Чи можна пити за кермом безалкогольне пиво: наслідки

Більшість законослухняних і свідомих водіїв не п’ють алкогольні напої, якщо будете керувати транспортним засобом. З такими напоями, як сік, чай, мінеральна вода все гранично зрозуміло – в їх складі немає алкоголю. Однак щодо безалкогольного пива і безалкогольного вина не все так очевидно. Із статті ви дізнаєтесь:

 • Є алкоголь у безалкогольних напоях?
 • Впливає на стан водія самонавіювання?
 • Чи можна пити за кермом пиво безалкогольне?

Чи можна пити за кермом безалкогольне пиво: наслідки

Є алкоголь у безалкогольних напоях

Побоювання в даному випадку небезпідставні. Дійсно, в деяких напоях, на упаковках яких зазначено нульовий вміст алкоголю, насправді п’янять. Навіть в кефірі присутня незначна кількість алкоголю – всього 0,1%. Напій не заборонений, оскільки кефір не впливає на стан водія і не може стати причиною ДТП.

Що стосується пива і вина – можна приготувати їх безалкогольними? Такі технології існують і активно застосовуються компаніями, що спеціалізуються на виготовленні спиртних напоях. Щоб знизити вміст алкоголю у вині, необхідно нагріти його до +75 градусів. Звичайно, існує певна методика, що дозволяє досягти комплексного результату:

 • знизити рівень алкоголю;
 • зберегти смакові характеристики і аромат напою.
 • Технологія приготування безалкогольного пива протилежна – напій слід охолодити в процесі бродіння і фільтрації.

  Це важливо! Напис на упаковці – «безалкогольний» не відповідає дійсності, так як незначний вміст алкоголю обов’язково залишається. У вині близько 0,5%, у пиві – від 0,4% до 0,7%. Відповідно, такі напої можуть впливати на водія.

  Чи можна пити за кермом безалкогольне пиво: наслідки

  Безпечна норма алкоголю для водія

  Враховуючи, що безалкогольні напої не можна назвати безпечними, виникає питання – скільки можна випити водієві, щоб керувати автомобілем? Законом затверджено наступні норми:

 • не більше 0,35 проміле в крові;
 • не більше 0,16 проміле за результатами перевірки алкотестером.
 • Відразу після вживання літра пива з маркуванням «безалкогольне» рівень алкоголю в крові підніметься до 0,2 проміле, керувати транспортним засобом можна тільки через чверть години.

  Це важливо! Проміле – одиниця вимірювання, яка вказує кількість алкоголю в організмі — 0,1 проміле еквівалентно 0,045 мг алкоголю на 1 літр (алкогольна залежність складає 45%). В 1 л. горілки 8 проміле, в 1 л. вина – від 3 до 4 проміле, а в міцних сортах пива – 2 проміле.

  Однак свідчення алкотестера і стан водія залежать і від інших супутніх критеріїв:

  • маса тіла;
  • скільки пройшло часу після вживання напою.

  Чи можна пити за кермом безалкогольне пиво: наслідки

  Скільки можна випити безалкогольного пива

  Сучасні алкотестери відрізняються високим ступенем чутливості і здатні визначити навіть мінімальний вміст алкоголю в організмі. Не варто намагатися перехитрити обладнання – не вдихайте повітря або не дуйте занадто слабо. Алкотестер в будь-якому випадку виявить алкоголь.

  Звичайно, якщо покази будуть менше 0,16 проміле, проблем не виникне, оскільки навіть у здорового і тверезого водія в крові може бути присутнім алкоголь. Коли травна система перетравлює такі продукти, як кефір, цитрусові, квас, чорний хліб, йогурт, шоколад, утворюється незначна кількість алкоголю.

  Скільки можна випити безалкогольного пива за кермом? Як було зазначено, в літрі напою міститься приблизно 0,2 проміле, таким чином, максимально допустимий обсяг безалкогольного пива для водія – 800 мілілітрів.

  Звичайно, це теоретична інформація, а на практиці слід враховувати інші фактори, перш за все, індивідуальну сприйнятливість організмом спиртних напоїв. Кожен представник ГИБДД рекомендує не вживати безалкогольне пиво за кермом.

  Чи можна пити за кермом безалкогольне пиво: наслідки

  Ефект плацебо

  Самонавіювання володіє величезною силою і в деяких ситуаціях здатна серйозно впливати на людину. В медицині відомо безліч випадків, коли людина під виглядом найсильнішого препарату брав звичайні вітаміни і одужувала тільки від ефекту плацебо.

  Пиво для більшості людей – алкогольний напій, відповідно, організм реагує на нього симптомами сп’яніння, незалежно від кількості алкоголю в крові. Тестер може не визначити відхилень від норми, але по відчуттях людині буде здаватися, що він п’яний, а це небезпечно – краще відмовитися від водіння машини, поки не зникнуть неприємні симптоми.

  Через який період часу можна керувати машиною

  Відповідь на питання правильно буде розділити на дві частини:

  • коли можна керувати автомобілем законом;
  • коли можна сідати за кермо за особистим відчуттям.

  Відповідь на питання, найімовірніше, буде відрізнятися, адже враховуються різні чинники.

  У першому випадку пити безалкогольне пиво і вино можна навіть, керуючи транспортним засобом. Потрібну кількість проміле на алкотестері не відіб’ється. Відповідно, правила дорожнього руху порушені не будуть.

  У другому випадку відповідь не така однозначна і очевидний. Важливо уважно прислухатися до власного організму і відчуттями.

  При будь-яких неприємних симптомах, які негативно позначаються на сприйнятті дійсності, краще не сідати за кермо.

  Чи можна пити за кермом безалкогольне пиво: наслідки

  Які продукти і напої під забороною

  Якщо організм чутливий навіть до безалкогольних напоїв, необхідно проявляти обережність у складанні меню перед тим, як сісти за кермо. Перед водінням краще утриматися від:

  • кефір, кумис і будь-які кисломолочні продукти;
  • квас;
  • стиглі фрукти;
  • десерти з алкогольною просоченням або начинкою;
  • цитрусові;
  • чорний хліб;
  • ковбаса.

  У цей список також необхідно включити тютюнові продукти з ароматизаторами, для виробництва яких використовується спирт.

  Не варто перед поїздкою в машині полоскати рот гігієнічними засобами з додаванням спирту, приймати лікарські препарати, у складі яких присутній спирт.

  Це важливо! Отже, пити або не пити безалкогольні напої перед тим, як сісти за кермо, — питання суто індивідуальний. Зовсім необов’язково відмовлятися від улюбленого напою, якщо організм і нервова система адекватно реагують на нього.

  Безалкогольне пиво за кермом можна пити, дотримуючись обережності.

  Чи можна пити за кермом безалкогольне пиво: наслідки

  У скільки обійдеться алкогольне сп’яніння за кермом

  Законом затверджено максимально допустима норма вмісту алкоголю в організмі – вміст алкоголю в 1 л. видихуваного повітря не повинна перевищувати 0,16 проміле. Пам’ятайте – ця величина похибка нейтралізує обладнання, яке застосовують для огляду водіїв, тому не робіть помилку – не пийте алкогольні напої перед тим, як сісти за кермо.

  Якщо інспектор виявить наявність алкоголю в організмі водія, послідує покарання:

  • штраф у розмірі 30 тисяч рублів;
  • позбавлення прав на 1,5-2 роки.

  Це важливо! Якщо власник транспортного засобу передасть управління іншому водієві, і він також виявиться п’яним, покарання не зміниться – штраф 30 тисяч рублів і позбавлення водійських прав на термін до двох років.

  Влітку 2015 року правила покарання для нетверезих водіїв були посилені. За повторне затримання за водіння в нетверезому вигляді і/або відмову пройти тест на вміст алкоголю, власник машини несе кримінальну відповідальність:

  • штраф до 300 тисяч рублів;
  • позбавлення водійських прав на термін до 3 років;
  • позбавлення волі терміном до двох років.

  Щоб повернути права, водієві потрібно:

 • здати теорію представника ГИБДД;
 • оплатити штраф.
 • Чи можна пити за кермом безалкогольне пиво: наслідки

  Висновок

  Представники ГИБДД і лікарі-наркологи настійно рекомендують відмовитися від вживання будь-яких напоїв, у складі яких присутній алкоголь в будь-яких кількостях, якщо треба буде сісти за кермо. Повністю позбавитися від алкоголю в пиві неможливо, як і неможливо передбачити як поведе себе організм після випитої гуртки такого напою.

  Пам’ятайте – в будь-якому пиві чи вині з маркуванням «безалкогольне» міститься певний відсоток спирту, його кількість залежить від технології приготування і торговельної марки.

  Відповісти на питання – чи можна безалкогольне пиво за кермом? – повинен водій. Тільки людина, керуючий автомобілем, здатний реально оцінити власні відчуття, визначити ступінь концентрації уваги і інші фактори, що забезпечують безпеку на дорозі. Головне – не ризикувати здоров’ям і життями – власними і пасажирів у машині.

  Надмірне вживання алкоголю шкодить вашому здоров’ю!

  Моя довідка - Корисні поради