. Отже, лікування майбутньої мами буде малоефективним.

Правильніше буде заздалегідь з’ясувати, чи немає збоїв в організмі, провести терапію й тільки тоді вагітніти.

При плануванні організм повинен бути у всеозброєнні: жінці чекають чималі навантаження, її тіло повинно стати ідеальним місцем для розвитку нового життя.

Обом батькам слід провести очисні роботи» і після цього влаштувати зустріч здорових статевих клітин. Так можна чи ні безалкогольне пиво під час планування? Якщо дуже хочеться, то максимум келих. Але в ідеалі — не можна! Кожен сам приймає рішення, головне, щоб воно було правильним.

Чи можна вагітним безалкогольне пиво: вплив на плід

Вживання безалкогольного пива на ранніх термінах

Перший триместр — це ранній термін, найнебезпечніше час за всі 9 місяців очікування малюка.

Запліднена сперматозоїдом яйцеклітина два тижні добирається до матки і потім прикріплюється до однієї з стінок. Настає дуже важливий етап. Ембріон отримує поживні речовини з материнського організму, розвивається, росте. Трохи часу — і всередині майбутньої мами маленький чоловічок, у якого є голова, ручки і ніжки.

У першому триместрі формуються основні органи і системи, значить, жінка повинна бути особливо обережною. Мова йде не тільки про відмову від згубних звичок. Треба менше нервувати і більше відпочивати, залишити заняття в тренажерному залі, обмежити фізичні навантаження.

І якщо ви досі роздумуєте, чи можна при вагітності пити безалкогольне пиво, то забудьте про алкоголь в першому триместрі. Взагалі.

Чи можна вагітним безалкогольне пиво: вплив на плід

Безалкогольне пиво у другому триместрі

Прийнято вважати, що другий триместр — воістину золотий час.

Майбутня мама вже не страждає від млявості, сонливості, поганого самопочуття, може похвалитися злегка кругленьким животиком, перебуває у піднесеному настрої. До 16-18 тижня закінчується формування плаценти, і дитина виявляється під надійним захистом.

Тим не менш, деякі речовини проникають через плаценту і алкоголь не виняток. Згадуйте про це всякий раз, коли вас відвідує бажання випити. Максимум 1 банку безалкогольного пива в місяць! Цей напій можна пригубити, якщо бажання спробувати пива буквально зводить з розуму і перетворюється на нав’язливу ідею. Якщо не сильно хочеться, то краще випити морсу або кефіру.

Так, в кефірі присутня досить незначна кількість спирту, але молочний продукт позитивно впливає на роботу ШЛУНКОВО-кишкового тракту, який часто підводить вагітних. Вживати безалкогольне пиво під час вагітності у другому триместрі можна, але зовсім трохи.

Чи можна вагітним безалкогольне пиво: вплив на плід

Вживання безалкогольного пива в третьому триместрі

Організм малюка сформований, дитині залишається набрати вагу.

Однак давати собі послаблення, як і раніше рано, адже спиртні напої (особливо у великих кількостях) небезпечні для розвитку. Звичайно, на цьому етапі 1 бокал безалкогольного пива в місяць не завдасть дитині зла, але все ж варто утриматися.

  • По-перше, до третього триместру постійними супутниками жінки стають набряки, а безалкогольне пиво посилює неприємний стан.
  • По-друге, що містяться в напої калорії не підуть на користь ні майбутній мамі, ні дитині.

Навіщо додаткові складності при пологах? Поява нової людини і без цього стає випробуванням для жінки.

Чи можна вагітним безалкогольне пиво: вплив на плід

Висновки

Отже, дозволяється безалкогольне пиво вагітним? Безперечно, тримати себе в шорах півроку до зачаття і 9 місяців вагітності непросто. Навколо стільки спокус! Невеликі послаблення допустимі, головне — міра.

Консультуйтеся з фахівцями, а не вислуховуйте думка вважають себе досвідченими подружок або відвідувачок жіночих форумів.

Шалено хочеться випити? Пригубіть безалкогольного пива або випийте кефіру, але ні в якому разі не в першому триместрі. Тепер вас двоє, а відповідальність за два життя несе одна людина — майбутня мати. Саме вона найсильніше в світі буде любити малюка, тому бережіть свою крихітку і, звичайно, не забувайте про себе.

Чи можна вагітним безалкогольне пиво: вплив на плід

Відгуки

Ольга. Кожен день хочу пива, особливо вечорами. Чоловік за вечерею іноді випиває пляшку, а я не просто не можу втриматися, пару ковтків обов’язково зроблю. Соромно, звичайно, але я дозволяю собі таке не кожен день, може, пару разів в тиждень. Тільки відчую запах, і все, тримайте мене семеро. Дивно, адже до вагітності до алкоголю я була байдужа, пила від сили раз в півроку.
Тетяна. Зізнаюся чесно: декілька разів вживала безалкогольне пиво. Чоловік був незадоволений, говорив, що там є хміль, хоч його і трохи. Але мені так хотілося… Думаю, трохи можна, тим більше пиво якісне. Я пробувала нефільтроване, як же мені було смачно! І ніякої різниці з цим пивом я не відчула.
Наталя. Наскільки я знаю, у звичайного і безалкогольного пива майже однаковий склад. І в тому, і в іншому напої є і корисні речовини, і шкідливі. В якості стабілізатора піни в безалкогольне пиво додають кобальт, а це токсична речовина. Кобальт шкідливий для серця, завдає шкоди шлунку і стравоходу. Будьте обережні! У пиві вміст кобальту майже в 10 разів вище норми.

Надмірне вживання алкоголю шкодить вашому здоров’ю!

Моя довідка - Корисні поради