Чи можна пити алкоголь після видалення зуба: наслідки

Багато людей задаються питанням: «чи Можна пити алкоголь після видалення зуба?». Це досить поширена проблема, тому що майже кожній дорослій людині хоча б один раз доводилося відвідати стоматолога з метою видалення зуба. У даній статті ви дізнаєтеся, чи можна вживати алкоголь після даної процедури або краще відмовитися від цього.

Чи можна пити алкоголь після видалення зуба: наслідки

Побічні ефекти після видалення зуба

Видалення зуба повинен виробляти кваліфікований стоматолог, при цьому операція можливо тільки при проведенні її в стерильних умовах. В даний час будь-яка стоматологічна клініка має свій сайт, де можна побачити відгуки пацієнтів. Ознайомтеся з ними перед тим, як вибрати того чи іншого лікаря.

Даний вид оперативного втручання вважається нескладним. Однак після його проведення у пацієнтів іноді виникають ускладнення.

Самим небезпечним побічним ефектом операції вважається запалення м’яких тканин ротової порожнини. З цієї причини видалення зубів може проводитися тільки при виконанні наступних умов:

 • Операція може здійснюватись лише досвідченим кваліфікованим фахівцем. У лікаря обов’язково повинно бути медичну освіту, а також ліцензію, що дозволяє йому здійснювати лікарську діяльність. Не довіряйте своє здоров’я сумнівним лікарям, навіть якщо плата за послуги дуже мала.
 • Після того, як вам вирвали зуб, обов’язково виконуйте всі рекомендації, які ви отримали від медика. Тільки за такої умови післяопераційний період пройде найбільш благополучно.

Чи можна пити алкоголь після видалення зуба: наслідки

Багато людей, не рахуючи видалення зуба чимось серйозним, нехтують порадами лікаря. Зокрема, вони продовжують вживати алкогольні напої, пояснюючи це нібито додаткової дезінфекцією. Проте цього ні в якому разі робити не можна.

Алкоголь може завдати істотної шкоди здоров’ю, спровокувавши запалення м’яких тканин ротової порожнини. Останнє, як вже зазначалося вище, є найтяжчим ускладненням після операції.

Чому не можна пити алкоголь після видалення зуба

Стоматологи категорично не рекомендують вживати алкоголь після видалення зуба. Для такого категоричного думки існує причин. Усі вони перераховані нижче:

 • Зуб видаляють, застосовуючи місцеву анестезію.
 • Після видалення зуба у хворого спостерігається кровотеча з утвореної рани. У зв’язку з цим стоматолог для зупинки крові першим ділом кладе туди ватний тампон, просочений ліками.
 • Також дуже важливою умовою для нормального одужання є наявність згустку крові в рані. Він потрібен для того, щоб захищати від попадання туди інфекцій. У випадку, якщо хворий буде пити спиртне в цей період, то кровотеча значно посилиться. Останнє, в свою чергу, може стати причиною активізації запального процесу.
 • Чи можна пити алкоголь після видалення зуба: наслідки

  Деякі люди вважають, що такий алкогольний напій, як пиво, абсолютно безпечний, якщо його пити після видалення зуба. Проте варто зауважити, що і в цьому напої є алкоголь, а під час реабілітаційного періоду після видалення зуба заборонені будь-які, навіть слабоалкогольні напої.

  Крім ускладнень, перерахованих вище, алкоголь може викликати і інші неприємні симптоми. Більшість операцій припускає повна відмова від алкоголю в період реабілітації. Не винятком є і видалення зуба. До чого ще здатний привести алкоголь?

  Нижче перераховані можливі наслідки:

  • Посилення кровотечі. Алкогольні напої досить часто збільшують кров’яний тиск. У зв’язку з цим навіть найменша доза алкоголю здатна викликати кровотечу. В результаті цього організм ризикує втратити захисної скоринки, що істотно підвищує ризик інфікування рани.
  • Спиртні напої впливають на згортання крові. У такій ситуації створюються дуже комфортні умови для розмноження хвороботворних бактерій. Останнє, в свою чергу, призведе до більш тривалого загоєнню і можливості виникнення ускладнень.
  • Больові відчуття. Багато людей помилково припускають, що спиртні напої допомагають в усуненні больового синдрому. З цієї причини вони вживають різні спиртні напої в якості знеболювального. Робити цього категорично не можна. Алкоголь, потрапляючи в рану, що кровоточить, значно посилює больовий синдром. При цьому також спостерігається печіння.

  Чи можна пити алкоголь після видалення зуба: наслідки

  Говорячи про те, чому не можна пити алкоголь після видалення зуба, необхідно згадати про саму процедуру. Як зазначалося раніше, дана операція проводиться під впливом місцевої анестезії. Всі препарати, які використовуються при видаленні зуба, підбираються згідно індивідуальним особливостям організму. Це потрібно для того, щоб запобігти алергічну реакцію і анафілактичний шок.

  Необхідно пам’ятати, що препарати, що застосовуються при анестезії, непередбачувано реагують на алкогольні напої. З цієї причини стоматологи рекомендують відмовитися від спиртного до операції, а також після неї.

  Алкоголь після видалення зуба мудрості

  Набагато серйозніше відбувається видалення так званих зубів мудрості. Справа в тому, що в ході операції можуть виникнути різні ускладнення. Вони пов’язані з тим, що зуби мудрості ростуть в досить важкодоступних місцях, і лікарю складно їх виривати. До того ж, видалення всіх коренів або їх частини може супроводжуватися післяопераційними ускладненнями, що відбувається досить часто.

  Чи можна пити алкоголь після видалення зуба: наслідки

  Після операції спостерігаються набряклість і больові відчуття в області видаленого зуба. Вживання алкогольних напоїв у такому випадку здатне значно посилити ці симптоми.

  Також необхідно пам’ятати, що після видалення зуба мудрості кровотеча на його місці більш інтенсивно, ніж при видаленні будь-яких інших зубів.

  Таким чином, стоматологи категорично забороняють своїм пацієнтам пити алкоголь до повного загоєння рани на місці видаленого зуба. Недотримання рекомендацій лікаря і розпивання спиртних напоїв у післяопераційний період може призвести до посилення кровотечі, загострення болю і т. д.

  В окремих випадках нехтування порадами стоматолога може призвести не просто до тяжких ускладнень, але і до смертельного результату. З цієї та багатьох інших причин краще на якийсь час відмовитися від спиртного після видалення зуба.

  Ця міра не просто допоможе вам уникнути несприятливих наслідків, але й істотно прискорити процес загоєння. Має пройти якийсь час, перш ніж пацієнту можна буде приймати алкоголь. Скільки саме складає період утримання від спиртного, вам підскаже лікуючий лікар.

  Моя довідка - Корисні поради