Чи можна пити квас за кермом: скільки алкоголю в квасі

Пити квас за кермом не рекомендується – його складу при попаданні в організм сприяє підвищенню алкоголю в крові. Тому, якщо вас зупинять представники служби ДАІ, при вимірюванні показників може бути виявлено перевищення. Результат – позбавлення прав і призначення штрафних санкцій.

Однак повністю виключати квас з раціону водіям не обов’язково. Головне – враховувати правила прийому, тимчасові паузи і безпосередній тип напою, який може вживатися людьми, часто перебувають за управлінням автомобіля.

Чи можна пити квас за кермом: скільки алкоголю в квасі

Який зміст алкоголю в квасі

Проміле – величина, що характеризує вміст алкоголю в крові. Від встановленого показника, позначуваного в проміле, залежить ступінь сп’яніння людини.

У кожних 1000 мл міститься 0.045 мг. алкоголю на 0.1 проміле. Тому встановити кількість вжитого спиртного нескладно.

Алкотестер визначає кількість виділяється з диханням алкогольного спирту. Цей прилад використовується співробітниками ДПС, а також представниками ряду інших служб.

Після того, як людина спожила спиртний напій, показники на алкотестері будуть змінюватися. Чим більше часу пройде з моменту розпиття, тим нижче опуститься кількість на дисплеї. Через деякий час показники стануть нормальними для можливості здійснювати керування транспортним засобом.

При встановленні часу на нормалізацію показників на алкотестері, потрібно відштовхуватися від кількості проміле. Чим вище градус алкогольного напою, тим довше спиртне буде виводитися з організму. Також на результат впливає кількість вжитих міцних напоїв.

Чи можна пити квас за кермом: скільки алкоголю в квасі

Хоч після вживання квасу більшість людей і продовжують відчувати себе нормально, показники алкоголю в крові підвищуються. Розглянемо, що ж це за напій.

Квас – який він

Квас – напій, який затребуваний і популярний не першу сотню років. Він не просто смачний, добре втамовує спрагу, але і корисний – склад включає масу вітамінів, мікро – і макроелементів в цілому сприятливо впливає на здоров’я.

Цей слов’янський напій готується на основі житнього хліба, солоду, борошна, прянощів, ароматних трав. До складу можна додавати різні допоміжні добавки натурального походження. Тому багато компаній досі пропонують унікальний продукт, адже рецептура виробників може значно змінюватися і зберігатися в секреті.

В цілому, можна виділити приблизно 500 видів квасу. Для кожного характерний свій неповторний смак і унікальна рецептура. Більшість можуть виготовлятися в побутових умовах – вдома. Деякі більш складні у підготовці – для їх приготування потрібні спеціальні умови і технічне оснащення, яке працює тільки на модернізованому виробництві.

Чи можна пити квас за кермом: скільки алкоголю в квасі

Сьогодні найбільш затребуваними і популярними вважаються такі види квасу:

 • березовий;
 • рисовий;
 • плодово-ягідний;
 • чорний;
 • хлібний;
 • буряковий;
 • житній;
 • живий;
 • з сухого квасу;
 • з цикорію;
 • з чистотілу;
 • з вівса;
 • без дріжджів.

Багато водіїв задаються питанням, так скільки ж відсотків алкоголю в квасі?

Точно сказати складно – все залежить від типу напою, але в середньому вміст відповідає показнику 1.2 градуси і 0.15 проміле. Щоб відчутно сп’яніти, дорослій людині потрібно випити близько 8 літрів квасу. Причому навряд чи вдасться стільки подужати, адже навіть трьох літрів виявиться багато для добового споживання.

Чи можна пити квас за кермом: скільки алкоголю в квасі

Незважаючи на відсутність п’янкого ефекту алкотестер покаже перевищення вмісту алкоголю при тестуванні. Тому відповідь на питання, чи можна пити квас за кермом чи ні, очевидний – не можна.

Після вживання квасу має пройти якийсь час, щоб алкотестер показав перевищення норми. Щоб визначити необхідну кількість часу між розпиванням літає напою і знаходженням за кермом, потрібно провести деякі розрахунки. Так, почати варто з визначення типу квасу. Він може бути бочковим або різних пляшковим. Різниця полягає в кількох показниках.

Пляшковий квас характеризується наступними параметрами:

 • найбільший вміст алкоголю після безпосереднього споживання – 2.0 проміле;
 • через 5 хвилин показник складу алкоголю в організмі падає до 0.1 проміле;
 • через 10 хвилин відбувається повне виведення алкоголю.

Останній етап характеризується абсолютним виведенням алкоголю з організму, тому, якщо співробітники ГИБДД вас зупинять, то при перевірці на алкотестері буде виведений показник 0.0 проміле.

Чи можна пити квас за кермом: скільки алкоголю в квасі

Отже, можна пити квас за кермом? Відповідь очевидна – ні, якщо ви не хочете зіткнутися з проблемами. Однак у деяких випадках втамувати спрагу хочеться терміново, а крім квасу в машині нічого немає. Як варіант, можна випити напій, але, якщо на шляху найближчим часом вас зупинять представники дорожньої служби, доведеться витримати 10-20 хвилин паузи, потягнувши час.

Іноді показники алкотестера видають підвищений вміст алкоголю в крові. Якщо ви не вживали спиртне, не варто панікувати.

Згадайте, які продукти або напої були з’їдені і випиті за останню годину. Потягніть час, а потім настоюйте на повторній експертизі. Напевно через 5-20 хвилин результати будуть іншими.

Бочковий квас характеризується наступними параметрами:

 • найбільший вміст алкоголю після того, як попив рідина, – 5.0 проміле;
 • через 5 хвилин показник алкоголю в організмі падає до 0.4 проміле;
 • через 10 хвилин відбувається повне виведення алкоголю.

Так, бочковий квас в перші 10 хвилин більш відчутно підвищує вміст алкоголю в крові, проте, як і пляшковий напій, виводиться повністю вже через 10 хвилин.

Чи можна пити квас за кермом: скільки алкоголю в квасі

З тим, скільки алкоголю в квасі, розібралися. Окремо варто відзначити самостійно приготований квас в домашніх умовах. Його можна віднести до бочковому типу – показник алкоголю в крові після вживання підвищується до 5.0 проміле. При цьому, якщо до складу квасу було додано більше дріжджів або цукру, він буде міцним на 7-8%. Магазинний квас по міцності відповідає 1.2%.

Звернути увагу потрібно і на власну вагу. Чим він більше, тим менше позначиться вплив алкоголю на організм. Якщо вага невеликий, то показник проміле може значно піднятися, хоч і невелика кількість часу.

Якщо вас зупинили співробітники ДАІ на дорозі, фіксувати показник на алкотестері вони мають право тільки в присутності двох понятих і при включеній відеокамері.

Продукти з алкоголем

Є в квасі алкоголь, ми розібралися. Тепер перелічимо, які ще продукти можуть стати аналогічною проблемою для водія:

 • фруктовий сік, злегка заграв;
 • переспілі апельсини і банани;
 • житній хліб;
 • сигарети;
 • пиво (в тому числі безалкогольне);
 • цукерки з лікером або коньяком;
 • кефір;
 • простокваша;
 • йогурт;
 • бутерброди з чорного хліба з ковбасою;
 • булочки з маком.

Чи можна пити квас за кермом: скільки алкоголю в квасі

Застосування освіжаючого спрею для рота теж може вплинути на показники алкотестера. Випивши або вживши навіть невелика кількість цих продуктів, можна досягти тимчасового перебільшення норм. На сьогодні нормою вважається показник 0.16 проміле при видихуваному повітрі і 0.35 в крові.

Що сказати інспектору?

 • Якщо вас зупинив на дорозі інспектор, ви пройшли перевірку, але показник на алкотестері вказує на перевищення норми, панікувати не варто. Не треба обурюватися і вести себе різко. Попросіть повторити перевірку через 10 хвилин або просто потягніть час.
 • Якщо інспектор не прихильний, наполягайте на медичний огляд. Поки ви доїдете до місця перевірки, показали прийдуть в норму.
 • Говорити, що раніше було випито квас, не обов’язково, але в цілому вживання цього напою за кермом не заборонено законом. Більшість інспекторів після бесіди з водієм на цю тему погоджуються повторити перевірку.
 • Сідати після квасу за кермо можна відразу – на моторику і реакцію склад не впливає, він може тільки на нетривалий час змінити результат перевірки. Тому побоюватися не варто – якщо ви випили квас недавно, це не злочин. Проте в подальшому краще відмовитися від споживання цього напою в дорозі.
 • Покарання за їзду в п’яному вигляді

  Навіть у домашньому квасі низькі показники вмісту алкоголю, тому покарання навряд чи вас наздожене. А ось після вина, рому, лікеру, горілки, пива та інших міцних вже точно проблеми будуть.

  Чи можна пити квас за кермом: скільки алкоголю в квасі

  Якщо водія «зловили» в нетверезому вигляді або просто з перевищенням норм з алкотестера, у нього можуть забрати права на 1.5-2 роки. При повторному порушенні покарання збільшується термін до 3 років. Якщо водій випив, прекрасно про це знає, тому відмовляється йти на огляд, у нього заберуть права на два роки.

  Відповідь на питання, показує алкотестер підвищений показник вмісту алкоголю, якщо випити квас, розкритий. Причому і в хлібному, і в інших видах напою приблизно схожі цифри. І пам’ятайте, що боятися варто не лише позбавлення прав або штрафу, але і небезпеки на дорозі.

  Моя довідка - Корисні поради