Бренді: як і з чим його правильно пити і закушувати

Коньяк — міцний алкогольний напій, виробництво якого відоме людям уже багато століть. У кожній країні виготовлення цього алкоголю має свої специфічні особливості. З даної статті ви дізнаєтеся, як проводиться бренді, чим він відрізняється від коньяку, про правила його подачі з етикету, а також з чим п’ють бренді і чим закушують.

Бренді: як і з чим його правильно пити і закушувати

Які напої називають «Brandy»

Ця назва об’єднує велику групу міцних алкогольних напоїв, виготовлених за спеціальною технологією.

 • Щоб вийшло бренді фортецею 36% vol. і вище, виноградне вино або заграв, ягідний і фруктовий сік повинні пройти процес дистиляції, тобто перегонки.
 • Готовий алкоголь відрізняється насиченим золотисто-карамельним кольором рідини. На відтінок кольору впливає як сам процес дистиляції, так і термін витримки спиртного.

Скільки коштує? Вартість залежить від країни, в якій був проведений бренді, а також від якості алкоголю. Пляшку напою можна придбати за ціною від 400 до декількох тисяч рублів.

Так як назва «бренді» не є найменуванням конкретного алкогольного напою, більшість людей вважають, що коньяк і бренді — це практично одне і теж. Але це не так. Ці напої мають суттєві відмінності.

Бренді: як і з чим його правильно пити і закушувати

Відмінності бренді від коньяку

Неправильно також буде сказати, що це абсолютно різні напої. По технологічному процесу коньяк – це різновид бренді. Однак, його виготовлення вимагає дотримання певних умов. Основні відмінності виробництва коньяку:

 • Для виробництва коньяку використовується сік тільки трьох сортів білого винограду. Бренді можна виготовити з забродивших фруктових або ягідних соків.
 • Коньяк проводиться шляхом подвійної перегонки виноградного соку.
 • Справжній коньяк виробляють в провінції «Cognac», а бренді роблять в різних країнах.
 • Фортеця бренді може бути 36-80% vol., а у коньяку — суворо 40 градусів.
 • Коньяк витримується в бочках, зроблених з деревини дуба, в той час як бренді може дозрівати майже в будь-якій тарі.
 • Щоб поліпшити смак алкоголю, коньяк може додаватися карамель або стружка дуба (менше 2%), а в бренді допускається використання хімічних барвників та добавок.
 • Відрізняється і час їх витримки: коньяк повинен дозрівати мінімум 2,5 року, а бренді – 6 місяців.

Знаючи всі ці відмінності, стає зрозуміло, що коньяк і бренді – два різних міцних алкогольних напоїв, які просто не можна об’єднувати під однією назвою.

Технологія виробництва

Для виробничого процесу «Brandy» немає суворих технічних вимог, але є ряд особливих умов, які обов’язково повинні бути дотримані.

 • Незалежно від того, з яким соком готують бренді, для виробництва беруться тільки чисті, стиглі, незіпсовані плоди винограду, фруктів і ягід.
 • Потім з цього соку необхідно приготувати брагу: кілька тижнів він міститься в спеціальній тарі, де відбувається процес бродіння.
 • Далі зброджений сік повинен пройти процес дистиляції. Деякі види бренді виходять шляхом одноразової перегонки браги, для інших — брагу доводиться переганяти двічі.
 • На аромат, смак і колір напою впливає також і час витримки. В залежності від того, скільки був витриманий алкоголь, розрізняють його наступні різновиди:

  • Не витриманий алкоголь. Після дистиляції він проходить купажування і його відразу розливають по пляшках. Такий бренді має прозорий колір і досить різкий запах.
  • Витриманий в бочці. В основному виробники розливають даний алкоголь в бочки, де він і витримується мінімум 6 місяців. Для виготовлення бочок використовується деревина дерев різних порід.
  • Дуже рідко виробники використовують такий метод дозрівання цього алкоголю, як процес Солера. Він полягає в наступному: у свіжий спирт наливають вже дозріли і настоявшийся алкоголь. Виробляють напій цим способом в основному в Іспанії.

  Колір готового напою може варіюватися від світло-золотистого відтінку до темно-карамельного. У насиченому ароматі відчувається запах фруктів і дерева. Напій має солодкуватий смак, в якому можна відчути присмак карамелі, а також фруктів і ягід, використаних для виробництва соку.

  Бренді: як і з чим його правильно пити і закушувати

  Алкогольні напої, об’єднані загальним найменуванням «Brandy», поділяються на три великі групи. Відрізняються вони між собою вихідною сировиною, що використовується для виробництва алкоголю. Сировину для приготування бренді може бути отримано з винограду, фруктів або з виноградних вичавок.

  • «Brandy» з виноградного соку

  Для даної групи бренді вихідною сировиною є сік винограду. Виноградний сік бродить, потім проходить процес дистиляції, після якої витримується в бочках мінімум 6 місяців.

  Найвідоміші сорти бренді з виноградного соку: арбун, арманьяк, дивин, коньяк, плиска, хересний бренді.

  Саме до цього сорту відноситься і бренді, вироблений в Росії. Так як при його виробництві використовується коньячний дистилят, його часто називають коньяком. Вихідна сировина для цього алкоголю – сорти винограду Vitis Vinifera». Таке бренді має бути витримана в бочках з дуба мінімум 3 роки.

  • «Brandy» з виноградних вичавок

  При виробництві вина залишаються вичавки (шкірка, кісточки, стебло, а також м’якоть винограду), які йдуть на виготовлення таких сортів бренді, як граппа, ракія і чача.

  • Фруктовий «Brandy»

  При виробництві алкоголю використовують не тільки виноградний, але і фруктові, а також ягідні соки. Найвідоміші напої з цих соків:

 • кальвадос: в Нормандії його готують з соку яблук;
 • кіршвассер: готується з соку вишні;
 • сливовиця: вихідна сировина — слива;
 • боровичка: виготовляють з ялівцевого соку.
 • Бренді: як і з чим його правильно пити і закушувати

  Таким чином, «Brandy» називають велику кількість алкогольних напоїв, вироблених в різних країнах і різними способами. Для кожного сорту використовується власна сировина, метод перегонки і терміни дозрівання, що в кінцевому підсумку надає напою неповторний смак і аромат.

  Історія появи

  Вважається, що бренді з’явилося кілька століть тому. І дякувати за це слід моряків з Голландії, які перевозили в бочках французьке вино. Плавання дуже часто було довгим і вино просто скисало. Щоб збільшити час зберігання напою, моряки стали його дистилювати.

  По прибутті на місце алкоголь розводили водою і продавали. Через якийсь час голландці звернули увагу, що у перегнанного вина, витриманого в бочці, відмінний смак і розбавляти його не треба.

  Називали вони цей напій «brandewijn», що перекладається як «пережженное». Пізніше слово скоротили до вже знайомого і звичного нам «brandy».

  Бренді: як і з чим його правильно пити і закушувати

  Як правильно подавати і пити бренді

  Дуже важливо не тільки правильно його пити, але і знати, чим краще закушувати. Напій з гарною витримкою відрізняється складним букетом ароматів і смаків. Розкривши його, ви відчуєте всю багатогранність хорошого алкоголю. Правил етикету для подавання алкогольних напоїв існує дуже багато, але давайте зупинимося на трьох основних:

 • Температура напою. Прийнято, що хороший алкоголь повинен зберігатися в приміщенні при кімнатній температурі: подавати його слід теплим (18°С). Однак «Brandy» буде смачніше, якщо пляшку перед подачею потримати хвилини три в холодильнику. Зробивши кілька ковтків, потримайте келих в руках, щоб він трохи зігрівся, і можна пити. Так ви відкриєте для себе весь смак напою, починаючи від аромату і закінчуючи фруктовими нотами.
 • Келихи для «Brandy». Правилами етикету передбачається використання кількох келихів з-за великої кількості сортів цього напою. Традиційно його п’ють з келиха «Tulip»: тюльпанообразная форма цього фужера з високою ніжкою добре підходить для дегустирования молодого бренді. Якщо ви збираєтеся пити алкоголь 5-річної витримки або старше, придбайте келихи «Snifter».
 • Незалежно від келиха, з якого ви зібралися пити алкоголь, слід наповнювати його тільки на ? частину. Це сприяє поступовому розкриттю всіх відтінків аромату.

 • У дорогий «Brandy» хорошої якості не рекомендується додавати сік або лід. Інакше ви ризикуєте втратити всю красу смаку і аромату. Також не варто розбавляти його водою. Якщо ж фортеця напою досить висока, і ви обпалили рот, випийте води, а під час наступного келиха трохи розведіть алкоголь.
 • Бренді: як і з чим його правильно пити і закушувати

  Коли і з чим п’ють бренді

  Цей алкоголь можна пити до їжі, так і після. Від часу вживання напою залежать і закуски. З ним рекомендується подавати:

  • сирокопчені ковбаси, шинку, сир твердий, ікру і овочі: всі ці продукти відмінно підійдуть в якості легкої закуски;
  • в якості основного блюда можна подати копчену шинку, смажену курку, а також картопля з зеленню;
  • на десерт краще всього підійде темний шоколад, ванільне морозиво і мигдальні горішки.

  Варіанти вживання

  Практично всі сорти «Brandy» мають чудовий насичений смак. Тому рекомендується вживати їх у чистому вигляді. Якщо ж ви хочете урізноманітнити свої смакові відчуття, то приготуйте з цим напоєм коктейлі:

  • Коктейль «Олександр»: додайте бренді вершки і шоколадний лікер. Цей напій має солодкий і ніжний кавовий смак, а також тривалий молочне післясмак. Можна подавати замість десерту.
  • Коктейль «Кава Брюло»: додайте в свіжозварену каву цедру лимона або апельсина і «Brandy». Краще всього подавати цей напій з ягідним пирогом і темним шоколадом.
  • Коктейль «Jack Rose»: найкраще приготувати з бренді, виготовленого з яблучного соку. Додайте лікер і лайм: це додасть напою чудову кислинку і дасть солодке фруктове післясмак.

  У Росії зазвичай п’ють «Brandy» з колою, але не всі сорти цього алкоголю поєднуються з даної газованою водою.

  Велика різноманітність сортів «Brandy» дозволить кожному знайти підходящий для себе смак.

  Надмірне вживання алкоголю шкодить вашому здоров’ю!

  Моя довідка - Корисні поради